PALUBA
March 28, 2024, 02:31:47 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 200800 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #75 on: September 22, 2011, 02:44:46 pm »


 I Huh?
 Znači, šta?
 Ko tu kome i zbog čega?
Logged
primorec
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 45



« Reply #76 on: September 22, 2011, 02:52:31 pm »

Minobacac, softer bla bla  Grin.....a koji spisak ljudi.....ko ce u ovo da poveruje.
Software Mortar Fire Control postoji.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #77 on: September 22, 2011, 07:59:24 pm »

I sada hajde da obican covek shvati ko je u ovom slucaju lud,a ko zbunjen???
Logged
primorec
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 45



« Reply #78 on: September 22, 2011, 08:29:07 pm »

Ograničujen se od svega što je napisano, jer nisam proveravao, jedino znam, da software za korekciju minobacačke vatre postoji i radi ga firma ( neću spominjati firme i imena) i ime ima Mortar Fire Control, a ta firma što je taj softwer izradila, radi i za vojsku, sasvim logično, da neče takav software koristiti gradjani.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #79 on: September 22, 2011, 08:54:43 pm »

Ograničujen se od svega što je napisano, jer nisam proveravao, jedino znam, da software za korekciju minobacačke vatre postoji i radi ga firma ( neću spominjati firme i imena) i ime ima Mortar Fire Control, a ta firma što je taj softwer izradila, radi i za vojsku, sasvim logično, da neče takav software koristiti gradjani.
Globalno gledajući, kakve veze ima ako već postoji neki softver. Može postojati gomila razloga da neko hoće novi sa istim ciljem.
Ja tu nevidim ništa ekstra posebno. A sam slučaj koji se zbio je, ko zna kakav i šta se u suštini iza toga svega krije. Veliki interes
je u pitanju i nekome su moćnijem stali na žulj....
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #80 on: September 22, 2011, 09:04:44 pm »

Da sam ja vlast, a nisam, ja bi ove ljude da zaposlim negde da rade za mene. Ako vec moram da oduzmem softver i da sprecim biznis zbog X razloga - u redu, uradicu to, ali tiho i necujno. Ne mora svi da znaju. Sad ce po sve novine da pise da je Srbija prekrsila embargo oruzja.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #81 on: September 22, 2011, 10:14:05 pm »

Од ухапшених познајем једино Душка Кујунџића. Фирма "Хип Елтек" се бави израдом неких електронсих склопова за телефонске линије, посредничке и управљачке столове, термоенергетику и сл. Не познајем га као неког који би кршио ембарга и слично. Јужни Судан је сада независна држава. Од герилских формација формира регуларну војску. Има проблеме са Северним Суданом, али и побуњеничке елементе изникле из својих редова као последица борбе за доминацијом у побуњеничком покрету.  Незванично чујем да се "Велики брат" намеће - нуди као главни саветник у формирању оружаних снага, а они би то баш да избегну. Али тешко да ће моћи. У политичком смислу доста се ослањају на Уганду и још неке земље југоисточне Африке.
« Last Edit: September 23, 2011, 07:51:28 am by dzumba » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #82 on: September 22, 2011, 10:34:26 pm »

......Од ухапшених познајем једино Душка Кујунџића. Фирма "Хип Елтек" се бави израдом неких електронсих склопова за телефонске линије, посредничке и управљачке столове, термоенергетику и сл. Не познајем га као неког који би кршио ембарга и слично. ........
Ja neznam nikog iz tog slučaja da ne bude zabune.
Ali te stvari se rade na način da okolni saradnici i pojma nemaju o čemu se radi. Šta je briga tog Mitra (Duška) šta će da radi naručioc sa njegovim elektronskim sklopom. Ovaj jednostavno kaže, trebami to i to. Ovaj, tolika je cijena i gotova stvar. Ja znam čovjeka koji je godinama radio za nekog lika sklopove koji su ko zna gde otišli. Ovaj dođe, treba mi ovo (da specifikaciju). Ovaj uzme, napravi, po dogovoru lik dođe, plati, a gde je sklop završio, sam bog zna. Od čitavog tog tima samo 2 ili 3 člana znaju o čemu se radi. Ostali pojma nemaju....Tako postoji mogućnost da i taj Duško stvarno nezna o čemu se radi.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #83 on: September 23, 2011, 12:44:14 am »

Ograničujen se od svega što je napisano, jer nisam proveravao, jedino znam, da software za korekciju minobacačke vatre postoji i radi ga firma ( neću spominjati firme i imena) i ime ima Mortar Fire Control, a ta firma što je taj softwer izradila, radi i za vojsku, sasvim logično, da neče takav software koristiti gradjani.

Ja nisam ni rekao da taj sistem ne postoji, vec sam izrazio nevericu da je za taj sistem potrebno toliko ljudi sa titulama koje imaju.
Smatram da bi MFC mogao da naprave dva do tri coveka. Za to i mislim da su radili na necemu drugom, a vest nam prezentovali da se radi o nekom softveru za minobacace. Mislim da su radili na necemu znatno ozbiljnijem....a, da, verovatno je policija cekala da zavrse posao pa onda lepo dosli na gotovo. Tj, sdpr dosao na gotovo.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #84 on: September 23, 2011, 07:30:46 am »

Ja nisam ni rekao da taj sistem ne postoji, vec sam izrazio nevericu da je za taj sistem potrebno toliko ljudi sa titulama koje imaju.
Smatram da bi MFC mogao da naprave dva do tri coveka. Za to i mislim da su radili na necemu drugom, a vest nam prezentovali da se radi o nekom softveru za minobacace. Mislim da su radili na necemu znatno ozbiljnijem....a, da, verovatno je policija cekala da zavrse posao pa onda lepo dosli na gotovo. Tj, sdpr dosao na gotovo.
Pametno rečeno, svaka čast..
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #85 on: September 25, 2011, 10:07:40 pm »

Sudancima prodali neispravno oružje


26. 09. 2011




Reklamacija - Đorđe Tešić, vlasnik preduzeća „Mikro", organizovao sedmočlanu ekipu koja je uhapšena tek kada su iskrsli problemi sa opremom za minobacače koju su isporučili Sudancima



Reklamacija - Đorđe Tešić, vlasnik preduzeća „Mikro", organizovao sedmočlanu ekipu koja je uhapšena tek kada su iskrsli problemi sa opremom za minobacače koju su isporučili SudancimaOkrivljeni su tako prekršili sankcije koje je uvela UN toj zemlji, što podrazumeva i zabranu trgovine oružjem.

Osim prvookrivljenog Tešića, pritvor je određen i Dušku Kolundžiću (60), Đuri Kresoviću (52), Miodragu Ćurčinu (60), Milanu Gajiću (69), Momiru Gaćeši (65), Francu Kunšiču (65) i Miroslavu Nagliču (51).

Roba za „geodeziju"

Kako smo saznali od izvora bliskog istrazi, osumnjičeni su u periodu od 2009. do kraja septembra 2011. godine u Beogradu neovlašćeno i suprotno zakonu nabavljali, izrađivali i prodavali delove oružja - Sisteme za upravljanje vatrom (SUV). Međutim, kako smo saznali iz istrage, oružje koje je prodato Sudancima bilo je i neispravno.

- Iako je ova ekipa uspela da isporuči 20 ovih uređaja, pojavio se sistemski kvar na koji su Sudanci odmah ukazali. Prvookrivljeni Tešić je zbog toga angažovao svoje saradnike na popravci i organizovao nekoliko sastanaka u Mađarskoj, Zrenjaninu i Beogradu. Posle jednog takvog sastanka grupa je uhapšena - kaže naš izvor i objašnjava kako je cela proizvodnja tekla:

- Đorđe Tešić, vlasnik preduzeća „Mikro", početkom 2009. godine u prostorijama svog preduzeća dogovorio se s kupcima iz Sudana da im isporuči vojnu opremu u vrednosti od dva miliona dolara. Tešić je zatim za izradu uređaja SUV angažovao Franca Kunšiča i Miroslava Nagliča da za 200.000 dolara naprave složenije delove i da to prikažu kao robu za geodetska merenja.

Pressov sagovornik dodaje da je Kunšič i Naglič trebalo da tako prikriveni proizvod isporuče Đuri Kresoviću, kog je Tešić angažovao da na ime preduzeća MTL iz Zrenjanina primi, montira robu i izvrši prezentaciju.

- Prvookrivljeni Tešić je zaposlio i Duška Kolundžića da organizuje nabavku kućišta, nogara i kablova iz Kraljeva, ali i da nelegalno dođe do određenih komponenata iz Slovenije. Sve te delove je sklapao Kresović zajedno sa Kolundžićem, a oni je trebalo da preko svojih firmi pošalju opremu. Označili su je kao delove geodetske opreme za potrebe jednog javnog preduzeća u Sudanu koje se bavi izgradnjom puteva - navodi naš izvor.


Izdali ih sastanci

ešić je, uz izradu softvera koji bi tako sklopljeni SUV uređaji koristili, angažovao Miodraga Đurčina da za 4.000 evra izradi softver potreban za upotrebu uređaja i to u klimatskim i drugim uslovima karakterističnim za područje Sudana. Đuričin je zatim zamolio za pomoć Milana Gajića da mu za isti iznos koji bi mu isplatio prvookrivljeni pomogne na izradi takvog softvera, što je on i učinio.

fakti

- SAD ostvaruju 31 odsto izvoza oružja u svetu. Najviše američkog oružja otpada na Južnu Koreju - 15 odsto i na Izrael - 13 procenata
- Pet najvećih izvoznika konvencionalnog oružja u svetu su Sjedinjene Države, Rusija, Nemačka, Francuska i Velika Britanija
- Najveći kupci oružja su Kina, Indija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Južna Koreja i Grčka
- Ilegalno oružje najviše se izvozi u afričke i azijske zemlje zahvaćene ratnim sukobima i građanskim ratovima


Porodični biznis

Slobodana Tešića, bliskog rođaka uhapšenog Đorđa, Savet bezbednosti UN je označio kao glavnog prekršioca sankcija za izvoz oružja, a na osnovu rezolucije SB mnoge države i članice EU donele su interne propise o kontroli kretanja lica.

Takođe, njegovo ime se spominje i u vezi sa korporacijom „Melvel", registrovanom na Sejšelima i u Beogradu, a koja se sumnjičila za ilegalnu prodaju oružja Gruziji. Naime, kako su pisali mediji, to oružje je najpre legalno kupljeno u Srbiji, a posle toga je ilegalno prodato Gruziji, koja u tom trenutku nije mogla da uvozi oružje.

Slobodan Tešić spominje se u UN izveštajima u vezi s kršenjem sankcija prodaje oružja Iraku. Svojevremeno je „Vašington post" objavio da je Tešićevo preduzeće „Temeks" učestvovalo u izradi krstarećih projektila za Irak.




Izvor:Press
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #86 on: October 11, 2011, 07:04:20 am »

ŠVERCERSKO „BRATSTVO“ I JEDINSTVO

Imperija obitelji Tešić

BOSANSKI POSLOVI SRPSKOG ŠVERCERA ORUŽJA ĐORĐA TEŠIĆA

U akciji Bezbednosno-informativne agencije i MUP-a Srbije u Beogradu je 19. septembra, zbog šverca minobacača u Južni Sudan, uhapšen ĐORĐE TEŠIĆ, rođeni stric i poslovni mentor SLOBODANA TEŠIĆA, ozloglašenog trgovca oružjem, koji se zbog kršenja međunarodnih sankcije već desetak godina nalazi na „crnoj listi“ Ujedinjenih naroda; naša novinarka otkriva kako je Đorđe Tešić, zajedno s bratićem Slobodanom, preuzeo monopol na  prodaju  naoružanja iz BiH i ko su bili njegovi najvažniji poslovni partneri u krajnje sumnjivim izvoznim poslovima
Đorđe Tešić je financirao proizvodnju minobacača i isplatu plaća radnicima „Bratstva“ iz Novog Travnika!

Kada su u proljeće ove godine Nezavisne novine „ekskluzivno“ objavile popis blizu pet tisuća telefonskih brojeva građana koje su, navodno nelegalno, prisluškivali agenti Obavještajno-sigurnosne agencije (OSA-e), na tom se spisku našlo i ime Đorđa Tešića, srbijanskog državljanina porijeklom iz BiH, kojeg su banjalučki novinari, dakako nimalo slučajno, pokušali predstaviti kao još jednu „žrtvu sarajevskih špijuna“. U kratkom telefonskom razgovoru, a nakon upozorenja novinara  Nezavisnih novina da ga OSA prisluškuje, uzrujani se Tešić naivno zapitao-: „Zašto mene da prisluškuju, nemam pojma, nisam u nikakvim kriminalnim vodama i stvarno ne znam čime se rukovode te službe?“ Odgovor je dobio pet mjeseci kasnije, ali ne iz Sarajeva, nego iz Beograda, gdje je uhapšen 19. septembra, u akciji  Bezbednosno-informativne agencije (BIA-e) i MUP-a Srbije, koji su Tešića pratili i prisluškivali  mjesecima. Vijest o hapšenju Đorđa Tešića i sedmorice njegovih bliskih suradnika, zbog šverca oružja u Južni Sudan, u Nezavisnim novinama je, očekivano, prešućena.

POSAO SA SUDANCIMA VRIJEDAN DVA MILIJUNA DOLARA

Prema pisanju srbijanskih medija, Đorđe Tešić je kao vlasnik i direktor beogradske tvrtke Mikro, koja je registrirana za trgovinu naoružanjem i vojnom opremom, početkom 2009. godine s kupcima iz Sudana dogovorio prodaju vojne opreme u vrijednosti dva milijuna američkih dolara. Potom je angažirao trojicu umirovljenih inženjera iz Vojno-tehničkog instituta u Beogradu: Miodraga Đuričina, Momira Gaćešu i Milana Gajića kako bi izradili sofisticirani sistem za upravljanje vatrom minobacačkih baterija, sastavljen od hardverske i softverske komponente, te dvojicu Slovenaca: Franca Kunšiča i Miroslava Nagliča. Šestog uhapšenog kompanjona, direktora poduzeća Hipel-tek Duška Kujundžića, Tešić je zaposlio kako bi organizirao nabavku kućišta, nogara i kablova iz Kraljeva, ali i radi ilegalne kupovine pojedinih dijelova vojne opreme iz Slovenije. Sedmi član njegove kriminalne grupe Đuro Kresović bio je zadužen da preko svog poduzeća MTL sistem iz Zrenjanina primi i montira vojne uređaje, a onda pod lažnom deklaracijom, kao dijelove geodetske opreme, isporuči jednoj kompaniji u Sudanu. Podsjetimo da je Rezolucijama Ujedinjenih naroda 1556 i 1591 Sudanu uvedena zabrana isporuke oružja i vojne opreme. Rješenjem Prvog osnovnog suda u Beogradu Đorđu Tešiću i sedmorici njegovih poslovnih partnera određen je jednomjesečni pritvor. Srbijanska policija je protiv njih podnijela kaznene prijave zbog kršenja sankcija uvedenih od međunarodnih organizacije i nedozvoljene proizvodnje, držanja, nošenja i prometa oružja i eksplozivnih materija.

I mada je Đorđe Tešić od 1992. živio i radio u Srbiji, nakon njegovog hapšenja i sasvim izvjesnog procesuiranja, poslovima tog međunarodnog trgovca oružjem trebali bi se, i to što prije, pozabaviti i pravosudni organi u BiH. Slobodna Bosna je prva, u jeku lažne medijske afere „prisluškivanje“ objavila da je Đorđe Tešić, inače dugogodišnji predratni direktor Tvornice konfekcije Globus u Kiseljaku, stric mnogo poznatijeg švercera oružja Slobodana Tešića, koji se na „crnoj listi“ UN-a nalazi već desetak godina. Pisali smo također da je Đorđe Tešić rodno selo Gojkovac kod Kiseljaka napustio potkraj 1992., nastavljajući biznis u Srbiji, gdje je sa sobom poveo i bratića Slobodana, do rata konduktera u lokalnom autobusnom poduzeću, uvodeći ga u poslove s trgovinom oružja, kojim je, kako sada stoje stvari, iz sjene rukovodio on sam. Slobodan Tešić se u BiH vratio 2009., nakon što je BIA stavila embargo na sve njegove aranžmane s izvozom oružja i vojne opreme iz Srbije, registrirajući u Sarajevu, odnosno Istočnom Sarajevu, novu tvrtku Bosniaspecexport, dakako specijaliziranu za iste poslove. No, uz bratića Slobodana, početkom 2009. u BiH dolazi i njegov mentor Đorđe Tešić, uspostavljajući poslovnu suradnju s direktorom poduzeća Bratstvo iz Novog Travnika Abazom Mandžukom.

KAKO SU SURAĐIVALI TEŠIĆ I MANDŽUKA

Informacije do kojih je došla Slobodna Bosna, istražujući bosanske poslove tog samozatajnog biznismena, ukazuju kako je Đorđe Tešić u posljednje dvije godine bio uključen u više isporuka naoružanja iz BiH koje je prodato pod sumnjivim okolnostima, krajnje upitnim kupcima, uz obavezno posredovanje off shore kompanija. Većina takvih ugovora sklopljena je s direktorom Bratstva Abazom Mandžukom, sa kojim je Đorđe Tešić uspostavio tako prisnu poslovnu suradnju da je u svojstvu „fizičkog lica“ financijski pomagao novotravničko poduzeće, kako bi se nastavio proces proizvodnje i radnicima isplatile plaće?!

Prvi poslovni ugovor između Bratstva iz Novog Travnika i Tešićeve tvrtke Mikro iz Beograda sklopljen je u februaru 2009.,  a odnosi se na isporuku dijelova naoružanja, vrijednih oko 420.000 eura. Međutim, iako je Tešić na račun Bratstva uplatio avans od sto tisuća eura, sve su prilike da od ugovorenog posla nije bilo ništa, budući da su ugovori bili samo fiktivni, o čemu bi, pored Tešića i Mandžuke, štošta mogla kazati i šefica računovodstva u novotravničkoj tvornici Indira Perenda. Jednako su tako sumnjivi i poslovi izvoza dijelova naoružanja iz Novog Travnika u Srbiju, gdje su navodno dorađivani u Tešićevom poduzeću (premda nema dokaza da tvrtka Mikro uopće posjeduje proizvodne kapacitete), a potom vraćeni u Bratstvo, za što, također, nema valjane dokumentacije. No, sasvim je sigurno da je Tešić bio glavni financijer proizvodnje cijelog kontigenta minobacača, koji su se u Bratstvu počeli izrađivati u maju 2009. Kako, međutim, tvornica Bratstvo u to vrijeme nije imala odobrenje nadležnog ministarstva za proizvodnju i izvoz minobacača, niti odgovarajuće potvrde o krajnjem korisniku, nije poznato kako je taj zajednički poslovni projekat Đorđa Tešića i Abaza Mandžuke završio. U novembru sljedeće godine, ponovno u organizaciji Đorđa Tešića, iz tvornice u Novom Travniku  izvezeno je sto komada minobacača 82 milimetra i pedeset minobacača 120 milimetara koji su, prema propratnoj dokumentaciji, prodati u Jermeniju. Kao izvoznik se spominjalo poduzeće Consing Ltd Belize, a zapravo Tešićeva off shore kompanija. Ubrzo poslije iz Novog Travnika je prema Podgorici upućena naredna pošiljka rezervnih dijelova za minobacače 120 mm M75,  čiji je krajnji kupac opet bio u Jermeniji. U Jermeniju je, prema ugovoru koji su 2010. potpisali Mandžuka i Tešić, odnosno kompanije Bratstvo i Consing Ltd, trebala biti izvezena još jedna pošiljka od 321 minobacača različitih kalibara, vrijednosti 765.000 eura. Ugovor je trebao biti realiziran do kraja 2010., ali je zbog kašnjena u proizvodnji rok pomjeren za četiri mjeseca. U međuvremenu su članovi Predsjedništva BiH, zbog sumnjivih poslova Tešićevog bratića Slobodana (planirane prodaje oružja Libiji), donijeli odluku o zabrani izvoza naoružanja i vojne opreme iz BiH, tako da je milijunski aranžman Mandžuke i Tešića na koncu propao. Dodajmo tome da je plaćanje naoružanja, budući da su 2010. godine računi Bratstva bili blokirani, Tešić vršio na temelju fiktivnih ugovora o cesiji između njegove tvrtke Consing Ltd., Bratstva i Unis instituta iz Sarajeva.

POD TEŠIĆEVOM KONTROLOM I IGMAN IZ KONJICA
Premda su kriminalni poslovi njegovog bratića Slobodana Tešića u bosanskohercegovačkoj javnosti već bili raskrinkani, za Đorđa Tešića ta činjenica nije predstavljala smetnju da u aprilu ove godine posreduje u još jednom velikom izvoznom projektu Bratstva. Posrijedi je bila prodaja 350 komada minobacača i 18 haubica „Nora“ koju je novotravnička tvornica, zajedno s firmom MDI iz Podgorice, dogovorila s Ministarstvom obrane Filipina. Delegacija s Filipina boravila je u Novom Travniku sredinom aprila, dakako, u pratnji Đorđa Tešića i njegovog crnogorskog partnera Zorana Damjanovića. Znakovito je, također, da su Tešić, Mandžuka i Damjanović, dvije godine ranije, planirali na Filipinima registrirati zajedničku firmu.

Osim s Abazom Mandžukom, uhapšeni srpsko-bosanski švercer naoružanja Đorđe Tešić je početkom 2011. započeo suradnju i s direktorom poduzeća Igman iz Konjica Džahidom Muratbegovićem, s kojim je dogovorio proizvodnju više od 400.000 metaka za neutvrđenog krajnjeg korisnika.  Kao izvoznik municije je ponovno navedena tvrtka Consing. No, u junu ove godine, Đorđe Tešić po prvi put nije uspio isposlovati dozvolu za izvoz naoružanja iz tvornica Bratstvo i Igman u Jermeniju, jer nije dobio suglasnost Ministarstva vanjskih poslova BiH. Prema informacijama „SB“  Tešić je, nakon pribavljanja nekoliko dozvola, valjda uvjeren kako će i taj posao glatko završiti, izvršio najavu transporta naoružanja, ne čekajući suglasnost Ministarstva vanjskih poslova, ali je neočekivano dobio negativan odgovor. Sudeći, međutim, prema urgencijama pojedinih visokopozicioniranih dužnosnika Ministarstva sigurnosti i Ministarstva vanjske trgovine i ekonomskih odnosa BiH, čini se da je Đorđe Tešić, baš kao i njegov bratić Slobodan, uspio razgranati brojne poslovne kontakte i za kratko vrijeme steći utjecajne prijatelje na važnim pozicijama u državnim institucija koji su im omogućili da unatoč katastrofalnoj poslovnoj reputaciji postanu glavni izvoznici oružja i vojne opreme iz BiH.
Tužiteljstvo BiH - i gluhi i slijepi
HOĆE LI TUŽITELJICA LOKMIĆ-MISIRAČA, NAKON SLOBODANA, OTVORITI ISTRAGU I PROTIV ĐORĐA TEŠIĆA
Da glavna državna tužiteljica Jadranka Lokmić- Misirača ima ambicije da se, konačno, počne ozbiljno baviti svojim poslom, nakon hapšenja Đorđa Tešića u Srbiji, već bi naložila otvaranje istrage i o njegovom angažmanu i poslovnim partnerima u BiH. No, kako istraga koju tužiteljica Lokmić-Misirača već mjesecima vodi protiv bjelosvjetskog švercera oružja Slobodana Tešića još, ni izbliza, nije dala konkretnih rezultata, uistinu je teško povjerovati da će kriminalna hobotnica koju su dvojica Tešića razgranali u BiH uskoro biti procesuirana. Tako bi, na koncu, jedina žrtva afere sa švercom oružja iz BiH mogao biti doskorašnji glavni državni tužitelj Milorad Barašin, koji je nakon objave kompromitirajućih snimaka s Slobodanom Tešićem i njegovim poslovnim ortakom Draganom Kapetinom suspendiran s te funkcije.  
Rasprodaja imovine
TEŠIĆ U SELU GOJKOVAC POSJEDUJE IMANJE VRIJEDNO VIŠE OD 200.000 KM
Prema tvrdnjama nekadašnjih susjeda Đorđa Tešića, on je posljednjih godina često navraćao u rodno selo Gojkovac kod Kiseljaka, gdje je do rata, kao jedan od najimućnijih seljana (Tešić je rat dočekao kao vlasnik privatne tvrtke) imao veleljepno imanje. Danas devastiranu kuću, predionicu i sedam dunuma zemljišta Tešić je namjeravao prodati, ali je navodno posljednju ponudu od 200.000 KM odbio, računajući kako će vrijednost njegovog imanja, budući da je u neposrednoj blizini planirana izgradnja auto-puta, značajno porasti.

Izvor: http://www.slobodna-bosna.ba/
« Last Edit: October 11, 2011, 11:15:30 am by trifko86, Reason: Doodao izvor vijesti » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #87 on: October 24, 2011, 06:35:18 pm »

24. 10. 2011

Izvor: Blic

Dva vojnika poginula u sudaru kod Umke

FoNet, A. M. | Foto: M. Perić |

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
U teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila danas oko 15.20 sati na Novom obrenovačkom putu kod Umke, život su izgubila dvojica podoficira Vojske Srbije iz sastava Brigade veze Generalštaba VS.

Do sudara je došlo kada je na vojno putničko vozilo naleteo autobus šabačke registracije, koji se kretao iz smera Obrenovca, saopštila je Vojska Srbije.

Pripadnici Vojske išli su iz pravca Obrenovca i, prema rečima očevidaca, hteli da naprave polukružno skretanje i da se vrate prema Obrenovcu, kada ih je udario autobus koji je takođe dolazio iz pravca Obrenovca.

Nesrećni vojnici poginuli su na licu mesta, a niko od putnika koji su bili u autobusu nije povređen.

Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #88 on: October 24, 2011, 07:52:28 pm »

Saopštenje Vojske Srbije:

U teškoj saobraćajnoj nesreći, koja se dogodila danas oko 15 sati i 20 minuta na Novom obrenovačkom putu kod Umke, život su izgubila 2 profesionalna pripadnika Vojske Srbije iz sastava Brigade veze Generalštaba VS.

Stariji vodnik prve klase Nebojša Milana Spasojević (35), rođen u Kosovskoj Mitrovici, i stariji vodnik Zoran Milisava Mijailović (27), rođen u Valjevu, obojica pripadnici 1. bataljona Brigade veze, stradali su vraćajući se iz Velike Moštanice sa službenog zadatka.

Do sudara je došlo kada je na vojno putničko motorno vozilo naleteo autobus šabačkih registarskih oznaka, koji se kretao iz pravca Obrenovca.

------------


Laka im crna zemlja.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #89 on: October 24, 2011, 07:58:28 pm »

Naj počivata v miru.

LPB
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.