PALUBA
March 28, 2024, 05:24:19 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Najava knjige: Bitka za Beograd - April 1941  (Read 6296 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
djnik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 189


« on: April 06, 2020, 05:50:04 am »





Na današnji dan pre tačno 79 godina, bez objave rata, Nemačka je napala Kraljevinu Jugoslaviju. Brutalno, sa svim obeležijima terorističkog napada protiv otvorenog grada, Beograd je bombardovan nemilosrdno i najvećim delom neselektivno, sa jasnom namerom da se parališu veze u komandovanju vojskom i da se nanesu što veći gubici među njegovim stanovništvom... Bio je to početak operacije Unternehmen Strafgericht.

Na žalost, do sada nije postojala knjiga koja se sveobuhvatno bavila bombardovanjem Beograda, već selektivno, samo njegovom vazdušnom odbranom. Priča je mnogo kompleksnija i slojevitija kada se uzmu u obzir katastrofalne posledice bombardovanja i broja žrtava, koji i dalje nije tačno utvrđen i kreće se oko 3000. To je bio jedan od osnovnih razloga kojim su se rukovodili autori. Posebno zbog potpuno neutemeljenih i potpuno neosnovanih konstatacija nekih poznatih stranih autora, da je taj broj bio i manji od 1000 žrtava...

Bitka za Beograd – April 1941 prezentuje ogroman broj svedočenja direktnih učesnika i svedoka bombardovanja Beograda. Među njima su obični građani, strane diplomate, avijatičari obe strane, strani dopisnici sa raznih strana sveta, poznate ličnosti tog vremena, pismene i usmene izjave savremenika bombardovanja. Prezentovane su okolnosti pod kojima se odigrao vojni puč 27. marta 1941, pripreme grada i stanovništva za odbranu od vazdušnog napada, junačka odbrana malobrojnih pilota lovaca 6. lovačkog puka i njihovo stradanje, uništenje Narodne biblioteke sa nemerljivim kulturnim blagom Srbije kao i ulazak Nemaca u Beograd i okolnosti koje su ga pratile. U knjizi se nalazi i kompletan spisak srušenih i oštećenih građevina i infrastrukture. Želja nam je bila da se po prvi put sveobuhvatno sagleda tragedija Beograda i njegovih stanovnika 6. aprila 1941.  

Knjiga je posvećena našim stradalim sugrađanima i neustrašivim braniocima beogradskog neba i naše slobode, sa željom da se to stradanje nikada ne zaboravi!

Posle gotovo pet godina rada, najavljujemo vam knjigu Bitka za Beograd – April 1941. Izdavač je „Službeni glasnik“ koji je ujedno i najveći srpski izdavač. Knjiga je na srpskom i engleskom jeziku (dvostubačno) u proširenom monografskom formatu 28x24cm, 430 fotografija, 600 strana i teška je oko 4.5kg.

Koristimo priliku da se zahvalimo menadžmentu izdavača i njihovoj tehničkoj podršci, koji su i pored izuzetno teških okolnosti zbog pandemije virusa Covid 19 i vanrednog stanja u Srbiji krajnje profesionalno izneli posao do kraja. Naknadno ćemo vas obavestiti o tačnom datumu štampanja.

Sadržaj knjige je sledeći:

Poglavlje 1  -  27. mart 1941.
Poglavlje 2  -  Pripreme Beograda za odbranu od napada iz vazduha
Poglavlje 3  -  Hitlerovo naređenje dana
                       Radio Beograd u Aprilskom ratu 1941. godine
Poglavlje 4  -  Narodna biblioteka u Beogradu
Poglavlje 5  -  Vazdušna odbrana Beograda   
                       32.VG, ratno letelište Krušedol i pomoćno leteliste Prnjavor
                       51.VG  Aerodrom „Beograd“ – Zemun
                       Epilog
                       Poginuli
                       Ranjeni
Poglavlje 6  -  Ko je ubio Jugoslaviju i Grčku?
Poglavlje 7  -  Epilog i posledice
                       Pogodjeni objekti u Beogradu tokom nemačkih bombardovanja 1941. godine
Poglavlje 8  -  Ulazak nemačkih trupa u Beograd i Zemun

Bibliografija
Autori

Preliminarni pregled možete pogledati na www.leadenskybooks.com, dok zvaničan pregled na sajtu Službenog glasnika ne bude aktuelan po objavljivanju knjige.

Čuvajte sebe i svoje voljene!

Pozdravi iz Srbije i Sjedinjenih Američkih Država,

Aleksandar Ognjević & Đorđe Nikolić

« Last Edit: April 06, 2020, 06:16:11 am by djnik » Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #1 on: April 06, 2020, 07:30:29 am »



Bila mi je velika čast i zadovoljstvo da dam svoj skromni doprinos ovoj knjizi.

Koristim ovu priliku da se zahvalim autorima na toj ukazanoj časti i poverenju Smiley
Logged
djnik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 189


« Reply #2 on: April 06, 2020, 10:36:38 pm »

Sad sam se cuo sa Saletom i koristimo priliku da ti se obojica neizmerno zahvalimo na vrhunskom materijalu koji si sa nama nesebicno podelio. I to ne prvi put, a nadamo se ni poslednji!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #3 on: April 07, 2020, 07:02:16 am »

 
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #4 on: April 07, 2020, 07:09:29 am »


Sad sam se cuo sa Saletom i koristimo priliku da ti se obojica neizmerno zahvalimo na vrhunskom materijalu koji si sa nama nesebicno podelio. I to ne prvi put, a nadamo se ni poslednji!

Hvala Đorđe na lepim rečima  Smiley

Svakako možete da računate na moj doprinos u budućim projektima  Wink
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #5 on: April 07, 2020, 08:00:52 am »

Штета је што се овакве књиге не нуде у дигиталном формату.
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #6 on: April 07, 2020, 12:45:00 pm »

Na stranici 552, poglavlje 6, ovog priloga u pdf malo mi je nejasno i cudno znacenje zadnje recenice. Molim vas moze li mi netko objasniti
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #7 on: April 07, 2020, 12:56:49 pm »



Pretpostavljam da je u pitanju citat (cela strana 522), nečije svedočenje (mišljenje), neke osobe koja je živela i radila u to vreme.

Teško mi je bilo šta drugo zaključiti bez drugih podataka, jer kad se pokušava tumačenje na osnovu jedne stranice knjige, istrgnute iz konteksta prethodne i naredne strane, ili celog poglavlja, ne mogu se izvući valjani zaključci  Smiley




Logged
djnik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 189


« Reply #8 on: April 07, 2020, 04:51:46 pm »

Na stranici 552, poglavlje 6, ovog priloga u pdf malo mi je nejasno i cudno znacenje zadnje recenice. Molim vas moze li mi netko objasniti

To je kraj govora Leja Vajta u Kuci slobode u New York-u od 23. Oktobra 1942.
Logged
djnik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 189


« Reply #9 on: April 07, 2020, 04:53:57 pm »

Штета је што се овакве књиге не нуде у дигиталном формату.

U digitalnom formatu je nemoguce kontrolisati gde ce knjiga da zavrsi kad se jeadnputa kupi tj downloaduje. Iz tog razloga je jos uvek vecina knjiga u svetu dostupna samo na papiru, sam ako nisi Amazon i imas svoju platformu kao Kindle tablet ili jos neki slicni veci prodavci knjiga.
Logged
globetrotter
mornar
*
Offline Offline

Posts: 16


« Reply #10 on: April 07, 2020, 05:48:46 pm »

A sada koristim priliku i da se lično zahvalim svima koji su pomogli oko knjige. Hvala ljudi!
Posebno mom dragom prijatelju i imenjaku Aleksandru Smiljaniću!!

Ime, hvala od srca, ne samo za fantastičan materijal, već i za prijateljsku podršku svih ovih godina! 

Sale
Logged
Perun
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 668


« Reply #11 on: April 07, 2020, 05:54:10 pm »

Na stranici 552, poglavlje 6, ovog priloga u pdf malo mi je nejasno i cudno znacenje zadnje recenice. Molim vas moze li mi netko objasniti

To je kraj govora Leja Vajta u Kuci slobode u New York-u od 23. Oktobra 1942.

Hvala na odgovoru. Ima li negdi govor u cijelosti?
Logged
djnik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 189


« Reply #12 on: April 07, 2020, 06:09:41 pm »

Na stranici 552, poglavlje 6, ovog priloga u pdf malo mi je nejasno i cudno znacenje zadnje recenice. Molim vas moze li mi netko objasniti

To je kraj govora Leja Vajta u Kuci slobode u New York-u od 23. Oktobra 1942.

Hvala na odgovoru. Ima li negdi govor u cijelosti?

Ima, u knjizi Smiley
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #13 on: April 08, 2020, 12:15:44 am »

Штета је што се овакве књиге не нуде у дигиталном формату.

U digitalnom formatu je nemoguce kontrolisati gde ce knjiga da zavrsi kad se jeadnputa kupi tj downloaduje. Iz tog razloga je jos uvek vecina knjiga u svetu dostupna samo na papiru, sam ako nisi Amazon i imas svoju platformu kao Kindle tablet ili jos neki slicni veci prodavci knjiga.

Па и мислио сам на Амазон или неку сличну платформу: https://kdp.amazon.com/en_US?ref_=kdpgp_p_ca_psg_kw_ad19, https://www.lulu.com
Logged
djnik
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 189


« Reply #14 on: April 08, 2020, 12:58:57 am »

Штета је што се овакве књиге не нуде у дигиталном формату.

U digitalnom formatu je nemoguce kontrolisati gde ce knjiga da zavrsi kad se jeadnputa kupi tj downloaduje. Iz tog razloga je jos uvek vecina knjiga u svetu dostupna samo na papiru, sam ako nisi Amazon i imas svoju platformu kao Kindle tablet ili jos neki slicni veci prodavci knjiga.

Па и мислио сам на Амазон или неку сличну платформу: https://kdp.amazon.com/en_US?ref_=kdpgp_p_ca_psg_kw_ad19, https://www.lulu.com

Volio bih da je moguce, medjutim sve to zavisi od izdavacke kuce a ne od autora. Ako sam izdajes knjigu (kao sto je na tvom linku tj. self-publish) pa je postavis kao e-book na Amazonu to je mogucnost medjutim onda moras sam da radis prelom, korekturu, marketing idr.
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.