PALUBA
April 26, 2024, 12:13:18 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 393536 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #855 on: March 28, 2018, 06:48:37 pm »

Ushtarake (vojska) C(Ć)irlimtare (oslobodilačka) e Kosoves, npr. Avionet ushtarake - valjda vojni avioni. Qifsha tezem pil! Qifsha lepri - **bo te zec. Angry Predsednik im je sinoć silno zapretio i to ih je straašno Huh? pogodilo. Ipak, sve je to samo za "domaću upotrebu". Ne sme ni da makne.  Ako prvi srpski vojnik uđe na KiM, odleteh ja za Moskvu prvim avionom, ili bar odoh u Kumbor.
« Last Edit: March 28, 2018, 06:54:53 pm by kumbor » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #856 on: March 28, 2018, 07:36:18 pm »

„Орлови” у ниском лету над Прешевом
Аутор: М.Г.среда, 28.03.2018.

Борбени авиони „орао” Војске Србије су у ниском лету надлетели Прешево што је, како јављају албански медији, изазвало пометњу код локалног становништва. Међутим, портпарол Министарства одбране капетан фрегате Јован Кривокапић каже да се ради о редовним активностима РВ и ПВО.

– Реч је о припремама за вежбу „Садејство 2018” – рекао је Кривокапић за „Политику”. Ова вежба одржава се у четвртак на полигону „Пасуљанске ливаде” а присуствоваће јој председник Србије Александар Вучић, министар осдбране Александар Вулин и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Љубиша Диковић. Мештани, како преносе медији, тврде да војне авионе над Прешевом нису видели „од рата”. Према незваничним информацијама, четири „орла” двадесетак минута надлетали су подручје Прешева, у близини административне линије између централне Србије и Косова и Метохије. Претпоставља се да је реч о „орловима” из састава 98. ваздухопловне бригаде са аеродрома у Лађевцима.

Кфор проверава налете авијације

Приштина - КФОР је саопштио да врши „очекиване провере”, поводом навода да су српски борбени авиони прелетали општину Прешево. КФОР наводи да надгледа ситуацију и позива све становнике да остану смирени јер, истиче, „не постоји претња”. (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #857 on: March 28, 2018, 08:37:22 pm »

Ushtarake (vojska) C(Ć)irlimtare (oslobodilačka) e Kosoves, npr. Avionet ushtarake - valjda vojni avioni. Qifsha tezem pil! Qifsha lepri - **bo te zec. Angry Predsednik im je sinoć silno zapretio i to ih je straašno Huh? pogodilo. Ipak, sve je to samo za "domaću upotrebu". Ne sme ni da makne.  Ako prvi srpski vojnik uđe na KiM, odleteh ja za Moskvu prvim avionom, ili bar odoh u Kumbor.

Да, лепри је јепур, а тезен је тетка.

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #858 on: March 28, 2018, 08:40:58 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Ad5YAJsrMdA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #859 on: March 28, 2018, 08:57:49 pm »

Rosu na snimcima izgledaju kao navijacke grupe sa juga i severa. Ispadaju okviri, nacin delovanja je coporativno i bez plana, prekomerna upotreba sile, u svakom slucaju krajnje neprofesionalno, i ne odaju respekt neke ozbiljne formacije. Nazalost, veliki brat je uvek iza ledja malog bezobraznog derista.

  Za ove avione, koliko sam upoznat, kfor je izjavio da su vezbali za unapred najavljenu vojnu vezbu.
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #860 on: March 28, 2018, 09:03:59 pm »

Ako sam dobro čuo ovih dana haradinaju je preletelo 10 tak poslanika iz opozicije od izbora na ovamo tako da srpska lista ne može da obori vladu, ali će je definitivno krajnje oslabiti.

Ovo sve više liči da je ovo dogovoreno na realciji bg-pr. Vučić odložio "rešenje" , ovi će u prištini sad da se bave vladom umesto ZSO. Krajem aprila će onda srbi da osnuju ZSO sami pa će nova kriza da nastane i onda i jedni i drugi sve lepo odlože za septembar.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #861 on: March 29, 2018, 08:16:46 am »

Vučić tražio od Putina savet za Kosovo

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas telefonom sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, saopšteno je iz njegovog kabineta.

Vučić je zatražio mišljenje i savet predsednika Rusije kako da se suprotstavi nasilju i agresiji Prištine, “pošto je potpuno jasno da Albanci za svoju jednostrano proglašenu nezavisnost i dela koja iz toga proizlaze imaju široku podršku brojnih zapadnih zemalja”, ističe se u saopštenju.

“Nedopustivo je i za svaku osudu nasilničko ponašanje protiv visokih srpskih zvaničnika“, poručio je Putin, a prenosi kabinet Vučića.

Putin je pono vio da Rusija jedino prihvata provođenje u delo rezolucije 1244 SB UN i da samo ono što se odigrava u okvirima Rezolucije 1244 može imati međunarodno pravno dejstvo i međunarodno pravni efekat.

Takođe, predsednik Rusije je ponovio da je Srbija ključni partner Rusije na Balkanu, ali i u Evropi, i da će Rusija podržavati Srbiju i njenu borbu za očuvanje nezavisnosti i teritorijalnog integriteta.

Kako se navodi u saopštenju “Putin je naglasio da je svestan pritisaka koji se vrše na predsednika Vučića i Srbiju, i da će, u skladu sa tim, preduzimati dalje mere i reagovati na vreme, i istakao da će dvojica predsednika ostati u kontaktu”.

Na kraju razgovora Vučić je saopštio Putinu da Srbija neće učestvovati u sprovođenju bilo kakvih mera protiv Ruske federacije, i neće proterivati ruske diplomate iz svoje zemlje “uprkos činjenici da su gotovo sve zemlje regiona u kojem se Srbija nalazi to već učinile”.

link
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #862 on: March 29, 2018, 08:40:14 am »

Могућа надлежност ЗСО:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 02-1.jpg (40.56 KB, 620x466 - viewed 67 times.)
« Last Edit: March 29, 2018, 11:15:19 am by MOTORISTA, Reason: Fotografija prebačena u atačment » Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #863 on: March 29, 2018, 12:17:25 pm »

Америчка амбасада на Косову упозорила је своје држављане на повећани ризик од терористичких напада за време предстојећих Васкршњих празника на Косову.

Наиме, како се наводи на сајту америчке амбасаде у Приштини, амерички држављани би требали да буду опрезни током догађаја везаних за прославу правосавног и католичког Васкрса да избегавају јавна окупљања, тржне центре и туристичке локације, али и верске објекте...

Ово саопштење америчке амбасаде на свом твитер налогу пренео је и Сава Јањић, игуман манастира Високи Дечани, а на сајту амбасаде наводи се још да не скрећу пажњу на себе као и да буду орпезни на локаицјама на којима има доста туриста, односно да уколико се нађу на местима јавних окупљања одмах напусте те локације.

Иначе, саопштење америчке амбасаде издато је у среду увече, два дана после бруталног хапшења Марка Ђутрића, директора Канцеларије за КиМ у Косовској Митровици од стране специјалаца Росу а слично саопштење америчке амбасаде уследило је и неколико дана пре убиства Оливера Ивановића, лидера ГИ СДП у Косовској Митроивци.

Извор "Вечерње Новости"
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #864 on: March 29, 2018, 07:51:34 pm »

Путин: Србија је кључни партнер Русије у Европи

Вучић затражио мишљење и савет како да се супротстави насиљу и агресији Приштине, пошто Албанци имају широку подршку бројних западних земаља – Путин нагласио да је свестан притисака који се врше на Вучића и Србију и да ће, у складу са тим, предузимати даље мере и реаговати на време



Председник Србије Александар Вучић разговарао је телефоном са председником Руске Федерације Владимиром Путином, кога је информисао о последњим догађајима на Косову и Метохији, посебно о бруталном нападу на директора Канцеларије за КиМ Марка Ђурића, којег су албанске снаге претукле без икакве кривице. „Председник Вучић је затражио мишљење и савет председника Руске Федерације како да се супротстави насиљу и агресији Приштине, пошто је потпуно јасно да Албанци за своју једнострано проглашену независност и дела, која из тога произлазе, имају широку подршку бројних западних земаља. Председник Путин рекао је председнику Вучићу да Руска Федерација помно прати догађаје на КиМ, да снажно осуђује акције Приштине и насиље над српским народом”, саопштила је прес служба председника Србије.

Наводи се и да је Владимир Путин рекао да је „недопустиво и за сваку осуду насилничко понашање против високих српских званичника”. Председник Путин истакао је да Русија једино прихвата спровођење у дело Резолуције 1244 СБ УН и да само оно што се одиграва у оквирима Резолуције 1244 може имати међународно правно дејство и међународно правни ефекат. Нагласио је и да је Србија кључни партнер Русије на Балкану, али и у Европи, као и да ће Руска Федерација подржавати Републику Србију и њену борбу за очување независности и територијалног интегритета.

Руски председник нагласио је да је свестан притисака који се врше на Вучића и Србију, и да ће, у складу са тим, предузимати даље мере и реаговати на време. Истакао је да ће двојица председника остати у контакту. „На крају разговора обојица председника су изразили наду и очекивање да ће здрав разум преовладати, као и нормална, цивилизована политика и да ће се сви политички конфликти решавати мирним путем”, саопштила је прес служба председник Србије.

Владимир Путин, такође, указао је на то да се економски односи Србије и Русије развијају на најбољи могући начин, уз раст од 23 одсто у трговинској размени, као и да очекује још значајнију сарадњу и још већи прилив међусобних инвестиција између две земље. Председник Вучић искористио је и ову прилику да честита председнику Путину на убедљивој победи на изборима у Руској Федерацији и изразио уверење да ће његова победа допринети унапређењу руско-српских, али и праведнијих односа у свету.

Председник Александар Вучић исказао је изразе најдубљег саучешћа поводом ужасне трагедије у Кемерову и рекао да српски народ заједно са руским данас жали огроман број жртава, међу којима је и велики број деце. Вучић је саопштио Путину да Србија неће учествовати у спровођењу било каквих мера против Руске Федерације и да неће протеривати руске дипломате из своје земље упркос чињеници да су готово све земље региона у којем се Србија налази то већ учиниле. „Председници Вучић и Путин договорили су се да због озбиљности свеукупне политичке ситуације буду у сталном контакту”, закључује се у саопштењу председника Србије.
Вучићев позив зауставио терор

Ре­као сам им пре два да­на да има­ју рок до по­ла осам да се по­ву­ку, и по­ву­кли су се. У 19.20 су вра­ти­ли Мар­ка Ђу­ри­ћа, ре­као је си­ноћ пред­сед­ник Ср­би­је Алек­сан­дар Ву­чић и на тај на­чин обе­ло­да­нио шта је би­ла са­др­жи­на „јед­ног по­зи­ва” у При­шти­ну, за ко­ји је Мар­ко Ђу­рић ре­као да је за­у­ста­вио да­љи те­рор, пре­но­си Тан­југ.„Мо­ра­ли су да се по­ву­ку по­сле из­ве­сног тре­нут­ка”, ре­као је Ву­чић за ТВ Пр­ва и до­дао да су Ал­ба­на­ца мо­ра­ли да се по­ву­ку и ка­да их је, ка­ко је ре­као, „про­шли пут исто то упо­зо­рио”. На­да се, ка­же, да им то ви­ше не­ће па­да­ти на па­мет.

    ''Нисам задовољан реакцијом Запада после напада на Марка Ђурића,'' поручио председник Србије

Ву­чић је све то ре­као од­го­ва­ра­ју­ћи на пи­та­ње ко је на­ма га­ран­ци­ја да РО­СУ не­ће ви­ше упа­да­ти на се­вер, али је и за­кљу­чио: „Не­ма­мо ми ви­ше ни­ка­кве га­ран­ци­је, сем се­бе”.

По­ру­чио је да је раз­ма­трао и оп­ци­ју упо­тре­бе вој­ске и по­ли­ци­је због де­ша­ва­ња на Ко­со­ву и Ме­то­хи­ји, али да је иза­брао тр­пе­љи­вост, стр­пље­ње и и очу­ва­ње ми­ра.

Упи­тан ка­ко је за­до­во­љан ре­ак­ци­јом За­па­да, Ву­чић је од­го­во­рио: „На­рав­но да ни­сам за­до­во­љан, али не­мам ви­ше шта да кри­јем. Су­ви­ше имам по­ли­тич­ког ста­жа, по­ли­тич­ки сам ве­те­ран и мо­гу отво­ре­но да го­во­рим... Је­сам ли сре­ћан због њи­хо­ве ре­ак­ци­је? Ни­сам, али до­бро је да ни­смо мо­ра­ли да се из­ви­ња­ва­мо због пре­би­ја­ња Ђу­ри­ћа, јер за воз смо се из­ви­ња­ва­ли по­ла го­ди­не”. За­хва­лио је ше­фи­ци европ­ске ди­пло­ма­ти­је Фе­де­ри­ки Мо­ге­ри­ни што је у уто­рак до­шла у Бе­о­град и то схва­та као ко­рект­ност ко­јом је хте­ла да на­ма учи­ни част.

Упи­тан хо­ће­мо ли и да­ље оста­ти у ди­ја­ло­гу, Ву­чић је за­пи­тао ка­ко сад да раз­го­ва­ра­мо, о че­му, с љу­ди­ма ко­ји су у ста­њу да ту­ку пре­го­ва­ра­ча и још да при­ре­де ту вр­сту по­ни­же­ња... На пи­та­ње зна­чи ли то он­да да је Бри­сел­ски спо­ра­зум мр­тво сло­во на па­пи­ру, Ву­чић је по­но­вио да смо га ми ис­пу­ни­ли, али да је он за дру­гу стра­ну очи­глед­но мр­тво сло­во на па­пи­ру. И не са­мо за њих, ре­као је, при­ме­тив­ши да и њи­хо­ви про­те­же­ри ни­су би­ли за­ин­те­ре­со­ва­ни за ње­го­во про­во­ђе­ње, јер да је­су, са За­па­да би по­ста­ви­ли При­шти­ни као услов за ви­зну ли­бе­ра­ли­за­ци­ју фор­ми­ра­ње ЗСО, а не де­мар­ка­ци­ју са Цр­ном Го­ром.

Претње Чолакуа на вечери у Бриселу

Одбацујући „разне приче” о тајним вечерама у Паризу и Њујорку са Тачијем, Вучић је рекао да су састанак имали у прошли петак у Бриселу и да су разговарали о стратешким стварима. На састанку су, каже, били он и Ђурић, Тачи са Чолакуом, као и шефица европске дипломатије Федерика Могерини и Ангелина Ајнхорст. У једном тренутку, испричао је, Чолаку је почео да прети Марку Ђурићу, јер је Ђурић направио коментар, и то без речи, већ само изразом лица.

„Ја сам преко пола стола рекао: ’Ово ти је последњи пут да си физички претио некоме. Немојте то да радите, озбиљни људи не разговарају на такав начин. А, будеш ли наставио, кажем ти, то више нећеш моћи да радиш’”, изнео је Вучић.

link
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #865 on: March 29, 2018, 08:56:19 pm »

interesantna reakcija :

BEOGRAD - Ambasador Ukrajine u Srbiji Oleksandr Aleksandrovič izjavio je danas da se prištinska vlada u slučaju hapšenja direktora Kancelarije za KiM Marka Djurića u Kosovskoj Mitrovici, pokazala kao "potpuno neodgovorna", a njena reakcija "neadekvatna".

"Ukrajina potpuno podržava Srbiju u ovom slučaju", rekao je ambasador Aleksandrovič za N1.

On je ukazao da Ukrajina nije priznala nezavisnost Kosova i da podržava Briselski sporazum i dijalog između Beograda i Prištine.

"Bio sam na susretu sa (šefom diplomatije) Ivicom Dačićem i ostalim ambasadorima i mogu da kažem da je kosovska vlada bila potpuno neodgovorna, a njena reakcija neadekvatna", rekao je Aleksandrovič za televiziju N1.

On je naglasio da slične situacije nikako ne bi smele da se dešavaju u budućnosti.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #866 on: March 29, 2018, 09:53:38 pm »

Украјина гледа свој интерес, а он је да Србија не призна да је Крим дефинитивно руски. Такође и да Србија и даље ограничава кретање добровољаца у Донбас (као што и ради). И то је то. Реакција није необична.

Quote
Ovо sve više liči da je ovo dogovoreno na realciji bg-pr. Vučić odložio "rešenje" , ovi će u prištini sad da se bave vladom umesto ZSO. Krajem aprila će onda srbi da osnuju ZSO sami pa će nova kriza da nastane i onda i jedni i drugi sve lepo odlože za septembar.

Јел ти то озбиљно? Јел то нешто из београдске политичке "чаршије"? Значи Ђурић је добро одглумио оно батинање. А онај Рикало је неки фолирант. А и они косовски полицијаци стварно добро глуме...а пушке су од гуме. Једино не знам како су увукли ону Могеринијеву тако наивно у целу причу. Е, једино ако је то Путин смислио. Јер то само Руси могу...
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #867 on: March 29, 2018, 09:57:47 pm »

policajci i đurić nema šta da glume, pa ne misliš valjda da se takve stvari dogovaraju sa 1000 ljudi pa da svi dobiju uloge ?

Jednostavno previše mi dečije zvuči ono od vučića "e baš da vidim kako će da ga spreče" a još gore deluje način na koji su ga ovi sprečili. Ako to nije dogovor onda .... staću da ne vređam i naše i njihove glavešine.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #868 on: March 29, 2018, 10:08:06 pm »

Баш та порука Вучића је најјачи аргумент за ту тезу.  Вучић и Тачи се договорили у Бриселу да косовски специјалци пребију Ђурића... јесте, био и он тамо, али није чуо шта су се ови домунђавали... Huh? Huh?

Наравно, нису криви ови са Косова већ ови наши, посебно Вучић кад тако прича...

А то што кажеш, како синхронизовати 1000 људи да сви глуме...То само мајстори као Вучић и Тачи могу да ускладе. Ма лукави су они...



Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 650


« Reply #869 on: March 30, 2018, 12:02:54 am »

И српските политичари се како македонските политичари  јаки на зборови но  во реалноста се топат пред еден обичен европски бирократ
Logged
Pages:  1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 [58] 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 22 queries.