PALUBA
March 28, 2024, 10:17:21 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 97   Go Down
  Print  
Author Topic: Raketne topovnjače Tipa 401  (Read 510987 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #285 on: March 23, 2011, 06:33:32 pm »

Da nije pokojni Slobodan Kozarić prvi komandant topovnjače?

Promašaj Boro (nije Borislave  Grin), Kozarić je bio prvi komadant RTOP-402.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #286 on: March 23, 2011, 06:34:39 pm »

Uhhh, znao sam da je jedan od prvih, ali stvarno se ne sećam ko je bio prvi komandant RTOP 401, a to bi trebalo ovde da se navede, u pravu si.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #287 on: March 23, 2011, 06:43:08 pm »

Nemam pojama. Ja sam snabdjevao cijelu flotu, no malo ljudi sam znao po imenima. Sječaš se (Orićareb), da je brodovima uvjek trebalo nešto prebacit izskladišta ili u brodske komore koje su bile u različitim zgradama. Najlakše su ljudi dolazili u skladište VP 3569, mi smo imali prevozna sredstva, a nismo imali nafte. Korist je bila uzajamna. Nama je bilo najteže nabavit naftu (redovnim putem) za pogon tih vozila. Na brodovima mo je uvjek dobili, bez materijalnih listova i ostale administracije.

Ma sve je to OK, ali to je bila 1976/7 god. Ma znaš ga 1000%. Komadant je bio tvoj Slovenac ( ako me opet onak "Kilerr" ne kilira),
a K-dant diviziona onaj visoki plavi k.frg., nekad je bio jedan od komandanata RČ i skupa sa g.Vidom Stipetićem završio Rusku akademiju, (sad će me Boro prokužiti). Ma ajde uključi "ćuka".

Kviz se nastavlja...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #288 on: March 23, 2011, 06:59:13 pm »

Prvi komandant RTOP-401 je bio Martin Kozole, sada kbb u penziji, živi u okolini Beograda sa familijom.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #289 on: March 23, 2011, 07:00:11 pm »

Prvi komandant RTOP-401 je bio Martin Kozole, sada kbb u penziji, živi u okolini Beograda sa familijom.


Bravo Lovac! Moja memorija...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #290 on: March 23, 2011, 07:15:40 pm »

Prvi komandant RTOP-401 je bio Martin Kozole, sada kbb u penziji, živi u okolini Beograda sa familijom.


Bravo Lovac, bravo. Da, da, čuveni MARTIN KOZOLE. (Pozdravljam te Martine, ma znam da pratiš ovaj forum, a znam da
se verovatno sećaš prvog poslužioca na RTOP-404, ili drukčije Stina-R, IKM, VIS.). Martin Kozole je bio i sad je, bogu hvala,
tehnički naj obrazovaniji Pomorski oficir na teritiriji današnjeg Balkana (u svferi JRM). A znate li zašto?. Pa prvo je završio
Mornaričko Tehničku Podoficirsku Školu (MTPŠ), a onda potom Mornaričku Pomorsku Akademiju.

Ali idemo dalje kviz traje, trebamo K-danta diviziona......
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #291 on: March 23, 2011, 07:26:03 pm »

Ćiro, mislim da treba reći koju reč i o pokojnom Slobodanu Kozariću, iako je bio drugi a ne prvi komandant RTOP.

Vrlo obrazovan i dobar čovek, vrlo sposoban oficir od kojeg sam, iako i ja tada pukovnik, dosta naučio za otprilike dve godine koje smo radili zajedno u Generalštabu.

Za mlađe čitaoce foruma, jedna anegdota (naravno, istinita - a reči su parafraza, ko bi danas citirao taj razgovor...): Slobo u noćnoj vožnji sa RTOP 402, komandant, poručnik bojnog broda. Na brodu je iz komande jedinice ukrcan kapetan fregate Jovo Popović, kasnije kontraadmiral i čovek koji se u Mornarici baš i nije proslavio. Neki će ga se setiti po tome što je predavao DPS SFRJ u Akademiji. Dakle, noćna vožnja, BOC (brodski operativni centar) nema prozore, vozi se po radaru i ostalim instrumentima. Jovo u nekoliko navrata govori Slobodanu da mu kurs nije dobar, te malo levo, te malo desno... dok Slobi ne pukne film, te fino pozdravi kapetana fregate Popovića i kaže "Sa mosta druže kapetane fregate!". Popović panično pita "Gde ćeš?" a Slobo odgovori "Idem u salon, a vi vozite, volj' vam desno, volj' vam levo!"

Popović, koji naravno nije znao da upravlja ni kuterom, izađe brzinom munje iz BOC-a, nikada više nije ni jednom komandantu broda govorio "Malo desno, malo levo..."

Na žalost, najteža bolest u kombinaciji sa ne baš srećnim porodičnim životom prerano uze jednog divnog čoveka.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #292 on: March 23, 2011, 10:22:44 pm »

Ćiro, mislim da treba reći koju reč i o pokojnom Slobodanu Kozariću, iako je bio drugi a ne prvi komandant RTOP.

Vrlo obrazovan i dobar čovek, vrlo sposoban oficir od kojeg sam, iako i ja tada pukovnik, dosta naučio za otprilike dve godine koje smo radili zajedno u Generalštabu.

Za mlađe čitaoce foruma, jedna anegdota (naravno, istinita - a reči su parafraza, ko bi danas citirao taj razgovor...): Slobo u noćnoj vožnji sa RTOP 402, komandant, poručnik bojnog broda. Na brodu je iz komande jedinice ukrcan kapetan fregate Jovo Popović, kasnije kontraadmiral i čovek koji se u Mornarici baš i nije proslavio. Neki će ga se setiti po tome što je predavao DPS SFRJ u Akademiji. Dakle, noćna vožnja, BOC (brodski operativni centar) nema prozore, vozi se po radaru i ostalim instrumentima. Jovo u nekoliko navrata govori Slobodanu da mu kurs nije dobar, te malo levo, te malo desno... dok Slobi ne pukne film, te fino pozdravi kapetana fregate Popovića i kaže "Sa mosta druže kapetane fregate!". Popović panično pita "Gde ćeš?" a Slobo odgovori "Idem u salon, a vi vozite, volj' vam desno, volj' vam levo!"

Popović, koji naravno nije znao da upravlja ni kuterom, izađe brzinom munje iz BOC-a, nikada više nije ni jednom komandantu broda govorio "Malo desno, malo levo..."

Na žalost, najteža bolest u kombinaciji sa ne baš srećnim porodičnim životom prerano uze jednog divnog čoveka.

Slažem se s tobom. I ja sam lično poznavao Kozarića. Laka mu zemlja Balkanska. A usput o tom Popoviću. Bili mi na Lastovu sa RTOP-404. Vezani tamo gde je bilo gorivo. Mulo neko drveno, od dasaka, a na sredini tog mila fali jedna daska. Brod vezan bočno i malo se odmakao od mula. Noć. Mrak sa ugašenim svjetlima radi maskiranja. Posada već unapred pomenuta na ovom topiku, pod komandom k.kor Šarinica. Ja dežurni u BOC-u. Sizni javlja, stiže vozilo sa Jovom Popovićem. Kažem mu, Ok sad ću. I samo malo posle opet sizni sav u panici javlja. Kbb u moru. Mi iskočimo, ništa nema, nista se nevidi. Ćutimo neko vrijeme kad čujemo ovog propao kroz onaj otvor u molu u kompletnoj plavoj zimskoj službenoj uniformi u more. Izvučemo ga nekako čakljama. Ni ogrebotine, možeš misliti. Odvede ga Šarinić tamo u svoju kabinu da se presvuče. Možeš samo zamisliti koja je to tema bila neko vrijeme, a kad se radilo o takvom liku.......Eto i to je bio deo JRM.   Cool
« Last Edit: March 23, 2011, 10:28:50 pm by ORIĆAREB » Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #293 on: March 23, 2011, 10:34:05 pm »

Nemam pojama. Ja sam snabdjevao cijelu flotu, no malo ljudi sam znao po imenima. Sječaš se (Orićareb), da je brodovima uvjek trebalo nešto prebacit izskladišta ili u brodske komore koje su bile u različitim zgradama. Najlakše su ljudi dolazili u skladište VP 3569, mi smo imali prevozna sredstva, a nismo imali nafte. Korist je bila uzajamna. Nama je bilo najteže nabavit naftu (redovnim putem) za pogon tih vozila. Na brodovima mo je uvjek dobili, bez materijalnih listova i ostale administracije.

Ma sve je to OK, ali to je bila 1976/7 god. Ma znaš ga 1000%. Komadant je bio tvoj Slovenac ( ako me opet onak "Kilerr" ne kilira),
a K-dant diviziona onaj visoki plavi k.frg., nekad je bio jedan od komandanata RČ i skupa sa g.Vidom Stipetićem završio Rusku akademiju, (sad će me Boro prokužiti). Ma ajde uključi "ćuka".

Kviz se nastavlja...
A što sam ja kriv zaćo ? ? ? ( ako ste na mene mislili ? )
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #294 on: March 23, 2011, 10:45:24 pm »

A što sam ja kriv zaćo ? ? ? ( ako ste na mene mislili ? )


Ma, ništa važno. "kilirali" ste me tamo na topiku za TČ u vezi Save Jovovića, kad sam se prvi put javio.
A ja se i Savo znamo ko "stare kante". Bio mi je pomoćnik K-danta davne 1979 god. na TC-213, a ja
sam ga samo spomenuo po nacionalnosti. Ma nije bitno, nismo se znali i u redu je u takvim prilikama ići
na prvu loptu. Bez ljutnje...... pozdrav. pravilo
« Last Edit: March 24, 2011, 03:16:30 pm by leut, Reason: popravak citata » Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #295 on: March 23, 2011, 11:10:41 pm »

 Vi ste iz 17 BTČ na 404 . A i moj put je isti. Sa 224 na 404.  Mogli bi da se slažemo ???Nisam namerno , majke mi angel
 
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #296 on: March 23, 2011, 11:16:01 pm »

Vi ste iz 17 BTČ na 404 . A i moj put je isti. Sa 224 na 404.  Mogli bi da se slažemo ???Nisam namerno , majke mi angel
 

Ma izbrisite mi onaj post 818 da se ne sramotim....Koja je to godina bila, Vaseg "transfera" i
koja vam je duznost bila na 404.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #297 on: March 23, 2011, 11:28:50 pm »


 Ja sam jako kasno došao na 404. I motorista i na TČ i na RTOP.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #298 on: March 23, 2011, 11:40:25 pm »


 Ja sam jako kasno došao na 404. I motorista i na TČ i na RTOP.

DA, da. Tu je dužnost na RTOP-404 prvi obavljao zas Lazor Mirko, inače moj klasić, nažalos sada već pokojni.
Kako narod kaže nekad bilo sad se spominjalo.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #299 on: March 24, 2011, 12:25:33 am »

Shodno tome, krajem 80-tih godina pristupilo se i modernizaciji raketnih topovnjača klase "Rade Končar". Modernizacija je podrazumevala ugradnju modernog terminala KIS-a 9C3-502,

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Terminal komandno-informacionog sistema 9C3-502:

…………………………………………………………………..

2. i 3. Konzola i prateći hardware i software sistema 9C3-502 trebalo bi da budu jedan segment Komandno Informacionog Sistema “Stina-Jadran” koji je uveden u funkciju u JRM između 1984. i 1988. Osnovne funkcije sistema “Stina-Jadran” bile su prikupljanje i obrada podataka, sastavljanje globalnog i parcijalnih prikaza situacije, taktička procena i planiranje, komandovanje i kontrola (ovo C3 znači - Command, Control, Communications, tj. integraciju ove tri stvari). Inače, "Stina" je originalno švedski proizvod, a "Stina-Jadran" je verzija razvijena za potrebe JRM. U trenutku ugovaranja, to je uistinu bio najsavremeniji Komandno-Informacioni Sistem sa potpunom mogućnošću integracije brodskih oružnih sistema, ali je brz razvoj hardvera i jos brži razvoj softvera u kasnim 80-tim i ranim 90-tim doprineo reelativno brzom zastarevanju. Originalan softver u kome su razvijene aplikacije ovog sistema bio je zasnovan na asembleru za processor "Philips P-875". Komandni Centar KIS-a "Stina Jadran" nalazio se u ratnoj luci Lora u Splitu, a početkom 1992. sistem je izmešten u Bar. Tokom 90-tih, sistem je zahvaljujući razvoju računarskog hardvera pretpreo niz promena i modifikacija u režiji Mornaričko-Tehničkog Opitnog Centra koje su označene redom kao “Stina-S”, “Stina-R”, “9KR-409”, “Falkon”, “9C3-509E”, i “DLT-200” u koji su integrisani svi nivoi komandovanja, od strategijskog do taktičkog. Sve ove verzije razvijane su na Windows NT platformi i C++ programskom jeziku.


……………………………………………………………………………


Podsistem KIS-a Stina Jadran  9C3-202

Deo teksta iznad naslova je isecak teksta cenjenog kolege “F F” kao post br.6 od 30.12.2008 god. Kompletan tekst je solidan medjutim uz sve uvazavanje potkralo se nekoliko omaski sto nimalo neumanjuje njegovu vaznost, a pogotovo trud. Omaske se odnose na podrucje KIS-a Stina Jadran. Smatram se kompetentnim za ispraviti iste jer sam u svemu neposredno i ucestvovao. Pa da “zaplovimo”.

1). Nepostoji u kompletu KIS-a Stina Jadran nikakav podsistem sa oznakom 9C3-502. Na gornjoj slici je deo podsistema 9C3-509E ugradjen na VPBR-31 i VPBR-32. Slika je predivna ali nespada pod ovu temu i moze posluziti jedino kao blaga varijacija na istu.
2) Na RTOP-401 u vreme velikog remonta ugradjen je podsisten 9C3-202 koji je prikazan na donjoj slici.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kao sto se vidi sa slike podsitem je nadopuna SUV 9LV-202 . Konzola je sa crno bjelom slikom na kojoj je moguce prikazivanje sirove radarske slike skupa sa sintetickim razno raznim simbolima ptacenja istovremeno.  Komunikacija sa ostalim podsistemima kisa omogucena je takozvanom TDMA (Time Division Multiple Access) mrezom koja se oslanja na AMR 750/2 radio uredjaje. Moguce je prikazati istovremeno do 30-tak objekata u realnom vremenu.
Za ostale RTOP-402, 403 i 404 brodove takodjer su planom bili predvidjeni  i kupljeni identicni podsistemi, ali nikad nisu ugradjeni iz razloga dogadjaja 1991 god. i nemogucnosti velikog remonta. Prebaceni su pomenute godine u Boku. Na RTOP-403 i RTOP-404 kao zamjena su instalirani podsistemi DLT-200 kao privremena varijanta koja se pretvorila u stalnu do brisanja istih iz operative.
3) Na RTOP-405 i RTOP- 406 planom su bili predvidjeni i kupljeni podsistemi DLT-209 koji su prikazani na donjoj slici.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zamisljeni su kao nadopuna  SUV 9LV-209. Funkcionalno se skoro sve poklapa sa gore vec opisanim 9C3-202 . Nikad nisu ugradjeni na doticne brodve ali ne zbog nemogusnosti velikog remonta nego iz nekih drugih razloga sto za sada nije za pricu jer su jos uvijek u operativi, za sad “blek boks” sto bi rekli Englezi, a po naski napisano. Na njih su takodjer ugradjeni  podsistemi DLT-200 kao privremeno resenje. Takodjer su prebaceni u Boku.
4) Proizvodjac 9C3I Systema STINE JADRAN  je Svedski Philips koji ju je namenski i prvi put proizveo za JRM. Ni pre, a siguran sam po mojim saznanjima ni posle nista slicno nisu izbacili na trziste.
5) Tacno, softver je uglavnom u Asembleru, sto nimalo ne umanjuje vrednost svega  jer uostalom pocetkom 80-tih  u to doba je to bio vrhunski jezik za doticno podrucje. Pisan je za tzv. Mini procesor P-857E i CP2B sa kojima je i bila opremljena Stina Jadran. Procesor P-875 nepostoji.
6) Neslazem se da je posle 90-tih KIS Sina Jadran pocela dozivljavati agoniju iskljucivo iz razloga zastarevanja hardvera i softvera. Razlozi su bili na sasvim drugoj strani, na onoj iz kojih je kasnije “pokosena” i citava Mornarica. Uostalom od samog pocetka sistem je namjenski specificiran sa tacno odredenom namjenom i ciljevima i tako je mogao da se htjelo ispunjavati svoju zadacu i narednih tristo godina. Ali o tom drugom prilikom i na drugom mjestu.  
7) Najveci podsistem Stina-C, kao jedan od podsistema, sistema Stine Jadran nikad nije bio u operativi u luci Lora. Isti je u januaru 1987 god. instaliran u podzemnom objektu kraj Zrnovnice nedaleko Splita koji je bio Rezervno komandno mjesto K-de VPO i pusten u rad. Na kraju 1991 god. predat je u ispravnom stanju  Hrvackim oruzanim snagam.
8) Svi podsistemi, sistema Sina Jadran, kao sto su Stina C (1 kom), Stina S (3 kom), Stina R (3 kom), DLT-200 (preko 20 kom), Radar 9KR-409 (8 kom), brodski podsistemi 9C3-509E (2 kom), 9C3-509F (2 kom), 9C3-202 (4 kom), DLT-209 (2 kom), su originalno i izvorno proizvod Svedskog Philips-a i niko i nikad nije nad njima izvrsio bilo kakve modifikacije na teritoriji nekadasnje ex Yugoslavije u  bilo kom smislu do danasnji dana tj. 2011 god. Svi podsistemi osim Stine C i nekoliko DLT-200 prebaceni su 1991 god u Boku.
9) Radar Falkon nije Svedski nego Americki proizvod. Kupljen je prvenstveno iz razloga dobrog pracenja niskoletecih objekata i dobre Extrakcije objekata. Nije bio kompatibilan sa KIS Stina Jadran u komunikaciskom smislu i na tome je nesto radilo ljudsvo MEZ-a, ali je to ostalo nedovrseno zbog vec poznatih desavanja 1991 god.

O ostalom ce mo nekom drugom prilikom.  


* 9C3-502.png (180.11 KB, 329x300 - viewed 515 times.)

* 9C3-202.jpg (47.61 KB, 787x671 - viewed 396 times.)

* DLT-209.JPG (46.04 KB, 932x658 - viewed 394 times.)
« Last Edit: March 24, 2011, 07:36:16 am by dreadnought » Logged
Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 97   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.