PALUBA
September 21, 2019, 07:42:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: KONKURS ZA UREDNIKE FORUMA

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Go Down
  Print  
Author Topic: Pripadnici Vojske Srbije u mirovnim misijama  (Read 52753 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

« Reply #240 on: July 03, 2019, 08:22:28 pm »

Па изгледа да се суседи на Балкану сусрећу на тим мисијама. У Мисији "Аталанта" у заштити бродова узајамно смењују се српски, хрватски црногорски тим. На Кипру и у Либану се сусрећу па чак и заједно проводе слободно време.

Мислим да сам пре пар година испричао једну анегдоту са Кипра. Хајде да је поновим: Враћајући се из патроле са официрем из Индије, наш подофицир га је позвао да у српској бази попију пиво. Када су ушли у нешто налик на клубу он је био пун војника из Србије, и цивилних полицајаца (који су такође у тој мисији) из Хрватске, Црне Горе и БиХ  који су такође свратили на пиво. Приметивши да сви међусобно разговарају овај официр је застао и реко "нећу да сметам Србима док причају". Овај наш подофицир му је рекао да слободно уђе јер нису само Срби унутра већ да има и Хрвата и Црногорца. И овај Индус уђе. После неког времена каже овом нашем подофициру изненађено (на енглеском): "Па Хрвати говоре српски": Сви су се насмејали па му још неко рече: "Ма нееее, ми говоримо хрватски, а сви можемо можемо и црногорски и босански". Човек се збунио. Ови покушали да му објасне, али је отишао а да му није било јасно како је то могуће - сви говоре истим језиком а различити народи.
tihi
zastavnik I klase
*

« Reply #241 on: July 03, 2019, 08:25:41 pm »

Zato sto je se u Indiji govori preko 20 razlicitih jezika, a jedna su drzava.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Bratstvo, Jedinstvo, Jednakost

« Reply #242 on: July 04, 2019, 12:02:35 pm »

Zato sto je se u Indiji govori preko 20 razlicitih jezika, a jedna su drzava.
A ipak čine jednu vojsku, i to jako zapaženu i moćnu, a mi koji se razumemo, mi bi trebali da smo u nekom Adriatic Vojnom savezu tj. vojnoj sili.
tihi
zastavnik I klase
*

« Reply #243 on: July 04, 2019, 07:50:51 pm »

Malo smo u offu, ali ni u Indiji ne cvetaju ruze. Ne vole se tamo bas svi sa svima, eto i oni imaju Kasmir, vecinski muslimanski koji bas i ne vole to sto su u Indiji. I dalje imaju kaste, gde su neke nacionalne grupe kastno preodredjeni za nize poslove itd. Ali i to se menja lagano, kako Indija napreduje.
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 [17]   Go Up
  Print  

Jump to: