PALUBA
March 28, 2024, 09:14:02 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4]   Go Down
  Print  
Author Topic: Posao oko nabavke F-16 Barak iz Izraela propao, šta dalje?  (Read 16640 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #45 on: March 05, 2019, 07:53:58 pm »

Kupiće Kotromanovićeve MIG-ove. Guraće ih Vidović i Bernardić.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #46 on: March 05, 2019, 09:31:28 pm »

Čudo da nisi spomenuo Milanovića, pa on je kriv za sve.  Grin

Jedino je on imao mudo da prekine ovo drk@nje mozga ali su ga napumpali da produži agoniju.  Tongue
Sve kapitalne firme su nam išle u krasni k. a mi fantaziramo o nekakvim avionima, ima raja prav da se sprda.

poz.
Logged
dead1
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560


« Reply #47 on: March 05, 2019, 11:21:14 pm »


Ako je, šta više razmišljam o ovoj kvazi nabavci više mi se čini fejk.
Od četiri ponude odabrali su jedinu koja je bila neizvediva.   Cool
Yebe ludi zbunjenog i ništa više.  Tongue

poz.

Nesto sto sam primjetio je da zemlje iz ovih krajeva puno pricaju o novom oruzju I modernizaciji ali da od toga nema nista.  Tu racunam I Rumunjsku I Bugarsku.  Naprimjer Rumuni su kupili svega 12 od 48 F-16, a konstantno ukidaju planove za nove brodove I helikoptere (H225, AH-1).  Bugari su isti - vec godinama pricaju o novim borbenim avionima ali od toga nista.  Isto tako petljaju sa mornaricom.   Zato me je I zacudilo da je Srbija zaista potrosila novac na nove helikoptere nakon mnogo godina price.

Ja mislim da sve ove price sluze kao propaganda za narod ali I za NATO pakt ("mi ulazemo u novu opremu!" iako to je sve na papiru)




 
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #48 on: March 05, 2019, 11:25:33 pm »

Pa NATO je koliko ja znam (ili US) tvrdio da Hrvatskoj LA nije potrebna, i da je bolje da te novce ulozi u nesto drugo.
Logged
dead1
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 560


« Reply #49 on: March 06, 2019, 07:07:27 am »

Pa NATO je koliko ja znam (ili US) tvrdio da Hrvatskoj LA nije potrebna, i da je bolje da te novce ulozi u nesto drugo.

Zato sto je to istina.  NATO ima puno lovaca.  12 Hrvatskih ne sluze bas icemu sto se tice NATO. 
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #50 on: March 06, 2019, 08:14:56 am »

Pa NATO je koliko ja znam (ili US) tvrdio da Hrvatskoj LA nije potrebna, i da je bolje da te novce ulozi u nesto drugo.

Zato sto je to istina.  NATO ima puno lovaca.  12 Hrvatskih ne sluze bas icemu sto se tice NATO. 

Европске чланице НАТО, не рачунајући Турску, имају преко 1500 авиона. Хрватска није на границама НАТО. Када имате мали број авиона, трошкови расту. У том смислу тај амерички став има смисла.

Са друге стране, за Хрватску има смисла да подиже војни буџет ловачком ескадрилом. Пошаље 6 авиона да патролирају изнад Балтика, пилоти набијају сате летења, а држава у трошкове те мисије убаци све што може. (Седмично по човеку један далматински пршут, 2 кулена и 4 киле пашког сира, да имају шта марендати  Grin  И да у мисији буде комплетна кухиња, да их не ухвати носталгија.) Све се то на крају стави на папир којим се маше по Бриселу, да се види колики је хрватски допринос и како је скочио војни буџет.
Logged
Pages:  1 2 3 [4]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 25 queries.