PALUBA
March 19, 2024, 12:49:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 200151 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #435 on: September 03, 2015, 09:37:44 am »

Te bombe su nam uspomena od "saveznika", i tada su nas ubijali kako bi nam bilo bolje.

"Opsežna bombardovanja prouzrokovala su brojne civilne žrtve. Najteže civilne žrtve zabeležene su tokom aprilskog bombardovanja 16. i 17. aprila 1944. godine, što se poklopilo sa pravoslavnim Uskrsom. Glavna jedinica u ovoj akciji bila je američka 15. vazduhoplovna jedinica, sa bazom u Fođi na jugu Italije. Samo u udarima 16. i 17. aprila učestvovalo je 600 velikih četvoro-motornih bombardera, koji su ispuštali sa 3000-5000 metara."

Valjda će i njima nekada neko pokazati kakv je to osećaj.

Ovo si zaključio po tipu bombe?
Na tom prostoru se nekada prostirao čuveni zemunski aerodrom.
Mogu biti i one zaostale od Aprilskog rata kao i savezničke iz 44'?
Ako si učio osnovnu školu trebalo je da naučiš i to šta znače navodnici ispred i na kraju teksta. To znači da citiram neki izvor,
a ostalo sam zaključio na osnovu iskustva sa takvim saveznicima uostalom u Aprilskom ratu su nas bombardovali neprijatelji i od njih
drugo i nismo mogli da očekujemo. Osim toga ja ne pretendujem da sam stručnjak za avionske bombe iz II sv rata.
Nisam samo siguran da li će i kada pronaći ostatke bombardovanja iz 1999 godine. Mnogo si neaktivan u razmišljanju.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #436 on: September 03, 2015, 09:57:50 am »

Te bombe su nam uspomena od "saveznika", i tada su nas ubijali kako bi nam bilo bolje.

"Opsežna bombardovanja prouzrokovala su brojne civilne žrtve. Najteže civilne žrtve zabeležene su tokom aprilskog bombardovanja 16. i 17. aprila 1944. godine, što se poklopilo sa pravoslavnim Uskrsom. Glavna jedinica u ovoj akciji bila je američka 15. vazduhoplovna jedinica, sa bazom u Fođi na jugu Italije. Samo u udarima 16. i 17. aprila učestvovalo je 600 velikih četvoro-motornih bombardera, koji su ispuštali sa 3000-5000 metara."

Valjda će i njima nekada neko pokazati kakv je to osećaj.

Ovo si zaključio po tipu bombe?
Na tom prostoru se nekada prostirao čuveni zemunski aerodrom.
Mogu biti i one zaostale od Aprilskog rata kao i savezničke iz 44'?
Ako si učio osnovnu školu trebalo je da naučiš i to šta znače navodnici ispred i na kraju teksta. To znači da citiram neki izvor,
a ostalo sam zaključio na osnovu iskustva sa takvim saveznicima uostalom u Aprilskom ratu su nas bombardovali neprijatelji i od njih
drugo i nismo mogli da očekujemo. Osim toga ja ne pretendujem da sam stručnjak za avionske bombe iz II sv rata.
Nisam samo siguran da li će i kada pronaći ostatke bombardovanja iz 1999 godine. Mnogo si neaktivan u razmišljanju.

Ja ne polemisem o savezničkom bombardovanju 1944.
Ja ne polemišem o obrazovanju.
Ja se samo pitam odakle je izveden citirani zakljucak da je pronadjena bomba "saveznicka"?
Ujedno se tebi izvinjavam ovim putem što sam pomislio da je izneto tvoj lični stav a ne citat.
Ja nemam preferencijalne bombe.
Sve izbačene iznad moje zemlje su mi podjednako mrske.
O senzacionalizmu i nivou našeg novinarstva ne želim da diskutujem jer je jednak svemu ostalom u našem okruženju, kao i lična kultura, ispod svakog nivoa.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #437 on: September 03, 2015, 10:24:53 am »

Ok sada smo razjasnili sve nejasno. Izvini ako sam bio preterano agresivan.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 323



« Reply #438 on: September 03, 2015, 10:41:40 am »

Bome vas dva treba na pivu danas, neznam čemu neću reći prepirka al aj, eto ja častim obojicu Wink
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #439 on: September 03, 2015, 10:48:40 am »

Ok sada smo razjasnili sve nejasno. Izvini ako sam bio preterano agresivan.

Prihvata se  Smiley a i Jesterovo se prihvata ovo oko piva  Smiley
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #440 on: September 03, 2015, 10:52:51 am »

Bome vas dva treba na pivu danas, neznam čemu neću reći prepirka al aj, eto ja častim obojicu Wink

Posle tvoje ture ja ću častiti drugu čim se nadjemo  Smiley.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #441 on: September 03, 2015, 11:00:51 am »

Ja plaćam pragnje i lili.
pragnje kiki = prase i jagnje kilo i kilo
lili= vino i soda  litar i litar
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #442 on: September 03, 2015, 11:17:45 am »

Ja plaćam pragnje i lili.
pragnje kiki = prase i jagnje kilo i kilo
lili= vino i soda  litar i litar

Bogami ako se Jester priključi dodaću ja još jedan takav paket (kilo+kilo)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #443 on: September 05, 2015, 07:59:54 pm »

U fabrici "Krušik" nađena NATO bomba od 250 kilograma!
P. Vujanac   05.09.2015.

Prilikom otkopavanja temelja za novu proizvodnu halu u valjevskoj vojnoj fabrici "Krušik“, radnici su u zemlji pronašli neaktiviranu avionsku bombu tešku 250 kilograma, zaostalu iz vremena NATO bombardovanja.

Neeksplodirani projektil nalazio se na prostoru nekadašnjeg pogona alatnice, koji je više puta gađan NATO bombama, pa se pretpostavlja da je u trenutku „pogotka“, pošto se nije aktiviral, boma odmah bila zatrpana krovom i zidovima srušenog pogona. Šesnaest godina nakon bombardovanja, na mestu gde se nalazi bomba danima je radio bager, pa je, kako kažu naši izvori iz "Krušika“, puka sreća da je mašina nije prilikom otkopavanja zakačila i aktivirala što bi izazvalo ogromnu eksploziju. Kako saznajemo, odmah po pronalaženju bombe obavešteno je Odeljenje sektora za vanredne situacije u Valjevu koje je obavestilo nadležne specijalne jedinice u Beogradu. Po rečima zaposlenih u „Krušiku“, više ekipa u nekoliko navrata je dolazilo na lice mesta, a sam prostor na kome se bomba nalazi je obezbeđen, tako da će u ponedeljak, kada se očekuje dolazak i ministra odbrane Srbije Bratislava Gašića, specijalne ekipe deaktivirati projektil. Pored „Krušika“ nalazi se naselje Radnička kolonija, bombardovano 2. maja 1999. godine u kojem su kasnije pronađene dve identične bombe od kojih je jedna uništena, a druga se i dan danas nalazi zakopana više desetina metara pod zemljom i „zabetonirana“.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #444 on: September 17, 2015, 07:43:16 pm »

U Zapadnoj Moravi kod Kraljeva pronašli bombu od dve tone
N. Božović   17.09.2015.

U sela Sirča kod Kraljeva, u koritu Zapadne Morave, u blizini „Kamidžorskog mosta“, danas je pronađena zaostala avionska granata iz Drugog svetskog rata.

Bombu je pronašao jedan meštanin ovog sela, i to dok je pecao u reci. Kako nam je ispričao Dobrosav Jakovljević iz Sirče, on pretpostavlja da ona ima i barut i upaljač. "Još od vremena kada smo bili mladi znali smo za nju, a to je bilo pre 30 godina. Zvali smo je krmača, i niko nije obraćao pažnju na nju. Milion i po posto da ima blizu 2.000 kilograma, i dva metra je dugačka. Video sam da pozadi ima rupu. Avionskih granata u rečnom koritu Morave ima puno" kaže Jakovljević. Bomba je prema mišljenju ovdašnjih meštana najverovatnije zaostala iz 1943. godine, u vreme Savezničkog bombardovanja. Ovog leta su u Moravi kod Sirče već pronađene avionske bombe manjeg kalibra i bez barutnog punjenja. Zbog toga su ronioci MUP-a Srbije, počeli da pretražuju korito reke.

Izvor: www.blic.rs
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #445 on: September 17, 2015, 08:39:07 pm »

Биће да је од британског ноћног бомбардовања од 10. августа 1944.
Тад се нису прославили прецизношћу - вероватно су омашили за преко 1,5км. (гађана је ранжирна станица).
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #446 on: September 30, 2015, 10:54:19 am »

POŽAR U LUČANIMA Stravična nesreća u fabrici oružja, povređeno petoro radnika
B. Bojović   30.09.2015.

U fabrici naoružanja "Ivan Blagojević" u Lučanima izbio je stravičan požar u postrojenju za tzv. gnjetanje baruta.

Prema prvim infomacijama, teško je povređeno petoro radnika, od kojih je troje zbog teških povreda helikopterom hitno prebačeno na VMA u Beograd. U ovoj fabrici i juče je došlo do incidenta gde su dva radnika zadobila takodje povrede zbog požara koji je izbio, pretpostavlja se, u odeljenju sferičnih baruta.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #447 on: September 30, 2015, 04:09:13 pm »

Teška nesreća u fabrici oružja, najteže povređene prebacuju na VMA
B. Bojović   30.09.2015.

U fabrici naoružanja "Milan Blagojević" u Lučanima izbio je stravičan požar u postrojenju za tzv. gnjetanje baruta.

Prema prvim infomacijama, teško je povređeno četvoro radnika, a troje najteže povređenih se prebacuje helikopterom na VMA u Beograd. Povređeni su Darko Ćebić (49), Miloljub Ćebić (46), Milan Babić (51) i Zvezdan Nikolić (55). Prema saznanjima "Blica", Darko Čedić pretrpeo je najteže povrede u požaru i on, kao i takođe teško povređeni Nikolić i lakše povređeni Babić, prebacuju se na beogradsku VMA. Načelnica Intenzivne nege čačanske bolnice dr Jela Bošković je objasnila da se kod tri pacijenta radi o visokom stepenu i velikim površinama zahvaćenim opekotinama, a uz to postoje i opekotine disajnih puteva. "Kod jednog radnika ustanovljene su opekotine male površine, on je obradjen na Odeljenju plastične hirurgije, njegovo stanje je stabilno i van životne opasnosti", rekla je Bošković, dodajući da su svi pacijenti hiruški obrađeni. Prema njenim rečima, transport pacijenata na VMA je obezbedjen i propraćen je anesteziološkim i svim drugim ekipama koje su neophodne do stacioniranja na toj zdravstvenoj ustanovi. Uviđaj na licu mesta obavlja zamenik osnovnog javnog tužioca u Čačku Jasmina Lozović uz prisustvo policijskih službenika koji utvrđuju okolnosti izbijanja požara. Ministarstvo odbrane je saopštilo da su ekipe izašle na lice mesta i da je formirana komisija radi utvrđivanja uzroka požara.U ovoj fabrici i juče je došlo do incidenta gde su dva radnika zadobila takođe povrede zbog požara koji je izbio, pretpostavlja se, u odeljenju sferičnih baruta.

Izvor: www.blic.rs
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #448 on: October 06, 2015, 08:53:54 am »

Нема се пара за заштитну одећу за раднике ни за модернији систем за гашење пожара,док пара за рефлекторе за фудбалски стадион има!Једнога дана истина ће испливати на  видело,а то је да се паре из Наменске ненаменски троше за учешће ФК "Младост" у 1.лиги.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #449 on: October 06, 2015, 09:14:30 am »

Kolik mi je poznato postavljanje reflektora se vrsi u akciji FSS koja traje vec 4-5 godina. Najveci deo finansira upravo FSS koji nema nikakvu obavezu po pitanju nabavke zastitne opreme.

FSS je nedavno, primera radi, finansirao i zamenu sijalica na reflektorima na Marakani (sada ``Rajko Mitic``). A to bas nikakve veze nema sa ovim dogadjajem.
Logged
Pages:  1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.