PALUBA
March 19, 2024, 03:28:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Telegram kanal Paluba.Info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 200008 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #450 on: October 07, 2015, 06:39:13 am »

Да,а исисавање пара из "Наменске" за финансирање клуба који игра у 1.лиги?Дођи мало у Лучане да попричаш са радницима и шефовима,незванично па онда причај .
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #451 on: October 07, 2015, 07:35:25 am »

Jedna je stvar postavljanje reflektora koje finansira FSS a potpuno nesto drugo je sponzorisanje FK od strane ``Namenske``. Sto se tog sponzorstva tice to je opste poznata stvar, a ja sam ti samo skrenuo paznju da reflektori nemaju ama bas nikakvu vezu sa zastitom u Namenskoj.

P.S
Ajde videcu da svratim posto sam u poslednje vreme cesto u tom kraju.
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #452 on: October 09, 2015, 09:59:29 pm »

Узрок:
http://sport.blic.rs/Fudbal/Domaci-fudbal/280960/SLOBODNI-UMETNICI-Fudbalerima-Mladosti-iz-Lucana-se-ne-uplacuje-radni-staz
Последица:
http://glaszapadnesrbije.rs/7835108/podici-bezbednost-zaposlenih-u-fabrikama-namenske-/
http://glaszapadnesrbije.rs/7884668//
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #453 on: October 09, 2015, 11:04:23 pm »

Ако је тачно ово што пише у тексту у једном од линкова  (да су фудбалери ФК "Младост" приказани као лица са угвором који преко неке агенције обављају разне послове за фабрику "МБ" у Лучанима), онда директор фабрике и председник управног одбора морају да лете "као куфер". Не мислим да је то узрок ове несреће, али мислим да је то противно закону и кажњиво.


Када је страни менаџмент једне доста познате фабрике у Србији преузео фабрику затекао је на платном списку све фудбалере једног клуба, као и још пар стотина других "стручњака" од којих већина није ни знала где се налази ова фабрика. Наравно, сарадња је одмах прекинута (на незадовољство локалних политичара). Менаџменту те фабрике не пада на памет да тако нешто сада раде. А нико им то више и не тражи. То је постало нормално. Тако мора бити и у Лучанима, али и другде, ако тога још има (а изгледа и има "ихихи")
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #454 on: December 09, 2015, 04:40:42 pm »

Mina na Dušanovcu - Nađena eksplozivna naprava u sportskom društvu
Blic   09.12.2015.

Kontradiverzioni tim MUP-a Srbije obezbedio je i odneo minu pronađenu u prostorijama Sportskog društva Voždovac, koji se nalazi u Ulici Milorada Bondžulića.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kako saznajemo, radnici Sportskog društva pronašli su minu kada su došli da vide prostorije u koje treba da se uslele. Prema nezvaničnim saznanjima, reč je o mini koja se aktivira uz pomoć telefona. Kontradiverziona ekipa MUP-a je skoro sat vremena istraživala prostoriju u kojoj je pronađena mina,  a za to vreme policija je blokirala Ulicu Milorada Bondžulića. Inače, u prostoriji gde je pronađena mina do pre pola godine radila je kladionica "Zerobet". "Već nekoliko meseci tu nikoga nije bilo. Niko nije ni radio. Ne znamo ni ko je bio vlasnik te kladionice" pričaju u glas prolaznici. Sportsko društvo Voždovac nalazi se u blizini robne kuće na Dušanovcu.

Izvor: www.blic.rs


* 703039_bomba-foto-dj-kojadinovic_f.jpg (34.54 KB, 470x270 - viewed 40 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #455 on: March 29, 2016, 03:31:06 pm »

Vojno lice izvršilo samoubistvo u kasarni

Novosti Online | 29. mart 2016. 16:16 > 16:27 | Komentara: 0

Stariji vodnik Saša Nikolov (33) izvršio je samoubistvo pucnjem iz službenog pištolja u kasarni "Nikola Pašić" u Zaječaru, dok je bio na dužnost, saznaju "Novosti"

Stariji vodnik Saša Nikolov (33) izvršio je samoubistvo pucnjem iz službenog pištolja u kasarni "Nikola Pašić" u Zaječaru, dok je bio na dužnost, saznaju "Novosti".

Uskoro opsirnije....

Izvor: Vecernje novosti online
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #456 on: March 30, 2016, 07:00:44 pm »

Žena vodnika koji se ubio u kasarni: Moj muž je digao ruku na sebe zbog posla, tužiću Vojsku Srbije -*+



Z.P. | 30. 03. 2016 - 19:24h



Posle jučerašnjeg samoubistva starijeg vodnika prve klase Saše Nikolova (33) u kasarni „Nikola Pašić“ u Zaječaru, njegova supruga Ljubinka iz sela Željuša kraj Dimitrovgrada smatra da je posao bio glavni razlog što je njen suprug digao ruku na sebe.



Ona kaže da će tužiti Vojsku Srbije kako bi se saznala istina i plačnim glasom sa suzama u očima kaže da je sve krenulo naopako kada je dobio sudski spor sa Vojskom zbog povreda na radu.

- Ta povreda je nastala zbog njihove greške. Saša je imao je povredu kičme, a to nije prijavljeno kao povreda na radu. Tužio je Vojsku i dobio sudski spor. Od tada na poslu njemu kreće sve nizbrdo. Bio je četni starešina, odnosno magacioner četiri godine. Čekali smo decembar da ga smene sa te funkcije, ali se to nije desilo. I dalje je bio četni starešina iako je imao operaciju kičme i diskus herniju koja se obnovila. Trebao je da ide na neka dodatna ispitivanja - kaže Ljubinka, dodajući da je prema njenim saznanjima postojao neki nesklad i sa popisom i kontrolom komisije iz Niša od pre dve nedelje i da je Saša govorio ''da ne može da izdrži taj najveći pritisak i kontrole''.


Saša Nikolov je rođen 1983. godine u Dimitrovgradu. U profesionalnoj vojnoj službi je od 2003. godine. Njegova supruga priča da zbog tih kontrola nije mogao da dođe kući jednog vikenda, ali da je došao sledećeg i da je sve bilo u redu.

- Sa našom decim i prijateljima smo izašli i sve bilo u redu- kaže ona.

Planirali su da se presele u Dimitrovgrad gde su renovirali stan. Njegova supruga kaže da su osam godina u braku i da su poslednje dva meseca odnosi u braku bili skladni kao nikad za sve ove godine.

- Ne opravdavam ga što je digao ruku na sebe, ali želim da saznam šta je dovelo do toga i šta je bio uzrok za ovaj njegov čin. On nije takav čovek. On je borac. Voleo je mene i decu. Volimo i mi njega. Ne znam kako ćemo dalje bez njega. Ići ću do vrha države da se ovo ne bi više dešavalo nikom drugom. Danas je obdukcija i očekujemo da dopreme njegovo telo. Sahrana je sutra na groblju u Željuši. Angažovala sam advokata jer hoću da tužim Vojsku i pronađem krivca zašto su moja deca ostala bez oca. Dolazio je vikendom, a radio je i prekovremeneno. Taj mu prekovremeni rad nije plaćen. Bio je zadužen da vodi računa o pet magacina. Trebalo je u aprilu da bude na godišnjem odmoru ali mu nisu dozvolili- priča njegova supruga Ljubinka dok dočekuje komšije, poznanike i prijatelje koji izjavljuju saučešće.

Saša i Ljubinka imaju dvoje maloletne dece - sina Stefana (7) I ćerku Milu (4). Pored supruge i dece, neutešni su majka Verica, otac Ivan i sestra Tanja.



blic
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #457 on: March 30, 2016, 07:41:48 pm »

Cek bre. Sahrana je sutra a vec su stigli da angazuju advokata?  Pobogu kad pre. On se juce ubio, ovo je danasnje izdanje vesti, dakle razgovor je vodjen ili juce (ako je ovu izaslo u u stampanom izdanju) ili danas pre podne ako je vest samo za online izdanje.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #458 on: March 30, 2016, 08:22:18 pm »

Kao što sam ranije pisao na osnovu trideset godina službe u vojnoj polciji ni jedna, ama baš ni jedna porodica ne prihvata saomoubisto kao takvo. Uvek svi traže neki drugi razlog kao uzrok događaja koji nikako obavezno ne sme da ima veze sa stradalim i porodicom. Samoubistvo se kod nasa smatra sramotom za porodicu. 

Mogu pokretati sporo samo ako postoje osnovi sumnje da je naveden, podstrekavan , prisiljavan na samoubistvo. Dakle tužilac mora dokazati da je postojao mobing, kako se to sada kaže, i to takav da je uzrokovao samoubistvo. Uostalom i tužilac koji vodi istragu, kao i vojna policija su po službenoj dužnosti obavezni da provere eventualne navode ili sumnje porodice (ako ima osnova). To što je kontrolisan ili radio prekovremeno sigurno ne može biti razlog (osnova sumnje) jer su to sastavani elementi ovakvog posla. Siguran sam da će tužilac i ove navode iz novina proveriti.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #459 on: March 30, 2016, 10:10:31 pm »

Da ne prenosim opet indenticnu vest koja je objavljena u Vecernjim Novostima,ovaj deo se samo razlikuje od vesti u Blicu


STALNO je bio na udaru nadređenih. Pao im je u nemilost jer je tužio Vojsku Srbije. Naročito ga je "uzela na zub" neka popisna komisija iz Niša, koja mu je kontrolisala inventar u magacinima. Govorio je da su nemogući i da na svaki način nastoje da mu zagorčaju život i neprestano vrše neki pritisak na njega. Sigurna sam da je to jedini uzrok moje porodične tragedije. Neću se smiriti dok se ne sazna prava istina i dok se krivci ne izvedu pred sud.


http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/hronika/aktuelno.291.html:598244-Supruga-vodnika-koji-je-izvrsio-samoubistvo-Saso-se-ubio-zbog-mobinga
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #460 on: March 30, 2016, 10:14:55 pm »

Cek bre. Sahrana je sutra a vec su stigli da angazuju advokata?  Pobogu kad pre. On se juce ubio, ovo je danasnje izdanje vesti, dakle razgovor je vodjen ili juce (ako je ovu izaslo u u stampanom izdanju) ili danas pre podne ako je vest samo za online izdanje.
Kuzma videce se sta je po sredi,ipak mu je ona zena i zajedno su delili hleb,mozda ona i nesto vise zna pa sad hoce nekom da skine glavu!Mozda su ga stvarno uzeli na zub............
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #461 on: March 30, 2016, 10:22:11 pm »

Ama ne sporim ja kao mogucnost da tu ima necega ali pobogu, jos se nije ohladio niti je telo predato porodici, porodica u stanju soka, treba organizovati sahranu (na selu to radi porodica), dolaze komsije, rodbina, prijatelji da se pripremi sahrana, da izjave saucesce.... i njoj u toj prici prvo na um pada da angazuje advokata? Ne znam, mozda sam nesto prevideo, mozda jednostavno ne razumem tu logiku.

Jasno bi mi bilo da je sahranjen, proslo par dana pa da pokrene neki postupak, ali mi ovaj tajming uopste nije jasan. Bez obzira i da je 101% u pravu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #462 on: March 31, 2016, 07:09:15 pm »

Cek bre. Sahrana je sutra a vec su stigli da angazuju advokata?  Pobogu kad pre. On se juce ubio, ovo je danasnje izdanje vesti, dakle razgovor je vodjen ili juce (ako je ovu izaslo u u stampanom izdanju) ili danas pre podne ako je vest samo za online izdanje.
Kuzma videce se sta je po sredi,ipak mu je ona zena i zajedno su delili hleb,mozda ona i nesto vise zna pa sad hoce nekom da skine glavu!Mozda su ga stvarno uzeli na zub............

А како било кога неко (пописна комисија) може узети на зуб ако му је магацин и пословање баш како прописи налажу? Зашто би те "узели на зуб"? Ако није, онда је логично да те "узму на зуб". Ја колико знам пописна комисија дође, обави попис, направи извештај (мањак, вишак) и ако има разлике поступаш по прописима и налозима (правдаш, покрећеш "мањак", плаћаш штету и сл.). Ако неко на некога врши "притисак" да нешто нелегално уради, Правило службе је предвидело ту ситуацију. Већ сам писао да сам сам неколико пута искористио право из Правила службе да не поступим по наређењу. Свако то може ако хоће и зна. Овај није био неки неуки почетник. У сваком случају истрага тужиоца ће показати има ли или нема основе за кривично, па и дисциплинско гоњење надлежних лица, па и тих из "пописне комисије".
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #463 on: March 31, 2016, 07:54:29 pm »

Kao neko ko je proveo koji mesec u toj kasarni i njenim magacinima, uopšte me ne čudi postojanje mogućnosti da je neka popisna komisija nekoga mogla da "uzme na zub". Tamo nema čega nema, od igle do lokomotive, bukvalno. Kao da je buvljak, a ne vojni magacin. Banalan primer, ali recimo dvogled. Bio sam prisutan u toku primopredaje magacina kada je novopostavljeni podoficir bio u toku zaduženja, a prethodni starešina u procesu razduženja. Ispadne noćni filter (ono malo žuto sočivo) i sad ko je u pravu da li je taj dvogled kompletan ili ne, a staklo filtera je naprslo da je polu-upotrebljivo. A što je najgore, bilo je naprslo i pre tog pada, samo ne u toj meri. I, ko je kriv? Da li je dvogled kompletan ili nije? I da li da se piše zapisnik i šta u njega da se unese kao napomena? A da ne pominjem ašovčiće iz II Sv.rata, sa trulim drškama koje se ponekad raspadnu od stajanja i vlage i sl. relikvije iz tog perioda kome nikome nikada neće zatrebati, ali eto, neka tamo komisija može nekoga da dribla zbog toga.

Naravno, samoubistvo nije rešenje i žao mi je vršnjaka, ali samo on zna šta ga je nateralo na to. Ovo iznad sam pomenuo samo u kontextu da nije sve uvek crno ili belo i da može da se desi situacija gde će i najrevnosniji četni starešina da popije koju packu ne svojom krivicom.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #464 on: March 31, 2016, 08:00:04 pm »

Cek bre. Sahrana je sutra a vec su stigli da angazuju advokata?  Pobogu kad pre. On se juce ubio, ovo je danasnje izdanje vesti, dakle razgovor je vodjen ili juce (ako je ovu izaslo u u stampanom izdanju) ili danas pre podne ako je vest samo za online izdanje.
Kuzma videce se sta je po sredi,ipak mu je ona zena i zajedno su delili hleb,mozda ona i nesto vise zna pa sad hoce nekom da skine glavu!Mozda su ga stvarno uzeli na zub............

А како било кога неко (пописна комисија) може узети на зуб ако му је магацин и пословање баш како прописи налажу? Зашто би те "узели на зуб"? Ако није, онда је логично да те "узму на зуб". Ја колико знам пописна комисија дође, обави попис, направи извештај (мањак, вишак) и ако има разлике поступаш по прописима и налозима (правдаш, покрећеш "мањак", плаћаш штету и сл.). Ако неко на некога врши "притисак" да нешто нелегално уради, Правило службе је предвидело ту ситуацију. Већ сам писао да сам сам неколико пута искористио право из Правила службе да не поступим по наређењу. Свако то може ако хоће и зна. Овај није био неки неуки почетник. У сваком случају истрага тужиоца ће показати има ли или нема основе за кривично, па и дисциплинско гоњење надлежних лица, па и тих из "пописне комисије".

Može ako se pre toga komandovalo "ćuti i primaj" da bi se magacina, sa sve manjkovima,  rešio neki poslušnik.
Logged
Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.