PALUBA
March 28, 2024, 10:11:31 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Američki oceanografski istraživački brod USNS Bruce Heezen u Jadranu  (Read 4241 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
mtu
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 313


« on: January 08, 2020, 09:28:06 pm »

Nakon što je bio nekoliko mjeseci u Viktor Lencu, sada već dva dana nešto traži južno od otoka Mljeta u teritorijalnom moru. Zna li netko o čemu se radi?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1 on: January 09, 2020, 04:46:31 pm »

 Grin Grin

Nasao im je ovaj.

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/dubrovnik/clanak/id/642355/podgorski-ribar-vratio-amerikancima-vojni-ureaj-iz-nasa-e-da-oce-li-mi-platit-vec-su-mi-platili-s-avlom-doslo-s-avlom-otislo

poz.

Ps:na malom uredjaju sam pa ne stignem prenjeti sve.
Logged
mtu
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 313


« Reply #2 on: January 09, 2020, 09:19:07 pm »

Zašto nije imao pratnju broda hrvatske mornarice?
Skupo gorivo?
Dva časnika na brodu?
Obalna radio postaja zove brod da je van lovnog područja na otvorenom moru Huh?

Koja je prava priča?
Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #3 on: January 10, 2020, 03:04:32 pm »

Amerikanci banuli na koću našeg ribara i dali mu 20 tisuća kuna u zamjenu za misteriozni uređaj iz NASA-e


'Ova kutija nema oznaka, narančaste je boje, oko 130 cm promjera, oko 100 kg teška, a manji je uteg promjera 40×40 cm, da ga ni nas trojica ne možemo maknit. Čini mi se da je neki uređaj za mjerenje s utegom da potone i ima onu električnu kuku da se opusti, pa da mogu uzeti podaci i da mogu prominit baterije',

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

zanimljivo da je došla DHL-om [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


više https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/misteriozna-kutija-poslana-iz-americkog-svemirskog-centra-koja-je-nadena-u-moru-kod-mljeta-vracena-vlasnicima-ribaru-dali-oko-20-tisuca-kuna-foto-20200109


* 1154620.jpeg (139.84 KB, 1000x1333 - viewed 31 times.)

* 1154622.jpeg (178.14 KB, 1000x1333 - viewed 34 times.)

* 1154623.jpeg (197.22 KB, 1000x1333 - viewed 32 times.)

* 1154624.jpeg (154.18 KB, 1000x1343 - viewed 34 times.)
Logged
mtu
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 313


« Reply #4 on: January 10, 2020, 04:13:21 pm »

Što američka kutija radi u našem moru?
I zašto je traži američki brod?
Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #5 on: January 10, 2020, 05:12:17 pm »

Što američka kutija radi u našem moru?
I zašto je traži američki brod?

Zato jer smo kolonija i zato jer mogu

Inače ovo mi je zanimljivo Odobrenje je izdano u skladu s odredbama Pomorskog zakonika uz prethodno pribavljene suglasnosti Ministarstva obrane, Ministarstva poljoprivrede, Ministarstva znanosti i obrazovanja, Ministarstva zaštite okoliša i energetike, Ministarstva unutarnjih poslova, Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta, te Ministarstva kulture za obavljanje predmetnog ispitivanja i uz udovoljavanje uvjeta sigurnosti plovidbe. kojom su brzinom sva silna ministarstva dali dozvolu

https://morski.hr/2020/01/09/morh-ov-odgovor-dali-smo-dozvole-vojnom-brodu-sad-a-da-testiraju-uredaje-u-jadranu/
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #6 on: January 10, 2020, 05:52:40 pm »

Što američka kutija radi u našem moru?
I zašto je traži američki brod?

Pa oni su je stavili i vjerovatno ispitivali/kalibrirali sistem nakon remonta.

Poz.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #7 on: January 10, 2020, 07:22:39 pm »

Šta je to crno leži ispod zemljine površine i oko toga se vode ratovi?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #8 on: January 10, 2020, 08:35:40 pm »

Ameri se ne skrivaju, kad hoće nešto, dođu i uzmu.
Nema ovdje nikakve teorije zavjere.

poz.
Logged
mtu
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 313


« Reply #9 on: January 10, 2020, 09:52:05 pm »

Tako kad Faust Vrančić bude na remontu u Baltimoreu, tražit će podvodnu plutaču u USA teritorijalnim vodama...
...pratilo bi ga barem pet brodova, helihopter, dva satelita i podmornica!
S ukrcanih 20 naoružanih vojnika i par oficira
Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #10 on: January 10, 2020, 09:59:39 pm »

kažu na telki da je to sonar za podmornice  Huh?
Logged
kosmonaut
Guest
« Reply #11 on: January 10, 2020, 10:34:55 pm »

Kiowa
Black Hawk
Bradley
Hummer
Oshkosh
Razni MRAP
Itd
Nesto se placa u novcu a nesto u naturi......
Logged
robertino
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 154


« Reply #12 on: January 15, 2020, 04:30:57 pm »

 Grin Grin Grin Grin Grin

https://www.index.hr/vijesti/clanak/evo-cemu-sluzi-misteriozni-americki-uredjaj-pronadjen-u-moru-kod-mljeta/2148116.aspx
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #13 on: January 17, 2020, 11:30:39 am »

Izgleda da amerikanci aktivno mapiraju jadrasnko podmorje.

U medjuvremenu im je jedan hrvatski ribar izvukao deo opreme - sondu.

https://www.rt.com/news/478379-croatia-fisherman-navy-cube/


UREĐAJ VRAĆEN AMERIKANCIMA Ribar: „Rekao sam da sam hrvatski građanin, a ne pirat iz Somalije“

Darko Kunac Bigava, ribar iz Podgore koji je na svom brodu Mario II „ulovio“ tajanstveni vojni uređaj pristigao iz NASA-e centra u Americi, upravo je vratio uređaj Amerikancima, ali to nije želio napraviti prije nego mu plate štetu prouzročenu na ribarskoj opremi.

–  Došao sam do broda USNS Bruce Heezen koji se i dalje nalazi u akvatoriju Mljeta, nakon obećanja da će mi platiti štetu. Primopredaju smo napravili tako da sam uređaj bacio u more, a oni su došli gumenjakom, zakačili ga i odvukli na brod. Potpisali smo izjavu da su mi platili štetu, a ja njima vratio uređaj. Nisu dali da se išta fotografira i više puta su mi rekli da su oni prijateljski narod i da ne žele nikome nikakvo zlo. Posadu čine Amerikanci – vojnici, znanstvenici i dva su naša člana obalne straže tamo, od čega jedan poručnik fregate. Rekli su da ne žele da se radi fama od ovog slučaja, jer je od objave na vašem portalu to buknulo u sve medije. Ja sam im na to odgovorio da se to ne može zaustavit kad krene i da su na vrijeme ljude obavijestili o svojoj prisutnosti, sve bi bilo ok – kaže nam Darko Kunac Bigava.

“Vidjeli su da sam tvrd pregovarač”

– Najprije su zahtjevali da im se vrati uređaj, ali sam im onda rekao da sam ja hrvatski građanin i da nisam pirat iz Somalije i da sa mnom tako ne mogu razgovarati. Tada su mi rekli da sam tvrd pregovarač, pa su pristali odraditi primopredaju na ovakav, pošten način. Pitali su me i kako ja znam da se uređaj može aktivirati, pošto sam vidio sonde na njemu. Onda sam im na to odgovorio da danas svi imaju internet i Youtube – kaže Kunac koji je ovim zaključio svoj dio neobične priče o pronađenom misterioznom uređaju za kojeg i dalje nema službene potvrde o čemu se radi. Odgovore na postavljena pitanja još uvijek čekamo.

https://morski.hr/2020/01/09/uredaj-vracen-amerikancima-ribar-rekao-sam-da-sam-hrvatski-gradanin-a-ne-pirat-iz-somalije/
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #14 on: January 17, 2020, 05:53:01 pm »

Već je negdje bila ova vijest.
Nisu oni ništa mapirali već kalibriraju remontirani brod.

poz.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 25 queries.