PALUBA
April 26, 2024, 10:31:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 202765 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
banebeograd
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 276



« Reply #195 on: June 23, 2012, 05:34:51 pm »

Sto se Lausevica tice -  mislim da je on prvo dobio batine pa otisao do auta, uzeo pistolj, vratio se u kafanu i ubio te ljude. To je na neki nacin umisljaj. Pucao je posto je sve bilo gotovo, mogao je da ode i u policiju ili bilo gde. Kada je pucao zivot mu nije bio ugrozen a nesrecnom majoru jeste.
lausevic je dobio mislim pepeljarom ili kriglom udarac, pao na pod, ispala mu sociva od udarca, izvukao pistolj iz torbice i pucao oko sebe iz oruzja za koje je imao pravo da poseduje i nosi,
nije nigde odlazio i vracao se naoruzan
imas njegovu knjigu na netu pa mozes da procitas sve kako je bilo.

lausevicu je pravo na takvu samoodbranu osporeno,  navodno prekoracenje nuzne odbrane , prekomerna sila itditd.
on nije imao vremena da pozove policiju, nije nikad bio instruktor pucanja u nasim sluzbama, nije imao neka predhodna iskustva u smislu koriscenja vatrenog oruzja

dok je major imao vremena da pozove policiju da ga zastiti, imao je  svakojakih ratnih iskustava,
vrsio je obuku drugih u pucanju , iskustvo u ipsc itd itd,
opet da ponovim da ih je sve izranjavao po nogama i posle toga zvao policiju i hitnu bilo bi to srazmerna sila bez ikakvih prekoracenja,
ali ne on je uredno poslozio po par devetki u "crno" po sred grudi i to "bez namere da ih ubije",
pa gde se puca kad hoces da ubijes ako ne u grudi Huh?

kako ste krenuli svako ce u svom kraju da napravi streljacki odred, dal za biciklu dal za gorivo iz rezervoara, dal zbog porcije bureka....
 
paaaa mozda to nije lose,
drzava ce lepo da ustedi, otpuste ih i skinu sa budzeta sudije, tuzioce, advokate, policiju,
pa i sta ce nam kad ce svako u svom kraju da ima svoje tuzioce, sudije i egzekutore
sretna bila zemlja u koju se anarhija kao pravo i pravda uvodi bas kroz sudstvo .
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #196 on: June 23, 2012, 05:57:07 pm »

Može li pitanje.

Ova tema odskače od svih dosadašnjih tema na ovome forumu.

Koliko je ovo tema za ovaj forum. Mislim da joj ovdje nije mjesto.


Vlado

 Pridružijem se ovom mišljenju. Koliko znam BIVŠI Major Dražen Požar pravilo
 Nisam za nasilje, nikakvo, Bar smo mi Lale poznate po miroljubivosti.Pogrešile su obe strane i treba da ispaštaju za svoje greške. Ukoliko ima neko od pravnika ovde, molio bih njegovo mišljenje kao jedino pravno valjano( normalno, tada bi čoveku trebalo dati spise predmeta)
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 883



« Reply #197 on: June 23, 2012, 07:03:11 pm »

Požar je ispričao
da su mladići naručivali piće i hranu i kada je kafana već bila prazna, pokušali su da izađu nečujno.
On je uočio da su krenuli ka izlazu bez plaćanja,
potrčao za njima i počeo da vuče Pavla Stanišića, kako se kasnije utvrdilo.
Osumnjičeni je tvrdio da je tada “nekim predmetom udaren po glavi” i posle koškanja sa Stanišićem, u strahu za svoj život, izvadio pištolj i počeo da puca, ali da
nije imao nameru da bilo koga ubije.
Meci su pogodili Pavla Stanišića i Lučića,
a u grudi je ranjen i Pavlov brat Nikola.
Utvrđeno je i da je Nikola Stanišić, iako ranjen, utrčao u “mercedes”, startovao ga i ubrzo sleteo u jarak"

ako je ovo tacno sto su naveli u izvestaju kao drazenovu izjavu ispada da je
pozar prvi zapoceo fizicki kontakt pokusavajuci da ih zadrzi tokom bekstva,
posle su oni njega udarili necime po glavi,
da bi odma potom ili tokom "koskanja"
pozar izvukao oruzje i nezeleci da ih ubije pucao u grudi Huh?
pitam se , gde bi pucao da je zeleo da ih ubije...

A kad ga prebiše, zaboga?


Prije nekoliko dana na novosadskom Štrandu je veća grupa mladića gotovo na smrt pretukla jednog momka. Vjerovatno bi ga i ubili da neko nije povikao da će zvati policiju. Da je kojim slučajem taj mladić imao pištolj i da ga je potegao da se odbrani, da li bi smo to danas karakterisali kao samoodbranu? Slučaj gotovo identičan sa Požarevim, samo bez pištolja.

Nije mi jasno zbog čega se Požaru uzima za zlo to što je bio AVL i obučen u rukovanju oružjem? Kakve to veze ima sa bilo čime. Šta bi smo rekli da je npr. vodoinstalater?
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #198 on: June 23, 2012, 07:16:27 pm »


 Onda bi mu uzeli kao otežavajuću okolnost upotrebu cevi od pola cola ili francuskog ključa!?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #199 on: June 24, 2012, 12:55:49 am »

obzirom da sam licno bio dvaput ostecen, drugi put je cak poskidano 30tak otisaka iz sobe i odnete neke stvari da se sa njih skunu otisci u policiji (ni do danas mi nisu vracene od 2005.), sta drugo mogu nego da podrzim ovog "gospodina egzekutora". takva garnitura ljudi kakvi su bili ova petorica razume samo jezik sile. obzirom da on sam protiv njih 5 nije imao neke sanse pa i  da je maloprepomenuti cak noris, apsolutno odobravam upotrebu oruzja (makar i nelegalnog).

@bane, da li si ti ikad prosao obuku u gadjanju? koliko se ja secam, pravilo je "gadjaj u najveci deo", a to je torzo. drugo, probaj iz blizine da uperis pistolj u nekog (moze i prst, ne mora bas pistolj). gde ce da bude uperen? bas u grudi. dodaj tome stres, i eto belaja.

nas zakon o oruzju i samoodbrani ne valja nista. stiti lopova/siledziju. on tebi upadne u kucu i ti mozes samo da zoves pandure, i to ako ti on dozvoli. da li ce oni uopste doci, ili ce, kao meni prvi put, da traze da im odneses spisak ukradenih/otetih stvari? a glava u pitanju? neka bate fala lepo, bolje u zatvor nego dva metra pod zemljom... pravilo
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #200 on: November 15, 2012, 05:55:23 pm »

15.11.2012. 16.14
Izvor: MO RS

SAOPŠTENJE


Zajedničkom akcijom Vojnobezbednosne agencije, Vojne policije i Višeg tužilaštva u Prokuplju, juče oko 12 časova, lišen je slobode potpukovnik Ljupčo Vilimonović, komandant 37. mehanizovanog bataljona iz sastava 3. brigade Kopnene vojske.

Potpukovnik Vilimonović sumnjiči se za učinjeno krivično delo primanje mita i određena mu je mera policijskog zadržavanja do 48 sati, nakon čega će uz krivičnu prijavu ceo slučaj biti predat istražnom sudiji Višeg suda u Prokuplju.

Vojnobezbednosna agencija je u dva navrata dokumentovala da je potpukovnik Vilimonović primio mito, nakon čega je usledila akcija hapšenja i privođenja.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #201 on: November 15, 2012, 05:56:35 pm »

Ovi dzumbini nespavaju.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #202 on: November 15, 2012, 06:02:58 pm »

Ovi dzumbini nespavaju.

I ne treba da spavaju... Smiley
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #203 on: November 15, 2012, 06:07:04 pm »

Ovi dzumbini nespavaju.

I ne treba da spavaju... Smiley

Naravno, to im je posao. Tako treba.
Kakav je to potpukovnik, mile ti majke. Treba sam da se prekolije onom sabljom što
ga pripada.. Angry
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #204 on: November 15, 2012, 06:19:25 pm »

Ne trebamo da pozivamo na Seppuku 切腹 osumnjičenog čoveka.  Smiley

Zna li neko za šta je Ljupčo primio mito?
« Last Edit: November 15, 2012, 06:44:05 pm by wermez » Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #205 on: November 15, 2012, 08:57:13 pm »

Не знам о чему се конкретно ради. У тој зони је и раније било приведених за оно гориво које је изветрило. Cool
Logged
Kolton
mornar
*
Offline Offline

Posts: 28


« Reply #206 on: November 15, 2012, 09:10:58 pm »

   Možda sam sitničar ali mi ovde nešto smeta ! Kada se hapsi silovatelj, ubica, lopov i slična bagra, novine objave samo inicijale osumnjičenog. U slučaju privođenja visokog oficira VJ javnost tj. i Kurta i Murta je saznala njegovo ime, čin pa čak i formacijsku dužnost ! Za optužene ovde ne važe ljudska prava npr. princip nevinosti (nije kriv dok se, ako, ne dokaže suprotno).
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #207 on: November 15, 2012, 09:33:22 pm »

To je uobičajena praksa kod novinara koji se razumiju u izvješćivanje i istraživačko novinarstvo. Nađu ( dobiju ) pogodan cilj, izblate ga, zgaze i likuju. Još bolje kad je osoba iz državne službe. Pa pukovnik je dušu dao da ga se raščereći. Bio kriv ili prav, svejedno mu je. Novinarima je netko dao na tanjuru podatke o privedenom pukovniku. To je ta istraživačka sprega. Pukovnik će kraće vrijeme biti u fokusu i time će  neki postojeći problemi u društvu biti u drugom planu. Novinarska pera pišu po diktatu.
Logged
Wallberg
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 72


« Reply #208 on: November 16, 2012, 12:41:16 am »

   Možda sam sitničar ali mi ovde nešto smeta ! Kada se hapsi silovatelj, ubica, lopov i slična bagra, novine objave samo inicijale osumnjičenog. U slučaju privođenja visokog oficira VJ javnost tj. i Kurta i Murta je saznala njegovo ime, čin pa čak i formacijsku dužnost ! Za optužene ovde ne važe ljudska prava npr. princip nevinosti (nije kriv dok se, ako, ne dokaže suprotno).

Covjek ocigledno ne pripada "pravoj" ekipi
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #209 on: December 05, 2012, 09:34:38 am »

Još ne potvrđena vest iz Beogradske štampe, kaže da je ambasador Srbije pri NATO Branislav Milinković izvršio sinoć samoubistvo skočivši sa krova garaže na glavnom Briselskom aerodromu pred očima pomoćnika ministra inostranih poslova Zorana Vujića.Vujić je kao pomoćnik inače zadužen za odnose sa NATO savezom.

U međuvremenu ova vest je potvrđena od strane Ministarstva Inostranih Poslova.


* Branislav Milinković.jpg (50.16 KB, 203x150 - viewed 386 times.)
« Last Edit: December 05, 2012, 10:02:10 am by oficir neaktivne rezerve » Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.301 seconds with 23 queries.