PALUBA
March 28, 2024, 12:22:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Down
  Print  
Author Topic: „Partner 2019“  (Read 19893 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #105 on: June 28, 2019, 11:34:07 pm »

Да ли страни државаљани могу да посете сајам 28. јуна?

Не знам, али претпостављам да може. На улазу ће се обављати идентификација и регистрација посетилаца (барем је тако било), уз уобичајено контролу (пролаз кроз скенер врата, преглед торби и сл.).

Звао сам јуче и питао сам, могу. Контрола и регистрација су ми познати јер сам кроз то пролазио више пута.

Био сам данас. Однеше еурокоптер.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #106 on: June 29, 2019, 06:09:34 am »

„Курјак”, прва српска амфибија
петак, 28.06.2019.

Kоји су то паметњаковићи из војске пре 18 година избацили из употребе лаке извиђачке тенкове који су могли да плове?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Шта је показао овогодишњи сајам наоружања и војне технике „Партнер 2019” у Београду? Пре свега, да је Београд постао део света и по сајмовима наоружања, јер шаролики штандови, атрактивни експонати, разноликост приказане војне технике, страни излагачи, пословни људи који обилазе штандове и преговарају, цела лепеза производа српске војне индустрије – све то одаје утисак да се налазите, рецимо, у Паризу, на „Саторију”.

Дакле, шта је било најатрактивније од војних експоната на „Партнеру 2019”? „Ербасов” хеликоптер Х-145, пет за војску Србије и четири за полицију, техничко-технолошки је скок за две генерације у односу на наше хеликоптере „газела”. Завод „Мома Станојловић” добио је сертификате од „Ербаса” за ремонт и одржавање његових хеликоптера. Компанија „Југоимпорт СДПР” приказала је нови ракетни систем „тамнава”, који лансира 96 ракета калибра 122 мм на даљину од 40 км. Ту је и самоходни топ-хаубица „александар”, калибра 155 мм, на новом камиону – уместо „камаза” сада је „ман”. Нови је и систем пуњења на том супермодерном артиљеријском средству. Поред већ класичне и у свету продаване самоходне „норе Б-52”, била је и ракета дугачка 8,25 метара и калибра 400 мм, домета 300 км из балистичког ракетног система „шумадија”.

Компанија „Југоимпорт СДПР”, интегратор војне индустрије Србије, има импозантан изложбени простор на два нивоа у главној хали. „Југоимпорт СДПР” је овде представио и борбена возила пешадије „лазар-3”, једно у верзији са ДУБС-ом са митраљезом од 12,7 мм, а једно са ракетним системом „ралас”. Поред „лазара-3” паркирано је оклопно борбено возило „милош”, наоружано ДУБС митраљезом од 12,7 мм и са шест бацача димних кутија од 82 мм. „Милош” је, заправо, оклопни аутомобил четири пута четири, са независним вешањем, са мотором „каминс” од 300 коњских снага, максималне тежине од 14 тона, максималне брзине од 110 км на сат, са могућношћу преласка вертикалних препрека од 0,6 метара, дуг 5,45 метара и висок 2,3 метра. Клиренс му је 420 мм, а доњи део возила је додатно оклопљен ради противминске заштите нивоа 2а и 2б, односно СТАНАГ 4569. Ниво заштите на чеоном делу возила је три, са осталих страна ниво заштите је два.

Посаду оклопног возила „милош” чини осам војника, има отворену архитектуру наоружања, па може бити опремљен и противоклопним ракетним системом руске производње „корнет”, може да носи ракетни ПВО систем, термовизијске камере и радарски систем за копнено осматрање.

На сајму су приказани и дронови који лове друге дронове и специјални дрон наоружан са четири противоклопне „зоље”.

Велика звезда сајма „Партнер 2019” јесте и полицијско оклопно возило „деспот”, производ „Техничког ремонта Братунац” из Републике Српске. Страни купци већ су поручили 20 „деспота” и 8.500 пиштоља „вампир”, које производи „Технички ремонт Братунац”.

Ипак, технолошки, поред хеликоптера Х-145, најзанимљивији је свакако био пројекат и макета новог оклопног борбеног возила-амфибије „курјак”, компаније „Србоауто” из Остружнице крај Београда. Та породична фирма, три брата и сестра Томић, развила је у кооперацији са чувеном јужноафричком компанијом „АДГ мобилити” модел оклопног возила амфибије 6x6 са балистичком заштитом на свим местима на возилу нивоа СТАНАГ-4, што тренутно нема ниједно оклопно возило Војске Србије, изузев тенка М-84. „Курјак” ће имати топ од 30 мм на даљински управљаној борбеној станици која је жиростабилизована, што наша садашња оклопна возила, осим тенка М-84, немају. Превозиће осам војника, плус командир возила, возач и нишанџија. Имаће независно вешање са хидро-пнеуматским амортизерима, по води ће пловити брзином од најмање осам километара на час. Ту је и систем видео-камера за прегледност од 360 степени, сендвич конструкција пода возила, савлађује бочни нагиб од 30 степени, уздужни нагиб од 70 степени, вертикалну препреку од 0,6 метара, ров ширине 1,5 метара, прилазни угао од 45 степени и одлазни угао од 45 степени. Возило је високо 2,6 метара, дугачко 7,1 метар, широко три метра, максималне тежине од 25 тона.

Захваљујући јужноафричким стручњацима из фирме „АДГ мобилити”, компанија „Србоауто” из Остружнице добија светску технологију балистичке заштите, систем независног вешања и амфибијске способности оклопног борбеног возила. И може да произведе прву предсерију „курјака” за 18 месеци. Ко сада има ниво СТАНАГ-4 балистичке заштите у Србији? Нико, осим тенкова. Које од оклопних возила Војске Србије може да плива? Када додатно оклопимо постојеће БВП М-80, још из времена ЈНА, моћи ће да плива тек мањи број оних БВП М-80 који неће добити додатни оклоп. Колико водотокова има држава Србија, како вршити маневар јединица ако оклопна средства немају амфибијске способности? Који су то паметњаковићи из војске још пре 18 година избацили из употребе лаке извиђачке тенкове ПТ-76 који су могли да пливају? Савремена борбена дејства захтевају високу мобилност, борба се води у покрету, без обзира на водене препреке. Ако имате веће реке, не можете да их пређете са инжињеријским средствима у саставу мешовитих бригада, онда морате да чекате „праву” инжињерију да вам постави мостове и у старту сте хендикепирани.

Са „курјаком” из Остружнице тих проблема нема.

Izvor: www.politika.rs


* 01kurjak-za-prvu.jpg (20.77 KB, 672x392 - viewed 111 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #107 on: June 29, 2019, 06:13:59 am »

Онај стари тренажер за виртуелну обуку послужилаца тенка добио је место возача које је "хардверски" исто као и у правом тенку, у смислу седишта, команди, инструмената и малог простора. Једва сам ушао и изашао из тог простора иако се улази са стране, а не одозго као у тенку.

Изложени примерак тренажера има стару позицију нишанџије, али ми рекоше да је урађена нова, такође хардверски прилагођена физичком стању у тенку.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Владо ће вероватно изнети своје утиске пошто је на лицу места "преслишавао" људство на штанду...

Ovo na slici je isto kao što je tu bilo pre dve godine.  Video igrica sa tenkovima prilagođena džojstiku (komandnom bloku nišandžije) i sličnosti okruženja kao u M84.

Za dvije godine, na idućem sajmu Partner, ako me zdravlje posluži, biti će tu nešto puno bolje.

Pozdrav

Vlado
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #108 on: June 29, 2019, 08:31:57 am »



ПТ-76, иако неколико пута доказани у борби (Индија, Израел...) у ЈНА су били истрошени после 40 година службе, а њихова заштита била је потпуно неадекватна за савремене услове.

Мислим да се неадекватно користи термин "амфибија". И БВП може да плива, а вероватно и Лазар. Већина лаких/средњих ОБВ прве линије, намењених за европско и азијско подручје, треба да има пловност и могућност самосталног преласка водене препреке без припреме. Оно што ми последњих година зовемо амфибијом, најчешће је ПТС - пловећи транспортни (моторни) сплав, Ове наше прастаре су, пројектоване пре 70 година, а Руси сада нуде и ПММ 3, ПММ 4 итд., далеко савременија возила. Ми за њих немамо пара.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #109 on: June 29, 2019, 10:28:29 am »



Мислим да се неадекватно користи термин "амфибија". И БВП може да плива, а вероватно и Лазар. Већина лаких/средњих ОБВ прве линије, намењених за европско и азијско подручје, треба да има пловност и могућност самосталног преласка водене препреке без припреме. Оно што ми последњих година зовемо амфибијом, најчешће је ПТС - пловећи транспортни (моторни) сплав, Ове наше прастаре су, пројектоване пре 70 година, а Руси сада нуде и ПММ 3, ПММ 4 итд., далеко савременија возила. Ми за њих немамо пара.

ПТС-М — плавающий транспортер средний модернизированный
Када је реч у оптреби термина амфибија ту се слажемо, једно је амфибијско возило а друго је возило које има амфибијска својства. Бар су мене тако учили и тако сам усвојио радећи управо као амфибијац.
Немају баш 70 година, развијени су 1965.године. ШПре њих су били транспортери К-61 и они можда имају имају толико година али мислим да нису више нигде у употреби.
Нама амфибијски транспортери требају када су не дај Боже поплаве као 2014.године. За ту су намену довољно добри и ови постојећи, ваљало би размислити и обнови, не би т било пуно, за оба понтонирска батаљона нови транспортети би верованто били јефтинији од једно Х145. А за само један дан само један ПТС је евакуисао неколико пута више Обреновчана од свих хеликоптера за неколико дана колико је све трајало.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #110 on: June 29, 2019, 11:02:41 am »

Lazar nema amfibiske migucnosti. PT-76 se nalazio u okviru izvidjackih jedinica oklopnih brigada.

U jednom momentu je VJ tj VS odlucila da joj nisu potrebne mogucnosti forsiranja reka. Prestalo se uvezbavati forsiranje reke, sa tenkovima M-84 nije se vrsila obuka u podvodnom prelasku vodenih prepreka itd itd.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #111 on: June 29, 2019, 11:09:02 am »

Cak i kada su bili na stanju u VJ PT-76, BRDM i druga vozila sa amfibijskim mogucnostima su  uvezbavana u prelasku preko vodene prepreke pomocu skela iz kompleta pontonskog mosta PM M71.
Ja sam mnogo puta bio u prilici da ucestvujem u toj obuci kao komandir skele.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #112 on: June 29, 2019, 03:42:23 pm »

Quote
Захваљујући јужноафричким стручњацима из фирме „АДГ мобилити”, компанија „Србоауто” из Остружнице добија светску технологију балистичке заштите, систем независног вешања и амфибијске способности оклопног борбеног возила. И може да произведе прву предсерију „курјака” за 18 месеци. Ко сада има ниво СТАНАГ-4 балистичке заштите у Србији? Нико, осим тенкова. Које од оклопних возила Војске Србије може да плива? Када додатно оклопимо постојеће БВП М-80, још из времена ЈНА, моћи ће да плива тек мањи број оних БВП М-80 који неће добити додатни оклоп. Колико водотокова има држава Србија, како вршити маневар јединица ако оклопна средства немају амфибијске способности? Који су то паметњаковићи из војске још пре 18 година избацили из употребе лаке извиђачке тенкове ПТ-76 који су могли да пливају? Савремена борбена дејства захтевају високу мобилност, борба се води у покрету, без обзира на водене препреке. Ако имате веће реке, не можете да их пређете са инжињеријским средствима у саставу мешовитих бригада, онда морате да чекате „праву” инжињерију да вам постави мостове и у старту сте хендикепирани.

Примећујем да је овај текст писао велики експерт за војна питања. Све зна, осим да онај "Курјак" још стоји на папиру. И да су ПТ-76 избачени због дотрајалости. Он такође није чуо да војска уме да поставља понтонске и друге типове привремених мостова да би преко њих прешла борбена техника. Друго, за 18 месеци ако буде функционални модел биће више него добро. Ја сам лично разговарао са одговорнима у "Србијауто" и нису ми  рекли да за 18 месеци моги избацити прву предсерију, већ да се надају да ће до идућег "Партнера" бити урађен функционални модел. Осим тога средство мора проћи испитивања. Па нико не улази у набваку борбених оклопних возила по систему "хајд да купимо десетак комада, од ових, тридесетак од оних..."Сумњам да ВС, односно држава има новца да купује и "Лазара" и "Курјака" и ремонтује БВП М-80 и тенкове и тд и сл. Дакле, од нечег на папиру, као што је "Курјак" чак и да баш само њега жели ВС или било која друга војска, има да прође барем 5-6 година до "0" серије.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #113 on: June 29, 2019, 04:04:10 pm »

Ипак, сложио бих се са оним из "Политике" да је на овом "Партнер"-у заиста је било приметно веће присуство не само традиционални партнера и купца српског НВО из арапских и афричких земаља, већ и из Европе, Азије и Латинске Америке. Приметио сам чак и једног мексичког генерала у униформи.

На крају да додам и лепших слика са штандова и око њих...Да ме неко не оптужи за сексистички приступ додаћу да су ове даме врло професионално и стручно обављале свој посао, посебно оне из ВТИ-а.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ова дама која гађа са РБР (РПГ) је са штанда "Прве Петолетке" и могу вам рећи да је одлично гађала на симулатору гађања овим средством. Иначе, на том симулатору гађа се у екран са циљевима на различитим даљинама, од којих су неки и покретни. Гађате правим РБР, наравно без ракете већ се окидање врши на једно дугме на рукохвату. Код сваког опаљења чујете експлозију кад ракета удари и видите где сте погодили, а ако сте погодили циљ види се ефекат (одлетање куполе, гусенице и сл.).


* Image00221.jpg (777.22 KB, 1626x1080 - viewed 77 times.)

* Image00583.jpg (585.08 KB, 1626x1080 - viewed 53 times.)

* Image00067.jpg (746.03 KB, 1626x1080 - viewed 64 times.)

* Image00230.jpg (873.77 KB, 1626x1080 - viewed 72 times.)

* Image00556.jpg (793.17 KB, 1626x1080 - viewed 79 times.)

* Image00545.jpg (837.5 KB, 1626x1080 - viewed 89 times.)
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #114 on: June 29, 2019, 05:06:15 pm »

Simulatori su odlicna stvar za osnovnu obuku, jako isplativi. Medjutim nisu dovoljni. Vojnici bi trebali imati bojeva gadjanja sto cesce, pogotovu na sistemima i orudjima koja su prilicno skupa. U mojoj ceti, iako su imali redovna gadjanja u nekom simulatoru (prikolica nekog ruskog kamiona, nisam bio u PO vodu pa znam samo iz njihovih prica) niko na bojevom gadjanju nije uspeo da pogodi stacionarni tenk na 1200m. Nazalost, ispaljene su samo 4 rakete, od koje su dve  zakazale prosto su pale kao kamen, izgleda da im se nije ukljucio marsevski motor). To je bilo jedino bojevo gadjanje koje su ti momci imali za 6 godina dokle sam ja tamo bio. Pretpostavljam da je strah, trema, sok od pucnja uticalo na te momke da ne odrade posao valjano, a to se samo iskustvom prolazi.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #115 on: June 29, 2019, 05:48:46 pm »

Ako se želi upotrebljiv simulator za nišandžiju tenka , onda on mora biti ambijentalno i funkcionalno identičan sa borbenim odeljenjem u tenku tj. mestom nišandžije. Slično kao i simulator borbenog ili putničkog aviona. Jedino se zbog uštede ne mora postavljati na hidrauličnu pokretnu platformu, već može biti statičan ili eventualno pokretan samo po azimutu.

Ovo prikazano na sajmu je, kao što Vlado reče, samo video igra, gde se umesto miša ili džojstika upotrebljava KBN. Ima i nekih elemenata upravljanja SUV-om, ali je to nedovoljno za funkcionalnu obuku i trenažu nišandžije.

Sa druge strane, simulator za vozača je dobar i dovoljan za početnu obuku.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #116 on: June 29, 2019, 09:53:30 pm »

Quote
Захваљујући јужноафричким стручњацима из фирме „АДГ мобилити”, компанија „Србоауто” из Остружнице добија светску технологију балистичке заштите, систем независног вешања и амфибијске способности оклопног борбеног возила. И може да произведе прву предсерију „курјака” за 18 месеци. Ко сада има ниво СТАНАГ-4 балистичке заштите у Србији? Нико, осим тенкова. Које од оклопних возила Војске Србије може да плива? Када додатно оклопимо постојеће БВП М-80, још из времена ЈНА, моћи ће да плива тек мањи број оних БВП М-80 који неће добити додатни оклоп. Колико водотокова има држава Србија, како вршити маневар јединица ако оклопна средства немају амфибијске способности? Који су то паметњаковићи из војске још пре 18 година избацили из употребе лаке извиђачке тенкове ПТ-76 који су могли да пливају? Савремена борбена дејства захтевају високу мобилност, борба се води у покрету, без обзира на водене препреке. Ако имате веће реке, не можете да их пређете са инжињеријским средствима у саставу мешовитих бригада, онда морате да чекате „праву” инжињерију да вам постави мостове и у старту сте хендикепирани.

Примећујем да је овај текст писао велики експерт за војна питања. Све зна, осим да онај "Курјак" још стоји на папиру. И да су ПТ-76 избачени због дотрајалости. Он такође није чуо да војска уме да поставља понтонске и друге типове привремених мостова да би преко њих прешла борбена техника. Друго, за 18 месеци ако буде функционални модел биће више него добро. Ја сам лично разговарао са одговорнима у "Србијауто" и нису ми  рекли да за 18 месеци моги избацити прву предсерију, већ да се надају да ће до идућег "Партнера" бити урађен функционални модел. Осим тога средство мора проћи испитивања. Па нико не улази у набваку борбених оклопних возила по систему "хајд да купимо десетак комада, од ових, тридесетак од оних..."Сумњам да ВС, односно држава има новца да купује и "Лазара" и "Курјака" и ремонтује БВП М-80 и тенкове и тд и сл. Дакле, од нечег на папиру, као што је "Курјак" чак и да баш само њега жели ВС или било која друга војска, има да прође барем 5-6 година до "0" серије.

Dzumba, nije ovdje taj pisac nepismen. Ovdje se radi o privatnim poslovima najviših vojnih funkcionera Ministarstva odbrane. Visoki funkcioner osnuje firmu na ime svog rođenog brata, ta firma nešto napravi, onda se naprave TTZ-ovi prema tome što je napravljeno, a onda vlasnik firme, pravi, visoki funkcioner u Ministarstvu odbrane Srbije to pkušava da uglavi u Vojsku Srbije.

Uostalom, bili smo zajedno na sajmu kad sam pričap sa njim. Znaš o kome se radi.

Pozdrav

Vlado
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #117 on: June 30, 2019, 11:40:33 am »

Владо, морам да те исправим. Лице са којим си разговарао није војни функционер, већ функционер у Министарству одбране. Дакле, није војно лице, нити ради у Војсци.

Не знам ни да ли је тај човек у неким родбинским везама са власницима "Србоаута" (отац и син Томић), али је "Србоауто" као једна од ретких производних фирми постојао и пре него је тај постао функционер у МО. Шта више, ценим да је озбиљност рада, а како чујем од колега и квалитет рада те фирме на врло виском нивоу. Немам ништа против да, чак и да су браћа рођена (по презименима бих рекао да нису), та фирма, ако квалитетно ради и ако направи добар производ ("Курјак") буде усвојен у НВО ВС. Ја сам само реаговао на олако изнете информације о брзини израде тог пројекта и ништа више.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #118 on: June 27, 2021, 07:13:56 am »

Zna li ko šta kad će biti sajam naoružanja Partner 2021.

Moj prijatelj, general, mi je prije nekoliko mjeseci rekao da će biti u zadnjoj sedmici juna 2021, ali nigdje još nema nikakve najave.
Logged
Bandzi
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 330


« Reply #119 on: June 28, 2021, 02:25:14 pm »

Pomereno za oktobar.

https://sajam.rs/kalendar-2021/partner/
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 24 queries.