PALUBA
July 24, 2019, 03:44:52 am *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News:

Home   Help Search Calendar Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 46   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 89285 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #465 on: May 13, 2016, 08:14:01 am »

Udes kod kraljeva - Povređena petorica pripadnika Vojske Srbije
N. Božović , rts.rs , Tanjug   12.05.2016.

Na magistralnom putu Kraljevo - Raška, u naselju Čibukovac, na nadvožnjaku u blizini nekadašnje fabrike Papirpromet, danas su se sudarili vojnin kamion i šleper. Kako saznajemo, petorici vojnika je ukazana lekarska pomoć.

Udes se dogodio, u trenutku kada su se vozila kretala jedno iza drugog iz pravca Raške ka Kraljevu. U blizini pomenutog nadvožnjaka, kamion je usled neutvrđenih okolnosti udario u zadnji kraj šlepera.

- Pitanje je ko je tu bio kriv. Ili je vojni kamion išao brže i nije vodio računa o odstojanju ili je vozač šlepera naglo zakočio. Prednji deo kamiona je ulubljen i on je ostavljen pored puta da sačeka šlep službu -
rekao nam je jedan stanovnika Čibukovca.

Saobraćaj se u periodu od 15 do 17 časova obavljao naizmenično, jednom kolovoznom trakom.

RTS je preneo da su povređeni prevezeni u Opštu bolnicu u Kraljevu, a dežurni ortoped Milovan Mikić rekao je da su trojica vojnika zadržana na lečenju, ali da nisu životno ugroženi, a da su dvojica puštena iz bolnice posle pregleda.

Prilikom saobraćajne nesreće, od sedam lica koja su se nalazila u vojnom vozilu (četiri podoficira i tri profesionalna vojnika), troje je zadobilo teže telesne povrede.

"Uglavnom su u pitanju prelomi, ali niko od njih nije životno ugrožen", navedeno je u saopštenju objavljenom na sajtu Ministarstva.

Povređenima je lekarska pomoć ukazana u bolnici u Kraljevu, gde je zadržano dvoje teže povređenih i jedno od lica sa lakšim povredama. Vozač civilnog kamiona nije povređen, piše u saopštenju.

Kako se dodaje, na mesto nesreće odmah je izašla ekipa saobraćajne policije MUP-a, okružni javni tužilac i patrola Vojne policije, koji utvrđuju uzroke saobraćajne nesreće.

Izvor: www.blic.rs
Kuzma®
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #466 on: May 13, 2016, 08:20:52 am »

Da li se znaju imena povredjenih?
MOTORISTA
Writer Palube
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #467 on: May 13, 2016, 08:59:26 am »

Još nije javio, a kako stvari stoje i neće. Ima mnogo važnijih rijaliti tema po novinama od ove vesti.
tihi
zastavnik I klase
*

« Reply #468 on: May 13, 2016, 07:54:18 pm »

Uvek me je strah kada se tako vozamo u sanduku u kantama od 40 godina, a oko nas ruda za vucu, asovi, krampovi, cuskije... Ko da ostavis dete u kadi da se kupa i das mu fen da se igra...
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*

« Reply #469 on: May 13, 2016, 10:44:53 pm »

За мене је мање-више ствар јасна. Највероватније је крив је возач војног моторног возила. Није држао одстојање. Колико год онај испред нагло да кочи (а то се увек може десити из разних разлога), ако држиш одстојање неће се ништа десити.
švercer011
Prijatelj foruma
potporučnik
*

« Reply #470 on: May 13, 2016, 10:50:04 pm »

За мене је мање-више ствар јасна. Највероватније је крив је возач војног моторног возила. Није држао одстојање. Колико год онај испред нагло да кочи (а то се увек може десити из разних разлога), ако држиш одстојање неће се ништа десити.
Dzumbo zaustavna putanja novijih vozila je mnogo manja od od vozila koja su napravljena pre 30 godina da ne ulazim u tematiku,nova vozila koce u mestu a stari Tam cak i kad drzis odstojanje tesko!
dzumba
kapetan bojnog broda
*

« Reply #471 on: May 13, 2016, 11:03:11 pm »

Још горе, односно тек тада је морао да држи одстојање.
micha
stariji vodnik I klase
*

« Reply #472 on: May 13, 2016, 11:52:39 pm »

Na stranu to što se danas za prevoz ljudi koriste autobusi u kojima svaki putnik mora da sedi na svojoj stolici u međugradskom i prigradskom saobraćaju, dok se kamioni isključivo koriste za prevoz robe i životinja. Nebitno je ko je kriv, to će istraga verovatno utvrditi, bitno je što se ljudi prevoze zatvoreni pod ceradom, bez mogućnosti da posmatraju situaciju na putu i budu pripremljeni na eventualni udes. Pri tome sede na drvenim klupama bez naslona za glavu, oslonca za noge, sigurnosnog pojasa, postavljeni popreko na smer kretanja vozila. Ne znam šta bi na ovo rekao Mirko Alvirović i direktor Agencije za bezbednost u saobraćaju? Verovatno će uvesti još jedan reatest za vozila na TNG i da vozači ovih vozila dva puta godišnje menjaju i tablice i saobraćajnu.

Voleo bih da vidim snimak simulacije načinjen u NAVAK-u kod Pećinaca gde bi se videlo šta se događa sa telima ljudi koji se prevoze na opisani način na karoseriji vojnog kamiona pri sudaru od samo 30 km/h. Kolikom brzinom se zakucavaju u kabinu tom prilikom, klizeći zadnjicama po bukovim fosnama kao šinama? Šta se događa prilikom okretanja takvog vozila na krov i koja je verovatnoća da putnici smešteni u tovarnom sanduku, a vozač i komandir vozila u kabini bez rol-bara i druge sigurnosne opreme obavezne za civilna vozila ostanu nepovređeni. Koliki je nivo stresa kod vozača ovih vozila  i naredbodavca koji su svesni rizika kojima se ljudstvo izlaže kada se prevozi na ovaj način? Ne znam da li bi nakon ovakve analize ostalo u ZoBS-u da se samo vozila Vojske izuzimaju od zabrane prevoženja ljudi teretnim kamionima koji ne moraju biti opremljena na poseban način...

Bilo kako bilo, povređenima želim brz i uspešan oporavak i da se što pre vrate svojim porodicama, a potom i u svoje kolektive. Vojnički poziv je težak i nesreće se, na žalost, ponekad dešavaju i kada se trudimo da sve prođe u najboljem redu a da se zadatak uspešno izvrši.

Kuzma®
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #473 on: July 01, 2016, 04:29:23 pm »

DRAMA U KNEZA MILOŠA: Vojnik se polio benzinom i preti da će da se spali!
informer/blic 01. 07. 2016. 17:15

Ispred zgrade Ministarstva odbrane u toku je prava drama, jer jedan vojnik preti da će da se spali u znak protesta!

Kako saznajemo, vojnik se polio benzinom jer je nezadovoljan što nakon više pokušaja nije unapređen u viši čin.
Uskoro opširnije...

http://www.informer.rs/vesti/hronika/79301/DRAMA-K.....eti--spali
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #474 on: July 01, 2016, 05:02:58 pm »

Nije vojnik, to je lekar iz VB Nis.
Kuzma®
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #475 on: July 01, 2016, 05:08:55 pm »

DRAMA U CENTRU BEOGRADA: Vojni lekar se polio benzinom i preti da će se zapaliti!

BEOGRAD 17:15, 01.07.2016. 50

BEOGRAD - Ispred zgrade Ministarstva odbrane u Birčaninovoj u toku je prava drama, jer vojni lekar preti da će da se spali u znak protesta.

Kako saznajemo, major vojske Sribje Danilo M. (47) se polio benzinom jer je nezadovoljan što nakon više pokušaja nije unapređen u viši čin.

Major je u uniformi i pored sebe drži flašu sa benzinom. Kako saznajemo, na ovaj čin se odlučio jer je nezadovoljan što je aktuelni ministar odbrane Zoran Đorđević odbio da ga imenuje za načelnika Klinike u Nišu.

On trenuto sedi na podu i pored sebi drži flašicu sa benzinom, a sa njim razgovara pregovarački tim.

"Navodno se sudi oko premeštaja na vušu poziciju. Koliko sam čuo on je ortoped i hoće mesto anesteziologa, što podrazumeva viši čin", navodi sagovornik Kurira.

Na licu mesta su vatrogasci, policija, Vojska Srbije i hitna pomoć.

Izvor: Kurir.rs
dzumba
kapetan bojnog broda
*

« Reply #476 on: July 01, 2016, 06:13:45 pm »

Што год било и како год било, то није начин ни разлог да на овај начин решава проблем, ако је то уопште проблем. Свак од нас може да мисли о себи овако или онако. Али, у хијерархији као што је војска старији и виши по чину одлучује а млађи и нижи по чину је дужан да то и поштује. Надам се да неће сам себе повредити, али како год било тек сад га нико неће поставити на место вишег чина или унапредити. То се тако не ради. 
Kuzma®
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #477 on: July 01, 2016, 06:59:41 pm »

VOJNI LEKAR OTKRIO ZAŠTO JE HTEO DA SE ZAPALI: Neću odustati, ovde sam do daljeg!

BEOGRAD 17:15, 01.07.2016. 105

BEOGRAD - Posle trosatne drame, na nagovor pregovarača, lekar-major Vojske Srbije je odlučio da odustane od suicidne namere. Podsetimo, Danilo M. (47) danas je, ispred zgrade Ministarstva odbrane u Birčaninovoj, pretio da će da se spali u znak protesta.

Doktor Danilo M. (47) je pretio da će se politi benzinom a zatim i zapaliti jer je nezadovoljan što nakon više pokušaja nije unapređen u viši čin.

"Ovde sam jer sam želeo da budem načelnik odeljenja fizijatrije Niške bolnice, međutim, uvek su me vraćali na niže funkcije i stalno su me opstruirali. Zbog toga sam se žalio sudu i donete su dve presude u moju korist, po kojima se nijje postupilo. Evo već 121 dan sam bez bilo kakvog postavljenja. Dva dana sam štrajkovao glađu nakon čega su me odvezli na VMA, međutim, ja nisam odustao i vratio sam se ovde i ostajem do daljeg. Ovde sam u ime srpskih oficira i branim njihovu čast. Imam veliku podršku kolega", rekao je Danilo za Kurir.

Major je u uniformi i pored sebe drži flašu sa benzinom. Kako saznajemo, na ovaj čin se odlučio jer je nezadovoljan što je aktuelni ministar odbrane Zoran Đorđević odbio da ga imenuje za načelnika Klinike u Nišu.

On trenuto sedi na podu i pored sebi drži flašicu sa benzinom, a sa njim razgovara pregovarački tim.

"Navodno se sudi oko premeštaja na vušu poziciju. Koliko sam čuo, neće odustati", navodi sagovornik Kurira.

Na licu mesta su vatrogasci, policija, Vojska Srbije i hitna pomoć.

Izvor: Kurir
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*

« Reply #478 on: July 01, 2016, 07:25:55 pm »

Saopštenje MO:

Непоштовање професије и униформе

Мајор др Данило Младеновић, физијатар на дужности у Војној болници Ниш, првобитно је поднео захтев да буде постављен на формацијско место потпуковника у Одељењу за инфективне болести ВБ Ниш. Реч је о месту начелника Одељења – лекара специјалисте инфективних болести. Постављење физијатра на формацијско место инфектолога са стручне стране не може бити оправдано ни једним разлогом с обзиром на то да те две специјалности немају никаквих заједничких тачака. Посебно се мора узети у обзир и чињеница да је реч о месту начелника Одељења за инфективне болести, који поред редовног ангажовања треба да организује, контролише и буде одговоран за рад те службе у ВБ Ниш.

Без обзира на чињенице, са мајором Младеновићем је разговарано десетину пута, почев од управника ВБ Ниш, преко начелника Управе за војне здравство МО, па све до Кабинета министра одбране и министра одбране лично.

Уз сву добру вољу претпостављених старешина да га по нормативно-правној регулативи поставе на место адекватно чину и струци,  а то је место мајора физијатра, др Младеновић мењао је своје захтеве. Према последњем захтеву, Младеновић тражи да буде постављен на место потпуковника физијатра, на начин који није својствен официру Војске Србије и припаднику Министарства одбране, који носи униформу.

Поред свега наведеног, Младеновић је од министра одбране тражио и да се реализује решење о накнади дела трошкова за закуп стана (такозвани увећани трошкови становања) у износу који припада лицу који има двоје деце. Међутим, деца су припала и живе са мајком, те је и тај његов захтев правно неоснован.

Историја овог случаја датира још од 2012. године, у којој су сем претпостављених старешина и правника, укључени и психолози и психијатри, који су такође разговарали са њим.

Уз максимално уважавање сваког појединачног случаја попут др Младеновића и настојања свих чиниоца у систему одбране на решавању оваквих или сличних питања, Министарство одбране и Војска Србије жале за сваким нарушавањем угледа и достојанства војничке професије и униформе.
tihi
zastavnik I klase
*

« Reply #479 on: July 02, 2016, 11:15:24 am »

Sada ce verovatno dobiti samo penziju (invalidsku). Mada razumem ga, tj razumem njegov revolt i nemoc.
Pages:  1 ... 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 ... 46   Go Up
  Print  

Jump to: