PALUBA
April 26, 2024, 06:08:06 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 150   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 393652 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #990 on: December 15, 2018, 12:41:13 pm »


То је резултат политике околних земаља.


 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #991 on: December 15, 2018, 01:10:36 pm »

нисам се оглашавао по овом питању, и више не могу да ћутим... само да подсетим: у каквом је стању била србија од 1903 до 1912. кад је упала у балкански рат? земља сиромашна, у дуговима преко главе, становништво голо и босо, привреда зависна од аустрије, иста на пола границе, царински рат од 1906-11. а усред њега и анексиона криза, тада најјача сила света енглеска против због убиства краља александра обреновића, једина заштитница русија у аустријанцу због пораза у рату са јапаном... све у свему не дај ти боже. АЛИ, на челу земље и војске су биле ипак прилично јаке личности. усред тих недаћа купују се пушке, митраљези, топови, авиони, школују официри и спрема се за оно што је неминовно. ситуација на косову и метохији још гора него сад, у маћедонији исто. арбанаси раде шта им је воља, турцима на памет не пада да их обуздају. шта србија ради? не може много, али шаље четнике да раде шта могу. и они раде.

каква нам је ситуација сада знамо. АЛИ, немамо на челу земље краља петра, пашића, министра војног генерале путника, степу, михаила живковића, министра финансија лазу пачуа... него имамо ове које имамо. ако погледате списак министара војске од распада сцг једино је зоран станковић имао какве-такве везе с војском. привреда се намерно уништава, војска такође. вучића не могу да смислим због лагања и пренемагања, али да будемо реални, шта је наследио од претходних добро и плива. но ово око њега... нећу даље, "нећу политику у моју бутигу". оно што им директно замерам јесте инсистирање на испуњавању наших обавеза разних споразума, а заузврат ништа. рођо, ако си ти испунио три ствари а друга страна ништа, па стани онда, кажи лепо, ок, док ви не испуните то, то и то, ми нећемо даље. како си растурио "паралелне" институције тако можеш опет да их оформиш. како неко рече, мислим јакшић, да би контролисали све алтернативне путеве треба им 100000 људи. лако се може пребацити преко границе шта треба ако треба. само треба имати 00 и воље. и молим лепо. исти принцип како су шиптари радили 80их и 90их година.

што се  самог становништва са косова тиче, ако неко мисли да су голоруки дебело се вара. и то знам лично, показали су ми кад сам био тамо пар пута. има и мало озбиљнијих цевки. не знам за енклаве, говорим за ове делове који се наслањају на централну србију. јадац је у томе што су људи свесни да без помоћи београда само могу да скупо продају своју кожу, и зато то оружје није испливало. још горе је то што се дб не труди да елиминише галамџије у шиптарским редовима. никако да науче од израаелаца како се то ради.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #992 on: December 15, 2018, 01:25:08 pm »

што се  самог становништва са косова тиче, ако неко мисли да су голоруки дебело се вара. и то знам лично, показали су ми кад сам био тамо пар пута. има и мало озбиљнијих цевки. не знам за енклаве, говорим за ове делове који се наслањају на централну србију.

Naravno naravno, kad su to srbi bili goloruki ?  Grin Grin
Samo u TV izvještajima i reportažama !  Grin Grin

Šala na stranu ali porediš svjetski poredak 1903 god i sadašnje vrijeme.
Tad su topovi, bajoneti, konji i vojnička hrabrost bili glavni faktori a sada ti pritisne dugme tamo neki cvikeraš koji je od tebe daleko mali milijun km i pretvori te u prašinu, a o tome da te gleda sa nebesa od 0 do 24 da i ne govorimo !
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #993 on: December 15, 2018, 02:19:54 pm »


Šta da im radiš ? Da ih potruješ, staviš u konc logor ?
Ne razumijem...

Прво треба да видимо шта ћемо ми сами са собом. Када то будемо одлучили, лако ћемо за остале...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #994 on: December 15, 2018, 02:32:36 pm »



Ја бих најрадије све то преорао тенковима и артиљеријом, али не може. А и они су неки људи, мислим, ти Shqipetare. Да се краљ Александар Карађорђевић на време договорио са Ататурком и све их депортовао у Анадолију, другачије би било, али није. А и ми сами не знамо шта бисмо са самима собом, то је највећи проблем!
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #995 on: December 15, 2018, 02:46:31 pm »


Прво треба да видимо шта ћемо ми сами са собом. Када то будемо одлучили, лако ћемо за остале...

To je upravo ono što sam napisao na prethodnoj strani: Srbija treba da se strateški opredeli kuda će i sa kim će (po logici stvari - kuda komšije tuda i Srbija), da podvije rep, jer je u zadnjih sto godina dobila dosta po repu. Mnogo mladića je izginulo! Za šta? Za ovo što sada imamo?
Ovo nije bilo vredno žrtve, ni jedan život.
I bilo bi suludo žrtvovati još koji život za nastavak ovoga!
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #996 on: December 15, 2018, 03:56:40 pm »


Прво треба да видимо шта ћемо ми сами са собом. Када то будемо одлучили, лако ћемо за остале...

To je upravo ono što sam napisao na prethodnoj strani: Srbija treba da se strateški opredeli kuda će i sa kim će (po logici stvari - kuda komšije tuda i Srbija), da podvije rep, jer je u zadnjih sto godina dobila dosta po repu. Mnogo mladića je izginulo! Za šta? Za ovo što sada imamo?
Ovo nije bilo vredno žrtve, ni jedan život.
I bilo bi suludo žrtvovati još koji život za nastavak ovoga!

Све би то могло да стоји, АЛИ... СРЈ је 5.10.2000. одредила свој стратешки пут: НАТО и ЕУ. Професионализација војске, сарадња са Хагом, измене закона, измене правила, долазак страног капитала, приватизација,... Не кажем да је то све рађено на најбољи начин и да смо се средили ко Белгија или Данска, али смо ишли тим путем. Шутановац је рек'о када су га поставили да је његов задатак та трансформише војску до 2010. да може да уђе у НАТО, сви пре њега од 5.10. су говорили да идемо у НАТО.

Кад су ударили на Србе 2004. није метак опаљен, нико се није померио. Ја мислим да је ту реп подвијен. Испоручили смо у Хаг комплетан државни, војни и политички врх. Извршили реформу војске и потпуно је променили организационо и структурно у односу на оно што је била 2000-те године. НАТО ознаке, НАТО чинови, НАТО формације, НАТО систем комуникације, НАТО калибар, НАТО картографија и симболи, low visibility roundel,... Потписали све споразуме изузев споразума о прикључењу.

Признање КиМ - пази имаш две врсте признања према међународном праву: посредно и непосредно. Непосредно (формално) је када ти шеф државе, премијер, влада или скупштина признају неки ентитет званично и то формализују. Посредни је када ти своји радњама стављаш до знања да си нешто признао. Је л код нас важе косовски пасоши? Је л важе личне карте? Је л признајемо њихове остале документе који имају снагу јавне исправе? Јесмо ли потписали Бриселски споразум?

Џуба је лепо објаснио да се НАТО преварио када нас је бомбардовао. Могао је далеко лукавије да нам подиђе и да придобије народ и јавно мњење. Овако је сам себе укопао тиме што нас је гађао и отео нам део земље. До проглашења независности КиМ су имали далеко веће шансе јер овако је испало да су нас намерно гађали да би нам узели 15% територије. И што је најважније - нико не гарантује да је ту крај.

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #997 on: December 15, 2018, 04:27:29 pm »

што се  самог становништва са косова тиче, ако неко мисли да су голоруки дебело се вара. и то знам лично, показали су ми кад сам био тамо пар пута. има и мало озбиљнијих цевки. не знам за енклаве, говорим за ове делове који се наслањају на централну србију.

Naravno naravno, kad su to srbi bili goloruki ?  Grin Grin
Samo u TV izvještajima i reportažama !  Grin Grin

Šala na stranu ali porediš svjetski poredak 1903 god i sadašnje vrijeme.
Tad su topovi, bajoneti, konji i vojnička hrabrost bili glavni faktori a sada ti pritisne dugme tamo neki cvikeraš koji je od tebe daleko mali milijun km i pretvori te u prašinu, a o tome da te gleda sa nebesa od 0 do 24 da i ne govorimo !

поредим стање у ком се србија налази и поступке државног и војног врха тада и сада. србија са око3,8 милиона људи, без иједне фабрике оружја, једном фабриком муниције малог капацитта, према аустроугарској са 55 милиона становника и јаком индустријом, плус турска са друге стране. тадашњи потези држасвног и војног врха били су логични, данашњи нису.

друго, не постоји систем који се не може ометати или зезнути. треба знати како и није неки проблем. бар овде живим на граници еу и знам како мигранте хватају ко зечеве а наши и румунски локалци границу прелазе као и да не постоји. дакле, може.

треће, срби су толико страдали током векова да више нису блесави да их ухвате голоруке. не верују држави јер ни у другом ни овом последњем рату их није заштитила. а ово што се ради да пререгистрацијом оружја је управо начин да се бар мало разоружамо. "некоме" смета велика количина дугих цеви у народу, зна се и зашто. види слику...


Прво треба да видимо шта ћемо ми сами са собом. Када то будемо одлучили, лако ћемо за остале...

To je upravo ono što sam napisao na prethodnoj strani: Srbija treba da se strateški opredeli kuda će i sa kim će (po logici stvari - kuda komšije tuda i Srbija), da podvije rep, jer je u zadnjih sto godina dobila dosta po repu. Mnogo mladića je izginulo! Za šta? Za ovo što sada imamo?
Ovo nije bilo vredno žrtve, ni jedan život.
I bilo bi suludo žrtvovati još koji život za nastavak ovoga!

ово је покушао још слоба да среди са оним бланко потписаним папиром. који је одговор добио? кад се силеџија намери да малтретира неког не попушта док не добије по носу и то доообро. малтретирани се најчешће повлачи, подвија реп како ти кажеш, чини све да се даље малтретирање не настави, а оно се ипак наставља. зашто? зато што силеџија тако храни свој его. а то се прекида или кад га малтретирани дочека неспремног иза ћошка са неком врљиком/штанглом, или дође старији бата или тата па му "објасни" да се мане ћорава посла. са нама је проблем што је старији бата далеко, а државни врх се плаши да набави подужу врљику. и управо је ту она разлика о којој сам писао у претходној поруци.


* 192952_359266298_uja.jpg (244.54 KB, 800x548 - viewed 30 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #998 on: December 15, 2018, 08:29:10 pm »

Sve što ste napisali - stoji, ali!
Srbija je (na papiru) odredila svoj strateški kurs prema članstvu u EU, a ne ponaša se kako to EU unutrašnja i vanjska politika to zahteva. Mislim da je pogrešno glumiti neutralnost, družiti se sa Rusijom na najvišem nivou, a težiti EU. To je haotično ponašanje, i zbog toga smo još uvek izopšteni iz EU zbivanja. Srbija još uvek nije zauzela čvrsti EU kurs, i to je ono što nas j.ebe.

Ako si sa njima - budi kao oni, i radi ono što ti oni kažu. Konkretno: trenutno je EU i NATO najveći neprijatelj Rusija.
Ako se Srbija opredelila za EU - ne može Srbiji najveći prijatelj da bude Rusija. Itd. itd.
Takvim političkim ponašanjem mi odajemo svoju političku neodlučnost, bolje reći - dvoličnost, i za to ne možemo tražiti ni blagoslov ni pohvale ni razumevanje ni određene benefite!
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #999 on: December 15, 2018, 08:36:44 pm »

Srbija je (na papiru) odredila svoj strateški kurs prema članstvu u EU, a ne ponaša se kako to EU unutrašnja i vanjska politika to zahteva.

Srbija da bi ušla u EU kao prvo i osnovno mora priznati Kosovo kao samostalnu i nezavisnu državu, to se za sada neće desiti niti pod razno tako da je to mrtav začarani krug, okolo...okolo...naokolo !  Smiley
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1000 on: December 15, 2018, 08:38:43 pm »

Sve što ste napisali - stoji, ali!
Srbija je (na papiru) odredila svoj strateški kurs prema članstvu u EU, a ne ponaša se kako to EU unutrašnja i vanjska politika to zahteva. Mislim da je pogrešno glumiti neutralnost, družiti se sa Rusijom na najvišem nivou, a težiti EU. To je haotično ponašanje, i zbog toga smo još uvek izopšteni iz EU zbivanja. Srbija još uvek nije zauzela čvrsti EU kurs, i to je ono što nas j.ebe.

Ako si sa njima - budi kao oni, i radi ono što ti oni kažu. Konkretno: trenutno je EU i NATO najveći neprijatelj Rusija.
Ako se Srbija opredelila za EU - ne može Srbiji najveći prijatelj da bude Rusija. Itd. itd.
Takvim političkim ponašanjem mi odajemo svoju političku neodlučnost, bolje reći - dvoličnost, i za to ne možemo tražiti ni blagoslov ni pohvale ni razumevanje ni određene benefite!

Главно питање је ''да ли ЕУ жели Србију уопште''?
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #1001 on: December 15, 2018, 08:49:37 pm »

Sve što ste napisali - stoji, ali!
Srbija je (na papiru) odredila svoj strateški kurs prema članstvu u EU, a ne ponaša se kako to EU unutrašnja i vanjska politika to zahteva. Mislim da je pogrešno glumiti neutralnost, družiti se sa Rusijom na najvišem nivou, a težiti EU. To je haotično ponašanje, i zbog toga smo još uvek izopšteni iz EU zbivanja. Srbija još uvek nije zauzela čvrsti EU kurs, i to je ono što nas j.ebe.

Ako si sa njima - budi kao oni, i radi ono što ti oni kažu. Konkretno: trenutno je EU i NATO najveći neprijatelj Rusija.
Ako se Srbija opredelila za EU - ne može Srbiji najveći prijatelj da bude Rusija. Itd. itd.
Takvim političkim ponašanjem mi odajemo svoju političku neodlučnost, bolje reći - dvoličnost, i za to ne možemo tražiti ni blagoslov ni pohvale ni razumevanje ni određene benefite!

Главно питање је ''да ли ЕУ жели Србију уопште''?

Dok BiH i R. Srbija ispune sve uvjete (ako ih uopće ispune) EU će biti daleka prošlost kao i SFRJ ili SSSR !  Smiley
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1002 on: December 15, 2018, 09:27:33 pm »

Не бих рекао да се ради о томе.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1003 on: December 15, 2018, 10:49:36 pm »

ако ћемо реално, србији највећи непријатељ јесте нато (читај америка). са еу би се некако и договорили.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #1004 on: December 15, 2018, 11:43:43 pm »



Али, мислим да је белодано јасно да нас ЕУ не жели. НАТО  нас жели само ради заокружења територије и даљег стварања "санитарног кордона" војнополитичке, политичке, економске, спортске, културне и сваке друге блокаде Русије. "Опрости им, јер не знају шта раде!"  НАТОу је потребна територија Србије, не и људи у Србији, утувите то већ једном! Шта то значи? Значи управо оно што прво помислите! На жалост, да! Они би били најсрећнији са празном Србијом у којој су пуна само гробља! Можемо ми радити било шта, подржавати слепо сваки њихов захтев, све испуњавати, ма како сулудо било, то не мења суштину, ни њихов наум!

НЕ ИДЕ ТИ КУЛИН КАПЕТАНЕ, НИТИ ИДЕ, НИТИ ЋЕ ТИ ДОЋИ...
Logged
Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 150   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.038 seconds with 22 queries.