PALUBA
April 18, 2024, 01:24:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Na mrtvom vezu potonuo "Lipi škoji" ex "Petrovac"  (Read 2467 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: August 16, 2018, 10:55:50 am »

Kraj budvanskog broda koji je pripadao turističkoj floti "Montenegroekspresa"

 
Brod "Petrovac", koji je svojevremeno pripadao turističkoj floti čuvene budvanske agencije "Montenegroekspres", minulog vikenda uništen je u Hrvatskoj, gde je bio od 1991. godine. Dok se nalazio na takozvanom mrtvom vezu u mestu Milna na Braču, ovaj brod pod novim imenom "Lipi škoji" potonuo je. Iako na plovilu nije bilo nafte i maziva, olupina čiji veći deo i dalje viri iz vode, opasana je plutajućom branom. Brod će najverovatnije biti izrezan na licu mesta i tako će biti završena odiseja "Petrovca" koja traje već 27 godina.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U vreme ratnih dešavanja početkom devedesetih, "Petrovac", koji je bio najveći u izletničkoj floti "Montenegroekspresa", zatekao se u brodogradilištu "Greben" u Vela Luci na Korčuli, gde je bio upućen na remont. U međuvremenu je Hrvatska izašla iz SFRJ i 1992. ovaj drveni brod je zaplenjen kao imovina "SR Jugoslavije na teritoriji nove države".


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Do kraja 1993. brod se i dalje vodio kao imovina budvanske turističke firme, da bi se 1994. kao njegov vlasnik upisalo Ministarstvo privrede Republike Hrvatske - Državni direktorat za robne zalihe iz Zagreba. "Petrovac", koji je vozio nekada turiste po crnogorskom primorju i Skadarskom jezeru, potom je od hrvatske države kupila firma "Arkobaleno turs".  

izvor


* Lipi škoji.jpg (456.83 KB, 2048x1152 - viewed 196 times.)

* lipi_1.jpg (165.43 KB, 1200x761 - viewed 118 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1 on: August 17, 2018, 04:52:28 pm »


 Na osnovu kojih fora i fazona hrvatska uzurpira tuđu imovinu Huh? Kako onda potražuju svoju? Zaplenili su sve i svašta. Avione , kamione , brodove.

 Znam da sam i ja " pobegao s teme" !
 Ali???
 Baš me interesuje pravni osnov takvog postupanja.

 S poštovanjem i ne zamerte Lali!
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2 on: August 17, 2018, 08:06:32 pm »

Navodno, i to duže vrijeme, na ovim prostorima djeluje nekakva komisija za "sukcesiju" bivše države.
Baš me zanima šta ti rade i o čemu pričaju na tim sastancima, vjerovatno jako zabavne diskusije.


 Ali???


Puno stvari je van zakonskih okvira na ovim prostorima naročito nakon 90tih.
Morali smo izbjeći rat po svaku cijenu ali nismo i šta je tu je.

poz.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.