PALUBA
March 28, 2024, 05:52:10 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53   Go Down
  Print  
Author Topic: Crna hronika - kratke vesti  (Read 200815 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #615 on: January 13, 2018, 10:03:24 pm »

Магарац је одавно поједен, сада се само глођу кости... Sad
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #616 on: January 14, 2018, 01:05:38 am »

Sledeća zakonska reforma treba da legalizuje lobiranje kao u SAD.Platiš porez na trgovinu uticajem i mirna Bačka... Wink

Лобирање и корупција нису једно те исто.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #617 on: January 14, 2018, 04:42:09 am »

Повика на вука, а лисице месо једу. А има и много магараца, није само вук крив.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #618 on: January 17, 2018, 07:00:11 pm »

Мањи пожар у „МБ Наменска”, два радника лакше повређена
среда, 17.01.2018.

ЛУЧАНИ – Два радника погона „Милан Благојевић Наменска”, у Лучанима задобила су лакше повреде у мањем пожару, који је данас избио у тој фабрици.

Пожар се, како сазнаје Глас западне Србије, догодио око 13 часова.

Повређени радници су збринути у чачанској болници и након прегледа отпуштени кућама.(Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #619 on: March 05, 2018, 01:25:47 pm »

Акција сузбијања корупције на ВМА
понедељак, 05.03.2018.

На Војномедицинској академији у току је заједничка акција на сузбијању корупције, саопштено је из Министарства одбране. У акцији заједничким снагама учествују Војнобезбедносна агенција, Више јавно тужилаштво у Београду - Посебно одељење за сузбијање корупције и Војна полиција.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #620 on: March 05, 2018, 05:55:23 pm »

Лекар ВМА ухапшен због корупције
понедељак, 05.03.2018.

У заједничкој акцији Војнобезбедносне агенције, Вишег јавног тужилаштва у Београду Посебног одељења за сузбијање корупције и Војне полиције лишен је слободе потпуковник Б.Р, лекар на служби у Војномедицинској академији, због сумње да је дужи временски период злоупотребљавао свој службени положај.

„Након вишемесечног прикупљања података и доказа на сузбијању корупције у Војномедицинској академији, данашњом акцијом обухваћено је више лица, а осумњиченом Б.Р. је одређено задржавање до 48 часова ради саслушања”, наводи се у саопштењу Министарства одбране. Како се прецизира, Б.Р. је осумњичен да је извршио кривично дело Злоупотреба службеног положаја из члана 359. став 3. Кривичног законика. Даљи поступак против осумњиченог водиће новоформирано Посебно одељење за сузбијање корупције при Вишем јавном тужилаштву у Београду, додаје се у саопштењу. Министарство одбране је раније данас саопштило је да је на Војномедицинској академији започела заједничка акција на сузбијању корупције. (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #621 on: March 05, 2018, 10:06:19 pm »

Нажалост, здравство у целини нам је један од најкорумпиранијих система. Нису ту криви само лекари већ и у значајној мери и пацијенти који нуде "част" иако им нико ништа не тражи. То је већ постало навика, правило понашања.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #622 on: March 06, 2018, 08:26:03 pm »

Načelnik odeljenja na radiologiji na VMA nezakonito stekao 1,5 miliona
V. Z. C.  06.03.2018.

Načelnik jednog od odeljenja na radiologiji na Vojnomedicinskoj akademiji dr B. R. uhapšen je juče zbog sumnji da je zloupotrebio službeni položaj i nezakonito stekao više od 1,5 miliona dinara.

U zajedničkoj akciji hapšenja učestvovali su Vojnobezbednosna agencija i Vojna policija, a sve po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu. Osumnjičenom je određen pritvor do 48 sati radi saslušanja. U saopštenju ministarstva odbrane ističe se da je uhapšeni, koristeći svoj službeni položaj, izvršio krivično delo "Zloupotreba službenog položaja" iz člana 359 stav 3 Krivičnog zakonika. Nakon višemesečnog prikupljanja podataka i dokaza na suzbijanju korupcije u Vojnomedicinskoj akademiji, jučerašnjom akcijom obuhvaćeno je više lica, a osumnjičenom B. R. je određeno zadržavanje do 48 sati radi saslušanja. Dalji postpuapk protiv osumnjičenog vodiće novoformirano posebno odeljenje za sozbijanje korupcije pri Višem javnom tužilaštvu u Beogradu - kažu u ministastvu odbrane.

Izvor: www.blic.rs
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #623 on: March 07, 2018, 12:09:58 am »

Da se ne lažemo većina doktora uzima mito, neki čak i otvoreno traže, ovaj se samo zamerio pogrešnom pa su ga prijavili.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #624 on: March 07, 2018, 01:42:07 pm »

Nije bio partijski podoban!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #625 on: March 07, 2018, 05:34:13 pm »

Притвор лекару са ВМА, брани се ћутањем
среда, 07.03.2018.

Лекар потпуковник Б.Р, осумњичен за корупцију на Војно медицинској академији, на саслушању у тужилаштву бранио се ћутањем, а суд му је након тога одредио притвор до 30 дана

На саслушању у Посебном одељењу за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду, осумњичени није износио одбрану, прецизирала је за Танјуг портпарол тужилаштва Татјана Секулић. Oна је указала да у овом случају нема других осумњичених осим Б.Р. Што се тиче притвора, судија за претходни поступак Посебног одељења Вишег суда за сузбијање корупције је донео решење којим је одредио је осумњиченом одредио притвор до 30 дана због постојања опасности да ће ометати истрагу утицањем на сведоке и опасности да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело, рекла је Танјуг портпарол суда Бојана Станковић.

Б.Р. се терети за кривично дело злоупотреба службеног положаја у продуженом трајању. Хапшење лекара на служби у Војномедицинској академији потпуковника Б.Р, први је случај у Србији који се води у Посебном одељењу за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Београду и Вишег суда у Београду, која су почела са радом прошле седмице, почетком примене новог Закона о организацији и надлежности државних органа у борби против организованог криминала, корупције и тероризма. Акцију хапшења осумњиченог заједно су спровели припадници Војно-безбедносне агенције и поменутог тужилаштва. Б.Р, се сумњичи да је као лекар на служби у ВМА дужи временски период злоупотребљавао свој службени положај, али детаљи случаја још нису званично саопштени.  (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #626 on: March 10, 2018, 10:25:32 am »

Ja sam juce digao galamu na VMA jer su mi zagubili karton vakcinacije za dete, kada sam trazio da provere opet da nije kod njih sestra se izdrala na mene i zalupila mi slusalicu. Tek kada sam zvao nacelnicu proverili su i nisu ga nasli (to je ono sto sam ja od prvog minuta i zelelo zapravo). Sreca pa se pisu vakcine na jos dva mesta u kartonu, ali fali serija vakcine,a sam VMA (kao ni celo vojno zdravstvo) nije u sistemu elektronskog kartona kao civilni sektor gde se ti podaci odavno uredno unose. I sam sam zdravstveni radnik i svakom pacijentu, ma koliko naporan bio pruzam duzno postovanje i to ocekujem i kada ja moram da odem kod lekara. Nijedan lekar niti zdr. radnik mi nikada nije trazio mito, kod mene to i ne bi proslo. Sa bezobraznima se razracunavam odmah i direktno. Shvatam da je posao bedno placen, a kome se ne svidja- via Germania.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #627 on: March 11, 2018, 06:24:42 pm »

Никако не треба давати мито због лечења. Прави лекар који зна да лечи приступиће лечењу и учинити све и без додатног динара. Онај који не зна, можеш га подмићивати колико хоћеш он неће више и боље знати.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #628 on: March 11, 2018, 07:09:49 pm »

Od lekara na VMA, specijaliste, sam čuo, citiram: "Najslađe su pare kada su pacijentu suze u očima." Šta ima više da govorimo? Vade se da uzimaju mito zato što imaju manje plate od evropskih kolega. Šta je sa cenom koju su platili za školovanje u odnosu na njihove kolege iz Evrope? Crvene se dva sata, ceo život su specijalisti.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #629 on: March 11, 2018, 07:27:30 pm »

То је ствар морала и васпитања а не европских плата. Овде нико нема европске плате.
Logged
Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.