PALUBA
March 28, 2024, 01:02:50 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Brigada milicije SSUP-a  (Read 22754 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #30 on: December 22, 2018, 09:48:02 pm »

Одлично!
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #31 on: December 22, 2018, 11:03:54 pm »

Одлично!

Moram samo vidjeti šta je preciznije, ova novija vaga za mjerenje tjelesne težine ili onaj starinski kantar ! Grin Grin
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #32 on: December 23, 2018, 07:08:54 pm »

Najbolja je postanska. A ja imam zeninu kuhinjsku, i te su dobre.  ;DJa ga nisam vagao jer sam podatak nasao na web-u. Iako ga imam i ja imam ne znam da li se tezina odnosi sa vizirom ili bez. Stitinik vrata ima neznatnu tezinu.
Ono sto je zanimljivo i sto sam primjetio da su SMB primjerci od JNA iznutra plavi, sto znaci da su dobivali modro plave milicijske i farbali ih.
Logged
Agario
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267



« Reply #33 on: December 23, 2018, 08:15:04 pm »

Najbolja je postanska. A ja imam zeninu kuhinjsku, i te su dobre.  ;DJa ga nisam vagao jer sam podatak nasao na web-u. Iako ga imam i ja imam ne znam da li se tezina odnosi sa vizirom ili bez. Stitinik vrata ima neznatnu tezinu.
Ono sto je zanimljivo i sto sam primjetio da su SMB primjerci od JNA iznutra plavi, sto znaci da su dobivali modro plave milicijske i farbali ih.

Da, unutrašnjost je tamno plave boje i kod milicijske verzije i vojno policijske.
Očito su u fabrici pravili istoobrazne pa samo vanjski dio pripadajućim bojama farbali.
Ima negdje podatak da je šljem razvijen i opetovan na Institutu bezbjednosti u Beogradu 80' tih godina za milicijske specijalne jedinice i da ih je nedugo zatim i JNA prihvatila za svoje specijalne jedinice VP-a, primjetio sam također da neki miješaju ove šljemove sa motociklističkim kacigama u JNA i padobranskim što nije točno.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #34 on: December 23, 2018, 10:10:24 pm »

Najbolja je postanska. A ja imam zeninu kuhinjsku, i te su dobre.  ;DJa ga nisam vagao jer sam podatak nasao na web-u. Iako ga imam i ja imam ne znam da li se tezina odnosi sa vizirom ili bez. Stitinik vrata ima neznatnu tezinu.
Ono sto je zanimljivo i sto sam primjetio da su SMB primjerci od JNA iznutra plavi, sto znaci da su dobivali modro plave milicijske i farbali ih.
Не, није их војска фарбала већ у фабрици.
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #35 on: December 24, 2018, 07:34:35 am »

Najbolja je postanska. A ja imam zeninu kuhinjsku, i te su dobre.  ;DJa ga nisam vagao jer sam podatak nasao na web-u. Iako ga imam i ja imam ne znam da li se tezina odnosi sa vizirom ili bez. Stitinik vrata ima neznatnu tezinu.
Ono sto je zanimljivo i sto sam primjetio da su SMB primjerci od JNA iznutra plavi, sto znaci da su dobivali modro plave milicijske i farbali ih.
Не, није их војска фарбала већ у фабрици.
Tako sam i mislio samo se nisam dobro izrazio.
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #36 on: December 15, 2020, 08:35:24 pm »


Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #37 on: December 16, 2020, 06:03:39 pm »

Баш ти хвала Водниче... Smiley. Леп снимак. Нисам га видео до сада. Ликови неких људи са снимка су ми познати (посебно оних старешина над картом) ...

Подсетио си ме на тадашњи програм гађања који је, у односу на онај класични војни био "револуционаран". Баш тако се гађало (пушком и пиштољем): прво неколико колутова и падаова,а онда гађаш мету. Па онда окрет (котрљањем) лево, па гађаш, па потом десно, па гађаш. На први поглед лако. Међутим, када први пут то радиш није баш лако. Наравно, пре гађања се вежбало...

И гађање из возила у покрету. Осим из теренских, гађало се и из путничких возила пиштољем па и пушком. Закључак је био да је гађање пушком из путничких возила доста теже, односно компликованије: велика пушка, треба прво спустити прозор што се радило ручно, чауре лете по унутрашњости, а кад се гађа са десног прозора дешњацима је тешко да нишане (левацима са левог седешта) па су то најчешће радили са левог рамена. Иначе, један од захтева програма гађања је било да се стрелац обучи да гађа (гађа) и са левог и са десног рамена...
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #38 on: December 16, 2020, 10:58:48 pm »

Dobar video, prvi put vidim Gentex kacige kod pilota helikoptera Milicije. Cini mi se Bell 222 da je u pitanju?
Nije bilo lako prevrtati se sa ovim titanijumskim kacigama PSH-77 TIG od 1,9kg sa vizirom
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #39 on: December 17, 2020, 08:40:44 am »

Баш ти хвала Водниче... Smiley. Леп снимак. Нисам га видео до сада. Ликови неких људи са снимка су ми познати (посебно оних старешина над картом) ...

Подсетио си ме на тадашњи програм гађања који је, у односу на онај класични војни био "револуционаран". Баш тако се гађало (пушком и пиштољем): прво неколико колутова и падаова,а онда гађаш мету. Па онда окрет (котрљањем) лево, па гађаш, па потом десно, па гађаш. На први поглед лако. Међутим, када први пут то радиш није баш лако. Наравно, пре гађања се вежбало...

И гађање из возила у покрету. Осим из теренских, гађало се и из путничких возила пиштољем па и пушком. Закључак је био да је гађање пушком из путничких возила доста теже, односно компликованије: велика пушка, треба прво спустити прозор што се радило ручно, чауре лете по унутрашњости, а кад се гађа са десног прозора дешњацима је тешко да нишане (левацима са левог седешта) па су то најчешће радили са левог рамена. Иначе, један од захтева програма гађања је било да се стрелац обучи да гађа (гађа) и са левог и са десног рамена...

U gardi se jos 1960-tih vezbalo gadjanje iz pokreta za oficire iz Titove pratnje.
Doduse bilo je "lakse" gadjalo se valjda iz kabrioleta.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #40 on: December 17, 2020, 05:12:01 pm »

Quote
Nije bilo lako prevrtati se sa ovim titanijumskim kacigama PSH-77 TIG od 1,9kg sa vizirom

У почетку су изгледале тешке "ко туч", наравно док се не навикнеш. Кад нагло окренеш главу имаш утисак да ће инерција да ти скроз заврне шију... Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #41 on: December 17, 2020, 05:32:26 pm »


 A meni je " utisak nedelje" : Kravate na vežbi . Da li je samo zbog snimanja ili su stvarno nosili kravate pri vežbema???

 Mislio sam da je Brigada Tč poslednja nosila kravate na radnom odelu . Vidim da smo imali " oštru " konkurenciju. 
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #42 on: December 17, 2020, 06:13:17 pm »

Zasto mi je post reduciran?
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #43 on: December 17, 2020, 06:20:51 pm »

Zasto mi je post reduciran?

Kako to misliš?
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #44 on: December 17, 2020, 10:30:58 pm »

Po opremi, lokacijama, vozilu ( 400) i helikopterima ( registacije) ovo je RSUP Makedonije.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.