PALUBA
April 26, 2024, 11:30:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: F-16 Barak za HRZ ??  (Read 53956 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Chong-Lee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #105 on: December 25, 2018, 10:47:58 pm »

Jel' Vlada RH dala odnosno platila Izraelu neki dio, avans ili skično za tih 12 kanti ?
Milijun, dva, deset ili se svodi na taj usmeno-pismeni službeno-neslužbeni dogovor-ugovor-memorandum pa će se isplatiti novac nekada tamo već u ratama ?
Ne nije ništa još platila ali sredstva u proračunu su već određena čeka se ugovor ali od toga izgleda ništa jer je Izraelska vlada pala izbori su u 4. mjesecu znači potpis najranije u 5 mjesecu što je za RH prekasno ako želi avione do proslave 2020.
Logged
Chong-Lee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #106 on: December 25, 2018, 10:51:18 pm »

Da završimo ovu kvazi diskusijicu .

Po mom mišljenju između RH i Izraela ništa nije potpisano.
Izrael je dao obvezujuću ponudu i ona je na natječaju prihvaćena.

Nakon ovoga se nije događalo ništa konkretno ili barem ne za javnost.

I to je to. poz.


Boldano tvoje mišljenje dokaza di hoćeš tko ne želi vidjeti drvo od šume njegov problem ne moj pozdrav.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #107 on: December 26, 2018, 05:07:55 pm »

Ma svaka čast. U ovom slučaju je previše toga ispod žita da bi bio siguran u bilo šta.
Kažem ono šta mislim i šta sam uspio pratiti, evo sam se malo potrudio i prelistao stare vijesti.

https://www.morh.hr/hr/nabava-visenamjenskog-borbenog-aviona/vezane-vijesti-vba/16654-predstavljen-proces-nabave-vi%C5%A1enamjenskog-borbenog-aviona.html

https://www.morh.hr/hr/nabava-visenamjenskog-borbenog-aviona/vezane-vijesti-vba/16652-vlada-donijela-odluku-o-nabavi-visenamjenskog-borbenog-aviona.html

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i-priopcenja/priopcenja/18356-reagiranje-morh-a-07122018.html

https://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i-priopcenja/priopcenja/18392-morh-izvijestio-saborski-odbor-za-obranu-o-procesu-nabave-vba.html

I nigdje ne vidim da je išta potpisano. Možda sam propustio vijest. Ako jesam ispravi me.
Samo nemoj stavljati linkove na trlamrla portale koji žive od senzacija.

poz.
Logged
jeremijaljesina
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 868


« Reply #108 on: December 26, 2018, 09:16:45 pm »

Kad raspravljamo o starim avionima onda treba vidjeti kako je to u zemlji sa najvećim vojnim proračunom
https://www.thedailybeast.com/the-us-air-force-is-headed-for-a-crash-too-many-old-planes-not-enough-cash?ref=home
Logged
Chong-Lee
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12


« Reply #109 on: December 27, 2018, 12:07:11 pm »

Solaris sve pet sve je stvar stava nekoliko tiskovina je objavilo potpisanu garanciju ta garancija je spomenuta i na emisiji otvreno koji je bio epp za Baraka iz usta samog vojnog  vrha + mladog Jana. Da je ispod žita dosta toga slažem ali smatram da ni vlada RH nije toliki tutlek ne da ne potpiše neku garanciju jer bi  po dozvolu išla sama a ne bi ostavila Izrael da se bakće s tim a sebi vezala ruke ionako kakoo stvari stoje ništa od toga rok za davanje privole kongresa je istekao oni ćute prema tome bićmo sretni ako uzmemo i Alcu.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #110 on: December 27, 2018, 03:58:19 pm »

A šta sam ja reka prije neki dan, riješena stvar izgleda   Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Nemam druge riječi pa ću ih nazvati idioti su u međuvremenu ipak promijenili sliku i stavili ispravnog (ili pak neispravnog tko će ih više znati) keca u sastavu HRZ-a


* 1.jpg (80.17 KB, 960x758 - viewed 95 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #111 on: December 27, 2018, 05:21:52 pm »

И да Л-18 пробије звучни зид изнад Срема или Бачке чуло би се преко Дунава.  Grin
Logged
dovlaos
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #112 on: December 27, 2018, 05:22:53 pm »

Quote
A šta sam ja reka prije neki dan, riješena stvar izgleda   Grin

-Rekao je "Uncle Sam" neki dan -"Hrvati bit će te ZADOVOLJNI"
-https://www.vecernji.hr/vijesti/americki-kongres-odobrio-je-izraelsku-prodaju-zrakoplova-f-16-hrvatskoj-1291283

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #113 on: December 27, 2018, 05:43:04 pm »

Quote
Kongres, kako nalažu tamošnji zakoni, odobrio  prodaju "originalnih" zrakoplova,
u stanju u kakvom ih je SAD isporučio Izraelu, prije izraelskih preinaka.

 Huh? Tongue Undecided

Logged
dovlaos
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #114 on: December 27, 2018, 06:36:01 pm »

"Odobrenje američkog Kongresa dio je standardne procedure kojom Država Izrael traži odobrenje prodaje opreme izvorno proizvedene u SAD-u.

MORH-
Quote
Hrvatska tu nije strana u postupku i SAD je dužan izvijestiti samo Državu Izrael koja je to odobrenje i tražila. Taj postupak je u tijeku.

Kada nas odabrani ponuditelj, odnosno Država Izrael izvijesti o odluci američke strane, mi ćemo o tome izvijestiti hrvatsku javnost.

Hrvatsku jedino zanima da dobije one avione koji su odabrani prema konfiguraciji u odabranoj ponudi i to po ponuđenoj cijeni", kažu iz MORH-a.

Podsjetimo, američki Kongres odobrio je izraelsku prodaju zrakoplova F 16 Hrvatskoj, potvrđeno je iz američkog State Departmenta.

Quote
Kako je Večernji list objavio, State Deparment je odobrio prodaju F-16 Barak Hrvatskoj, odnosno onog dijela paketa koji je američkog porijekla, a vrijednost mu iznosi oko 135 milijuna dolara. Ostatak do gotovo 500 milijuna dolara čine izraelski sustavi i ostatak paketa ponude.
Logged
dovlaos
mornar
*
Offline Offline

Posts: 11


« Reply #115 on: December 27, 2018, 06:38:08 pm »

Quote
"Odobrenje američkog Kongresa dio je standardne procedure kojom Država Izrael traži odobrenje prodaje opreme izvorno proizvedene u SAD-u.

MORH-
Quote
Hrvatska tu nije strana u postupku i SAD je dužan izvijestiti samo Državu Izrael koja je to odobrenje i tražila. Taj postupak je u tijeku.

Kada nas odabrani ponuditelj, odnosno Država Izrael izvijesti o odluci američke strane, mi ćemo o tome izvijestiti hrvatsku javnost.

Hrvatsku jedino zanima da dobije one avione koji su odabrani prema konfiguraciji u odabranoj ponudi i to po ponuđenoj cijeni", kažu iz MORH-a.

Podsjetimo, američki Kongres odobrio je izraelsku prodaju zrakoplova F 16 Hrvatskoj, potvrđeno je iz američkog State Departmenta.

Quote
Kako je Večernji list objavio, State Deparment je odobrio prodaju F-16 Barak Hrvatskoj, odnosno onog dijela paketa koji je američkog porijekla, a vrijednost mu iznosi oko 135 milijuna dolara. Ostatak do gotovo 500 milijuna dolara čine izraelski sustavi i ostatak paketa ponude.
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #116 on: December 27, 2018, 07:30:39 pm »

Znam, ono... baba Vanga i to... al da se ne sprema 8+3 F16 block 70. Mnogo su popularni ovih dana?!?
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #117 on: December 27, 2018, 08:17:44 pm »

Значи Хрватска даје 500 милиона за авионе Блок 30?
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #118 on: December 27, 2018, 09:53:57 pm »

Ispada tako. Uz tri godine izraelske potpore, logistike, naoružanja...
Logged
dead1
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560


« Reply #119 on: December 28, 2018, 03:40:29 am »

Izgleda da nema nista od ovog posla:
https://obris.org/hrvatska/izraelski-duznosnik-posao-s-hrvatskom-je-mrtav/
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 25 queries.