PALUBA
April 26, 2024, 06:54:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 127   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Iraku  (Read 358267 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1275 on: September 09, 2018, 08:58:34 pm »

Zato što Iran podržava Iračku vladu. Ovo je verovatno pritisak Sadrista na vladu da i njih uključi u novu vladu. Inače narod je ovako burno reagovao jer u gradu imaju nestašicu struje i vode već godinama a ove godine je izbila i epidemija kolere. A iz okoline Basre se izvozi nafte u vrednosti 7 milijardi dolara mesečno, očigledna da tamo hara korupcija.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1276 on: September 09, 2018, 09:13:22 pm »

Корупција је у арапски земљама ендемска појава. Ништа ново. Са "демократијом" то је још више екслаирало. Иран подржава и шиитске покрете у Ираку или можда ове Садристе не подржавају?
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1277 on: September 09, 2018, 10:33:47 pm »

Ne podržavaju ga. Čak su ga i kritikovali zbog njegove saradnje sa komunističkom partijom. U principu on je još jedan populista koji se zalaže za nekav oblik "islamske demokratije".

U Iraku nema demokratije još uvek, oni su pred demokratsko društvo. Oni prvo treba da izgrade institucije i kakvu takvu demokratsku tradiciju da bi moglo da se govori o demokratiji. A protivnika za tako nešto imaju i previše. Da tamo nije haos zvog ratova mogli bi da ih poredimo sa nama gde još uvek nema prave demokratije.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1278 on: September 10, 2018, 08:20:25 pm »

А ком то исламском друштву има демократује у облику како га ти видиш? У Ираку има да прођу векови до те "зреле" демократије, ако уопште до тада буду вољни да је уводе.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1279 on: September 10, 2018, 10:17:56 pm »

Bojim se da bi za taj odgovor morao na post da potrošim više od 5 minuta, moraćeš da proguglaš  Cheesy
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 230


« Reply #1280 on: September 11, 2018, 06:37:16 am »

U Iraku nema demokratije još uvek, oni su pred demokratsko društvo. Oni prvo treba da izgrade institucije i kakvu takvu demokratsku tradiciju da bi moglo da se govori o demokratiji. A protivnika za tako nešto imaju i previše. Da tamo nije haos zvog ratova mogli bi da ih poredimo sa nama gde još uvek nema prave demokratije.

Оваква каква је, Србија је за Ирак Атина из Перикловог доба, и не само за Ирак. Плафон који већина исламских држава данас може да достигне је нека врста просвећеног апсолутизма.

Иначе сам поприлично скептичан када су у питању перспективе демократије у модерном друштву. Људима који су научили како да манипулишу потрошачима није велик проблем да манипулишу и бирачима.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1281 on: September 11, 2018, 10:37:29 am »


U Iraku nema demokratije još uvek, oni su pred demokratsko društvo. Oni prvo treba da izgrade institucije i kakvu takvu demokratsku tradiciju da bi moglo da se govori o demokratiji. Da tamo nije haos zvog ratova mogli bi da ih poredimo sa nama gde još uvek nema prave demokratije.

Gluposti.

Da SAD nisu ilegalno izvršile invaziju na Irak 2003. godine, tamo ne bi bio "haos zbog ratova".

Seća li se ko ovog laganja?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Quote
AFTER SECRETARY OF STATE Colin L. Powell's presentation to the United Nations Security Council yesterday, it is hard to imagine how anyone could doubt that Iraq possesses weapons of mass destruction.

https://www.washingtonpost.com/archive/opinions/2003/02/06/irrefutable/e598b1be-a78a-4a42-8e1a-c336f7a217f4/?utm_term=.af7a5953983c


Irrefutable .... mislim, zaista neporecivo  Cheesy 

A u WP još zovu sebe novinarima ... i taj slogan "Democracy Dies in Darkness"  Grin


* powell_un.jpg (119.57 KB, 1200x837 - viewed 44 times.)

* 2018-08-27_144214.jpg (320.31 KB, 1600x1081 - viewed 41 times.)
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1282 on: September 11, 2018, 05:40:09 pm »


U Iraku nema demokratije još uvek, oni su pred demokratsko društvo. Oni prvo treba da izgrade institucije i kakvu takvu demokratsku tradiciju da bi moglo da se govori o demokratiji. Da tamo nije haos zvog ratova mogli bi da ih poredimo sa nama gde još uvek nema prave demokratije.

Gluposti.

Da SAD nisu ilegalno izvršile invaziju na Irak 2003. godine, tamo ne bi bio "haos zbog ratova".

Seća li se ko ovog laganja?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Quote
AFTER SECRETARY OF STATE Colin L. Powell's presentation to the United Nations Security Council yesterday, it is hard to imagine how anyone could doubt that Iraq possesses weapons of mass destruction.

https://www.washingtonpost.com/archive/opinions/2003/02/06/irrefutable/e598b1be-a78a-4a42-8e1a-c336f7a217f4/?utm_term=.af7a5953983c


Irrefutable .... mislim, zaista neporecivo  Cheesy 

A u WP još zovu sebe novinarima ... i taj slogan "Democracy Dies in Darkness"  Grin


Hahaha, mogao si bar jedan post na temu pa da onda odeš u off Smiley
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 484



« Reply #1283 on: September 11, 2018, 06:24:08 pm »

Ajde Directore, ova ti je strućna. Kad je Kolin Pavel u Veću Sigurnosti pokazao boćicu sa kemijskim otrovom, pregazio je ćitavi AEP-66. Ili si ludo hrabar ili hrabro lud. Treća i po mome sigurna varianta, u boćici bila je zašećerena voda, a sve skupa šou za nas majmune, koji smo mu naseli.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1284 on: September 11, 2018, 06:41:08 pm »

Nisam ja na taj deo posta odgovorao nego na onaj gde meni replicira. Totalna nebuloza obzirom šta je nama bila tema.

A što se tiče Washington Post-a slabo me CIA plaća, nemam ja para za pretplatu kao on. Pretlaćen na časopis za koji tvrdi da je propaganda, možda bi Bora trebao to da ispita Smiley
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1285 on: September 12, 2018, 08:54:18 am »

A što se tiče Washington Post-a slabo me CIA plaća, nemam ja para za pretplatu kao on. Pretlaćen na časopis za koji tvrdi da je propaganda, možda bi Bora trebao to da ispita Smiley


Propaganda one on one  laugh


Quote


... it is hard to imagine how anyone could doubt that Iraq possesses weapons of mass destruction.


https://www.washingtonpost.com/archive/opinions/2003/02/06/irrefutable/e598b1be-a78a-4a42-8e1a-c336f7a217f4/?utm_term=.af7a5953983c&noredirect=on





Da nisi toliko intelektualno lenj, prostim klikom na link koji sam ostavio bi uvideo da je u pitanju open source, tj. ne košta ništa. Neki bi rekli, za mufte.  Grin

Ali si lenj.

I da nisi neznalica kakva jesi, znao bi za "Irrefutable" članak  Wink

Jednako bi znao, kao što bi znao i za ovaj članak


http://www.washingtonpost.com/wp-srv/nation/transcripts/powelltext_020503.html


Znao bi i za WP priznanje da su propaganda ..


Quote
Washington Post apologises for underplaying WMD scepticism
 
 
Fri 13 Aug 2004 02.28 BST  First published on Fri 13 Aug 2004 02.28 BST  

The Washington Post said yesterday it had underplayed scepticism of the White House's claims that Iraq had weapons of mass destruction, becoming the latest US newspaper to publish a mea culpa of its prewar coverage.
In a 3,000-word front-page article the newspaper said it "did not pay enough attention to voices raising questions about the war".

The admission followed similar articles by the New York Times and New Republic magazine, which said they were either insufficiently rigorous, gullible or more concerned with getting stories first than getting them right.


https://www.theguardian.com/world/2004/aug/13/pressandpublishing.usa




Ali možda ovi članci ne odgovaraju tvom narativu, pa zato i ne znaš za njih ...


Pretlaćen na časopis za koji tvrdi da je propaganda, možda bi Bora trebao to da ispita Smiley

I nećeš verovati, svi ovi linkovi na googlu, za džaba ...  Grin


A što se tiče Washington Post-a slabo me CIA plaća, nemam ja para za pretplatu kao on.


To je OK onda, bitno je da nije Soroš u pitanju  Grin



Nisam ja na taj deo posta odgovorao nego na onaj gde meni replicira. Totalna nebuloza obzirom šta je nama bila tema.



Koji si ti klen, redovno se upecaš  Grin


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Bait.jpg (32.95 KB, 624x628 - viewed 49 times.)
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1286 on: September 12, 2018, 03:47:28 pm »

@Dreadnought

Evo još uvek se grohotom smejem na ove tvoje postove. Neka i treba malo komedije na temama da se odmorimo od ozbiljnih razgovora. Podrška za tu tvoju aktivnost pa makar bilo i preko mojih leđa.

Da ne bi trošio uludo formuski prostor odgovoriću na sve tvoje postove sa raznih tema u ovom postu. Kada bi ti mogao da se skoncentrišeš i da pročitaš post sa više od 2 rečenice, ti bi znao da mene zabole ona stvar za SAD. Ja SAD smatram istom vrstom govneta kao i Rusiju pod Putinovim režimom. Nema tu razlike, i jedni i drugi nemaju ni trunke morala ni pravde, par puta sam ih nazivao "braćom" našta su ovde pojedinci počeli da "pene". Za SA sam isto tako više puta rekao da su sramota za modernu civilizaciju a pogotovo za zapad koji ih podržava. SA je manje-više kopija Sirije.

Ti ne možeš da budeš objektivan prema Rusiji jer toliko mrziš zapad da ti je "pogled" skroz zamagljen. Zato ti se i dešava da evo već par dana citiraš medije za koje si prošle nedelje tvrdio da "prosipaju" propagandu. Ili si tada lagao ili sad lažeš, eto za početak bi nam mogao rešiti tu misteriju ?

A da je povod za napad na Irak isfabrikovan to već i osnovci znaju, Bler lično priznao a u SAD ona njihova istražna komisija to potvrdila. Doduše svališe krivicu na obaveštajne službe ali jasno je da su vlade morale to sve da znaju. Nisam znao da je to za tebe novost i da si tek ovih dana naleteo na taj podatak, rekao bih ti ja to ranije da sam znao da ne znaš Smiley
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1287 on: September 12, 2018, 04:56:13 pm »


@Director

Opet pričaš svašta.

Da si boravio na forumu onoliko dugo koliko si registrovan, znao bi da sam na forumu više puta otruživan za "prozapadnjaštvo", čak i od članova uredništva foruma. To neznanje je tvoj izbor.

Za razliku od tebe, ja ne smatram SAD govnetom. Mislim da je to najbolja zemlja na Svetu za živeti, osnovana na najlepšim patriotskim osećanjima i na principima onoga što je istinska demokratija treba zaista da predstavlja. Sigurno zemlja u kojoj ima najviše ličnih sloboda uključujući slobodu govora. Da sam mlađi, otišao bih sutra tamo. Eto, volim kapitalizam i meritokratiju.

Rekavši to, imam svo pravo da kritikujem ono što smatram da unižava tu divnu zemlju  Wink

A ne mislim ni da je Rusija "govno". Mislim da je ruski narod najbolji na Svetu. Ali u Rusiji nikada ne bih mogao da živim, ne bih se osećao prijatno.

U SSSR-u su štampanae dve novine. "Pravda" (Istina) i "Izvestja" (Novosti). Nije bilo ni istine u novosti, niti novosti u istini. Kako tada, tako i sada.

Isti je slučaj sa novinama u SAD. Zato ih i kritikujem, bili su nekada sve, sada su ništa.  

Sirija je bila sekularna država koju je uništila administracija Baraka Huseina Obame a SA je kancer planete.


Da si hteo da ostaviš utisak onog koji podjednako gleda na SAD i Rusiju, malo bi se više potrudio da to tako izgleda. Jer koliko vidim uspešno si se zakačio sa svim rusofilima na forumu, pa čak i sa onima koji ne misle tako.

Tako si administrirao i WW2 forum, toliko vam je dobro išlo da ste zaboravili na domen pa vam je istekao  Grin
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1288 on: September 12, 2018, 07:08:01 pm »

ww2 sajt/forum nismo zaboravili nego nije bilo moguće da ga vodimo onako kako smo ga zamislili, a postavili smo sebi nerealne zadatke obzirom da smo nas dvojica radili sve tamo. Kao što vidiš ja radnim danima jedva 3-4 sata slobodnog vremena imam a kolega koji je samnom to vodio i manje od toga. Obzirom da ništa ne radim polovično ja sam se povukao sa tog sajta, a posle godinu dana on je napustio Srbiju pa je i on digao ruke od toga projekta. Ako nemaš tačne informacije onda ne pričaj kojekave izmišljotine. Samo se zakopavaš još dublje i pokazuješ ljudima koliko nisko si spreman da ideš. Inače na forumu sajta je bilo zabranjeno bilo kakvo vređanje, a ovde to modovi rade.

Obzirom da si veliki poštovalac SAD zašto su ti oni primeri za najgora poređenja ? Ne da ti ne verejem nego mi je i smešna ova tvrdnja što si rekao, pa ti si čoveče mene proglašavao SAD navijačem. Gde je tu logika da neko ko ceni SAD proglašava nekog koga očigledno želi da ponizi SAD navijačem ? Ili si i tada namerno lagao ili sada lažeš ? U nedelju dana demantuješ samog sebe nekoliko puta. Ako si toliko prozapadan zašto ne možeš da istrpiš jednu pišljivu kritiku upućenu Rusiji nego reaguješ, moram ti reći, burnije čak i od Miloša Pantovića.

Ja kažem još jednom, prekinite to bezumno vređanje i omalovažavanje, ima ovde ljudi koji bi možda hteli da diskutuju ozbiljno ali ne žele da prolaze kroz ove salve pljuvačina, i to od vas modova, kroz koju ja prolazim. Time samo ohrabrujute i druge da krenu vašim stopama i da vređaju sagovornike, što se i događa. Ja se sa mnogima ovde ne slažem ali uvek istih 5-6 ljudi čim ostane bez argumenata prelazi na lične uvrede jer valjda misle da ako bolje uvrede sagovornika da će to da im omogući nekakve pobede u nekim "imaginarnim" duelima.

Ne moramo da se složimo, ja poštujem i mišljenja 100% suprotna od mojih jer niko od nas ne može biti siguran da je u pravu oko ovih aktuelnih tema. Samo recite svoje mišljenje na jedan dostojanstven način, pljujte koju god javnu ličnost ili zemlju hoćete, meni ne smeta, ali poštujte sagovornika ukoliko isto očekujete od njega samoga. Meni se iskreno gadi što ja sad moram da trošim moje vreme na bezumne svađe sa vama jer niti ću ja vas u nešto ubediti niti ćete vi mene. Ali jednu stvar ćemo sigurno postići, uništićemo volju svima ostalima da učestvuju u budućim raspravama i ohrabriti sve ostale da vređaju onog sa kim se ne slažu.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1289 on: September 13, 2018, 10:53:15 am »


Ja kažem još jednom, prekinite to bezumno vređanje i omalovažavanje, ima ovde ljudi koji bi možda hteli da diskutuju ozbiljno ali ne žele da prolaze kroz ove salve pljuvačina, i to od vas modova, kroz koju ja prolazim.

Kakav ti englez, takav ja Gledston. Ne možeš očekivati respekt ako ga ne pokazuješ prema drugima. Kada kreneš đonom, ništa drugo ne možeš očekivati.

Tolike godine si na inernetu a nisi naučio njegovo prvo pravilo, da ne hraniš trolove.


Ja se sa mnogima ovde ne slažem ali uvek istih 5-6 ljudi čim ostane bez argumenata prelazi na lične uvrede jer valjda misle da ako bolje uvrede sagovornika da će to da im omogući nekakve pobede u nekim "imaginarnim" duelima.

Ovde se delimično slažem sa tobom, ima nešto u tvom nastupu što nekim ljudima na forumu uzbudi njihov "gušterski mozak" pa im kritičko mišljenje ode kroz prozor.

Ali isto to i ti radiš. Kada neko iznese argument, ti ga etiketiraš ruskim botom.


ww2 sajt/forum nismo zaboravili nego nije bilo moguće da ga vodimo onako kako smo ga zamislili, a postavili smo sebi nerealne zadatke obzirom da smo nas dvojica radili sve tamo. Kao što vidiš ja radnim danima jedva 3-4 sata slobodnog vremena imam a kolega koji je samnom to vodio i manje od toga. Obzirom da ništa ne radim polovično ja sam se povukao sa tog sajta, a posle godinu dana on je napustio Srbiju pa je i on digao ruke od toga projekta.

To je samo izgovor za ljenjost i nedovršenost. Ko hoće, nađe način.


Inače na forumu sajta je bilo zabranjeno bilo kakvo vređanje, a ovde to modovi rade.

Jel' može neki link da vidim neki primer? Ah da, ne može.  Smiley

Šteta što to ne može da se verifikuje jer ste nepovratno izgubili ceo forum, ostao zarobljen na free hostingu  Grin


... pokazuješ ljudima koliko nisko si spreman da ideš.

Šta ćeš, drkadžija sam takve vrste  Grin


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 0dc.png (69.57 KB, 625x626 - viewed 48 times.)
Logged
Pages:  1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 127   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 22 queries.