PALUBA
March 28, 2024, 09:12:12 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Izdvojeno iz teme ``82.pomorski centar``  (Read 26465 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #30 on: December 30, 2017, 07:56:43 pm »

ok, zadnji pokusaj: on radi zgibove se 50kg dodatne tezine oko pasa, jel barem to znaci nesto ? :-)


Znači... da mnogo polaže na kondiciju. Razumem ja tebe, ujak ti je i sve to, ali bojim se da vam mnogo priča partizanske priče.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 807


« Reply #31 on: December 30, 2017, 09:13:13 pm »

Dečko od 22 godine bi mogao da pokaže i malo poštovanja, a ne da starije od sebe naziva vampirima... mada, ja i ne znam, možda je u Nemačkoj to u skladu sa dobrim vaspitanjem.
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #32 on: December 30, 2017, 09:52:35 pm »

Molim Vas, nemojte juriti, stanite na loptu. Godine 1992. se nije znalo ni tko pije, ni tko placa. Zaboravili smo da su se do 1996. izdavali pasosi nepostojece SFRJ.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #33 on: December 30, 2017, 10:01:02 pm »

znaci sve je puno s falsifikatima i fotomontazama. Po vama najverovatnije radi zadnji 25 godina negdje na nekom brodu kao konobar. Ali sala na stranu u pravu ste vi kriticari, djaba meni pricat u ime nekog drugog kad nisam ni blizu izustva neki od vas.

Na drugoj strani Izgleda da je jako tesko doznat nesto o onim oznakama, one su krive za sve ovo. Posto nemoze niko da mi dadne odgovor bio sam nasiljen da guram tematiku u nekom drugom pravcu, necu vam vise dosadjivat s slikama jer izgleda da je sve samo neka velika laz?

mozda ja previse naivan, ko zna, zivot ide dalje.....ali barem se neke duse probudile, nakon godina tisine oko teme 82PC, decko od 22 godine je vas vampire probudio iz sna i odmah ste poceli da grizete oko sebe a nigdje ujest....

ok, zadnji pokusaj: on radi zgibove se 50kg dodatne tezine oko pasa, jel barem to znaci nesto ? :-)

Sala na stranu, sta je sada sa onim oznakama skojima smo poceli, jel iko ista zna o njima ?

Слушај Mugen@, ја и остали покушавамо озбиљно и учитиво да ти одговоримо на питања која постављаш, али ти изгледа и не желиш тачан одговор.

Старији сам од тебе три пута али то не значи да сам излапео. Кречана пре хвата оне који са 22 године верују у ујкине бајке. Ако и "лупам" барем могу да се "вадим" да сам "вампир", не знам како ћеш ти...

Немаш ти никакве аргументе. Ни Жуков није добио три одликовања у истој години. Оно што си показао су чисти фалсификати. Поставиш слику неког туристе на Куби и кажеш "мој ујко специјалац у тајној војној мисији на Куби". И сад се љутиш што не верујемо. Најбоље ће бити да ти више не постављаш "вапирска" питања па ти ни ми "вапири" нећемо одговарати.  

Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #34 on: December 30, 2017, 10:08:41 pm »

pa vama sve smeta sada, vampiri ne u smislu da piju krv, nego da dugo spavaju.

Barem sam dobio prvi odgovor oko oni oznaka. kao sto sam ocekivo da ce mi neko reci: ili kopija, ili falsifikat, ili fotomontaza....ili sve zajedno. Postoji li teoretska sansa da sve to samo istice iz glave nekog sicofrenickog psihopata (ujaka) koji ceo zivot samo foliro druge da bi sebi digo rejting? Neznam prijatelji, ipak ja njemu vjerujem, a pitat cu ga neke stvari  koje sam naucio ovdje, kad oped bude tu, samo da vidim kako ce da odgovor.

Znaci zavrsena tema, izvinite jos jedanput u slucaju da se neko osjeca povrijedjen.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #35 on: December 31, 2017, 07:28:13 am »

Jezik foruma je srpsko-hrvatski/hrvatsko-srpski. Nije engleski, nije ruski, za ta dva postoje odgovarajući podforumi, i svakak nije jidiš/hebrejski.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #36 on: December 31, 2017, 10:08:22 am »

U 1992.godini Ukazi o odlikovanjima su objavljeni u Sluzbenom listu SFRJ br. 09/92, 10/92, 13/92, 15/92, 20/92, 22/92, 25/92 i 26/92. Na zalost na sajtu Sluzbenog glasnika nije moguce pregledati dokumente bez pretplate ali je moguce videti sadrzaj svakog broja pa sam tako i dosao do brojeva u kojima su objavljeni ukazi. Bilo bi zanimljivo videti da li su ovde pomenuta odlikovanja tada dodeljena.
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #37 on: December 31, 2017, 01:05:44 pm »

U 1992.godini Ukazi o odlikovanjima su objavljeni u Sluzbenom listu SFRJ br. 09/92, 10/92, 13/92, 15/92, 20/92, 22/92, 25/92 i 26/92. Na zalost na sajtu Sluzbenog glasnika nije moguce pregledati dokumente bez pretplate ali je moguce videti sadrzaj svakog broja pa sam tako i dosao do brojeva u kojima su objavljeni ukazi. Bilo bi zanimljivo videti da li su ovde pomenuta odlikovanja tada dodeljena.

hvala na provjeri i trudu, barem neko ko iskreno trazi i istrazuje pre nego sto sudi i osudjuje. brojevi pasu za sva tri su po razliciti ali su definitivno troje od ti osam koje si naveo. naravnno samo ako neko prihvaca moju rec kao svedoka koji ih je vidio. Nije ovo sudski proces, samo pricamo na internetu, i vjeruj mi da bi rado stavio slike bez oni ucrnjeni djelova koji podkrivaju te detalje, ali mislim da se svakako vec krecem na ivici i sa onim obradjenim slikama, jer kao prvo nisu moji dokumenti i slike, niti mislim da bi mu drago bilo da se dozna kako se zove i da neki ljudi koji su nepoznati imaju neke jako privatne podatke. Nebih ni ja htjeo....onaj orden za hrabrost dokument necu onda ni da slikam, jer opet bi neko nesto negativno napisao, a i jako je velik mogu reci, cak veci od A3 formata !!! Ali je od jako dobrog papira mogu reci, izmjerio sam i definitivno je VECI od A3, jeli moguce da se neki specijalni format koristio u ex yu ?

Kao drugo, onaj isti stembilj koji je na onom uverenju i odlikovanju ja na ovim od ordena za hrabrost mnogo veci,. i nije stembilj/pecet sa farbom nego je impregniran vidi se o osjeti se kad se predje sa prstom preko, jako kvalitetno izgleda ! I onaj grb/slika or ordena u sredini (smrt fasismu sloboda narodu) je puno dublje boje kao neka prljava zelena boja. Skroz gore je grb sfrj, koji je jako malo impregniran okolo kao krug i svjetlo crne boje....

Sto je interesantno je da nije potpisan od nekog sefa kancelarije nego izgleda bas licno potpis od pod-predsednika SFRJ! Stoji:

Pot(pisano jako fino rukom)Predsednik Predsednistva SFRJ, pa neki dugi potpisk nemogu da identifikujem podpis, i trazio sam na google, stoje samo predsednici, ali nigdje da nadjem ko je bio pod-predsjednik u 1992 godini.

Ako iko moze da pomogne bio bi zahvaljen !

Onda u kutiji koja je valda dosla uz to odlikovanje su 3 medalje, ta ista koje je u sred tog dokumenta (smrt fasismu.....), zlatne boje je s banderom svjetlo crveno s zlatnim strafnama, i izpod nje je isto tako nesto malo rektangularno isti boja, vidio sam to na nekim uniformama, nezam kako se zove taj dio.

onda u sredini zlatne boje medalja s blavo bjelom banderom na kojoj stoji za hrabrost i izpod isto ono iste boje kockasto, i do nje desno je neka s scrveno plavom banderom ali nemogu da je okrenem da vidim jeli na drugoj strani ista stoji. 2 male srebrene znacke jna sa zvezdom su izmedju prve i druge i druge i trece, jako  malene.

E to je to ako nekoga interesuje, i ako bi neko mogao da mi kaze nesto za tog pod-predsednika predsednistva, bio bi zahvaljen....

Pozdrav
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #38 on: December 31, 2017, 01:19:37 pm »

pre nego sto zaboravim....pitao sam vec, ali ipak cu opet,let iko zna za ono ss/ko/vsb, sta bi moglo da znaci.

I jos nesto jako interesantno sam pronasao uz razgovor s babom, datum koji je na odlikovanju ordena za hrabrost se sklapa uz njegov rodjendan. Znam da bi sada neki to mogli da uzmu kao razlog da je zbog togo sigurno falsifikovan, ali ipak hocu uz izkrenost da navedem taj detalj. Mozda je slucaj (koji bi bio 365:1 ), ili je moguce da ja namjerno taj datum izabran ?

Znam samo da su nam u familiji uvjek bili neki nizi ali i neki jako visoki oficiri. Kod bake sve 5 brace su bili oficiri, jedan cak i general. Djed je imo samo 2 brace ali 7 sestara, on je bio major a jedan od ti 2 brace mu isto bio general neki. nezive niko od njih u srbiji, osim jedne sestre. Svi su van srbije kako izgleda....

Pozdrav
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #39 on: December 31, 2017, 01:38:38 pm »

Do 15.juna 1992.godine vršilac dužnosti Predsednika SFRJ bio je Branko Kostić a potpredsednik Borisav Jović .
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #40 on: December 31, 2017, 01:40:20 pm »

ok, zadnji pokusaj: on radi zgibove se 50kg dodatne tezine oko pasa, jel barem to znaci nesto ? :-)


Znači... da mnogo polaže na kondiciju. Razumem ja tebe, ujak ti je i sve to, ali bojim se da vam mnogo priča partizanske priče.

da budem iskren i mozda malo cudno zvuci, dosada sta sam cuo od njega (ne puno, jer prica jako malo) i od drugi, bas nesto ne hvali tu vojsku i vrijeme, moglo bi se cak reci da negativno prica o jna, cak jako negativno nekad. Uvjek je reko da su mu se tek otvorile oci kad je obisao svjet i radio u drugim zemljama pa moga da uzporedi i trening, opreme, discipline itd....druzenje jedino hvalio medju padobrancima ali je reko da sve u svemu kad stvarno realnu sliku gleda, da ta zemlja nekadasnje i sadasnje nevaljaju, i svasta nesta....partizani i ta vojska im samo lagala i uvelicavala stvari a nigdje veze s stvarnosti ako se uzporedi s drugim na svjetu.....e tako u tom smislu...sto je mozda isto interesantno je da je nakon 1993 samo jedanput se vratio na podrucje nekadasnje YU, it to na kosovo gdje je familija nekog siptara koji je bio sa njim i citavu godinu kroz te obuke specijalne i nakon neki dogodjaja u sloveniji radi koji je ustvari odlikovan, taj albanac je tesko ranjen (moj ujak isto ali lakse) pa na kraju taj albanac nakon nekog vremena umro. Njemu krivo bilo da je on dobio medalju a taj ili familija (neznam kako je tacna prica) nije. Kaze kad su trebali da odrade tu neku akciju tamo, bilo ih je osmero, ali samo on i taj skosova su krenuli, bilo tu bjezanja i svasta.....

Kaze da je dosao iz te neke kaserne u pancevu s jos trojicom za divulje, 2 su bila albanske nacionalsnosti (oboje katolici ne muslimani), i jedan vicentijevic ? mislim iz srbije, i moj ujak, ostali su zajedno sve do kraja, osim da taj jedan nije mogao da zavrsi obuku u divuljama.

Neznam jeli to moze da padne u kategorije bajki partizanski ili drugi neki....vjeruj mi da nisam jednu dobru rec cuo od njega sta se tice ti vremena, osim malo te neke nostalgije koja se valda pojavljuje....

Pozdrav
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #41 on: December 31, 2017, 01:54:01 pm »

Do 15.juna 1992.godine vršilac dužnosti Predsednika SFRJ bio je Branko Kostić a potpredsednik Borisav Jović .

mnogo hvala Milane!

sad sam u problemu, jer izgleda da moram napravit sliku, ja nebi rekoh da podpis znaci Borisav Jovic ! Dosta je dug i sve zajedno pisano kao da je samo prezime, neznam moram da uslikam, naravno u rizik da dadnem hrane svima onima koji to samo cekaju da se dokaze da je i to falsifikat....nema veze, za mene je istina vaznija od svega, to je valda student nauke koji prica iz mene:-)....ali jedno mogu da kazem unaprijed, ako stvarno taj Borisav Jovic bio to u tom vremenu taj podpis je nesto drugo(jel definitivno stoji Pot-Predsjednik preko podpisa, onda bi bilo logicno da i sa tim drugim dokumentima isto nesto nije u redu.....u svakom slucaju risikovat cu da izpadnem jos veca budala nego sto sam dosad...nebi bi to bilo zao, ali razocaran bi bio da takav covjek kao on iz bilo kojeg razloga laze, nije mi jasno. Prije bi lago o onome sto sada radi jer izgleda interesantnije, a zasto o necemu sto je davno bilo i svakako cak nikoga ne interesuje?? To nece da mi ide u glavu.....nema veze, sad cu da slikam....pa ako je stvarno to falsifikat to nije vise ni sala, kiti se s radom drugi koji su se patili i rizikovali zivot i zdravlje i mozda poginuli cak, definitivno prelazi sve granice ukusa....

Pozdrav
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #42 on: December 31, 2017, 02:00:47 pm »

Članovi tzv „Krnjeg Predsedništva SFRJ“ od oktobra 1991. godine do 15. juna 1992. godine bili su:

-delegat R Srbije — Borisav Jović
-delegat SR Crne Gore — Branko Kostić
-delegat AP Vojvodine — Jugoslav Kostić
-delegat AP Kosova i Metohije — Sejdo Bajramović
Logged
Mugen
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30


« Reply #43 on: December 31, 2017, 02:10:07 pm »

Do 15.juna 1992.godine vršilac dužnosti Predsednika SFRJ bio je Branko Kostić a potpredsednik Borisav Jović .

u ime istine!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screen Shot 2017-12-31 at 14.04.16.png (699.35 KB, 827x617 - viewed 57 times.)

* Screen Shot 2017-12-31 at 14.05.27.png (381.68 KB, 634x476 - viewed 43 times.)

* Screen Shot 2017-12-31 at 14.06.22.png (408.31 KB, 635x477 - viewed 59 times.)

* Screen Shot 2017-12-31 at 14.06.47.png (396.22 KB, 635x477 - viewed 57 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #44 on: December 31, 2017, 02:14:20 pm »

Mugen, prema tvojim recima ti si tek malo stariji od mog sina  pa mi je jako dobro poznato kako izgleda kada pokusam njemu da objasnim da nije u pravu. Tebi cu reci ovo - uvek i svuda ima mnogo prica i prepricavanja dozivljaja iz vojske gde se veoma cesto neke stvari preuvelicavaju. To nije nista cudno. Verujem da i u prici koju si ti izneo ima toga jer se jednostavno neke stvari ne poklapaju i nemaju rezona. Ja sam mnogo puta bio svedok slicnih prica gde me ljudi ubedjuju kako su u vojsci radili ovo ili ono, kako su kao po nekom pravilu svi bili u nekoj specijalnoj jedinici ali toliko specijalnoj da ih je bilo smao 10 i komandovao im  je neki potpukovnik koji je licno odgovarao predsedniku drzave...bla, bla, bla....  I tako ljudi pricaju a znaju da sam dovoljno godina bio vojno lice i da   puno toga znam i da znam da izmisljaju samo da ne bi rekli kako su u vojsci bili obicni pesadnici, intendanti ili ne daj boze ceo vojni rok cistili krug.
Ovde na forumu ima puno onih  koji  su u vojsci radili ceo svoj radni vek i to na veoma visokim polozajima i ako ti oni kazu da nesto u tvojoj prici nije uredu onda veruj da je tako.  Niko ne kaze da ti lazes, ti si jednostavno cuo takvu pricu, ali je pitanje sta je ko i koliko tacno preneo, sta je lose a sta dobro shvatio itd. Zato nemoj padati u vatru kada ti dobronamerno pricamo o ovome. Nije lepo tako razgovarati sa ljudima od kojih trazis pomoc. Zato ne treba da te cudi njihova reakcija. Budi fin, fino napisi pitanje, deo price ili repliciraj i onda ocekuj da ti na isti nacin i drugi odgovore.  Osim toga ima nas koji smo takodje odlikovni nekim medaljama i ordenjem i znamo kakav papir ide uz odlikovanje i sta na njemu treba da pise. Savet si dobio - da bi ustanovio da li je tvoj ujak stvarno odlikovan ili je u pitanju nesto drugo najbolje bi bilo da se obratis Kancelariji ordena gde bi oni mogli da ti daju informaciju da li je kod njih toj ujak stvarno zaveden kao nosilac tih odlikovanja ili ne. To ti je najbezbolnije i verovatno najjednostavnije.

Nadam se da nemam potrebe da dalje debatujemo o nacinu komunikacije na ovoj temi i forumu uopste.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.