PALUBA
March 28, 2024, 09:41:03 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Palubini dopisnici (COVID-19)  (Read 30391 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #30 on: March 27, 2020, 11:46:14 pm »

Take e moj grad je izdrazo bomandiranje u prvi svetski rat hemiski napad iz bugare u    1917 godine kolera u 1918 godine , ekspolzije voeni depo u 1920 godine kad e pola grad bio rusen  izdrazil smo italjansko avio bomandiranje u 1940 godine izdrazcemo ovaa .Dali znas da moj brad Bitolj od 1916 do 1918 godin bio prestolnice kralevina Srbija i bio jedni slobodni grad u tadasno kralstvo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #31 on: March 28, 2020, 02:18:42 pm »

Obrenovac, pre podne: znatno manje ljudi po gradu, većina nosi maske, mesta za parkiranje ima i u centru grada! U pošti sam čekao 5 minuta na ulici da platim račune, svi sa maskama, svi drže razmak 2m ,jedna devojka čak razmak od 5m. Wink.

Interesantno: u prodavnici opominje me kasirka da se odmaknem od sopstvene žene, kažem joj da bežim od babe iza mene koja nasrće kao da će proći kroz mene a iza nje nema nikoga a nema masku, prodavačica diže oči prema plafonu a ta baba ništa, i dalje se gura...
Logged
bristova
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 322


« Reply #32 on: March 28, 2020, 02:57:36 pm »

Koristi baba priliku... laugh Cool
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #33 on: March 28, 2020, 04:39:57 pm »

Take e moj grad je izdrazo bomandiranje u prvi svetski rat hemiski napad iz bugare u    1917 godine kolera u 1918 godine , ekspolzije voeni depo u 1920 godine kad e pola grad bio rusen  izdrazil smo italjansko avio bomandiranje u 1940 godine izdrazcemo ovaa .Dali znas da moj brad Bitolj od 1916 do 1918 godin bio prestolnice kralevina Srbija i bio jedni slobodni grad u tadasno kralstvo.

Znam Goce, ipak hvala.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #34 on: March 28, 2020, 04:40:39 pm »

Koristi baba priliku... laugh Cool

Da, videla da mi je žena više zainteresovana za žvake na kasi nego za mene, pa probala... Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #35 on: March 29, 2020, 08:37:16 am »

Postojna, 16 zaraženih (po testima), zadnja zaražena radila kao medicinska sestra u domu starijih.

Nema javnog prevoza, jama zatvorena, otvorene samo trgovine sa hranom. Ljudi se večinoma drže samoizolacije, razmaka u trgovinama, ali imaš uvek budala koji su pametniji od svih.
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #36 on: December 17, 2020, 10:12:25 am »

17. 12. 2020. године, прохладан децембарски дан. Догађаји и људи који ме окружују као да нешто о мојој глави кују и нико ми ништа не казује. Пријатељи неки које сретнем, тако и оду као да им је свеједно да л' ће живети, умрети, пасти… На сваком кораку, где год се окренем, где год да мрднем, било куда да пођем, свуда незаустављиво сурвавање живота. Па, ипак, одлучан сам да се покорим лепоти живота. Али, кафана код 'Шубе' не ради! Ее гадно неко време, много горе од … 'вунених'.
Питам се: 'Докле ће ово да траје?' Као ехо са друге стране Топлице, као да чујем одговор, али га ич не разбирам.
« Last Edit: December 17, 2020, 10:37:45 am by JASON » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #37 on: December 17, 2020, 11:01:14 am »

Nažalost, trajaće sve do kraja, a ovo je samo početak kraja. Undecided
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #38 on: December 17, 2020, 05:57:24 pm »

Ljudi, jeste li primetili da ove godine nema sezonskog gripa!

Ili je virus H1 pojeden (apsorbovan) od strane virusa SARs Cov-2, ili su ga apsorbovale okolnosti (mediji), pa ko god da se pojavi sa respiratornom infekcijom automatski ga prebacuju u grupu zaraženih corona virusom.

Dobro, barem je jedan virus manje u opticaju! 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #39 on: December 18, 2020, 04:24:20 pm »


Ili je virus H1 pojeden (apsorbovan) od strane virusa SARs Cov-2, ili su ga apsorbovale okolnosti (mediji)...
To u smislu - jede jedan virus drugoga. Pre će biti ovo drugo, mediji. PCR testovi su skroz nepouzdani. Ako se pojavila nova infekcija ne može se raditi dijagnostikovanje sa testom koji je stariji, odnosno može, i onda jednom poznaniku koji ima upalu bešike prilepe Kovid i terapiju za istu.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #40 on: December 18, 2020, 05:04:38 pm »

upotrebno i u slučaju kovida

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* viber_image_2020-12-10_20-19-22.jpg (67.82 KB, 483x596 - viewed 12 times.)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #41 on: December 19, 2020, 01:17:32 am »




   Nije loše pogledati film ili pročitati knjigu o posledicama primene nedovoljno proučene vakcine na ljudski rod http://https://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%88%D0%B0_%D1%81%D0%B0%D0%BC_%D0%BB%D0%B5%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0_(%D1%84%D0%B8%D0%BB%D0%BC)

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #42 on: December 19, 2020, 05:14:58 am »

Ljudi, jeste li primetili da ove godine nema sezonskog gripa!

Ili je virus H1 pojeden (apsorbovan) od strane virusa SARs Cov-2, ili su ga apsorbovale okolnosti (mediji), pa ko god da se pojavi sa respiratornom infekcijom automatski ga prebacuju u grupu zaraženih corona virusom.

Dobro, barem je jedan virus manje u opticaju! 
Zapravo sezonski grip je manje infektivan od covida, pa distanca i nosenjem maski su mnogo vise uticali na grip ,prehlade i slicne sezonske viruse nego na sam covid koji je prilično virulentan. Terapija za covid kao i za grip praktično ne postoji. Vitamini, antikoagulant,dosta tečnosti. Antibiotik se daje kao profilaksa da se ne bi nakacila bakterijska infekcija pride. Glavna razlika kod kovida i ostalih sezonskih virusa je sto kovid jako cesto daje upalu pluća. Prelezao sam kovid pre neki dan sa sve pneumonijom i mogu vam reci da nije nimalo naivno.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #43 on: December 19, 2020, 10:03:41 am »

Tihi, da li si bio na respiratoru ili si prebrodio sve bez njega?
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #44 on: December 19, 2020, 05:44:15 pm »

Sa respiratora se malo ko vrati. Dok sam radio u covid intenzivnoj niko nije preziveo respiratora. Najviše su pomagale niv ili neinvanzivna ventilacija, Posebne pumpe koje guraju kiseonik bez intubacije. Ja sam imao blagu do umerenu kliničku sliku. Jednostrana pneumonija, 10 dana povišenu temperaturu i osecaj da me je tenk izgazio pa se vratio opet... Saturacija mi je bila ok, preko 95 pa nije bilo potrebe za hospitslizacijom. Doduše nema mesta ni za mnogo teze slucajeve od mene. Lecio sam se u kućnim uslovima.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.