PALUBA
March 29, 2024, 01:33:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 149   Go Down
  Print  
Author Topic: Dešavanja u Srbiji - Kosovo i Metohija  (Read 384724 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #870 on: April 04, 2018, 03:21:18 pm »

Румунија, Кипар и Шпанијa не желе Косово на самиту у Софији

Брисел - Румунија и Кипар придружиле су се Шпанији у одбијању да присуствују самиту ЕУ-Западни Балкан, планираном за 17. мај у Софији, јер не желе да седе за истим столом с косовским представником. Они, наиме, као и Шпанија, сматрају да Косово не сме бити третирано равноправно са земљама региона и због тога одбијају да буду на самиту и да се сликају с косовским представником, сазнаје Радио Слободна Европа.

РСЕ је, наиме, из „добро обавештених извора унутар ЕУ” добила потврду да су се недавно шпанском ставу придружили Румунија и Кипар. Ове три државе чланице ЕУ упозоравају да неће учествовати на скупу где се Косово „третира као држава и где се и овој земљи обећава будућност европских интеграција као и осталима”.

Наводи се да су прошлог петка из Савета ЕУ послате позивнице за учешће на самиту. У среду су се у Бриселу састали стални представници чланица ЕУ где су, према изворима РСЕ, Кипар и Румунија потврдиле да се противе равноправном учешћу Косова на самиту у Софији 17. маја, на којем ће се разговарати и о европској перспективи Западног Балкана.

„Представници ове три државе не желе да буду за исти столом са косовским представником и одбијају да се сликају на крају самита за 'породичну слику'“, рекао је извор РСЕ. РСЕ сазнаје и да је председник Европског савета Доналд Туск већ у интензивним преговорима са шпанским премијером Маријаном Рахојем, у покушају превазилажења препрека, али да су, међутим, сада отворена три фронта.

Све три престонице - Мадрид, Букурешт и Никозија - су чврсте у ставу да ће у Софији доћи само на радну вечеру која бити одржана вече уочи самита, а на којој ће се разговарати темама које нису у непоследној вези са Западним Балканом. Дан касније на Самиту, представници те три земље неће учествовати.

РСЕ оцењује да се „због овог тврдог става отвара питање успеха самита који се одржава након 15 година и који је требало да представља најважнији тренутак у целокупном бугарском председавању које је Западни Балкан ставило високо на листи приоритета”.

РСЕ подсећа и да су шпански медији у више наврата јављали да је премијер те земље Рахој наговестио да ставља под знак питања учешће на самиту, на којем се Косово третира равноправно са осталим земљама региона.

Како сазнаје РСЕ, Шпанија је већ наговестила да ће њу на самиту највероватније представљати Португал. Сада се очекује да исту матрицу користе и остале две државе које не желе да буду присутне на самиту.

Наводи се да би могло да дође и до недостатка сагласности око заједничке декларације. Ово питање је, како сазнаје РСЕ из извора у Бриселу, покренуто на последњем састанку амбасадора држава ЕУ, када су неке државе које нису признале независност Косова одбиле идеју да се потпишу у декларацији где се и Косово наводи у оквиру процеса проширења.

извор
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #871 on: April 26, 2018, 09:29:38 am »

Протестне ноте Париза због повлачења признања Косова

Француска ће упутити протест свакој држави која убудуће буде повукла признање косовске независности

Министар спољних послова Ивица Дачић је поводом изјава заменика косовског премијера Енвера Хоџаја и политичког саветника косовског председника Блерима Шаље, да ЗСО неће бити формирана пре потписивања правно обавезујућег споразума, упитао какве везе има ЗСО са тиме. Каже да би због овoга што је речено повукао потпис са Бриселског споразума, поготово када се види шта је све Србија урадила, а да Приштина није испунила једину обавезу коју је имала. „Блерим Шаља је био сведок када сам потписао Бриселски споразум. Значи, био је ту, све је знао и замислите какав је то врхунац лицемерја и безобразлука када каже да ће ЗСО бити формирана после потписивања правно обавезујућег споразума. Чекајте, али где је то написано”, питао је Дачић.

Шеф српске дипломатије је изјавио и да је добио информацију да ће једна земља, чланица ЕУ и стална чланица СБ УН, упутити протест свакој земљи која убудуће буде повукла признање косовске независности. Представник ове земље, казао је Дачић не прецизирајући о којој чланици ЕУ је реч, рекао је нашој мисији у Њујорку да је приступ Србије, када је реч о државама које су признале косовску независност, иритантан. Како „Политика” незванично сазнаје у дипломатским круговима, реч је о Француској.

Дачић је констатовао да су представници ЕУ глувонеми када је у питању понашање Приштине. Шаљиво је констатовао „да у региону има доста слушних апарата, али да они нешто слабо реагују”. „Не знам да ли је та болест излечива. Када треба нешто против Приштине да се каже, као да заседа веће мудраца са Тибета. Али зато када је реч о Србији увек постоји спремност да се на нама вежба. Треба да знају да Србија није џак за ударање”, рекао је Дачић.

link
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #872 on: April 26, 2018, 09:31:05 am »

Tako je, a vi sada obnavljate spomenik.

Buldožer bre, buldožer.

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #873 on: April 26, 2018, 09:31:27 am »

Pariz preti onima koji stanu uz nas

Francusku "iritira" lobiranje Beograda da što više država povuče priznavanje Kosova. Svoju skandaloznu nameru nisu krili ni od predstavnika misije Srbije u Ujedinjenim nacijama

ZEMLjE koje su priznale lažnu državu Kosovo, ali preispituju taj svoj stav, suočiće se sa protestom Francuske ukoliko preseku da povuku odluku - saznaju "Novosti".

Šef diplomatije Ivica Dačić juče je otkrio da ima informacije da jedna stalna članica Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija i uticajna članica Evropske unije namerava da uputi protest svakoj državi koja ubuduće povuče priznavanje Kosova, ali nije otkrio o kojoj je zemlji reč.

- Predstavnik te zemlje rekao je našoj misiji u Njujorku da je iritantan pristup Srbije da neke zemlje povuku priznavanje Kosova, da se to kosi sa njihovim stavom i da je to pitanje rešeno.

Dačić se potom zapitao:

- Ne očekuje li se od Srbije valjda da radimo protiv sebe? Kakve veze oni imaju sa tim ko će priznati, a ko neće. Pa kako se ne kosi sa interesima drugih kada neka zemlja priznaje Kosovo?

Među stalnim članicama Saveta bezbednosti iz EU su Francuska i Velika Britanija, a priznavanje Kosova do sada su povukli Gvineja Bisao, Surinam i Burundi.

Nekadašnji ministar spoljnih poslova Vladislav Jovanović kaže, za "Novosti", da, ukoliko je Francuska zemlja o kojoj je govorio Dačić, da to ne treba da čudi jer Pariz želi da zadovolji Ameriku sa kojom "igra svadbeni tango":

- Amerika je sa Francuskom uspostavila specijalne odnose, a naše istorijsko prijateljstvo sa Francuskom je bilo kratkotrajno i ona nije bila baš nesebična u pomoći koju nam je pružila kao saveznik.

Jovanović kaže da Francuska danas ima veliki uticaj na afričke frankofonske zemlje poput Senegala, koji je među prvima priznao Kosovo, kao i na Gvineju, Mali, Centralnoafričku Republiku... Kosovo je do sada priznalo 106 zemalja.


I BRITANCI „MUTE”

PREMA saznanjima "Novosti", udarac ispod pojasa spremna je da nam zada i Velika Britanije. Naši izvori prenose da London zvanično traži da se ukinu sednice SB UN o Kosovu ili da budu na nivou zatvorenih konsultacija (izvan očiju javnosti).

Pošto Britanci u avgustu preuzimaju predsedavanje SB UN, velike šanse postoje da sprovedu tu svoju ideju, jer proceduralni predlozi ne mogu da se "saseku" vetom zemalja koje bi bile protiv, u ovom slučaju - Rusije ili Kine.

link
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #874 on: April 26, 2018, 09:38:25 am »

Tako je, a vi sada obnavljate spomenik.

Buldožer bre, buldožer.


А да видиш само како ће Срби да дочекају Макрона... ''Велики француски пријатељи''.

Нико нам није крив. Могу они да нас бобмбардују, могу да нам уведу санкције, могу да нас искључе из организација, али нико не може да те натера да се понижаваш оволико ако ти сам на то не пристанеш. Немачка нас јесте бомбардовала, јесте нас окупирала, јесте нам успоставила конц. логоре, прва је признала Хрватску и Словенију, али нас НИКАДА НИЈЕ ПРЕВАРИЛА! Французи су преварили Србе више пута почев од Првог светског рата па до данас и Срби још увек верују да постоји неко српско - француско пријатељство.

Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #875 on: April 26, 2018, 09:41:00 am »

Iskreno sve to znam, sramota me da to priznam, nekako ćutim i čekam da se ..... i da se kako tako naplati.

Tu su i englezi.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #876 on: April 26, 2018, 09:49:48 am »

Тепих бомбе на васкрс. До земље. Бомбардовали градове у Србији и Црној Гори више него Luftwaffe. Ослободиоци.

Ја не знам стварно зашто се ми њима клањамо? Зашто ишта од њих очекујемо и зашто их толеришемо? Ја разумем да Рамуш Харадинај и Тачи упуте ноте преко свог МСП-а из приштине и жале се. Њихова ствар, њихово хтење и настојање, али шта има Француска са тим? Заборавих... непосредан економски интерес. Сада коначно пада маска да је Косово заправо протекторат и колонија под непосредном управом западних сила са чије се територије извлаче рудна богатства док се Србима и Шиптарима продаје прича како је СРЈ бомбардована зарад демократије, људских права и слобода.

Само чекајте да видите какав ће дочек да буде када Макрон дође. Затворене улице, заварени шахтови, спуштене ролетне... Полиција има да разгони људе. Због чега? За кога?

Мада и народ је крив. Ћути и гледа у земљу.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #877 on: April 26, 2018, 09:51:57 am »

" Мада и народ је крив. Ћути и гледа у земљу" .
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #878 on: April 26, 2018, 09:56:34 am »

Јашта море. Чекај бре овде су људи излазили на улице да протестују због Рата у Вијетнаму, због Трста који је Италијански град, за подршку несврстаним земљама... Или је фора да се изађе на улицу само када Велики вођа позове: било онај претходни или овај садашњи?

Али мене то не чуди. Ја знам људе који су са КиМ и отишли су да живе у САД, Француску, Шпанију и др. земље које су бомбама створиле државу Косово и подржале њихово протеривање из сопствених кућа. Мислим ако они немају проблем са тим шта је тек остало за друге?

Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #879 on: April 26, 2018, 01:31:35 pm »

Морам да приговорим.

Не приличи да се на овој теми постављају фотомонтаже са циљем да се изазове асоцијативни мост који би довео до неког парадоксалног (али веома могуће и до неког погрешног) закључка, јер то омета читаоца и скреће пажњу са суштине.

Зна се коме је својствена превара као метод, средство и мото, а зна се и чији су експоненти Трамп и Макрон. Нема ту велике разлике.

Још једном ћу упутити на Александра Дугина.

Што се тиче народа, па чим затварају улице, затварају шахте, постављају снајперисте и остало, добро је. Било би горе да није тако.

Него, сад да питам, кад заваре те шахте на улицама, ко их после ослободи да могу нормално да се користе?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #880 on: April 26, 2018, 01:44:18 pm »

Морам да приговорим.

Не приличи да се на овој теми постављају фотомонтаже са циљем да се изазове асоцијативни мост који би довео до неког парадоксалног (али веома могуће и до неког погрешног) закључка, јер то омета читаоца и скреће пажњу са суштине.

Зна се коме је својствена превара као метод, средство и мото, а зна се и чији су експоненти Трамп и Макрон. Нема ту велике разлике.



Slazem se i ta fotomontaza ce biti uklonjena.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #881 on: April 26, 2018, 05:24:02 pm »

Морам да приговорим.

Не приличи да се на овој теми постављају фотомонтаже са циљем да се изазове асоцијативни мост који би довео до неког парадоксалног (али веома могуће и до неког погрешног) закључка, јер то омета читаоца и скреће пажњу са суштине.

Зна се коме је својствена превара као метод, средство и мото, а зна се и чији су експоненти Трамп и Макрон. Нема ту велике разлике.

Још једном ћу упутити на Александра Дугина.

Што се тиче народа, па чим затварају улице, затварају шахте, постављају снајперисте и остало, добро је. Било би горе да није тако.

Него, сад да питам, кад заваре те шахте на улицама, ко их после ослободи да могу нормално да се користе?

Ослободе их гремлини да би могли да изађу на површину.

О каквим фотомонтажама се ради? Ја сам поставио два текста из два најозбиљнија листа у Србији. Нисам поставио ниједну фотографију, а камоли монтажу на форум. Зашто Србија прима те људе ако раде овакве ствари? Зар не можемо барем некако да се успротивимо оваквом понашању? Макрон је све само не руски човек. Не видим како он то ради нама у корист. Можда сам ја необразован и слеп, али ни други не виде његов позитиван утицај на нас и нашу земљу.

Ово је преседан да једна држава на такав начин врши утицај и да се до те мере бави урушавањем територијалног интегритета једне земље. Ваљда ми треба да имамо некакво достојанство и углед, а не да нас овако понижавају и третирају. Ако се неко слаже са оваквим потезом Париза и француске дипломатије онда је то његова да не кажем срамота. Мени је јасно да је Србија мала, сиромашна и неразвијена, али оволики степен гажења не треба нико да трпи.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #882 on: April 26, 2018, 05:42:54 pm »

Јесте била нека гадарија од фотомонтаже (сада је уклоњена) која нама не приличи јер смо ми васпитани људи и не занимају нас поремећаји понашања страних државника (рецимо Едипов комплекс и тако даље).



Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #883 on: April 26, 2018, 06:56:28 pm »

Јесте била нека гадарија од фотомонтаже (сада је уклоњена) која нама не приличи јер смо ми васпитани људи и не занимају нас поремећаји понашања страних државника (рецимо Едипов комплекс и тако даље).


A ako je to bilo onda OK. Ni ja to ne želim da gledam... Mislio sam da se odonosi na ovo što sam ja stavio jer si naveo šahtove.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #884 on: May 07, 2018, 05:53:20 pm »

Куочи: Свака агресија према КиМ је агресија према НАТО
понедељак, 07.05.2018.

ПРИШТИНА –  КФОР је у принципу НАТО и док је КФОР на Косову, свака агресија према Косову је агресија против КФОР-а и НАТО, изјавио је командант КФОР-а, генерал-мајор Салваторе Куочи.

Он је то рекао у интервјуу приштинском листу Зери, коментаришући руски утицај у региону. „Не мислим да ће бити директне претње за Косово. Можемо имати руски утицај, наравно, али то је део међународне политике коју свака земља преузима и у основи не видим стварну претњу Русије на Косову. Ако се то догоди, наравно КФОР је овде и ми ћемо се побринути за то, као и НАТО”, казао је Куочи. Он је додао и да је КФОР спреман да помогне безбедносним снагама Косова, уколико је потребно, приликом хапшења, а након подизања оптужница од стране Специјалног суда за ратне злочине.

Према његовим речима, КФОР је одговоран да обезбеди безбедност у случају подизања оптужница, хапшења, организовања евентуалних протеста, као и у случају да Полиција Косова не буде у стању да влада ситуацијом. „У таквим случајевима спремни смо да интервенишемо, јер је то део наше мисије”, рекао је Куочи. Он је оценио и да је безбедносна ситуација на Косову побољшана, али да и даље остаје крхка, као и да је брутална сила косовске полиције могла да буде избегнута при хапшењу шефа владине Канцеларије за КиМ Марка Ђурића. Упитан да ли је хапшење Ђурића допринело погоршању безбедносне ситуације, Куочи каже да је КФОР сарађивао са косовским властима како би се избегло икакво погоршање ситуације. „Мислим да је то била успешна прича иако је хапшење нешто о чему се може разговарати и закључити да је брутална сила косовске полиције могла да буде избегнута”, рекао је Куочи у интрвјуу за приштински Зери, а преноси Унмик у свом прегледу штампе. По питању трансформације Косовских безбедносних снага у косовску војску, Куочи је потврдио став НАТО да би тај процес требало спровести кроз уставне промене. (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
Pages:  1 ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 149   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.