PALUBA
March 28, 2024, 04:27:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 34   Go Down
  Print  
Author Topic: Bov M-86 i laka oklopljena vozila  (Read 272464 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #75 on: February 15, 2010, 12:20:11 pm »

Не могу тврдити докле се било стигло око преговора, ако их је уопште било, са аустријанцима, око "Пандура", али ми је један инжењер из ФАП-а у Прибоју рекоа и показао цртеже борбеног возила које би евевентуално радили са Аустријанцима. Возило на цртежу је било "Пандур". Дакле, било је ту нешто, али је распад државе то прекинуо. Аустријанци су онда сарадњу наставили са Словенијом, али је то у старту било осуђено на неуспех, због малог тржишта и немогућности да се то возило (Валук) сада прода бившим републикама СФРЈ.

Иначе слажем се са "morskоprase" ("незгодан" надимак, па понекад, неко са стране  може схватити да се некоректно обраћам), када је у питању конфигурација борбеног возила за војну полицију. Баш тако, за "нормалне" задатке боља су возила које је навео. Написано се односило на ондашње време и услове. Данас је потребно покретљивије возило које ће са једне стране омогућити њену (ВП) употребу у противпобуњеничким акцијама (у почетној фази), дакле са довољно оклопне заштите од стрељачке ватре,  а са друге стране релативно брзо и покретљиво возило које ће успешно пратити и штити конвоје. Шта је стварно потребно утврдиће и урадиће они којима је то посао. Ми овде само предлажемо, размишљамо, па ако им се допадне нека и прихвате.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #76 on: February 15, 2010, 01:36:25 pm »

Oko porketljivosti - Pandur je i te kako pokretljiv, problem kod njega je u tome, da je za poslove VP preskup i presložen. Možda za današnje standarde nema dovoljnu zaštitu protiv mina.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #77 on: February 15, 2010, 04:50:06 pm »

Под покретљивошћу сам пре свега подразумевао способност да се окрене на малом простору, да лако постиже већу брзину (убрзање). Осим тога требало би да се лако креће и ван уређених путева, савлађује дефинисане нагибе и сл.

Пандур није лош ни сада, а још мање је то  био у то време. Ипак, данас има подеснијих (боље прилагођених) возила за војнополицијску намену, чак и за борбену (противпобуњеничка и противтерористичка дејства).
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #78 on: February 15, 2010, 06:52:17 pm »

Surfajući bespućima interneta naišao sam na ovu fotografiju, potpisanu kao:

Slovenian modified BOV-3 with 9P135 ATGM launcher

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Mislim da ovdje nije bila objavljena, pa može li netko reči nešto više o ćemu se ovdje radi?

Izvor: Wikipedia


* 800px-MysteryBOV.jpg (86.53 KB, 800x543 - viewed 767 times.)
« Last Edit: February 15, 2010, 07:10:57 pm by leut » Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #79 on: February 15, 2010, 07:02:26 pm »

Nekde 95-97, u rezervi, pričao sam sa komandirom tog BOV-a (stacioniranih u Murskoj Soboti, 76. protivoklopni divizjon), tada još naoružanog Maljutkama, i po priči, rekao je, da če ubrzo da zamene maljutke Fagotima.
Ali to je sve što znam o toj modernizaciji.

LPB
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #80 on: February 16, 2010, 09:34:14 am »

Modernizacija se svodila na kačenje lansera Fagota na krov BOV-a, za zaštitu je oko ne urađen "kavez". Efikasno, jeftino a bez estetike.
Po mome je ovakvo bila opremljena jedna baterija ovih vozila (oko 6 komada), a ostale dve su imale maljutke. Koliko ja znam, količina fagota u SV nikad nije bila toliko velika, da bi zamjenili maljutke. Ma da su prilikom 1991 nabavili dosta tih sistema, koji su kasnije išli u Hrvatsku.

 
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #81 on: February 16, 2010, 01:30:05 pm »

Dakle lanser je trebao biti u ovoj "kupolici" ili kako da je nazovem?
Postoji li neka slika iz drugog kuta di se bolje vidi?
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #82 on: February 16, 2010, 02:27:32 pm »

Dakle lanser je trebao biti u ovoj "kupolici" ili kako da je nazovem?
Postoji li neka slika iz drugog kuta di se bolje vidi?

Sječam se jedne slike, gdje se video ovaj lanser. Slično, kao kod rusa, kada je na BVP 2 prikačen lanser Fagota, samo tu je još oko njega ta kavez (ne mogu kazat kupola, pošto to i nije).
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #83 on: February 17, 2010, 10:17:52 pm »

Par fotki iz galerije sajta MO snimljenih na svečanosti povodom dana Vojske Srbije:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Pancevo32.jpg (131.48 KB, 1024x683 - viewed 360 times.)

* Pancevo33.jpg (119.89 KB, 1024x683 - viewed 325 times.)
Logged
Canaris
mornar
*
Offline Offline

Posts: 17


« Reply #84 on: April 04, 2010, 08:54:37 pm »

Ако мало погледаш и руску војну мисао у задњих 10-так година видећеш промене. И поред свих слабости у сукобу са Грузијом Руска војска је показала да то није она стара војска.У том сукобу је Грузијска војска,просто речено, после почетног успеха, била разјурена. Лепше речено, повукли су се да не би били потпуно уништени. А оспособљавана је по "западном" моделу.

   Dobro, u ovom sukobu u Gruziji su racunali da se Rusi nece umijesati i mozda su cak imali "kuverte" sa naredjenjima da se razbjeze ako krenu Rusi. Jednostavno, nisu imali sanse protiv masivnosti ruske vojske.
   Inace, da i ja dodam nesto o BOV-u. Mislim da je cak i za ono vrijeme bio pomalo "iznudjeno" rjesenje. Projekat kao vozila za policijske i vojnopolicijske zadace je po meni ispunio ocekivanja. Medjutim vec za vojne svrhe po meni gomila nedostataka. Kriminalno slab oklop, mala snaga motora, ne moze plivati, mislim da nije imao ni zastitu protiv biokemijskih oruzja i radijacije. I neko je spomenuo cijenu 700000 DM sto bas nije bilo malo za to vrijeme (cijena bez oruzja?). Jedina prednost je domaca radinost, kao i dosta dijelova sa TAM-a sto je pojednostavilo odrzavanje i popravke.
  Sada ne znam kakva je verzija sto koristi HV u Avganistanu, da li su nesto ojacali oklop jer ako Talibani procitaju karakteristike oklopa, crno se pise.
« Last Edit: April 04, 2010, 09:26:45 pm by Boro Prodanic, Reason: Član 11. Pravilnika » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #85 on: April 06, 2010, 08:25:44 am »

Canaris@

Све што си написао око ВПБ М-86 је тачно. Ако си пратио од почетка ову расправу видео си да сам мало написао предисторију овог возила. Баш тако како си рекао - и када је прављен био је изнуђено решење. Али, као што обично бива, "привремена решења су најтрајнија".То возило није ни било намењено за класичне борбене задатке, већ војнополицијске. Е, то што су се сада  и терористи "промангупирали" па почели да користе панцирну муницију, па постављају много јаче импровизоване мине, па ојачане ПТ мине и др, јесте друго питање. Односно то је "тема" за развој новог возила за војнополицијске намене. ВПБ је одрадио своје, по мом суду доста успешно.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #86 on: April 12, 2010, 05:21:19 pm »

Jedna lepa slika sa vežbe SV
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* BOV_.JPG (191.49 KB, 640x298 - viewed 393 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #87 on: April 12, 2010, 10:01:26 pm »

Божо, није ми јасно зашто возило има наранџаста ротациона светла? Шаре на гумама резервног точка ми делују мало другачије од стандарних. И знаш ли шта је то изнад прозора возача и командира, као неки разглас, или неки други уређај?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #88 on: April 12, 2010, 11:01:40 pm »

Mislim da su narandžasta rotaciona svetla zbog CPP i vožnje u javnom prometu - specialni teret. Imaju jih i Patrije i M55S.
A za "tumor" iznad nozača nisam siguran šta je, tražim ali ne mogu nači.

Možda Janezek67 zna?

LPB
Logged
Morskoprase
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 481



« Reply #89 on: April 13, 2010, 05:59:10 am »

Saab/ov sistem za obuku/trening.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 34   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.