PALUBA
March 29, 2024, 10:26:32 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7   Go Down
  Print  
Author Topic: Palubini dopisnici (COVID-19)  (Read 30400 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #60 on: January 21, 2021, 06:52:14 pm »

Kad zaključe da se dovoljno ljudi cijepilo proglasit će kraj pandemije i gotova priča.
To im je jedini način da se izvuku iz ovoga (političari).

Mutacije su samo plašenje da se ubrza proces.

poz.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #61 on: January 21, 2021, 07:19:08 pm »

Ovo je samo vakcina protiv gripa, kao što su do sada bile vakcine za "sezonski grip" sa ograničenim dejstvom do sledeće sezone, odnosno formiranim antitelima u imunom sistemu na odrđeni rok.. Ne kapiram šta je sada drugačije .
Da ne ulazimo u duboke vode.... Wink
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #62 on: January 21, 2021, 07:23:44 pm »

Како је лепо кад ништа не знаш. Овако се оптерећујеш се те овим, те оним..."оволка ти глава"...Зато је најбоље прекрсти се, прими вакцину и чекај ефекте... Grin. Срећа наша да је Ловац први то примио па да ми остали видимо да ли ћемо у Кинезе, Русе или Амере... Cheesy
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #63 on: January 21, 2021, 07:31:09 pm »

Dobio sam termin za Moderna vakcinu ....ako me nema sledećih dana "Upalite zamnom sveće, kao da me nema.... Cheesy
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #64 on: January 21, 2021, 07:48:50 pm »

Virusu smo mi domaćini (kao i tisućama drugih virusa) u interesu mu je da preživi tako da sa svakom mutacijom bi trebao slabiti njegov ubojiti efekt. Al onako ko laik se pitam kako da su za njega našli cijepivo a za HIV prodaju maske pardon kondome zadnjih 35 godina...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #65 on: January 21, 2021, 08:28:37 pm »

Najgore u svemu bi bilo da covid-19 toliko mutira da ova vakcina neće imati nikakvo dejstvo u odbrani organizma. Pa onda jovo nanovo.


Dođe ti isto kao i sa sezonskim gripom, koji je najvećim delom (oko 70%) izazvan sojem virusa H, ali svake godine je u pitanju neki drugi virus, mutiran u odnosu na prethodnu godinu. Vakcina protiv sezonskog gripa nikada ne pruža visok nivo zaštite, ali ljudi koji prime vakcinu, ili se nikako ne razbole, ili imaju lakše simptome i brže prebole grip.
Moramo pri tom imati na umu i činjenicu da je do sada preko 20% sezonskog gripa bio iz grupe corona virusa - pa smo preživeli. A o tome se malo priča u javnim medijima.

Ove godine niko ne pominje sezonski grip (mislim na zaražene drugim sojem virusa), a sigurno je bio prisutan, i još je prisutan kao svih godina do sada. Sada su stručnjaci sve sveli pod SARS cov-2, što je tema za duboko razmišljanje!!!

Ja se dugi niz godina unazad vakcinišem protiv sezonskog gripa - to mi dođe kao neka navika. Činjenica je da svake godine imam po neku ''hunjavicu'' koja prođe za dan dva, bez značajnih simptoma. E sad, da li zbog vakcine ili nečeg drugog .... ko zna?

Ceo svet je zaokupljen, zaslepljen i blokiran kovidom!
A pri tom niko ne priča o tome da je kompletno zdravstvo stalo. Bukvalno stalo! Ne rade ambulante, ne rade laboratorije, ne rade bolnice, ne radi ništa što nije vezano za kovid. Danas ne možeš doći do doktora ako nemaš kovid!

I nigde u javnim glasilima se ne priča o tome koliko ljudi je umrlo zbog neke druge bolesti, zato što nisu primljeni kod doktora, u laboratoriju i u bolnicu, jer nisu imali kovid! I koliko će ljudi još umreti jer nisu dobili neophodnu lekarsku negu na vreme?

I da se vratim na rečenicu koju sam citirao: čitao sam nešto na netu da se već vrše ispitivanja i pripreme da se u buduće objedine vakcine za sezonski grip i korona virus, pa da se ljudi (naravno, ko hoće) svake godine vakcinišu da bi pojačali odziv imunog sistema svog organizma protiv nadolazeće pošasti.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #66 on: January 21, 2021, 08:37:58 pm »

Quote
Ceo svet je zaokupljen, zaslepljen i blokiran kovidom!
A pri tom niko ne priča o tome da je kompletno zdravstvo stalo. Bukvalno stalo! Ne rade ambulante, ne rade laboratorije, ne rade bolnice, ne radi ništa što nije vezano za kovid. Danas ne možeš doći do doktora ako nemaš kovid!

I nigde u javnim glasilima se ne priča o tome koliko ljudi je umrlo zbog neke druge bolesti, zato što nisu primljeni kod doktora, u laboratoriju i u bolnicu, jer nisu imali kovid! I koliko će ljudi još umreti jer nisu dobili neophodnu lekarsku negu na vreme?

Svaka ti dala.   Smiley

Netko će morat odgovorit na puno pitanja kad ovo ludilo prođe.

poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #67 on: January 22, 2021, 08:56:19 pm »

E, moj Solaris, nema od toga ništa.
Kada i ako dođe vreme za to, nadležni će da izmisle neku frku na javnim medijima - a naš narod na žalost ima vemo kratko pamćenje, pa će zaboravitit šta mu se izdešavalo za vreme pandemije - i ode sve u nepovrat.
A činjenica je da bi mnogi trebali položiti račune i odgovoriti na mnoga pitanja!

No, da se vratim na vakcinaciju u SR i na rad E uprave, koja je bila zadužena da organizuje vakcinaciju. Ako se ne varam država je izdvojila više od 10 000 € da bi se napravio elektronski sistem pozivanja i evidencije.
Već sam napisao, kako sam se ja vakcinisao, bez poziva:

Danas smo se supruga i ja vakcinisali kineskom vakcinom u DZ Bački Petrovac.

Pre neki dan sam poslao zahtev na sajt E uprave, i žena je juče popodne dobila SMS da se javi u DZ radi vakcinacije. Ja nisam dobio nikakav poziv, što me je čudilo.

Kad je primila vakcinu upitala je (onako uspust) doktorku koja vodi vakcinaciju, kako to da je ona dobila poziv, a muž ne? Doktorka na to odgovori: pozovite ga, može i on da primi vakcinu, ako hoće ...  Shocked

Nastavak priče:

Juče dobih SMS od E uprave: ''uspešno ste se vakcinisali .. revakcinacija je za 21 dan na istom mestu''.

Nije prošlo ni sat vremena, opet SMS od E uprave, gde me pozivaju da se danas u 10 sati javim u DZ Bački Petrovac da primim vakcinu.

Obe poruke vezane za moj matični broj!

Moja majka je takođe bila prijavljena preko E uprave, dobila je poziv i kada je došla na Sajmište u NS, gde se vrši vakcinacija - tamo 500 ljudi čeka u redu... Rekoše joj da pozivi više ne važe, vakcinišemo sve redom, ko je došao!

Eto to je samo primer organizacije i bacanja para u SR.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #68 on: January 23, 2021, 08:28:00 am »

Sezonskog gripa nema jer je kao nusprodukt suzbijanja covida maskama grip nastradao. Mnogo je manje virulentan i maske na grip deluju mnogo bolje.
I nisu problem ljudi koji nisu dobili lecenje jer nemaju covid. Mnogo je veci problem sto nisu dobili lecenje oni koji imaju covid. Jer se sve svodi na prvo lecenje od covida pa nastavak lecenja primarne bolesti. Zato je bitno da se ne dozvoli ulazak covida u mom covid ustanove , ali to je Sizifov posao.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #69 on: January 23, 2021, 01:08:33 pm »

Mi kao i obicno, kasnimo u svemu, samo oko virusa smo napredni. Kod nas je najranije zapoceo drugi talas i kod nas medju prvima i opada broj zarazenih. Trenutan broj aktivnih slucajeva je 11.311, sto je od prilike upola od pre mesec dana.

Ovi nasi su se pohvalili da su narucili vakcije (niko ne kaze gde i kolko), ali sada za sada vakcina kod nas nema nigde na vidiku. Burari obecali 100 vakcina, Srbija oko 8.000, ali izgleda da i od njih nema nista.

(ironija u punoj snazi)
Kako izgleda, nasa vlada je mudro odlucila da prvo vidi koje vakcine deluju i dali imaju nekih kontraefekta, pa da se vakcinacija uradi i kod nas (kraj ironije)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #70 on: January 23, 2021, 08:08:41 pm »

Sezonskog gripa nema jer je kao nusprodukt suzbijanja covida maskama grip nastradao. Mnogo je manje virulentan i maske na grip deluju mnogo bolje.
I nisu problem ljudi koji nisu dobili lecenje jer nemaju covid. Mnogo je veci problem sto nisu dobili lecenje oni koji imaju covid. Jer se sve svodi na prvo lecenje od covida pa nastavak lecenja primarne bolesti. Zato je bitno da se ne dozvoli ulazak covida u mom covid ustanove , ali to je Sizifov posao.

Druže moj, nije grip nastradao, tu je on isto kao i svake godine, samo su ga preimenovali!

Imaj na umu da u SR svake godine od kancera umre oko 10 000 ljudi, od kardiovaskularnih bolesti približno isto toliki broj, a od kovida je za godinu dana preminulo oko 2.500. Zapravo, većina tih bolesnika su imali neku primarnu hroničnu bolest, a kovid im je samo ubrzao smrtnu presudu!
I niko ne priča o tome!

Da li si ispratio činjenicu da je u poslednjih godinu dana naše zdravstvo je došlo u situaciju da bolnice nisu primale bolesne od kancera, teške srčane bolesnike i još mnoge teške slučajeve - sve pod izgovorom da ne rade zbog kovida!
Istovremeno privatne klinike rade bez prekida i širom su otvorene za sve vrste bolesti i sve načine lečenja. U državnim i privatnim bolnicama rade isti lekari! Jedina razlika je što u privatnim klinikama moraš platiti, u državnim troškovi lečenja idu na račun socijalnog osiguranja.

Bode li ti nešto oči u ovim prostim činjenicama?

Imam prijatelja koji je ove godine dva puta operisao kancer mokraćne bešike - u privatnoj bolnici, jer ga nisu primili na urologiju u NS. I da kojim slučajem nije imao 5000 € ušteđevine, koliko ga je koštalo to ''zadovoljstvo'', on bi umro!
Od čega?
Kancera, posledice kovida ili nebrige i neorganizovanosti našeg zdravstvenog sistema?
Jedan komšija - čovek grdosija, pun života i snage, umro je za 2 meseca od neke vrste kancera pluća. Nisu ga primili u bolnicu.
Jedan drugi komšija u ponedeljak ide da operiše težak bruh (ne može da hoda) na privatnu kliniku u NS, jer ga nisu primili u KBC NS - i platiće 185 000 000 din za operaciju ....

I da ne nabrajam dalje!
Ja sam ogorčen!

Što kaže jedan moj drugar, penzioner: 40 godina su mi uzimali deo od plate za socijalno osiguranje, a sada sve moram da platim iz svog džepa!

BRUKAAAAA!



Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #71 on: January 24, 2021, 09:16:39 am »

Niisam baš iz branže, ali ovako. U slo niko nije umro ispred bolnice, jer se ga nije prihvatilo. Ja se još uvjek držim onoga, da kod doktora je dobro, ako ne ideš prednostno, jer to znači da nije hitno. I da, mogli bi drugačije raditi, imaju izgovor u vidu Kovida, ali rade. Istotako, kad imaš npr kalcinizacuiju ramena, boli, i želiš što prije na red da dođeš, ali to nije kraj sveta.

Da nema drugih bolesti? Pa ok, ako je broj pozitivnih na testovima 25%, znači ostalih 75% imaju druge bolesti /viroza, grip i slično). A i Tihi je lepo rekao, kako maske i to pomaže više kod gripa.

Tehnično gledano, ni od HIV nije niko umro. Hiv samo sjebe imunski sistem, pa onda umreš zbod prehlade. Dali se to onda broji kao smrt zbog prehlade ili Hiv? Ako neko bliži umre,. na kraju je svejedno.

Oko zdravstvenih sistema, moglo bi bolje, puno bolje, ali daleko od toga da je katastrofa.

Primer računa, za lečenje zmiskog ujeda u SAD. pa ti onda vidi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 5a2fae74efe54_BbQgU8a__700.jpg (142.39 KB, 700x933 - viewed 8 times.)
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #72 on: January 24, 2021, 06:32:15 pm »

Božo, ne znam kako je u Slo, ali ovde u Sr je katastrofa, što se tiče zdravstva!
Ne radi ništa od specijalističkih ordinacija!

A što se tiče računa, koji si priložio... mi nismo USA, i nikada nećemo biti!
Ali, ako napraviš poređenje sa prosečnom penzijom ili prosečnom platom - i prosečnim računom za neku vrstu intervencije na privatnim klinikama kod nas u Sr, shvatićeš da običan čovek nema baš mnogo mogućnosti za lečenje od svojih para.

No, da se vratimo na kovid: novina je da sada imamo i britansku mutaciju virusa, o kome niko ništa ne zna!

Logičan zaključak: u cirkusu Corona još traje program. Igraju se produžeci.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #73 on: January 24, 2021, 09:43:36 pm »

novina je da sada imamo i britansku mutaciju virusa

A koja mutacija/vrsta je sad ovdje?
Kineska, talijanska, austrijska ili sve skupa.

poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #74 on: January 25, 2021, 05:54:50 pm »

Ја мислим да се ти Ловац преоптерећујеш разним информацијама. Знаш ону стару војничку паролу: што мање знаш то си паметнији...? У годинама си као и ја када лекари не могу, чак и да хоће, пуно помоћи. Старост се не лечи.
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.