PALUBA
March 29, 2024, 03:49:28 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Izdvojeno iz teme ``82.pomorski centar``  (Read 26484 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #45 on: December 31, 2017, 02:16:20 pm »

ako to nije podpis tog Jovica, a za mene izgleda da nije, sta je to onda?  Dokument ja stvrano jako kvalitetan, da neko falsifikuje to cak sa impregniranjem peceta (koji bi trebo da se napravi uz velike troskove mislim)....stoji mi gore ime (jako ljepe cak umjetno napisano kao s rukom) i izpod cin isto tako napisano, to neko da porgresi su rukom i mora se bacit ceo dokumenat, jeli bilo u ta doba 1992 u jna kompjutera i drukera koji bi mogli da pisu i stampaju tako ljepo, na format koji je veci od A3 ? Sve mi to nepase, onda 1+1 nebi bila vise 2....
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #46 on: December 31, 2017, 02:16:54 pm »

@Mugen, veujem da si pročitao Kuzmin post, ali pročitaj ga još nekoliko puta, molim te, vredeće ti.
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #47 on: December 31, 2017, 02:31:38 pm »

@Mugen, veujem da si pročitao Kuzmin post, ali pročitaj ga još nekoliko puta, molim te, vredeće ti.

procitao sam i razumijem i jako sam zahvaljen, meni samo zao ne za sebe, nego mi ne ide u glavu da neko (bilo ko) se kiti s tudjim perijama, istina se svakako dozna kad tad.

Jos cu malo sacekat, jer stvarno sam uzeo to odlikovanje i provjerio.

1. Nije mi jasan format (veci od A3) to jos nikad nisam vidio

2. kvalitet papira

3. pecet impregnirani ! (ko bi napravio to da bi se samo koristilo jedan put?, nije mi logicno)

4. pisana slova kao da ih je umjetnik pisao

5. gore grb sfrj visokog kvaliteta.

a sto mi ne ide nikako u glavu, AKO je neko toliko pazljiv bio i trosio pare da bi falsifikovo sve ti 5 tacki i vise mozda sto nisam ni vidio na prvi par pogleda, ZASTO onda nije ta osoba skrenulu paznju da barem napise pravo ime pod-predsednika ko je to bio 1992 Huh?? To me najvise dovodi do razmisljnaja. Toliko paznje u sve te super detalje, pa na kraju se pogresi jedno jednostavno ime Huh???

Neda mi to mira, zato hocu da pitam, jeli iko ovdje ima ili zna nekoga koji je isto dobio taj orden da mi potvrdi te 5 tacke ili da mi prevede taj podpis koji je na dokumentu mog ujaka, jer jos uvjek nemogu da skuzim kakvo je to ime!

Hvala unaprijed
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #48 on: December 31, 2017, 02:44:27 pm »

Na sva ova pitanja iz prethodnog posta odgovor je - povelje se rade u stampariji, to je mogao biti blanko obrazac povelje. Zato je visok kvalitet papira, zato je format van onih standardnih koje znamo kao A0,A1, A2, A3... Moja povelja o odlikovanju je velicine C3 a to je 458×324 milimetara.

Pecat je takozvani suvi pecat i to je normalna vrsta pecata za takav dokument, mislim da to nista nije toliko spektakularno. Ako se ne varam takvi pecati se stavljaju i na fakultetske diplome na primer.

Sto se tice slova i njihovog izgleda, naravno da su takvi dokumenti kreirani da izgledaju umetnicki, a ako su imena ispisana takvim slovima vrlo je verovatno da u Kancelariji ordena postoje lica koja imaju vestinu lepog pisanja poznatu kao kaligrafija.

p.s
U jedno od prethodnih postova si pomenuo stampace. Nema ovo bas nikakve veze sa stampacima, ovo se radi u Zavodu za izradu novcanica u Topcideru.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #49 on: December 31, 2017, 02:49:23 pm »

Dodao bih jos nesto iako sam to indirektno vec napisao. Sam dokument (papir, suvi zig..)su verovano originalni, ali to ne mora da znaci da su i imena i datumi samovoljno upisani te da u evidenciji izdatog ordenja ne postoje podaci o licu pod tim imenom i da mozda ne postoji ni povelja zavedena pod tim brojem. U tom slucaju to je falsifikat. Ili drugacije da objasnim. Ako nekom ukradu licni dokument i samo promene fotografiju iako je dokument originalan on je falsifikat jer se na njemu ne nalaze potpuno i nedvosmilseno tacni podaci  odnoso podaci koji se nalaze kod onoga ko je izdao dokument (u ovom slucaju fotografija).
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #50 on: December 31, 2017, 05:02:49 pm »

......Zato je visok kvalitet papira, zato je format van onih standardnih koje znamo kao A0,A1, A2, A3... Moja povelja o odlikovanju je velicine C3 a to je 458×324 milimetara.

Ovaj njegov je 340mm x 493mm, sad sam ga mjerio.....ima neki standard koji se zove A3+ i malo je veci od A3, ali ovaj njegov je i veci od toga. Istrazivo sam 340 x 493 nepostoji i nijednoj danas poznatoj normi (A,B,C...), sto me sada jos vise cudi....

Hvala ipak..
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #51 on: December 31, 2017, 05:53:48 pm »

dodijalo mi, pa sam pokazao njegovim ocu da ga pitam jeli moze da cita taj potpis. Djed uzo dokumenat, stavi naocare i kazo odmah: Branko Kostic, tog .... nisam ga nikad voleo  laugh

Bio je Predsednik Predsednistva SFRJ do aprila 1992 tako da i datum na dokumentu se usklapa.

Ja pitam "a zasto ti mislis zasto onda pise Pot Predsednik Predsednistva?" cudno me pogleda, kaze da ja ta cijela mlada generacija glupa, pa " Pot koje je u pisanim umjetnickim slovima u istom stilu kao sto stoji ime i cin njegov, nema veze s Predsednikom Predsednistva, nego je stavljeno kao kracenica izpod koje da se podpise, za pogresio jer nije Podpis vec Potpis....ili:

Zvučno d ispred bezvučnog p prelazi u svoj bezvučni par t jednačeći se sa njim po zvučnosti: potpišem, potpišeš, potpiše, potpišemo, potpišete, potpišu, ......ili  "pot" kao skrcenica za "potpise" ili "potpisuje" ili "potpis".....

zvuci logicno za mene, 1+1 je opet 2.

Sad samo jos da nekako pronadjem nesto gdje se vidi potpis tog Branka Kostica, potpisao se na cirilici sto me zbunilo u pocetku.

Cudi me da niko ovdje nije obratio paznju koje ime je potpisano. Nema veze, jeli to ikako ima smisla sto sam sada napisao?

Ja mislim da je dokument pravi...

Pozdrav
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #52 on: December 31, 2017, 06:10:34 pm »

Članovi tzv „Krnjeg Predsedništva SFRJ“ od oktobra 1991. godine do 15. juna 1992. godine bili su:

-delegat R Srbije — Borisav Jović
-delegat SR Crne Gore — Branko Kostić
-delegat AP Vojvodine — Jugoslav Kostić
-delegat AP Kosova i Metohije — Sejdo Bajramović

Hvala Milane, potpis je od Branka Kostica, da sam malo bolje obratio paznju i shvatio da je on crnogorac i najverovatnije pise i potpisuje se cirilicom nebi se mucio djabe oko toga.

"pot" pisanim slovima nije povezano kao "potpredsednik...", vec kao skracenica za POTpis, nekad kad covjek vec ima pred ocima "istinu" a ne okrene dosta paznje za moguce druge alternative, dosta puta nemoze da nadje svjetlo na kraju tunela...znam da neki ce da tvrde da je onda i potpis falsifikovan ili kopiran, ja cu da potrazim jos po koji dokumenat ili knjigu ili bilo sta taj kostic napiso da bi mogao da uzporedim potpise. ali za sad mislim da sam na dobrim putu...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #53 on: December 31, 2017, 06:13:55 pm »

To za "pot" kao skraćenicu za "potpis" prvi put u životu čujem, mislim da to objašnjenje ne stoji. Potpisao sam na hiljade dokumenata, video kako drugi potpisuju i deset puta više, ali tako nešto - nikada.

Ne treba nikome na taj način reći gde da se potpiše, a ako se to i radi, onda se napiše cela reč "potpis"...
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #54 on: December 31, 2017, 06:18:57 pm »

To za "pot" kao skraćenicu za "potpis" prvi put u životu čujem, mislim da to objašnjenje ne stoji. Potpisao sam na hiljade dokumenata, video kako drugi potpisuju i deset puta više, ali tako nešto - nikada.

Ne treba nikome na taj način reći gde da se potpiše, a ako se to i radi, onda se napiše cela reč "potpis"...

Izvini bio sam prebrz sa "logikom"....

http://www.pecat.co.rs/2010/06/branko-kostic-vidovdan-upozorenje-i-opomena/

Branko Kostic, potpredsednik predsednistva sfrj 1992 godine, evo link.....
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #55 on: December 31, 2017, 06:26:23 pm »

Pise Dr. Branko Kostic

http://www.novosti.rs/dodatni_sadrzaj/clanci.119.html:277201-Odbrana-svoje-vere

"....PREDSEDNIŠTVO SFRJ konstituisano je tek 30. juna/1. jula 1991. godine, izborom predsednika Predsedništva (Stjepan Mesić) i potpredsednika Predsedništva (prof. dr Branko Kostić). U periodu od 16. maja do 30. juna 1991. godine, kada je rad Predsedništva SFRJ, kao ustavnog kolektivnog šefa države ......."

e ovako je bolje, nisam bas glup koliko je djed rekoh...:-)

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #56 on: December 31, 2017, 06:27:10 pm »

Da si se ranije potrudio, ne bi tupili slova ovde.Kao što vidiš nešto ne štima...video sam ja taj link prostom pretragom po netu već ranije. U to vreme...1992.godine v.d.Predsednika "krnjeg" Predsedništva SFRJ bio je Branko Kostić a potpredsednik Borisav Jović. Na tom ukazu koji si podelio ovde piše kontra...
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #57 on: December 31, 2017, 06:48:57 pm »

Da si se ranije potrudio, ne bi tupili slova ovde.Kao što vidiš nešto ne štima...video sam ja taj link prostom pretragom po netu već ranije. U to vreme...1992.godine v.d.Predsednika "krnjeg" Predsedništva SFRJ bio je Branko Kostić a potpredsednik Borisav Jović. Na tom ukazu koji si podelio ovde piše kontra...

Milane, knjiga je pisana od tog Branka Kostica, valda covjek zna sta je bio i sta je bilo, mozda su bila bujna vremena pocetkom 1992....

evo jos:

https://www.slobodnaevropa.org/a/1045340.html



http://www.prnjavor.info/forum/viewtopic.php?t=1713&start=75

.... Stjepan Mesić je izabran za predsednika a Branko Kostić za potpredsednika Predsedništva Jugoslavije.

A vas Mugen mora da pita: A sta cemo sada ?

Forum: to je sve laz, ne istina ili falsifikovane web stranice ili falsifikovana knjiga Branka Kostica, mozda i covjek ostario pa se zbunio kad je pisao knjigu ili to nista neznaci, nema to veze...itd :-) ili, i ako je bio potpredsednik u ta doba ili tom mjesecu te godine, cinjenica je da na toj slici u kubi od 1993 nije tvoj ujak vec neki turista !

Drugovi, izvinite na crnom humoru, narcizmu i ironici spojeno s burleskom, epigramaticnom farsom, sofomoricnim mordantnim i satiricnim nacinom....nemojte zamerit. Ali sam sretan da sam na kraju krajeva stigo blizu istine....

« Last Edit: December 31, 2017, 07:14:45 pm by KUZMA® » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #58 on: December 31, 2017, 06:57:04 pm »

Ko ovo razume, svaka mu čast: "Drugovi, izvinite na crnom humoru, narcizmu i ironici spojeno s burleskom, epigramaticnom farsom, sofomoricnim mordantnim i satiricnim nacinom....nemojte zamerit. Ali sam sretan da sam na kraju krajeva stigo blizu istine..."
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #59 on: December 31, 2017, 07:13:07 pm »


A vas Mugen mora da pita: A sta cemo sada ?



Za pocetak cu u tvom postu obrisati sve sto ima veze sa politikom koja je inace Pravilnikom foruma ovde zabranjena. Ostace samo konstatacija na kojoj funkciji je bio Branko Kostic.
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.