PALUBA
March 28, 2024, 05:01:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Svetsko prvenstvo u fudbalu  (Read 32279 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #15 on: June 19, 2018, 08:37:43 am »

Ovaj remi Švajcarske i Brazila bi nas mogao skupo koštati. Mislim da 4 boda neće biti dovoljno za drugo mesto. Trebalo bi da dobijemo Švajcarce jer Brazil će dizati formu i sigurno neće ovako jadan biti u zadnjem kolu.


Citajuci sportske izvestaje i razne analize zakljucio sam da je bolje biti na drugom mestu sa jednim bodom nego na prvom sa 3.

Nas mentalitet je cudan. Odes na SP i posle prve utakmice kalkulises. Matematika je jasna, pobedis sve 3 utakmice i ne moras uopste da razmisljas sta ce drugi uraditi. Nama se ustvari uvek o glavu obija to da je dovoljno nereseno ako onaj tamo uradi ovo, a onaj drugi uradi ono... Osim toga pobeda protiv Kostarike se predstavlja kao neki istorijski uspeh, kao nesto nevidjeno... Uredu, jesmo pobedili, jesmo igrali dosta dobro ali brate nismo pobedili vanzemaljce pa da sad padamo u euforiju. Sada prakticno imamo dve krajnosti - prva je da je mnogo zaj...no sto smo prvi sa 2 boda vise od Svajcarske i Brazila a druga je da su pobedom nad Kostarikom porasli apetiti i sad se ide dotle da verovatno nista osim finala ne dolazi u obzir.

Mozda bi nekada trebali biti i realni. Sta mi uopste trazimo na ovom takmicenju ako je sada problem rezultat druge utakmice prvoh kola u nasoj grupi. Kao da su svi ocekivali rasplet dogadjaja - mi tucemo Kostariku, Brazil Svajcarsku, onda mi sa Svajcarcima igramo nereseno, Brazil tuce Kostariku, i na kraju Kostarika iu Svajcarska nereseno a mi sa Brazilo mozemo i da izgubimo. Pa ne moze tako prijatelji. Ima onih koji su dosli na SP da pobedjuju i da ih ne interesuje sta ce drugi u grupi raditi.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #16 on: June 19, 2018, 12:50:29 pm »

Pa najverovatnije će u našoj grupi biti borba za drugo mesto a ne za prvo Smiley . Meksiko ima otvoren put za prvo mesto u svojoj grupi dok bi Nemci mogli lako da završe drugi i igraju protiv prvog u našoj grupi.

No ja bi više voleo da igramo protiv Nemaca jer mislim da bi nas Meksiko oduvao. Mi ne znamo da igramo protiv tih defanzivnih ekipa a Meksiko povrh toga ima ubitačne kontre. U Brazilu su pobedili Hrvatsku 3:1 a mogli su im još tri gola dati mislim da bi i mi isto prošli u Rusiji protiv njih. Nemci bar igraju otvoren fudbal i tu bi bilo dosta prostora za nas.

No do tih scenarija imamo mi da se krčkamo protiv Švice i Brazila.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #17 on: June 19, 2018, 03:02:16 pm »

PANEM ET CIRCENSES

Гомила је увек иста.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #18 on: June 19, 2018, 06:35:58 pm »

лопта у моје спортове може да уђе само као олово за пецање, сачма у метку и кликер у кугличном лежају, да не кажем лагеру.
Logged
chombe
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 340



« Reply #19 on: June 21, 2018, 06:36:12 pm »

Mene fascinira još jedan podatak. Što je zemlja siromašnija, to ima više njenih navijača na tribinama.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #20 on: June 21, 2018, 07:53:23 pm »

Ja bi pre rekao da su evropljani svi zakazali dok ovih sa drugih kontinenata ima više nego inače. Mi u evropi nismo navikli da putujemo po 1000 km za svaku tekmu. Mislim da je to razlog zašto ljudi nisu došli.
Logged
chombe
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 340



« Reply #21 on: June 21, 2018, 08:46:44 pm »

Večeras će u Hrvatskoj najgledaniji film biti : " Mesi se vraća kući !!!"  Grin Grin Grin
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #22 on: June 21, 2018, 08:57:12 pm »

Utukli su ih. A ono što je najgore je da je Argentina izgledala smešno kao ekipa. Selektor Argentine pobegao posle meča od bruke.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #23 on: June 21, 2018, 09:04:50 pm »

Argentina nije mogla da se sastavi večeras. Lepo ste ih odrali. 
Logged
chombe
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 340



« Reply #24 on: June 21, 2018, 10:15:33 pm »

Evo ko je kriv.


* Evo ko je kriv.jpeg (27.04 KB, 677x423 - viewed 106 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #25 on: June 22, 2018, 06:35:30 am »

Vrime je za zamisliti se. Hrvatski igrači trče ( čak ) i postignu tri gola iz igre. Tu nešto nije u redu.  Pokazuju osnovne elemente nogometne igre. Dodavanje, nabacivanje, vođenje lopte, proigravanje i pucanje na gol. . Ovaj put je izostala statika, posesivnost i taština i rasprave sa sucem. Stvarno nije u redu.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #26 on: June 22, 2018, 06:39:44 am »

 Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* messi.jpg (63.77 KB, 825x680 - viewed 47 times.)
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #27 on: June 22, 2018, 08:45:17 am »

Vrime je za zamisliti se. Hrvatski igrači trče ( čak ) i postignu tri gola iz igre. Tu nešto nije u redu.  Pokazuju osnovne elemente nogometne igre. Dodavanje, nabacivanje, vođenje lopte, proigravanje i pucanje na gol. . Ovaj put je izostala statika, posesivnost i taština i rasprave sa sucem. Stvarno nije u redu.

Za razliku od Brazila kad su bili napaljeni klinci (ali i tada odlični igrači) sada imaju ono što im je falilo. Zrelost i maksimalnu posvećenost fudbalu. Ako tome dodamo da su u najboljim godinama za fudbalera kada imaju i snagu i znanje i iskustvo to je recept za uspeh. Da Hrvatska ima malo "jačeg" selektora ja bi potpisao polufinale što ne znači da i ovako neće doći do njega. A u polufinalu šta im bog da.
Logged
chombe
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 340



« Reply #28 on: June 22, 2018, 09:17:35 am »

Iskreno rečeno, mislim da sve ovo i jeste rezultat Dalićevog studioznog pristupa. Treba tu biti i trener i psiholog i taktičar i pedagog i motivator i odgajatelj i sociolog ( i još bezbroj toga ).........i na koncu autoritet.
Kapa do poda izborniče !!!
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #29 on: June 22, 2018, 09:42:16 am »

Ja sam poprilično siguran da Dalić neće ništa menjati ni u 1/8 ni dalje. Zašto ? Zato što će uvek moći da se vadi "pa igrao je najbolji tim, nisam ja kriv". I to je problem sa selektorima sa ovih prostora da nemaju muda za hrabre poteze nego idu linijom manjeg otopora. Zato mislim da ni on, kao ni njegovi prethodnici nisu dobro rešenje za HRV selektora. Ljudi moji HRV ima jedan od najboljih srednjih redova na svetu, to nije tim kao što neki kažu "dark horse" ali se to ne vidi na utakmicama, većinu tekmi HRV jedva pobeđuje. Ovo jedva deluje smešno posle sinoć ali ako se vratimo unazad jasno je na šta sam mislio.

Kod Srbije se to vidi još više. Nabacao je sve one igrače u sredini terena samo da bi ispunio zahteve javnosti (i menadžera) a to što je ljajić neprimetan i što tadić dolazi do izražaja 50% manje zabole ga. Važno da on ima alibi "igrao je najjači tim a to što su slabo igrali nije mog problem".
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 23 queries.