PALUBA
March 28, 2024, 10:56:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 200786 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #480 on: May 13, 2016, 11:52:39 pm »




   Na stranu to što se danas za prevoz ljudi koriste autobusi u kojima svaki putnik mora da sedi na svojoj stolici u međugradskom i prigradskom saobraćaju, dok se kamioni isključivo koriste za prevoz robe i životinja. Nebitno je ko je kriv, to će istraga verovatno utvrditi, bitno je što se ljudi prevoze zatvoreni pod ceradom, bez mogućnosti da posmatraju situaciju na putu i budu pripremljeni na eventualni udes. Pri tome sede na drvenim klupama bez naslona za glavu, oslonca za noge, sigurnosnog pojasa, postavljeni popreko na smer kretanja vozila. Ne znam šta bi na ovo rekao Mirko Alvirović i direktor Agencije za bezbednost u saobraćaju? Verovatno će uvesti još jedan reatest za vozila na TNG i da vozači ovih vozila dva puta godišnje menjaju i tablice i saobraćajnu.

   Voleo bih da vidim snimak simulacije načinjen u NAVAK-u kod Pećinaca gde bi se videlo šta se događa sa telima ljudi koji se prevoze na opisani način na karoseriji vojnog kamiona pri sudaru od samo 30 km/h. Kolikom brzinom se zakucavaju u kabinu tom prilikom, klizeći zadnjicama po bukovim fosnama kao šinama? Šta se događa prilikom okretanja takvog vozila na krov i koja je verovatnoća da putnici smešteni u tovarnom sanduku, a vozač i komandir vozila u kabini bez rol-bara i druge sigurnosne opreme obavezne za civilna vozila ostanu nepovređeni. Koliki je nivo stresa kod vozača ovih vozila  i naredbodavca koji su svesni rizika kojima se ljudstvo izlaže kada se prevozi na ovaj način? Ne znam da li bi nakon ovakve analize ostalo u ZoBS-u da se samo vozila Vojske izuzimaju od zabrane prevoženja ljudi teretnim kamionima koji ne moraju biti opremljena na poseban način...

   Bilo kako bilo, povređenima želim brz i uspešan oporavak i da se što pre vrate svojim porodicama, a potom i u svoje kolektive. Vojnički poziv je težak i nesreće se, na žalost, ponekad dešavaju i kada se trudimo da sve prođe u najboljem redu a da se zadatak uspešno izvrši.





Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #481 on: July 01, 2016, 04:29:23 pm »

DRAMA U KNEZA MILOŠA: Vojnik se polio benzinom i preti da će da se spali!
informer/blic 01. 07. 2016. 17:15

Ispred zgrade Ministarstva odbrane u toku je prava drama, jer jedan vojnik preti da će da se spali u znak protesta!

Kako saznajemo, vojnik se polio benzinom jer je nezadovoljan što nakon više pokušaja nije unapređen u viši čin.
Uskoro opširnije...

http://www.informer.rs/vesti/hronika/79301/DRAMA-K.....eti--spali
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #482 on: July 01, 2016, 05:02:58 pm »

Nije vojnik, to je lekar iz VB Nis.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #483 on: July 01, 2016, 05:08:55 pm »

DRAMA U CENTRU BEOGRADA: Vojni lekar se polio benzinom i preti da će se zapaliti!

BEOGRAD 17:15, 01.07.2016. 50

BEOGRAD - Ispred zgrade Ministarstva odbrane u Birčaninovoj u toku je prava drama, jer vojni lekar preti da će da se spali u znak protesta.

Kako saznajemo, major vojske Sribje Danilo M. (47) se polio benzinom jer je nezadovoljan što nakon više pokušaja nije unapređen u viši čin.

Major je u uniformi i pored sebe drži flašu sa benzinom. Kako saznajemo, na ovaj čin se odlučio jer je nezadovoljan što je aktuelni ministar odbrane Zoran Đorđević odbio da ga imenuje za načelnika Klinike u Nišu.

On trenuto sedi na podu i pored sebi drži flašicu sa benzinom, a sa njim razgovara pregovarački tim.

"Navodno se sudi oko premeštaja na vušu poziciju. Koliko sam čuo on je ortoped i hoće mesto anesteziologa, što podrazumeva viši čin", navodi sagovornik Kurira.

Na licu mesta su vatrogasci, policija, Vojska Srbije i hitna pomoć.

Izvor: Kurir.rs
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #484 on: July 01, 2016, 06:13:45 pm »

Што год било и како год било, то није начин ни разлог да на овај начин решава проблем, ако је то уопште проблем. Свак од нас може да мисли о себи овако или онако. Али, у хијерархији као што је војска старији и виши по чину одлучује а млађи и нижи по чину је дужан да то и поштује. Надам се да неће сам себе повредити, али како год било тек сад га нико неће поставити на место вишег чина или унапредити. То се тако не ради. 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #485 on: July 01, 2016, 06:59:41 pm »

VOJNI LEKAR OTKRIO ZAŠTO JE HTEO DA SE ZAPALI: Neću odustati, ovde sam do daljeg!

BEOGRAD 17:15, 01.07.2016. 105

BEOGRAD - Posle trosatne drame, na nagovor pregovarača, lekar-major Vojske Srbije je odlučio da odustane od suicidne namere. Podsetimo, Danilo M. (47) danas je, ispred zgrade Ministarstva odbrane u Birčaninovoj, pretio da će da se spali u znak protesta.

Doktor Danilo M. (47) je pretio da će se politi benzinom a zatim i zapaliti jer je nezadovoljan što nakon više pokušaja nije unapređen u viši čin.

"Ovde sam jer sam želeo da budem načelnik odeljenja fizijatrije Niške bolnice, međutim, uvek su me vraćali na niže funkcije i stalno su me opstruirali. Zbog toga sam se žalio sudu i donete su dve presude u moju korist, po kojima se nijje postupilo. Evo već 121 dan sam bez bilo kakvog postavljenja. Dva dana sam štrajkovao glađu nakon čega su me odvezli na VMA, međutim, ja nisam odustao i vratio sam se ovde i ostajem do daljeg. Ovde sam u ime srpskih oficira i branim njihovu čast. Imam veliku podršku kolega", rekao je Danilo za Kurir.

Major je u uniformi i pored sebe drži flašu sa benzinom. Kako saznajemo, na ovaj čin se odlučio jer je nezadovoljan što je aktuelni ministar odbrane Zoran Đorđević odbio da ga imenuje za načelnika Klinike u Nišu.

On trenuto sedi na podu i pored sebi drži flašicu sa benzinom, a sa njim razgovara pregovarački tim.

"Navodno se sudi oko premeštaja na vušu poziciju. Koliko sam čuo, neće odustati", navodi sagovornik Kurira.

Na licu mesta su vatrogasci, policija, Vojska Srbije i hitna pomoć.

Izvor: Kurir
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #486 on: July 01, 2016, 07:25:55 pm »

Saopštenje MO:

Непоштовање професије и униформе


Мајор др Данило Младеновић, физијатар на дужности у Војној болници Ниш, првобитно је поднео захтев да буде постављен на формацијско место потпуковника у Одељењу за инфективне болести ВБ Ниш. Реч је о месту начелника Одељења – лекара специјалисте инфективних болести. Постављење физијатра на формацијско место инфектолога са стручне стране не може бити оправдано ни једним разлогом с обзиром на то да те две специјалности немају никаквих заједничких тачака. Посебно се мора узети у обзир и чињеница да је реч о месту начелника Одељења за инфективне болести, који поред редовног ангажовања треба да организује, контролише и буде одговоран за рад те службе у ВБ Ниш.
 
Без обзира на чињенице, са мајором Младеновићем је разговарано десетину пута, почев од управника ВБ Ниш, преко начелника Управе за војне здравство МО, па све до Кабинета министра одбране и министра одбране лично.
 
Уз сву добру вољу претпостављених старешина да га по нормативно-правној регулативи поставе на место адекватно чину и струци,  а то је место мајора физијатра, др Младеновић мењао је своје захтеве. Према последњем захтеву, Младеновић тражи да буде постављен на место потпуковника физијатра, на начин који није својствен официру Војске Србије и припаднику Министарства одбране, који носи униформу.
 
Поред свега наведеног, Младеновић је од министра одбране тражио и да се реализује решење о накнади дела трошкова за закуп стана (такозвани увећани трошкови становања) у износу који припада лицу који има двоје деце. Међутим, деца су припала и живе са мајком, те је и тај његов захтев правно неоснован.
 
Историја овог случаја датира још од 2012. године, у којој су сем претпостављених старешина и правника, укључени и психолози и психијатри, који су такође разговарали са њим.
 
Уз максимално уважавање сваког појединачног случаја попут др Младеновића и настојања свих чиниоца у систему одбране на решавању оваквих или сличних питања, Министарство одбране и Војска Србије жале за сваким нарушавањем угледа и достојанства војничке професије и униформе.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #487 on: July 02, 2016, 11:15:24 am »

 
  Sada ce verovatno dobiti samo penziju (invalidsku). Mada razumem ga, tj razumem njegov revolt i nemoc.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #488 on: July 04, 2016, 08:16:26 pm »

Bez obzira na eventualnu nepravdu koja je učinjena prema njemu, i njegovom napredovanju u službi, mislim da lik ipak nije rođen da bude doktor, niti treba to da bude.
Zapravo, verujem da je on slučaj za posmatranje, odnosno, za penziju!
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #489 on: July 17, 2016, 07:48:33 pm »

Epilog ove price je sledeci

Quote
Министарство решило случај мајора који је претио да ће да се запали

Др Данило Младеновић биће распоређен на функцију у Војној болници у Нишу, која одговара чину потпуковника

Аутор: Ј. П.петак, 15.07.2016. у 20:00
Политика онлајн

Мајор др Данило Младеновић биће распоређен на функцију у Војној болници у Нишу, која одговара чину потпуковника – договорено је на састанку представника Војног синдиката Србије са министром одбране Зораном Ђорђевићем.

Подсетимо, овај официр ВС је пре петнаестак дана дошао испред Министарства одбране и претио да ће се полити бензином и запалити, јер је због две спорне прекоманде изгубио могућност напредовања у војној служби.

Министарство одбране уважило је одлуку Управног суда, који је поништио две прекоманде и наложио поништавање последица које су из тога проистекле.

Функција на којој је Младеновић био запослен до 2012. године у Војној болници Нишу у међувремену је угашена, а након одлуке Управног суда, Министарство одбране покушало је да га распореди на положај који одговора чину мајора. Због тога је Младеновић крајем јуна почео штрајк глађу испред зграде МО, а будући да су га, како је тада рекао, надређени игнорисали, запретио је да ће се запалити.

На истом састанку, министар Ђорђевић је подржао предлог синдикалаца о преговорима за закључење првог посебног колективног уговора за запослене у Војсци Србије. Ђорђевић је прихватио предлог да оформи посебну комисију која би, заједно са представницима запослених, преговарала о најважнијим ставкама колективног уговора. 

На тај начин синдикалци би покушали да реше споран статус војника под уговором, који, када напуне 40 година, морају да напусте Војску уколико нису добили подофицирски чин.

Војни синдикат Србије неколико пута је упозоравао да су професионални војници најрањивија категорија запослених у Војсци Србије.


Дакле, решење постоји, кантицу бензина па пред министарство.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #490 on: September 21, 2016, 03:11:00 pm »

Ne poznajem dotičnog doktora - ali ne bih voleo da se lečim kod njega, čak ni obični grip!   
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #491 on: September 21, 2016, 08:33:52 pm »

Ни он самог себе не лечи Grin.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #492 on: September 21, 2016, 09:48:54 pm »

игром од случаја много добро га познајем и нисте у праву. данило је добар физијатар, али није за војску - не ћути и има прилично незгодну кичму. а на ту неправду ми се жалио кратко пре него што се десило то пред министарством, сретосмо се случајно код кафане галија.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #493 on: September 22, 2016, 08:16:06 pm »

Као што сам већ рекао, не може се тврдити да је то неправа. Не оцењује он сам себе, већ то чине други. Други, и то не један, су га окарактерисали таквим какав и јесте. Ако није био задовољан могао се на више других, примерених и легитимних начина борити за себе. Ово што је он учинио није прави начин. не само у војсци, него нигде. Он је заборавио да лекар ради са људима, да лечи друге, а не себе. Лечи пре свега својим понашањем, ставом лепом речју, па онда вештинама и знањем. Какв им је он пример дао овим  понашањем? Како да му сутра као пацијент верујем? На крају, ако није био задовољан статусом у војсци увек је могао да да отказ и као стручњак, ако је то, без проблема нађе посао било у цивилном здравству, било у иностранству. Колико ја познајем ситуацију мало ко ће га сад примити.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #494 on: September 22, 2016, 09:26:48 pm »

с обзиром да је на крају избоксовао то што је тражио, мислим да јесте био у праву. нико се у министарству не би много штрецао да је урадио некакву глупост, као што није ни за друге који су извршили самоубиство. али пошто је ово изгурао, оће бити да су све те комбинације на које ми се жалио заиста биле нелегалне.
Logged
Pages:  1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.