PALUBA
April 19, 2024, 06:17:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: 1/72 Rheintochter - Modelcollect  (Read 586 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lEO - ZD
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 091



« on: June 09, 2020, 05:44:50 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Njemačka protuzrakoplovna vođena raketa sa kraja 2. s.r.

Nekoliko zanimljivosti sastoji se od osnovne rakete i boostera,
Osnovna raketa ima neka vrlo zanimljiva rješenja, kanard upravljačke površine i bojeva glava iza motora.
Oba motora su na kruto gorivo. Glavni motor nalazi se ispred bojeve glave pa nema uobičajenu mlaznicu na kraju već ima 6 malih mlaznica između šest glavnih, fiksnih stabilizatora.

Svi stabilizatori su od drva...u tom periodu se koristilo i za djelove višekratno upotrebljivih letjelica a pogotovo za ovu "potrošnu" robu.

Na boosteru su dodatci stabilizatorima od pribijenih dasaka.


U testnoj fazi je lansirano 20takraketa, nije ušla u proizvodnjiu zbog malog dometa.

Maketa: Modelcollect UA72072
U kutiji se dobivaju stabla za dvije makete, shema bojanja je identična, nema nikakvih oznaka jedino se daju varijante bojanja štita i baze lansera u klasične sivu ili pijesak boju.

Djelovi su ok, nema nekog fleša ili neugodnih otisaka.
Manje netočnosti su u referentnim "otiscima" za postavljanje štita na bazu lansera.

Sama raketa je simpatična, djeluje pomalo "flashgordonovski" sa svim zaobljenjima i hrpu stabilizatora.
Urez izmešu pojedinih djelova rakete je prenaglašen, kako bojam kistom obično mi urezi nestanu, ali ovdje sam se trudio zapuniti.
Lijepi su i proporcionalni detalji spojeva drvenih stabilizatora na sa metalnim držaćima.
Mlaznice boostera, ima ih 7 su zeznute za skidanje sa sprua, spojevi su u "Dragon" stilu, ali ništa neriješivo.



Jedini pravi nedostatak je spoj baze i samog lansera, javlja se luft od skoro 1 mm, riješio sa komadima stirena ali mi nije jasno zašto se to događa.

Uputstva su jako lijepa ... ali...
U shemi bojanja su dane sve referentne boje i shema u boji... ali oznake na referentnim bojama ne odgovaraju bojama na profilu do Rolling Eyes

Malo sam se igrao pokušavajući dočarati strukturu drva stabilizatora i dodatnih daski.


* rheintochter_modelcolect_72_01.JPG (201.67 KB, 1280x960 - viewed 20 times.)

* rheintochter_modelcolect_72_02.JPG (136.08 KB, 1280x960 - viewed 21 times.)

* rheintochter_modelcolect_72_03.JPG (206.36 KB, 1280x960 - viewed 23 times.)

* rheintochter_modelcolect_72_04.JPG (178.16 KB, 1280x960 - viewed 22 times.)

* rheintochter_modelcolect_72_05.JPG (148.67 KB, 1280x960 - viewed 23 times.)
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.018 seconds with 22 queries.