PALUBA
March 19, 2024, 11:55:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 200146 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #525 on: November 21, 2016, 01:01:00 pm »

Kako god bilo, neposredni rukovaoc magcinom ce snositi najvecu odgovornost (a zasto i ne bi). Cak i ako su neki ugovorci bili pocinioci, ne ide mi u glavu kako rukovaoc koj mora biti prisutan nije nista primetio. Sem, ako je zaobisao pravilo pa dao kljuceve trecim licima da bez njega obave posao u magacinu. Obrni, okreni, ako nije postojala provala, njemu koza na siljak.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #526 on: December 20, 2016, 04:43:19 pm »

Cujem neke price da je ukinuta cuvarska sluzba u VS i da se ponovo vojska vraca na redovnu strazu. Zna li neko nesto o tome?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #527 on: December 20, 2016, 09:33:00 pm »

Mislim da je to delimicno tacno. Koliko ja rezonujem tek za otprilike nesto vise od 2 meseca kada decembarska generacija zavrsi obuku ista ce preuzeti deo strazarske odnosno cuvarske sluzbe. Ali takodje koliko znam u ovoj generaciji nema toliko ljudi da bi mogli preuzeti kompletnu cuvarsku i strazarsku sluzbu. Mislim da ce oni to preuzeti od marta meseca tamo gde je najpotrebnije a mozda ce negde jednim delom smeniti sada angazovane PRV. O ukidanju cuvarske sluzbe mislim da nema ni reci, uostalom i to sto budu radili vojnici na dobrovoljnom sluzenju vojnog roka ce se zvati verovatno istim imenom dakle postojace ta sluzba samo sto ce nju vrsiti u vojnici decembarske klase. Naravno i oni posle decembra.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #528 on: December 21, 2016, 12:40:46 pm »

Kako god bilo, neposredni rukovaoc magcinom ce snositi najvecu odgovornost (a zasto i ne bi). ......................................................
Колико сазнајем, руковалац је главна личност овог несвакидашњег догађаја.
Можда "džumba" има још нека сазнања, али за сада се, око тог "несретника" врти прича

Љуба
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #529 on: December 21, 2016, 09:59:28 pm »

Из искуства знам да када су у питању магацини, "прича" се углавном врти око магационера. Или је био неопрезан (није поштовао процедуре) а не би смео, или је несвесно помагао или је вољно учествовао па и организовао. Како год окренеш, тешко га је заобићи.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #530 on: December 23, 2016, 11:19:24 am »

Mislim da je to delimicno tacno. Koliko ja rezonujem tek za otprilike nesto vise od 2 meseca kada decembarska generacija zavrsi obuku ista ce preuzeti deo strazarske odnosno cuvarske sluzbe. Ali takodje koliko znam u ovoj generaciji nema toliko ljudi da bi mogli preuzeti kompletnu cuvarsku i strazarsku sluzbu. Mislim da ce oni to preuzeti od marta meseca tamo gde je najpotrebnije a mozda ce negde jednim delom smeniti sada angazovane PRV. O ukidanju cuvarske sluzbe mislim da nema ni reci, uostalom i to sto budu radili vojnici na dobrovoljnom sluzenju vojnog roka ce se zvati verovatno istim imenom dakle postojace ta sluzba samo sto ce nju vrsiti u vojnici decembarske klase. Naravno i oni posle decembra.

  Cuvarska sluzba je bila zamisljena tako da uglavnom PRV od 40+ godina rade (navodno u cuvarskoj sluzbi su mogli raditi do 50. godine). Ukidanjem iste se tim vojnicima smesi raskid ugovora, tj da se preciznije izrazim, neproduzavanje ugovora.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #531 on: December 23, 2016, 11:24:02 am »

Iako je ovo pogresna tema, podseticu na ovu vest https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,3368.msg448351.html#msg448351
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #532 on: December 23, 2016, 06:08:45 pm »

Rasvetljena krađa oružja iz vojnog magacina u Ostružnici

Ministarstva unutrašnjih poslova i odbrane saopštila su danas da su zbog sumnje da su počnili krađu oružja iz vojnog magacina u beogradskom naselju Ostružnica uhapšeni B.S. (1990), M.L. (1992), M.M. (1994), S.N. (1994) i S.V. (1976).

23 Decembar 2016 16:29

BEOGRAD - Ministarstva unutrašnjih poslova i odbrane saopštila su danas da su zbog sumnje da su počnili krađu oružja iz vojnog magacina u beogradskom naselju Ostružnica uhapšeni B.S. (1990), M.L. (1992), M.M. (1994), S.N. (1994) i S.V. (1976).

Na teret im se stavljaju krivična dela krađa oružja i dela borbenog sredstva i nedozvoljena proivodnja i stavljanje u promet oružja i opasnih materija, navodi se u zajedničkom saopšternju dva ministarstva.

Prilikom pretresa stana i drugih prostorija na 14 lokacija u Beogradu, Surčinu, Bečmenu i Pećincima, obavljenog po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pronađene su dve automatske puške M70 kalibra 7,62 milimetra, 840 metaka različitog kalibra i veća količina vojne opreme koja je otuđena iz vojnog magacina u Ostružnici.

Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati, a trenutno je u toku saslušanje u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, potvrdila je ranije Tanjugu portparol tužilaštva Tatjana Sekulić.

Nestanak oružja i municije iz objekta „Ostružnica" prijavljen je 16. novembra 2016. godine.

U zjaedničkom saopštenju MUP-a i MO se podseća da su zbog ozbiljnosti slučaja formirane zajedničke snage i mešoviti timovi Vojne policije i Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije.

Pomoć snagama Vojne policije i MUP-a u toku preduzimanja operativno-kriminalističkih i drugih mera i radnji, pružala je Vojnobezbednosna agencija Ministarstva odbrane Republike Srbije, navodi se u saospstenju.



Izvor: Tanjug
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 055


« Reply #533 on: December 23, 2016, 06:21:58 pm »

Mislim da je to delimicno tacno. Koliko ja rezonujem tek za otprilike nesto vise od 2 meseca kada decembarska generacija zavrsi obuku ista ce preuzeti deo strazarske odnosno cuvarske sluzbe. Ali takodje koliko znam u ovoj generaciji nema toliko ljudi da bi mogli preuzeti kompletnu cuvarsku i strazarsku sluzbu. Mislim da ce oni to preuzeti od marta meseca tamo gde je najpotrebnije a mozda ce negde jednim delom smeniti sada angazovane PRV. O ukidanju cuvarske sluzbe mislim da nema ni reci, uostalom i to sto budu radili vojnici na dobrovoljnom sluzenju vojnog roka ce se zvati verovatno istim imenom dakle postojace ta sluzba samo sto ce nju vrsiti u vojnici decembarske klase. Naravno i oni posle decembra.

  Cuvarska sluzba je bila zamisljena tako da uglavnom PRV od 40+ godina rade (navodno u cuvarskoj sluzbi su mogli raditi do 50. godine). Ukidanjem iste se tim vojnicima smesi raskid ugovora, tj da se preciznije izrazim, neproduzavanje ugovora.

Nije tačno, ne širi paniku.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #534 on: December 24, 2016, 10:16:29 am »

ČUVAR MAGACINA ORGANIZATOR Uhapšenopeti osoba zbog KRAĐE ARSENALA ORUŽJA iz vojnog magacina

t.m.s. - M. Jovićević | 23. 12. 2016 - 15:18h  izmena vesti 16:01h

Pet osoba, među kojima je čuvar magacina, uhapšeni su zbog krađe oružja iz vojnih magacina u novembru ove godine i trenutno se nalaze na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu.
Kako "Blic" ekskluzivno saznaje, uhapšeni čuvar, zaposlen u Ministarstvu odbrane bio je glavni organizator krađe, a vojna policija je pretresom njegove i kuće četvorice saradnika pronašla deo ukradenog oružje. Svi uhapšeni su priznali krađu.

Prema saopštenju policije, uhapšeni su B.S. (26), M.L. (24), M.M. (22), S.N. (22) i S.V. (40).

- Pripadnici MUP-a, u koordinaciji sa pripadnicima Ministarca odbrane i Vojske Srbije su rasvetlili krađu iz vojnog magacina u Ostružnici. Pretresom, koji je izvršen na 14 lokacija u Beogradu, Surčinu, Bečmenu i Pećincima pronađene su dve automatske puške M70, 840 metaka i veća količina ukradene vojne opreme. Osumnjičenima je određeno zadržavanje do 48 sati, saopštio je MUP.

Prilikom redovne kontrole stanja materijalnih sredstava, naoružanja i municije u skladištima u garnizonu Beograd, u jednom od njih ustanovljeno je da nedostaje 70 poluautomatskih pištolja CZ-99 9 mm, pet automatskih pušaka M-70 AB2 7,62 mm i dva sanduka municije kalibra 7,62 mm i 9 mm, saopšteno je iz Ministarstva odbrane Republike Srbije.

Odmah po utvrđivanju nestanka naoružanja i municije, ministar odbrane i načelnik Generalštaba VS formirali su komisije nadležne za utvrđivanje uzroka nastanka ovog vanrednog događaja.

- U istražne radnje uključeni su Vojnobezbednosna agencija, Vojna policija i Tužilaštvo. O rezultatima istrage javnost će biti blagovremeno obaveštena - saopšteno je tada iz Ministarstva.

Ministar odbrane naredio je vanrednu kontrolu svih magacina ličnog naoružanja i opreme.

Izvor:Blic.rs
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #535 on: December 24, 2016, 12:54:52 pm »

Mislim da je to delimicno tacno. Koliko ja rezonujem tek za otprilike nesto vise od 2 meseca kada decembarska generacija zavrsi obuku ista ce preuzeti deo strazarske odnosno cuvarske sluzbe. Ali takodje koliko znam u ovoj generaciji nema toliko ljudi da bi mogli preuzeti kompletnu cuvarsku i strazarsku sluzbu. Mislim da ce oni to preuzeti od marta meseca tamo gde je najpotrebnije a mozda ce negde jednim delom smeniti sada angazovane PRV. O ukidanju cuvarske sluzbe mislim da nema ni reci, uostalom i to sto budu radili vojnici na dobrovoljnom sluzenju vojnog roka ce se zvati verovatno istim imenom dakle postojace ta sluzba samo sto ce nju vrsiti u vojnici decembarske klase. Naravno i oni posle decembra.

  Cuvarska sluzba je bila zamisljena tako da uglavnom PRV od 40+ godina rade (navodno u cuvarskoj sluzbi su mogli raditi do 50. godine). Ukidanjem iste se tim vojnicima smesi raskid ugovora, tj da se preciznije izrazim, neproduzavanje ugovora.

Nije tačno, ne širi paniku.

ПОЗИТИВАН ПОМАК У РЕШАВАЊУ СТАТУСА ПРОФЕСИОНАЛНИХ ВОЈНИКА СТАРИЈИХ ОД 40 ГОДИНА

 Датум креирања: 03 новембар 2016

Министар одбране наложио је формирање Дирекције за физичко-техничко обезбеђење војних објеката. Циљ формирања је да се задаци физичког обезбеђења које се до сада реализовало ангажовањем формацијског и ванформацијског људства убудуће реализују запослени у Дирекцији као засебној целини Министарства одбране.

Новина је што би се попуна људством вршила првенствено људством старијим од 40 година којима је као професионалним војницима онемогућено да наставе рад у активној служби услед старости или здравствених ограничења. Планирано је да се први уговор склопи на период од три године, а затим изврши превођење у радни однос на неодређено време.

Јединицама је прослеђена анкета коју могу попунити заинтересована лица којима служба престаје закључно са крајем 2017.године. Сви заинтересовани могу се обратити персоналним органима својих јединица ради попуњавања анкете.

Војни синдикат Србије поздравља ову одлуку министра одбране, као први конкретан корак у изналажењу решења статуса професионалних војника. Војни синдикат Србије је министру одбране више пута предлагао начине за решавање статуса професионалних војника на заједничким састанцима од којих је последњи реализован у јулу ове године.

Сматрамо да је ово одлична прилика да професионални војници који због старосне доби не могу остати у професионалној војној служби трајно реше свој статус и задрже радно место у систему одбране.

Izvor: Sajt Vojnog sindikata
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 290


« Reply #536 on: December 24, 2016, 07:49:47 pm »

Да се нико не заварава, трајно решење не постоји.

Не могу да судим колико је ово решење у оперативном, квалитативном смислу најбоље или оптимално јер немам све релевантне податке. Могу рећи да у неким страним армијама постоји служба која се бави обезбеђењем војних објеката. Међутим, ова служба (такође ангажује професионалне војнике старијих годишта), као на пример у британској армији обезбеђује најважније, кључне објекте, као она у којима је нуклеарно наоружање, велика складишта и сл. Мање важне објекте обезбеђују цивилне фирме које се баве приватним обезбеђењем уз посебну сертификацију фирми и ангажованог људства(провере за руководиоце фирме, њено пословање и ангажовано људство).
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #537 on: December 24, 2016, 07:53:13 pm »

Malo smo se udaljili od naslova ove teme a za ovakvu diskusiju postoji i druga tema o standardu pripadnika VS. Zato bi bilo najbolje da se vratimo na temu a o ovome da se nastavi na za to predvidjenom mestu. Hvala.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #538 on: December 24, 2016, 08:36:34 pm »

боље да се не враћамо на тему... Roll Eyes
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 540



« Reply #539 on: December 24, 2016, 08:44:46 pm »

U pravu si 
Logged
Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.