PALUBA
April 16, 2024, 03:55:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Srednja stručna vojna škola VS - Spomen soba  (Read 641 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« on: June 05, 2020, 11:44:21 am »

Pošto do sada nusmo imali temu o SSVŠ o ovoj školi ću pokrenuti temu povodm formiranja Spomen-sobe.

Kao što ej verovatno poznato pre pet godina je obnovljen rad srednje vojne škole u četvorogodišnjem trajanju. Ova škola je praktično naslednica svih srednjiv vojnih škola koje su ugašene reformom tadasnje VJ početkom 2000-ih godina. Ove ugašene škole su formalno naslednice ranijih škola JNA ali ipak nisu bile isto jer su trajale smao godinu dana. Ulsed nedostatka školovanih kadrova za određene specijalnosti u okviru VS ponovo je  pokrenuto četvorogodišnje školovanje i ove godine, ako se ne varma izlazi druga generacija podoficira.

Nedavno mi se obratio moj prijatelj i klasic koji radi u toj školi. Kaže da im je odobrneo formiranje Spomen-sobe. Medjutim kao i uvek i tu postoje problemi. Nedostaje eksponata. Oni pozivaju,  ja delim taj poziv, sve one koji imaju i koji su voljni da za potrebe formiranja spomen-sobe ustupe ili bolje reći poklone predmete koji imaju veze za bilo kojom srednjom vojnom školom u JNA (SVŠ KoV, TSVŠ, VTSVŠ, MTSVŠ...). U obzir dolaze sačuvnai dokumenti (legitimacije, dozvole za grad ili putovanje, razni ugovori, svedočanstva....), predmeti (delovi uniforme, delovi opreme korišćene tokom školovanja, drugi sačuvani suveniri koji imaju veze za školovanjem), udzbenici, sveske, fotograifje......
Pored svakog doniranog predmeta biće istaknuto ime darodavca u znak zahvalnosti pošto je to jedini način na koji mogu da kažu hvala.

Ukoliko imate nešto što mislite da bi bilo dobro možete me kontaktirati na privatne poruke pa ću vam dati kontakt lica zaduženog za rad na prikupljanju materijala. Hvala svima koji se odazovu.

P:S
Za mnogo toga jedini način da se sačuva od zaborava je da bude negde izloženo. Ja sam odlučio da jedan veći deo svojih uspomena na taj eriod školovanja ustupim jer mi ionako stoji u kutijama, fiokama i ko zna gde sve. Bolje da poklonim da bude vidljivo svima nego da stoji i posle mene da možda bude i bačeno.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.025 seconds with 24 queries.