PALUBA
March 19, 2024, 07:50:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Telegram kanal Paluba.Info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Down
  Print  
Author Topic: Automatske puške  (Read 34492 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Pasha
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 58


« Reply #15 on: June 26, 2009, 06:34:21 pm »

ne mislim stvarno se treba bojati M16 OPASNA JEEE evo svjedoka Wink    

<iframe width="640" height="367" src="//www.youtube.com/embed/Oh1lyMyejpI?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>                                                                
« Last Edit: January 25, 2012, 10:20:19 pm by Broker » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #16 on: February 03, 2011, 10:50:05 pm »

Нађох на Интеренету неки приручник за АК 47 у издању америчке војске. У њему и ознаке на Калашњикову различитих произвођача, пре свега на регулатору паљбе.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Acr9146.bmp (314.57 KB, 498x644 - viewed 684 times.)
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #17 on: July 29, 2011, 11:03:16 am »

Koristna tabela, samo ne znam da li je do skenera ili im za našu M70 hvali slovo "U" u koloni "safe" Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #18 on: July 29, 2011, 03:43:11 pm »

Није до скенирања. Нема ознаке "У" за "укочено". Као што видиш ни за већину других варијанти то није написано. Чак нема ни ознаке произвођача која иначе постоји на М-70. Ко зна коју су варијанту пушке имали у рукама.
Logged
simeon5541
mornar
*
Offline Offline

Posts: 19


blabla


WWW
« Reply #19 on: September 03, 2011, 02:00:25 pm »

Malo mi nije jasna cinjenica kako neke armije koriste po 4 ili 5 razlicitih AP u totalno razlicitim kalibrima,
recimo ja sam Iranac i sluzim tamo armiju sta bih ja duzio M16A1,Norinco CQ,Khababababbababaabyar 2000,G3A3,AKM ili sta ?
Isto u Pakistanu,njima je glavna puska G3 proizvodjen u POF-u,ali oni takodje koriste i koneske AKM-ove,
mislim da li neko zna da mi objasni kako to da u danasnje vreme tako jake armije mogu i dalje biti opremljene sa toliko razlicitih AP.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #20 on: January 25, 2012, 04:33:40 pm »

Vasar.

<iframe width="640" height="367" src="//www.youtube.com/embed/O_FDe2fRpDM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #21 on: January 26, 2012, 01:50:13 am »

vasar ili ne, voleo bi da se malko poigram tamo Grin zavidim ovom sto je treso iz mg34 :'(
Logged
kaiser0591
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 267


« Reply #22 on: February 02, 2012, 06:51:20 pm »

Majku mu mnogo mi se sviđa kako "pjeva" onaj češki mitraljez, ne znam mu oznaku ali liči na naš M84.
I MG34, naravno  Grin
Logged
rvi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 151


zastavnik VJ


« Reply #23 on: February 22, 2012, 01:17:25 pm »

Na sajtu   www.militaria.sl   Imate oruzje i delove oruzja na prodaju online pa izvolite
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #24 on: February 23, 2012, 12:31:33 am »

AK 47 vs M16

<iframe width="640" height="367" src="//www.youtube.com/embed/G6BpI3xD6h0?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

   Sećam se ove reportaže sa kablovske. Odmah se uočava suviše podignut prednji nišan na AK 47 pa zato nije ni čudo što je na 200 jardi imao jedan u metu. Smešna je i podela da je AK prvenstveno mitraljez a potom puška zbog položaja regulatora paljbe koji se prvo prebacuje na rafalno a potom na jedinačno.Kao da redosled položaja regulatora govori o nameri konstruktora čemu je primarno podredio namenu puške, a ne da je redosled tako odabran zbog jednostavnije tehničke izvedbe. Slažem se i sa komentarom da je ova AK od starijih izvedbi sa slabijim kompenzatorom, pa je i to uticalo na rezultat pri rafalnoj paljbi. M-16 je verovatno Mk 76-ti-broj zbog velikog broja prepravki i modifikacija osnovnog modela zbog nepouzdanosti i zastoja samo što to nije navedeno. Na sanduku AK se nametljivo uočava bela etiketa sa bar kodom kao da je sad kupljena u supermarketu tj. da je najnovija verzija a svi znamo da nije. A tek je hvaljenje mudro odabranog metka u korist M-16 gnusna laž ako znamo da su se Američki vojnici u Vijetnamu žalili da je zrno suviše lagano i da ga na većoj daljini skreće čak i visoka trava sa putanje, te su zato radije uzimali zarobljene AK-47 i koristili ih umesto M-16. O pouzdanosti i izdržljivosti nije bilo reči, verovatno zato što se M-16 ne može time baš pohvaliti. Čuo sam da u RAP-u M-16 ima gumeni čep koji se stavlja na usta cevi kada se nosi napolju po kiši da ne bi rđa izazivala zastoj! Još samo da ima i kišobran i viklere za poslužioca.
   Ova emisija je tipično reklamno-propagandnog tipa u korist američke tehnologije i ne možemo je uzeti kao ozbiljan test, uostalom kao i većina emisija na Nacionalnoj Geografiji, Historiju ili Diskaveriju koji u većoj ili manjoj meri izvrću činjenice kreirajući mišljenje gledalaca u željenom smeru, uz upotrebu masivne produkcije i  vrhunske kamere.


Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #25 on: February 23, 2012, 10:54:19 am »

@micha
hollywood nije vise dovoljan moralo se preci i na domumentarne emisije Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #26 on: February 23, 2012, 06:46:44 pm »

Положај регулатора паљбе код "Калашњикова" где је крајњи горњи "укочено",а крајњи доњи "рафално" (срдњи "јединачно") је урађен чисто из практичних разлога. Наиме, када у мраку, или у борби, када не можеш да загледаш регулатор, желиш да пребациш на аутоматску паљбу, знаш да је то крајњи доњи положај и максималним притиском на регулатор ћеш га сигурно "потрефити". Тешко да ће ти у борби или мраку затребати да одмах, не гледајући пребациш на јединачну паљбу. Зато тај положај можеш да "тражиш" полагано, загледајући натписе или слушајући "клик"-ове. Дакле, положај "рафално" налази на крају јер га је лако идентификовати (као и положај укочено) једноставним смицањем регулатора до краја (на доле).
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #27 on: February 25, 2012, 08:31:43 pm »

na ovom snimku se po stanju puske vidi da je ak teeeesko izrabljivan. inace o njenoj preciznosti ne treba pricati mnogo. svako ko je iz nje gadjao (a da je prosecan strelac) ustanovio je da bije tamo gde nisanis. sto se vijetnama tice, svima je poznato da su ameri koristili kalasnjikove zbog pouzdanosti. medjutim,k istine radi valja reci da se ni druga strana nije libila da koristi zarobljene m16, jer je sama puska bila veoma laka i bolje prilagodjena telesnim osobinama vijetnamaca (naravno da je ovo ispalo slucajno). inace je istina za ove cepove za cevi (imam jedan negde kuci). pravljeni su od meke gume i u slucaju nuzde moze se bez opasnosti opaliti kroz njega. u rapu se nosilo nekoliko komada bas iz ovog razloga.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #28 on: February 25, 2012, 09:58:07 pm »

Где нађоше овог "Болида" да презентира карактеристике "Калашникова"
- обратите пажњу на начин окидања, које користи овај несретни глумац: 3 мин 37 секунд
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

ни за сто година не би добио ово:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Љуба


* bolid.jpg (39.12 KB, 497x456 - viewed 200 times.)

* Odlican-strelac-JNA.jpg (47.92 KB, 337x445 - viewed 214 times.)
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #29 on: February 25, 2012, 10:03:27 pm »

pa ko mu kriv kad nije sluzio jna Grin
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.