PALUBA
April 16, 2024, 07:47:22 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31   Go Down
  Print  
Author Topic: Pogranični incidenti i teroristički napadi u Republici Makedoniji  (Read 116906 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #420 on: May 31, 2015, 06:07:57 am »

[

Neznam da li će te Vi ovo razumjeti ali sam ovo napisao i zbog drugih.Pokušao sam biti što jednostavniji ali mislim da sam izašao puno izvan topika pa završavam.

Poz.
Razumija sam i razumija bih da ste sve to napisali i na engleskom ili cak na staro-latinskom.Ali da se  odmah razumimo:ENDE,zavrsavam diskusiju sa Vama,nisam naucio da sa sugovornicima diskusiju svedem na tako nizak nivo,

U svakom slučaju moja isprika @momo.

Mislim da se ipak nismo razumjeli no nemojte to shvatiti da Vas prisiljavam na dalju diskusiju.Ovo je forum i i uvjek se obraćamao svima koji ovo čitaju,a da li ćemo diskutovati sa nekim ili ne,zavisi od svakog od nas.
Sigurno da mi je žao da povrijedim bilo koga jer nemam ništa od toga.Nisam ja niti izazivao diskusiju sa Vama nego Vi,pokušavajući da branite ono udaranje glavom o zid.Nemam ama baš ništa protiv da udarate glavom i Vi i onaj koji je to počeo,ako Vam se to sviđa.
Nespretno ste pokušavali sa Andrićevim djelom "Balkanska krčma" da mene natjerate da udaram glavom.Nisam pročitao sva Andrićeva djela možda 5-6 knjiga i nisam čuo za to,nego sam tu "Balkansku krčmu"vezivao za onu poznatu Krležinu rječenicu:"Kad se u balkanskoj krčmi pogase svjetla,onda sijevaju noževi".
Sva dalja moja objašnjenja su se svodila na to da dokažem da se ova zadnja događanja u svijetu a i u Makedoniji odnose na cijeli svijet a ne samo na Balkan.Mislim da je nepotrebno dalje se ponavljati zbog dokazivanja,samo uzmite koliko danas trenutno imate sukoba u svijetu koji nisu na Balkanu a izazivač im je isti.
Što se tiče nivoja diskusije nemam ništa protiv da Vi ostanete na svom i da dalje ne učestvujemo u dijalogu koji da budem iskren nema puno veze sa temom topika.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #421 on: May 31, 2015, 06:41:46 am »


PS.Da dodam da ne vidim vezu između nivoa i jezika,jer mislim možda i pogrešno,da ljudi koji govore različitim jezicima mogu i biti različitih nivoja.

Poz.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #422 on: May 31, 2015, 01:29:02 pm »

Нисам присталица теорија завера, али овде је више него очигледно да је неко дао  "бефел" да се о догађају више не прича и што пре заборави.

Ма, ЈОК, чини ти се, уважени! Bruxelles одлучује, а пре њега, зна се ко, Langley, Virginia.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #423 on: May 31, 2015, 04:28:23 pm »


Ма, хајте, све је то дело непостојећих српских шовиниста. Не Албанци, невиних орлова птићи, већ управо демократски Албанци својим огромним крилима спречавају стварање природне Албаније. Смрт изродима који се противе! Живела природна Албанија, све јужније  од Ниша и источније од Подгорице! Па све до Крфа! Све док их не прегазе тенковске гусенице неких других тенкова и направе од њих "Пателину". Умирити се они неће. Ко сматра супротно, љуто се вара. Национални препород ђаволска је ствар! Најбоље би било испословати бацање атомске бомбе, али то није могуће, наравно.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #424 on: June 09, 2015, 09:03:40 am »

Mada mislim da izvor nekima neće djelovati nepristrasno ipak postavljam ovo jer vjerujem da se ovo neće ni pojaviti u nekim "glavnim" sredstvima informisanja.Mislim da objašnjenje postoji i u samom tekstu.
Neki od kolega iz Makedonije je ranije o tome na ovome topiku pisao pa evo i iz drugih sredstava.
izvor Pravda.

 Неделковски: У Куманову убијени и британски и амерички војни инструктори!
Share Button


Један од најпознатијих македонских новинара, Мирослав Неделковски, на недавно одржаној престижној међународној бечкој конференцији у организацији Независне асоцијације новинара у борби за мир, објелоданио је ексклузивне информације о недавним сукобима у Куманову.
Хаос на улицама Куманова (Фото: Јутјуб)

Хаос на улицама Куманова (Фото: Јутјуб)

Како тврди Неделковски, велики притисак западних центара моћи био је да се права истина о сукобима сакрије од јавности у Македонији и региону.

„Група од 150 терориста напала је државу. Као и у конфликту 2001, ова група је укључивала више иностраних плаћеника, већином америчких и британских инструктора, који су дошли из базе Бондстил на Космету”, рекао је током свог обраћања Неделковски и наставио:

„Наша (македноска) полиција кренула је да уништи групу. Тај процес трајао је током суботе и недеље. Већ у недељу ујутро амбасадори западних земаља почели су да притискају на наше руководство да обустави борбу и дозволи евакуацију терориста”.

Неделковски даље у свом обраћању тврди да је македнонска влада одбацила захтеве страних амбасадора и у потпуности ликвидирала, или ухапсила комплетну терористичку групу и додаје:

„Под великим међународним притиском, почетне вести о више од 35 ликвидираних терориста, убрзо су редуковане на само 14, односно коначних само 10. У понедељак рано ујутро шеф мисије ЕУ, амбасадори САД, Британије, Француске, Немачке и Италије инсистирали су на сусрету са нашим премијером и председником. Они су ескплицитно тражили да имена убијених Американаца и Британаца, идентификованих у акцији не буду објављена”.

Када се све доступне чињенице саберу, изгледа да сукоб у Куманову представља превентивни удар македонских власти на терористичку групу убачену као могућу подршку македонској опозицији, свега неколико дана од како је отпочела са припремом скопског Мајдана. Томе у прилог иде и коментар одличног познаваоца прилика у Македонији београдског новинара Жељка Цвијановића.

У свом осврту на инцидент у Куманову, Цвијановић наводи: „Груевски је у Куманову први ударио, и то мушки; и то не на некакав башибозук, који је био отписан чим је ушао у Македонију, већ на елиту албанских терориста, међу којима су била и четири ратна команданта ОВК, типови који тамо имају статус ходајућих споменика. Ако се тај њихов статус помножи са бројем сати који је сваки од њих за последње две деценије провео по камповима за обуку НАТО, долазимо на адресу још једне јаке фирме на коју је Груевски ударио и десетковао јој питомце.”

Како наводи Мирослав Неделковиски, све више Македонаца увиђа подлу и лицемерну игру западних центара моћи према њиховој земљи, те је подршка учлањењу Македоније у НАТО и ЕУ, са 90% од пре неколико година, тренутно је пала испод 50%.

Poz.
« Last Edit: June 09, 2015, 09:11:59 am by Karlo » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #425 on: June 09, 2015, 09:05:33 am »


Ма јок, чини вам се... какви Енглези, какви амерички инструктори!?
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #426 on: June 09, 2015, 09:35:10 am »

Ove i slične vesti već nekoliko dana objavljuju glasila koja imaju različite epitete.

Indikativno je i to da su istinitost iznetih činjenica pripisivane "podmakloj fazi bolesti i nus pojavama hemio terapije".
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 368


« Reply #427 on: June 09, 2015, 07:35:07 pm »

Mislim da je vest malo više prenaduvana i senzacionalistička. Da je Makedonija izložena pritisku je tačno. Ali je tačno i da je taj pritiska nakon Kumanova malo splasnuo. Vlast je ipak reagovala (u policijskom taktičkom smislu mogli su i bolje) i za sada se odbranila.

Ja cenim da su teroristi delovali (sa ili bez stranih instruktora, ako ih je bilo) malo više na svoju ruku, dakle bez znanja "mentora" pa i nekih u vlasti na Kosovu u Albaniji. I dalje cenima da ta akcija ima više veze sa predstojećim formiranjem Specijalnog suda (gde su ti "komadanti" bili mogući "kandidati" za optuženičku klupu). Sa jdne strane nekima na Kosovu je odgovaralo da ih nema i ne budu svedoci ili svedoci saradnici, sa druge strane i sami su želeli da dobiju malo veći rang od onog koji su imali i tako steknu imunitet od gonjenja jer je to do sada uvek "palilo" (sve biše vođe albanskih terorističkig grupa i pokreta su sada priznati političari).

Meni je više interesantno to što nema  (ili ih ja ne vidim) vesti o istrazi na Kosovu koju su tamošnje vlasti obećale u vezi sa ovim terositima. Takođe, još manje ima vesti o toki istrage u vezi sa uhapšenim teroristima u Makedoniji. Možda Trpe i ostali iz Makedonije znaju šta se zbiva, onako u kuloarima ili šta obični građani kažu?
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 646


« Reply #428 on: June 09, 2015, 09:08:38 pm »

Mislim da je vest malo više prenaduvana i senzacionalistička. Da je Makedonija izložena pritisku je tačno. Ali je tačno i da je taj pritiska nakon Kumanova malo splasnuo. Vlast je ipak reagovala (u policijskom taktičkom smislu mogli su i bolje) i za sada se odbranila.

Ja cenim da su teroristi delovali (sa ili bez stranih instruktora, ako ih je bilo) malo više na svoju ruku, dakle bez znanja "mentora" pa i nekih u vlasti na Kosovu u Albaniji. I dalje cenima da ta akcija ima više veze sa predstojećim formiranjem Specijalnog suda (gde su ti "komadanti" bili mogući "kandidati" za optuženičku klupu). Sa jdne strane nekima na Kosovu je odgovaralo da ih nema i ne budu svedoci ili svedoci saradnici, sa druge strane i sami su želeli da dobiju malo veći rang od onog koji su imali i tako steknu imunitet od gonjenja jer je to do sada uvek "palilo" (sve biše vođe albanskih terorističkig grupa i pokreta su sada priznati političari).

Meni je više interesantno to što nema  (ili ih ja ne vidim) vesti o istrazi na Kosovu koju su tamošnje vlasti obećale u vezi sa ovim terositima. Takođe, još manje ima vesti o toki istrage u vezi sa uhapšenim teroristima u Makedoniji. Možda Trpe i ostali iz Makedonije znaju šta se zbiva, onako u kuloarima ili šta obični građani kažu?


građani su podeljni jedni smtra da je napad u kumanova  jer mestenka iz ljudi iz vlasti , veca polovina smatra da je u pitanje amerikanski pritisak vlade nikola gruevska zbog  turski tek, ali on premier nikola gruevski se dogovrio za zapad da se otkaze iz ideja za ruski tek.Dok zapadni zemjle da ga ostave na vlast do 2016 godine kad ce biti izbori . Moe misljenje e da nekoe treba da  baci jedna nukelarna bomba nad makedonska zemlja i problem je resen

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 368


« Reply #429 on: June 09, 2015, 09:21:09 pm »

Ако сам схватио ништа није процурело из истраге (јер можда и нема шта да процури) и грађани се препуцавају по основу симпатија за актуелну власт и актуелну опозицију. Албанци у Македонији (политичари) мудро ћуре, грађани албанске националности их следе. И све тако док се не деси... :'(
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 646


« Reply #430 on: June 09, 2015, 09:28:59 pm »

Ако сам схватио ништа није процурело из истраге (јер можда и нема шта да процури) и грађани се препуцавају по основу симпатија за актуелну власт и актуелну опозицију. Албанци у Македонији (политичари) мудро ћуре, грађани албанске националности их следе. И све тако док се не деси... :'(

cela situacije je kao macka i mis ali albanska taktika je sledeca onie ne se zure za Makedonije iz razlog da iz 2000 godini pa do sada iz makedonije iselil oko 250 hlijadi luge i svaku godine ovog broja se zgolemuje tako da  do 2035 godinie Makedonije bice  naselenja sa albansko naselenije
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #431 on: June 09, 2015, 09:45:30 pm »

Nadam se da se moj prijtel @dzumba neće ljutiti ali ja bih se ovaj puta priklonio tekstu @gocemk.  Cheesy

Mislim da je Makedonska vlada dobro procijenila ciljeve tih događanja.Nabrojaću ukratko kako ja shvatam:

Makedonska vlada je počela da "šuruje" sa RF.Pristala je barem formalno i na prolaz Turskog toka.Ovo se "Svjetskom tužitelju,sucu i policajcu" ne sviđa,pa je poduzeo korake da to kazni.

Događanja sa opozicijom su klasičan primjer kako se ruši vlast i destabilizije država.Za slučaj da to ne uspije putem"proleća" upućeni su i ljudi da to malo oružjem potkrijepe.Pošto je bitan cilj (destabilizacija države)a sve ostalo je nebitno,može se reći da su vjerovatno tu vidjeli svoju šansu teroristi i za svoje ciljeve(preuzimanja vlasti bar na svojoj teritoriji).Ne bih bio siguran da sa teroristima nisu bili i stranci ali vjerovatno nižeg ranga.No ipak nije ugodno "zapadu" da se zna i to.

Sve drugo je sekundarno,a Sud na Kosovu da su htjeli oni bi ga napravili daleko ranije,i da budem iskren,i ako ga naprave bit će to sprdačina od suda,pa nevjerujem da su Kosovske vlasti uplašene zbog toga.

Poz.

Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 646


« Reply #432 on: June 10, 2015, 05:13:46 am »

uzmete ovako makedonska vlada se predala samo sa jednu voenu akciju u kumanovo, sta bi bio kad cel jedan grad kao gostivar bi ustal protiv makedonci sta onda? Makedonska vlada je imalo veliki korupciska skandala,  ali zapadni drzavi pred se e.u zapretili su makedonsko premiera da oni ce objavite nekoj tajni smetka iz svajcarskе bankе( sta svajcarici su pristali da dade  E.U) među kome i racun negov  prv rođak , i to lezi zajak oni su se uplasili za svoju egzistenciju a ne zbog r.makedoniju.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #433 on: June 10, 2015, 07:58:37 am »

Shvatam Vas što mislite reći.Sa nečim bih se složio a sa nečim ne.

Ja na topicima koristim ponekad i malo stvari da "excajtujem" sugovornike,na  pr.@dzumbu. Ne mislim da ja stojim dobro sa tim društvenim naukama kao on jer sam tehničke struke.Isto tako i on kad se radi o mnoštvu topika "opusti" se  i pređe na na već "uvježbane" sisteme odgovaranja.  Cheesy
pa je malo i "nepošteno" sa moje strane jer se radi o čovjeku starijem,skoro kao ja(dob),a do skoro sam imao utisak da je mnogo mlađi.

Da pređem na temu,svjestan sam toga šta je vlast u tom liberalnom kapitalizmu,pa sam negdje na forumu i napisao,da na pr.predhodni predsjednik Ukrajine (onaj što je pobjegao u RF)sigurno nije bio dobar ali sada kad je odbačen od svjetskog centra moći,zbog ugroženosti,ipak se bori za svoj narod jer očekuje(možda i nepoštenu zaštitu jer je nema ni od koga).Tako i Makedonska sadašnja vlast,sigurno nisu postali bogati zato što su volili svoj narod.Osjećali su se kao da pripadaju tom svjetskom krugu moćnika,no kad su shvatili da su oni došli na red(naveo sam da lib.kapitalizam ima prirodnu težnju ukrupnjavanja-dok to ne budu samo nekoliko njih).
Ne mogu to detaljno objasniti,svi pa i sitna "boranija",misle da su uskočili u taj prosto rečeno-"plemićki krug", dok obični narod vide samo kao nižu vrstu,pomoću koje će se obogatiti.Kad zbog te,prirodne zakonitosti kapitalizma,dođe do toga da trebaju biti "žrtvovani"oni se okreću tom svom narodu kao zaštitniku tog ličnog bogatstva.Sigurno da iza toga stoji nepoštena namjera,ali se oni sada javljaju kao suprotstavljajući element,što bi mislim Dalmatinci rekli,općoj pošasti,koja je daleko opasnija,a ti sitni ipak na neki način su "pozitivni".

Poz.
« Last Edit: June 10, 2015, 08:13:15 am by Karlo » Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #434 on: June 10, 2015, 08:15:40 am »


U drugoj rječenici imam dio teksta koji je označen  drugom bojom a neznam zašto je do toga došlo.Pokušao sam ispraviti ali ne ide.
Dakle izvinjavam se!

Poz.
Logged
Pages:  1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.