PALUBA
March 28, 2024, 11:41:19 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: De Havilland D.H. 98 Mosquito  (Read 4439 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« on: October 22, 2008, 09:04:00 pm »

     De Havilland D.H. 98 Mosquito FB VI

   Drveno čudo je nastalo kao originalna ideja iz 1937 godine o brzom bombarderu izvedenom iz putničkog aviona Albatros.Do oktobra 1938 je ovo promenjeno u bombarder sa dva motora Merlin koji bi bio tako brz da ne bi bilo potrebe za odbrambenim naoružanjem i posadom od samo dva člana,pilotom i navigatorom.Na zaprepašćenje svih avion je trebao da bude drvene konstrukcije.Kako god,ser Džefri de Havilend je uspeo da dobije specifikaciju RAF-a B 1/40 u januaru 1940.Onog trenutka kada su videli prototip u letu svima je bilo jasno da se radi o vrhunskoj mašini.Od samog starta se nametnuo kako u ulozi bombardera tako i lovca,a ugradnjom radara je dobijen i odličan noćni lovac.
   Lovac bombarder FB VI se pojavio početkom 1943 godine i najviše je proizvođena varijanta Moskita sa ukupno 2718 napravljenih komada.Služio je na svim frontovima i dokazao da je odličan bombarder i odličan lovac.
   JRV je tokom 1951 godine,na osnovu sporazuma o vojnoj pomoći sa zapadnim saveznicima,dobila 75 aviona Moskito FB VI.Neki primerci su bili naoružani sa torpedima TR-45/A i domaćim torpedima LETOR-2.Avoni su korišteni do 1962 godine kada odlaze u rashod.

     tip:lovac-bombarder,dvosed
     motor: dva redna V-12,tečnošću hlađena,Rolls-Roys Merlin 25,svaki sa 1635 KS
     dužina: 12.46 m
     razmah: 16.52 m
     površina krila: 42.18 m2
     masa: poletna 7120 kg,poletna 10100 kg
     brzina: 611 km/h
     penjanje: 4572 m za 9.5 minuta
     plafon leta: 10058 m
     autonomija leta: ?
     dolet: 2252 km
     radio stanica: Gee 11 G.P.H.F.,uređaj IFF
     naoružanje: 4x20 mm topa Hispano Mk II,4x7.7 mm mitraljeza Browning Mk II,do 1000 kg bombi u trupu i na nosačima ispod krila.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 13.jpg (36.5 KB, 640x243 - viewed 357 times.)

* 14.gif (15.67 KB, 500x375 - viewed 361 times.)
« Last Edit: November 12, 2018, 04:33:40 pm by MOTORISTA » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #1 on: October 22, 2008, 11:24:41 pm »

De Havilland D.H. 98 Mosquito FB VI

Jedan od najboljih, a najpotcenjenijih aviona svih vremena. Kad se pomene RAF, svi se sete Spitfajera, pa potom Harikena, a retko ko Moskita. Koji je on strah sejao među nemačke pilote u noćnom letu, to je prosto zastrašujuće. Jedan nemački pilot je izjavio da mu se od straha nekoliko puta učilo da vidi grupu Moskita, te je u panici vršio manevre da bi posle ustanovio da neprijatelja ne postoji. A tek izbacivanje Firera iz radio programa na 10-ogodišnjicu dolaska na vlast, i to u srcu Berlina!

Avion za svaki respekt! pilot
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2 on: October 25, 2008, 09:48:32 am »

     De Havilland D.H. 98 Mosquito NF38

   Potreba RAF-a za noćnim lovcem je dovela do proizvodnje prvih Moskita opremljenih radarima.Prvi su bili NF II sa radarom AI Mk IV,zatim su izlazile nove verzije sa boljim radarima.Konačan ratna verzija je bio NF 30 sa radarom AI.X.
   Posle rata je nastavljen razvoj noćnih lovaca,konačna verzija je bio NF 38.Ovaj avion nije pretstavljao najsrećnije rešenje,naime novi radar AI.IX je bio veoma težak tako da je to uticalo na stabilnost aviona.Napravljen je 101 primerak ove verzije,ali nikada nije ušao u naoružanje RAF-a.
   Zbog nepostojanja mogućnosti presretanja neprijateljskih vazduhoplova noću i u složenim meteorološkim uslovima,JRV je 1951 dobilo pored ostalog i 65 primeraka Moskita NF 38.Ovi avioni su kod nas korišteni do 1962 godine kada odlaze u rashod

     tip: noćni lovac dvosed
     motori: dva redna V-12,tečnošću hlađena,Rolls-Roys Merlin 113 (114),svaki sa 1690 KS
     dužina: 12.55 m
     razmah: 16.52 m
     površina krila: 42.18 m2
     masa: prazan 6920 kg,poletna 9051 kg
     brzina: 544 km/h
     penjanje: na 6100 m za 11.4 minuta
     plafon leta: 11000 m
     autonomija leta: ?
     dolet: 2120 km
     oprema: radar AI.IX,radio stanica Gee 11G.P.H.F.,uređaj IFF
     naoružanje: 4x20 mm topa Hispano Mk II

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 15.jpg (60.32 KB, 650x383 - viewed 278 times.)
« Last Edit: November 12, 2018, 04:33:49 pm by MOTORISTA » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3 on: November 12, 2018, 04:28:39 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 001moskito.jpg (135.34 KB, 1200x800 - viewed 99 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #4 on: November 14, 2018, 08:25:24 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* mos-01.jpg (37.14 KB, 797x600 - viewed 164 times.)

* mos-02.jpg (32.54 KB, 800x535 - viewed 167 times.)
Logged
kosta1961
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 230


« Reply #5 on: September 26, 2022, 03:30:05 pm »

Na nekom aeromitingu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* aeromiting.jpg (151.61 KB, 719x464 - viewed 6 times.)
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #6 on: September 26, 2022, 06:22:25 pm »

Radio sam kao mehanicar sa bivsim pilotima JRV koji su letjeli na Moskitu. Sve navedeno za njega stoji, jedino je bio jako osjetljiv na slijetanju. Cesto je dolazilo do loma stajnog trapa , mislim da su rekli zbog jaceg bocnov vjetra. Stajni trap je teze podnosio opterecenja sa strane.
Njemacka fasciniranost Moskitom je bila tolika da su pokusali napraviti slican zrakoplov Focke-Wulf Ta 154 Moskito, ali ne tako dobar kao Britanski. Svi se pitaju zasto nisu jednostavno kopirali DH 98 Mosquito, ali nisu?
Tajna je i u specijalnom drvetu iz Kanade.

https://worldwarwings.com/the-germans-version-of-the-mosquito/
« Last Edit: September 26, 2022, 06:30:52 pm by milan55 » Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #7 on: September 26, 2022, 06:39:36 pm »

Zato sto je trosjed i sjedista su u pogodnoj konfiguraciji koristen je cesto za patroliranja Jadranom. Ako bi uocili sumnjivi brodic ,trabakul, sa izbjeglicama jer se bjezalo preko Jadrana u Italiju i dalje poslije kampa Latina, kod Rima u Zemlje Zapada, otvarala bi se vatra po brodicama. Puno nesretnika je tako izgubilo zivot.Zasto raspored sjedista. Dva pilota a na trecem oficir OZNE ili KNOJ-a , i on je jedini imao pistolj, pa probaj da ne pucas kad on kaze. Napadani su i brodici vec izvan teritorijalnih  voda FNRJ, tada. Posebno se gledalo da li imaju crna jedra, jer su se kod priprema za bijeg, sila crna jedra, jer su se pocetno kretali na jedra u noci, da se ne cuje rad motora i sum vesala.Imao sam prilike razgovarati sa sudionicima sa obiju strana.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #8 on: September 26, 2022, 08:34:53 pm »

Колико знам то око официра КОС-а или КНОЈ-а је легенда која се сада сервира као истина. Да су можда гађали из авиона пребеге, могуће је. Осим тога, ако се не варам Москито је двосед, а не тросед.
Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 415


« Reply #9 on: September 26, 2022, 09:30:07 pm »

To o legendi otom potom. Radio sam u poljoprivrednoj avijaciji Zagreb prije 40 godina sa bivsim vojnim licima na terenu, koji su letjeli Moskito, a kasnije do penzije , rane, u transportnom puku ili vec sto je bilo, Dakote C-47 bazirane na Plesu. Kada me je jednom pozvao u stan u Novom Zagrebu mi je to pricao. Isto sam pitao da je to dvosjed ali je on rekao da su sjedista smaknuta i da je mogao otraga stati i treci clan posade. Kako su to radili jer je trebalo biti sjedalo makar i malo pomocno sa gurtnama ,dali su nesto modificirali  ne znam ali to sam cuo. Poslije sam radio sa jos jednim iz Bosne koga sam to isto pitao jer me ta tema zanimala. Ako su oni lagali mene , onda ja lazem vas. Rekao sam sto sam cuo a dali je istina ,ne mogu vise od toga provjeriti. Ne vidim razloga zasto bi mi on to pricao u cetiri oka ako nije istina. Toliko mogu reci o tome sto sam cuo. Ako ti tvrdis da je legenda , moguce. Nemam nacina da to provjerim ali me je ovaj post podsjetio na tu pricu.
Da bi prijetio pilotu morala su biti dvojica koja znaju letjeti inace zna se, zato ,iako su oni spominjali trecega u kokpitu, iskljucujem mogucnost da je na sjedistu navigatora bio bezbednjak. Ko ce ga znati???
Razmisljam da li je kao sto kazes ta prica o trecem u kokpitu samo pokrivanje njihove savjesti jer su pucali na bespomocne civile, to ne znam. Nisam vidio na njima tada neke znakove kajanja, po onoj duznost je duznost. Buduci da su bili puno stariji od mene vjerojatno nisu vise medju zivima. Dok sam ja na vecer pio sa drugim posadama u blizini, obojica nisu pila alkohol da bi mi pricali lovacke price.
« Last Edit: September 26, 2022, 09:59:46 pm by milan55 » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #10 on: October 01, 2022, 06:00:01 pm »

Шта мислиш, колико је било официра КОС-а у пуку? Свега 1- 2 (обично један официр, евентуално подофицир, ако је пук већи). Да ли је реално да лети сваки пут? Тим пре што сви нису били летачи. Ипак, било је и официра КОС-а у РВ који су били пилоти па су могли и сами да лете. Ако је и било тога што причаш то су појединачни случајеви. Мој отац је био подофицир у Ваздухопловству ВКЈ и официр у РВ и ПВО ЈНА, баш у то време (1945-1957). И био је врло реалан када причао о том добу. Тим пре што није био партизан (партизански официр) током рата (био је у ратном заробљеништву па је после рата примљен и ЈА као стручни кадар бивше војске).

Quote
Ne vidim razloga zasto bi mi on to pricao u cetiri oka ako nije istina.

Е, просто је невероватно шта људи причају, посебно кад прође неко време. Или претерују код истицања своје улоге или све приказују страшнијим и опаснијим него је било. Ако пратиш ове "војне" форуме, наићи ћеш на пуно оних који себе приказује као "специјалце", као људе без којих би свака војска пропала. Сами себи се диве... Cheesy.  Тема КОС-а је посебно доминантна код тих старијих кадрова, као и после "демократских промена" у државама бивше СФРЈ, и Источног блока уопште.. Све би они, али КОС им није давао или приморавао их...приче за малу децу. То не значи да је КОС- била  "Војска спаса" (као што ни сада ни једна КОС у било којој војсци то није).   
Logged
m-hobby
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 106


« Reply #11 on: October 02, 2022, 10:02:20 pm »

Privodim kraju obradu materijala o upotrebi DH Moskito u JRV 1951-1962 i nadam se da će uskoro sve to biti pretočeno u knjigu.

Privukao mi je pažnju ovaj post u kome se govori o akcijama"lova" uz pomoć aviona Moskito na nepodobne i izbeglice preko Jadrana. Potaknut ovom pričom koju je izneo milan55 baš juče ispričam to jednom od mornaričkih oficira (iz 5. klase Vojno pomorske akademije) koji je kao avio-izviđač pedesetih godina leteo na Moskitima u 97. puku u Zadru. Nekoliko grupa mornaričkih oficira završilo je preobuku za avio-izviđače baš zbog specifičnosti delovanja avijacije na Jadranu. Prva njegova opaska na priču je: pa Moskito je dvosed, treći član nema gde da sedi a da može da bude funkcionalan (na primer da koristi lično naoružanje). Tvrdnja da je Moskito korišćen u noćnim letovima nad pučinom i da po mraku traži sumnjive brodice, koji je uz to kao dvomotorac poznat i kao veoma brz avion, ovaj avio-izviđač kaže praktično je nemoguća misija za Moskita. Ni po danu, na otvorenom moru nije bilo jednostavno pronaći manje plovilo.

Nešto oko upravljanja Moskitom: na levom sedištu je pilot koji upravlja avionom a na desnom je šturman, navigator ili avio-izviđač kako su ih u to vreme zvali. Sa te pozicije nije se moglo upravljati Moskitom, bar ne borbenim varijantama Mk.6 i Mk.38 koji su bili u 97. puku u Zadru. Jedini koji je imao udvojene komande i kojim se moglo upravljati i sa levog i sa desnog sedišta su trenažni Mk.3 ali oni nisu bili naoružani pa otpada da su oni korišćeni u lovu na švercere ili prebege.

Ono što je meni palo na pamet možda je priča otišla u pogrešnu stranu ako su milanu55 ovi piloti samo rekli da su leteli na Dehavilandu. U JRV koje je delovalo na Jadranu osim Dehaviland Moskita korišćeni su i avioni Dehaviland Biver. Avion Biver kao jednomotorac malih brzina, sa plovcima i više mesta za sedenje, svakako bi bio pogodniji za nekakve slične akcije traganja. Dilemu možda možemo da razrešimo ako proverimo informacije o kojim letačima je reč, a koji su izneli napred izrečenu tvrdnju. Milan55 ne mora da daje njihova imena ovde javno na forumu a ukoliko želi može da me kontaktira privatno porukom kako bih proverio podatke kroz listu koju imam od skoro 400 letača na Moskitima u JRV.

I uzgred, napomena: KNOJ je rasformiran januara 1953. a njegove nadležnosti tada su preuzele granične jedinice JNA. To znači da su oficiri KNOJ-a mogli da imaju dodira sa delovanjem 97. puka u Zadru na Moskitosima samo nešto oko pola godine. Znači od proleća 1952. (kada su dobili prve Moskite) pa do početka 1953. godine, a u tom periodu 97. puk nije imao nijednu posadu osposobljenu za noćne ili složenije akcije jer je bio u prenaoružanju na novi avion. U tom periodu oficiri bezbednosti u jedinicama RV ili ako su dolazili iz drugih viših komandi vrlo retko su bili letači (sem par izuzetaka), a verujem i da bi vrlo loše podneli jedan ovakav let nad pučinom na Moskitu.  Smiley



Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.