PALUBA
March 28, 2024, 08:22:45 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Експертски разговори о ревизији кумановског споразума  (Read 1292 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: November 28, 2008, 03:08:29 pm »

28.11.2008
НАПУЉ - Начелник Генералштаба Војске Србије, генерал-потпуковник Здравко Понош, изјавио је да се данас са званичницима НАТО-а и Кфора, на састанку у Напуљу посвећеном безбедносној ситуацији на Косову, договорио о експертским разговорима о ревизији Кумановског споразума.

- Данас сам у Напуљу имао састанак са командантом здружених снага НАТО-а Марком Фицџералдом. Разговарали смо о безбедносној ситуацији на Косову и Метохији, а састанку је присуствовао и командант Кфора, генерал потпуковник Ђузепе Емилио Гај. Састанак са Фицџералдом је наставак разговора које сам имао прошле седмице у Бриселу са командантом НАТО-a за Европу, генералом Кредоком.

Теме разговора биле су исте,  то јест главна тема је била безбедносна ситуација на Косову и Метохији. Овог пута  разговори су вођени у светлу чињенице да је Савет безбедности УН подржао извештај генералног секретара Бан Ки Муна о реконфигурацији УНМИК-а, односно о распоређивању Еулекса. Имамо и чињеницу о формирању такозваних Косовских безбедносних снага, уз учешће Кфора, чему се ми противимо - истакао је генерал Понош.

- У суштини имамо промењену безбедносну констелацију на терену и све су то разлози да се преиспита Кумановски споразум и његова сврсисходност у постојећем облику и зато сам тражио и договорили смо се да се одрже експертски разговори о ревизији Кумановског споразума, јер то једноставно ситуација захтева - закључио је генерал Понош.

Представници Војске Југославије и НАТО-а потписали су 9. јуна 1999. године у Куманову Војно-технички споразум о повлачењу југословенске војске и полиције са Косова. Тиме су окончани ваздушни напади НАТО-а на Југославију, а на Косову су, на основу Резолуције Савета безбедности УН 1244, распоређене међународне снаге, у чијем је саставу највећи број војника из земаља чланица НАТО-а. (Танјуг)

Извор:Сајт Војске Србије
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 23 queries.