PALUBA
March 29, 2024, 01:07:27 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Svetsko prvenstvo u fudbalu  (Read 32290 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
chombe
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 340



« Reply #30 on: June 22, 2018, 11:48:48 am »

Baš naprotiv. Dalić je napravio neke bitne izmjene u sastavu za što je svakako trebalo imati m.da.
Zatomio je ega pojedinih igrača, postavio ih na njihova prirodna mjesta i prilagodio svom načinu razmišljanja o tome kako bi Hrvatska trebala igrati. Po onome jučer izgleda da su ponovo postali momčad a ne skup odličnih pojedinaca. Njegov jedini zadatak sada je da to sve održava i ne dozvoli da im slava i umišljenost udare u glavu.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #31 on: June 22, 2018, 09:02:00 pm »

Eto opet nezadovoljan, Srbija pobedila prvi put u novijoj istoriji a on pita za leb.

Знаш ли где ми је фудбалска репрезентација Србије по приоритетима у животу? Тамо негде иза Јапана.

Отвориш новине, стоје наслови:

"DODATNI MOTIV ZA "ORLOVE" Kostarika prva na svetu priznala Kosovo"

"ORLOVI, SAD IM SE OSVETITE ZA KOSOVO! Kostarika je PRVA NA SVETU priznala tzv. Kosovo!"

"PUTIN DOLAZI DA BODRI ORLOVE! Ruski predsednik odlaže državničke obaveze zbog Srbije?"

"EKSKLUZIVNO ANESTEZIOLOG RIKARDO JEDVA ČEKA MEČ SA SRBIJOM: Bora Milutinović je heroj moje zemlje, žena mi je Nišlijka, volim sarmu, ali utakmicu gledam u dresu Kostarike (KURIR TV)"

Итд, итд, итд.

Него, још пар утакмица, па ће се и та лудница завршити.


Тај рад.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #32 on: June 22, 2018, 09:32:39 pm »

Ovo kao protiv švice se nama već dešavalo ali po sistemu "šta pričate završili smo prvi u grupi" zapušavana su usta kritičara. Ona igra od 1:0 do 1:1 je bila bruka i sramota. Takav bunker nije ni Iran igrao. Nismo uspeli ni na pola da iznesemo loptu da makar na minut-dva prekinemo njihove napade. Što se tiče drugog gola ja to uopšte ne zameram ekipi. Krstajić je izvadio Milivojevića da pokuša da ide na pobedu i to nam se obilo o glavu pa smo izgubili. Ali realno isto je kao i 1:1, nama opet treba pobeda jer nadati se da će Kostarika (koja je danas i teoretski ispala) napraviti čudo u zadnjem kolu je gubljenje vremena.

Ne očekujem prolaz ali nada ostaje jer je Brazil dosta lošiji nego što se očekivalo. Nažalost danas je Brazil igrao bolje nego protiv Švice tako da treba očekivati još bolju njihovu igru protiv nas pogotovo što neće imati pritisak da moraju da pobede.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #33 on: June 23, 2018, 01:11:18 pm »

Suđenje na jučerašnjoj utakmici skoro da je bez presedana. Baš me interesuje šta će reci komisija FiFE kojoj je upućena žalba.
Logged
borovnica
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #34 on: June 23, 2018, 02:25:28 pm »

Suđenje na jučerašnjoj utakmici skoro da je bez presedana. Baš me interesuje šta će reci komisija FiFE kojoj je upućena žalba.

Sve to stoji, ali sami smo krivi za poraz. Po meni, najveći krivac je selektor i njegova kukavička taktika: daj gol i "parkiraj autobus" u šesnaesterac. Stekao sam utisak da su se igrači počeli povlačiti u odbranu već nakon prvih petnaestak minuta utakmice. Takav način igre je prošao protiv Kostarike, ali ne i protiv Švajcarske koja je fizički jača i igrači su ipak kvalitetniji. Lako je sada biti general nakon bitke, ali izmene su bile promašene. Mislim da je kod rezultata 1:1 trebao uvesti brže igrače, kako u odbrani (gde je "duvalo" preko Ivanovića) tako i u sredini (malom Radonjiću koji je neverovatno brz trebalo je dati priliku mnogo ranije). Propuštena je velika šansa, jer ova Švajcarska nema neki veliki kvalitet, čak bih rekao da su užasno limitirani, iako se mora priznati da je izuzetno dobro vođena, organizovana i vrlo uigrana. Naravno, da je sviran penal i da smo kojim slučajem dobili utakmicu druga bi se pesma pevala, a Krstajić bi bio proglašen genijalcem, iako nema ni znanja ni iskustva za taj položaj.

P.S. Šta god se mislilo o FIFA rejtingu, ako je Švajcarska šesta reprezentacija sveta onda je "najvažnija sporedna stvar na svetu" u ozbiljnim problemima.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #35 on: June 23, 2018, 02:52:56 pm »

Fifa neće da kaže ništa.

Fudbal odavno nije samo igra , to je propaganda, biznis...

Švajcarci - šiptari su platili, švabi, novcem od droge, vađenja organa, prodaje ljudi... dovoljno da može da se penzioniše.

Za žute, za penal, za kopačke, za mlataranje šakama...

Ko to shvati a Srbija N I J E, on sebi pravi marketing i o njegovoj zemlji se čuje onoliko koliko je spreman da plati i za koju poziciju.

Na žalost, ljudi koji moraju da vode računa o ovoj zemlji i o tome da mora da postoji surova kazna za njeno nepoštovanje već godima ne čine ništa.

E sad o daljim potezima Srbije i načinu kažnjavanja bagre može da se debatuje i nešto učini, samo ako bude dobre volje.

 
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #36 on: June 23, 2018, 03:15:32 pm »

Jes vala, još jedna belosvetska zavera da mi ne bismo bili prvaci sveta u fudbalu. Ajde se malo uozbiljite ljudi. Kako smo igrali još smo dobro i prošli. Kada smo postigli gol u 5. minutu, umesto da ih stisnemo i dokrajčimo, mi igramo kao da vodimo 5:0 a da je 93-ći minut. Kome nije jasno kako se igra fudbal na SP, neka pogleda snimak utakmice Argentina-Hrvatska ili Belgija-Tunis.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #37 on: June 23, 2018, 03:31:06 pm »

Kad već pomenu Belgiju oni su do sada najbolji utisak ostavili na turniru. Neverovatno kako lako daju golove.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #38 on: June 23, 2018, 07:08:12 pm »

Pogleda sam 3 utakmice. Jedna me oduševila a 2 ko da se igralo u nekadašnjoj Dalmatinskoj zoni.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #39 on: June 23, 2018, 09:19:09 pm »

Auu kakva utakmica. Zato se  navija za švabe. Čak i da su izgubili ljudi se bore do zadnjeg minuta. Ne ide ih, nije to više šampionski tim ali su danas zaslužili 100% pobedu za hrabrost. Sa 10 igrača napadati kao osa potpuno su zaslužili gol u 95. minutu. Švedska je napravila istu grešku kao i mi i platila. Jednostavno ne može se u današnjem fudbalu prepustiti ceo teren protivniku primićeš ga kad tad. To mogu samo ekipe koje su sastavljane za takvu igru sa ekstra dobrim igračima u defanzivi.

Ovo bi moglo da preporodi Nemce ali nekako sam mišljenja da ni Nemci ni Brazil neće biti svetski prvaci. No videćemo treće kolo, navodno favoriti tempiraju formu za treće kolo pa nadalje no nisam baš siguran.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #40 on: June 23, 2018, 11:36:51 pm »




   Nisam neki stručnjak za fudbal ali mislim da velike reprezentacije primenjuju Italijansku šesnaestinu finala za infarkt gde se jedva provuku a kasnije pokazu ko je gazda na terenu. Jednostavno, igraju taman koliko je dovoljno za prolaz i to golom u 95-om minutu poigravajuci se kako sa zivcima sopstvenih navijaca tako i sa nadom protivnika. Veoma surovo ali za sada efikasno.


Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #41 on: June 24, 2018, 12:13:06 pm »

Nije samo Srbija "pokradena", pokradena je i Engleska na isti nacin par dana ranije.  Kane je dva puta rvan u boks-u i nikom nista.  FIFA bi morala da promeni pravila sudija, da recimo Srbin ne sudi u mecu gde igra Hrvatska i obrnuto, Englezima ne bi trebalo da sude Irci , Francuzi i Nemci (iako se se ne granice, mrznja je obostrana). 

Znaci, zemlje koje se granice i istorijski problemi, sudija ne bi trebao biti iz tih zemalja.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #42 on: June 24, 2018, 12:39:24 pm »

Po nekim pravilima koja se izgleda ne poštuju, na Svetskom prvenstvu meč dve reprezentacije sa istog kontinenta, treba da sudi arbitar sa nekog drugog kontinenta.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 36222539_10155961386001749_3607695614365663232_n.jpg (27.65 KB, 750x296 - viewed 37 times.)
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #43 on: June 24, 2018, 07:21:54 pm »

Postoji samo pravilo da meč dve ekipe sa različitih kontinenata sudi sudija sa trećeg kontinenta.

Inače FIFA je pokrenula istragu protiv Šaćirija i Džake ali i istragu protiv srpskih navijača i Mladena Krstajića. Za Krstajića se pretpostavlja da su u pitanju izjave o suđenju, za navijače verovatno neka vređanja tokom utakmice, a ova dvojica zbog načina na koji su proslavljali golove.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #44 on: June 24, 2018, 08:12:32 pm »

Нас у Црној Гори то не интересује. Намјерно нисмо пошли на то првенство да на тај начин не би дали легитимитет злочиначкој Путиновој владавини.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.