PALUBA
April 18, 2024, 11:41:20 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Palubini dopisnici (COVID-19)  (Read 31066 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #45 on: December 19, 2020, 08:19:02 pm »

Dobro ti zdravlje junače!
Aha, pa ti radiš ili si radio u covid bolnici.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #46 on: December 19, 2020, 08:43:29 pm »

Ako ništa dosada je jasno ko dan da mala dica i omladina virus takoreći prožvaču i ispljunu a kod starije populacije ne postoji takoreći pravilo kako će netko reagirati.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #47 on: December 19, 2020, 09:03:32 pm »

Ako ništa dosada je jasno ko dan da mala dica i omladina virus takoreći prožvaču i ispljunu a kod starije populacije ne postoji takoreći pravilo kako će netko reagirati.
  Mladji lakše podnose virus od starijih osoba ali nije baš uvijek tako. Umrlo je i više osoba mladjih od 20 godina. U Belgiji npr. curica od tek 3 godine. Hronične bolesti mogu biti presudne i za mlade paciente ; u Velikoj Britaniji umro je dečko od 10 godina, imao je epilepsiju i nedovoljno jako opšte zdravlje. Na drugoj strani poznati su i primeri izlečenja osoba u jako visokoj starosti. U svakom slučaju ovaj virus je jako opasan. Ono što je dodatno zabrinjavajuće, je što stručnjaci zapažaju - ne znam dali trajna ili privremena - oštećenja nervnog sistema i mozga kod osoba, koje su preboljele CV-19 i to i kod onih, koji ga prebole asimptomatski.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #48 on: December 20, 2020, 05:28:23 am »

Jesam, radio sam u covid bolnici neka 3 meseca, sada radim u urgentnom centru, a on zbog prirode posla nije (i ne moze) biti covid. Covid se uglavnom prezivi sa manjim ili većim tegobama. Odredjena deo ljudi razvija pneumoniju a najveća komplikacija je ARDS ili Acute respiratory distress sindrome, sto je stadijum kada je plemenito tkivo u plućima toliko osteceno da gasovi vise ne mogu da se razmenjuju. Nije samo covid izazivac ARDS već I druge pneumonie, trovanje dimom, utapanje itd.  Drugi veliki problem je tromboza. Covid pravi veliki broj mikrotrombova koji ostecuju organe, a nije retkost da se desi i masivna embolija , smrt pacijenta. Sam virus nema veliku smrtnost ona je po procenama negde oko 0.5% ,uglavnom starijih i hroničnih bolesnika, ali nije pravilo. Ne zna se zasto neko ima blagu kliničku sliku a neko ne. Za sada je mišljenje da zavisi od količine virusa unesene u organizam, zasto je maska jako bitna za sve nas. Dok sam ja radio smrtnost je bila prilično velika, i nisu sve bili stariji. Devojcica od 17 sa daunovim sindromom, dva momka od 38 od kojih jedan sportista, nikad pusio, pio, veci broj ljudi 70.-75. godiste...  Ono sto vecina ljudi koji prezive covid kazu ( uključujući i ja) da posle kovida dugo ostaje neki hronični umor. Snaga, tj vise izdržljivost opada i ljudi se brze zamaraju i generalno im je teze na poslu i manje su produktivni, i to traje mesecima.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #49 on: December 20, 2020, 07:56:59 am »

Ja sam ga preležao Januara, pod imenom atipična upala pljuča. 3 mesece bolovanja i nikako se nisam mogao sastaviti. Utvrdili mi prisutnos virusa naknadno, preko davanja plazme. Ni sada, posle 11 meseci pljuča nisu kao što bi trebala. A nemam drugih pridruženih bolesti. Svi ostali u familiji preživeli to sa lakšim simptomima.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #50 on: December 20, 2020, 03:09:44 pm »

I ja sam imao atipicnu upalu ,sto znaci da je samo jedno krilo zahvaćeno. Meni i sada saturacija ide 95-96 sto znaci da se pluca nisu oporavila, tj da je ostao oziljak koji Jos nije zarastao. Najveći problem mi je sto sam tek po 5 dana poveo da radim bio sam 20 dana na bolovanju i nemam ni upola snage kao pre, mnogo se brzo zamaram a to bas nije pozeljno na mom radnom mestu , pa ozbiljno razmisljam da otvorim opet bolovanje.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #51 on: December 20, 2020, 04:36:43 pm »

Ja sam ga preležao Januara, pod imenom atipična upala pljuča. 3 mesece bolovanja i nikako se nisam mogao sastaviti. Utvrdili mi prisutnos virusa naknadno, preko davanja plazme. Ni sada, posle 11 meseci pljuča nisu kao što bi trebala. A nemam drugih pridruženih bolesti. Svi ostali u familiji preživeli to sa lakšim simptomima.
Božo, jesi li prestao da duvaniš?
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 135



« Reply #52 on: January 17, 2021, 10:56:46 am »

Улазимо у другу половину јануара. Брзо ширење новог соја корона вируса забринуло је струку. Предвиђају апокалиптично пролеће ове 2021. године.
Али, ја више не слушам паметне. Доста ми је што морам да подносим хипохондрију (код оно мало преосталих другара), оличену у кратким уличним сусретима. Нико бре не прича више о рибама и о њиховом hardware-у. Ни кафане нико не помиње као да нису ни постојале. Уместо тога, мој пајтос Б. ономад (кроз маску) запомаже, како налаз тумор маркера ПСА није сасвим поуздан те да је ипак неопходно извршити биопсију простате… 
Не одговарам с тога, што га ништа не разумем. Размишљам. Морган Фриман каже да ће тамна енергија за сто милијарди година девастирати цео Универзум и разбуцати га до самог атома. А он је човек доста упућен. 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #53 on: January 17, 2021, 12:15:18 pm »

Морган Фриман каже да ће тамна енергија за сто милијарди година девастирати цео Универзум и разбуцати га до самог атома. А он је човек доста упућен. 

Morgan Friman, glumac?
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #54 on: January 17, 2021, 12:21:07 pm »




Морган Фриман каже да ће тамна енергија за сто милијарди година девастирати цео Универзум и разбуцати га до самог атома. А он је човек доста упућен. 

Morgan Friman, glumac?


Misli Jason na njegovo učešće u dokumentarcima o kosmosu  Smiley




Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #55 on: January 17, 2021, 01:34:11 pm »




Hvala, sada je jasno.
Морган Фриман каже да ће тамна енергија за сто милијарди година девастирати цео Универзум и разбуцати га до самог атома. А он је човек доста упућен.  

Morgan Friman, glumac?


Misli Jason na njegovo učešće u dokumentarcima o kosmosu  Smiley





Hvala!
Da, gledao sam taj serijal na NG.
« Last Edit: January 18, 2021, 04:00:24 pm by Brok » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #56 on: January 20, 2021, 06:57:20 pm »

Danas smo se supruga i ja vakcinisali kineskom vakcinom u DZ Bački Petrovac.

Pre neki dan sam poslao zahtev na sajt E uprave, i žena je juče popodne dobila SMS da se javi u DZ radi vakcinacije. Ja nisam dobio nikakav poziv, što me je čudilo.

Kad je primila vakcinu upitala je (onako uspust) doktorku koja vodi vakcinaciju, kako to da je ona dobila poziv, a muž ne? Doktorka na to odgovori: pozovite ga, može i on da primi vakcinu, ako hoće ...  Shocked
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #57 on: January 20, 2021, 07:00:35 pm »

Znači i ti prelaziš na pirinač dijetu i Džeki Čen filmove   Grin
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #58 on: January 20, 2021, 10:45:56 pm »

Videćemo!
Ako za sedam dana ne počnem da žutim, i oči ostaju normalne (ako se dotle ne iskose), to će biti dobar signal! 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #59 on: January 21, 2021, 08:27:31 am »

Najgore u svemu bi bilo da covid-19 toliko mutira da ova vakcina neće imati nikakvo dejstvo u odbrani organizma. Pa onda jovo nanovo.
Kao pre 20-tak dana kada su objavili u UK da je virus mutirao i kada su pooštrili restriktivne mere.

Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.