PALUBA
March 28, 2024, 11:02:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Uticaj Poljske na nabavku tenkova u Kraljevini Jugoslaviji  (Read 1453 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« on: August 19, 2020, 02:22:16 pm »

Istrazujuci razvoj tenkova, pa tako i istorije tenkova u Jugoslaviji poznato mi je da smo kupili nesto tenkova FT-17 od Poljske.

Naisao sam na zanimljiv podatak iz Ruske arhive. U stvari, razgovor o stvaranju ugovora o kupovini Kristi tenkova koji je bio osnova za BT seriju tenkova, pa I pradeda T-34. Preveo sam deo razgovora koji me iznenadio i koji se tice Jugoslavije.

Razgovor izmedju druga Kalpeskog i gospodina Kristi u kancelariji druga Grobara. April 21.1930.

Kristi: Dajem vam predlog ugovora koji je kopija od nase veze u Americkoj vladi. Zamolicu vas da ubuduce razmatrate bilo kakve promene ili pojasnjavanja sa nasim advokatom i clanom nase kompanije, gospodinom Tifani.

Kalepski: Dali je u vasem ugovoru sa Poljskom, zabranjeno prodavanje tenkova drugim Evropskim drzavama?

Kristi: Da, prodaja sledecim drzavama je zabranjena: Cehoslovacka, Rumunija, Jugoslavija i ostale male balkanske drzave. Poljska drzi monopol saradnje sa tim drzavama. Rusija nije na listi restrikcije.

Kalepski: Mi bi hteli da iznesemo u nasem ugovoru da niti jedna treca partija nesme spreciti vasu prodaju tenkova Rusiji.

Postavlja mi se pitanje. Dali je Jugoslavija uopste pokusala kupovinu tenkova iz Amerike ili Engleske? Koliki je monopol jedna Poljska mogla da ima nad Jugoslavijom?

Izvor na Engleskom
http://www.tankarchives.ca/2020/08/by-book.html?m=1

Izvor na Ruskom
https://t34inform.ru/doc/1930-04-21_Kristi.html
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1 on: August 19, 2020, 03:05:43 pm »

Jugoslavija je možda razmišljala o kupovini tenkova iz Amerike i Britanije, ali to nikad anije javno iskazala jer je isuviše bila vezana za Francusku. Što se tiče tenkova FT-17, prva partija je nabavljena iz francuske, a nešto je kasnije došlo i iz Poljske kroz razmenu naoružanja, a što se tiče ovog dokumenta on samo može da potvrdi da su iz kompanija Kristi dali Poljacima ekskluzivno pravo na prodaju njihovih vozila u Evropi, što opet nije imalo nikakvog uticaja na Jugoslaviju jer je ona svoj oklop nabavljala u francuskoj i Čehoslovačkoj.

Imaš ovde jedan dosta interesantan članak o tenkovima KSHS: http://www.srpskioklop.paluba.info/fusnote/tenkovske_jedinice_shs.html
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #2 on: August 19, 2020, 03:12:22 pm »



Mislim da imam negde na kućnom PC jedan tekst/rad na temu nabavki KJ naoružanja i vojne opreme iz Poljske, pošalji mi tvoj mail na pp, pa ću ti poslati kad ga nađem.
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #3 on: August 19, 2020, 03:48:07 pm »

Motorista, hvala. Poznat mi je Srpski oklop i taj clanak.

Dred takodje hvala i poslacu ti email.
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #4 on: August 19, 2020, 04:09:12 pm »

Nesto razmisljam ako su Poljaci uspeli isposlovati takav ugovor sa Amerikancima. Dali su mozda imali slican ugovor sa Englezima i Vikers 6 tona tenk? Sto je inace  najbolji Poljski proizvod. Koliko pratim razvoj tenkova, Vikers je prodavao licencu Rusima, Poljacima,Italijanima. Ako je svaka od njih imala svoj ekskluzivni prostor prodaje ili zabranu prodaje. Onda bi imali uticaj na Jugoslaviju. U smislu ogranicavanja izbora i nametanja cena. Nagadjam samo, ali izbor tenkova na trzistu pocetkom 30ih je bio slab, sad dodaj na to ovakve vrste ugovora sa ekskluzivnim trzistima.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #5 on: August 19, 2020, 05:39:30 pm »



Evo nešto o pregovorima sa Poljskom o nabavci tanketa TK i tenkova 7TP.


Quote


мр Небоjша Ђокић,
Центар за воjно-политичке студиjе Београд


Воjно-техничка сарадња Републике Пољске
и Краљевине СХС/Jугославиjе



Преговори о набавци танкета ТК-3 и тенкова 7 ТП


Почетком тридесетих година jугословенска воjска се заинтересовала за набаку танкета. Узор готово свих танкета у свету jе била британска танкета Carden Loyd Mk.VI чиjи се прототип поjавио 1927. године. Убрзо jе огроман броj земаља набавио ове танкете, често откупљуjући и лиценцу за његову сериjску производњу -  и то са и без даљих модификациjа. 
   
Пољска jе 1929. године откупила лиценцу за производњу британске танкете Carden Loyd Mark IV из коjе су развили сопствену конструкциjу ТК-1. Ни та ни следеће конструкциjа ТК-2 нису ушле у сериjску производњу већ тек трећи модел ТК-3. Почев од 1931. године произведено их jе око 300 комада. Ннов модел ТКС (TKS) се поjавио 1933. године а ушао jе у наоружање 1934. године. Њих jе произведено 390 комада. Премда су Пољаци касниjе увели у наоружање знатно боље тенкове као што су 7ТП танкете ТК-3 и ТКС су чиниле главнину пољских оклопних снага у рату 1939. године.

Чехословачка jе 1930. године купила три ове танкете као и лиценцу за њихову сериjску производњу. Танкете су стигле у Праг у марту 1930. године али jе убзо постало jасно да се пре уласка у сериjску производњу мораjу из основа прерадити. Четири прототипа означена са Praga P-I jе испитивано током 1931. и 1932. године да би коначно 17. априла 1933. године био потписан уговор о набавци 70 ових танкета коjи су добили званичну воjну ознаку Tan~ík vz. 33.   
   
У међувремену се, 1931. године, поjавио и први Шкодин прототип танкете МУ-2. Ова танкета jе за разлику од већине других имала куполо са jедним митраљезем Шварцлозе вз. 07/24. Но, убрзо се одустало од овакве концепциjе па се већ 1932. поjавила класична танкета, без куполе, МУ-4 коjа jе током те исте 1932. године представљена Чехословачкоj а следеће 1933. године jугоголовенскоj армиjи. 

...


Jугословени су се за пољска оклопна возила поново заинтересовали 1938. године и то за танкете ТКС и тенкове 7 ТП. Нарочито jе постоjало интересовање за ове друге.

Наjпре jе маjа 1939. године Jугославиjа започела разговоре о набавци 36 ових тенкова. Августа исте године jе у Београд, ради преговора о тенковима, дошао Роман Дебицки. Он jе 10. августа писмом известио централу да Београд тражи чак 120 тенкова 7 ТП, затим 36 трактора за транспорт тенкова, 3 трактора гусеничара, 56 камиона и 3 путничка аутомобила. Пољска jе била заинтересована да их испоручи али jе већ све било касно - само пар недеља касниjе Немачка jе напала Пољску тако да од набавке ових, иначе одличних, тенкова ниjе било ништа.

Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #6 on: August 20, 2020, 09:39:58 am »

Hvala jos jednom, veoma zanimljive informacije.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #7 on: August 20, 2020, 10:52:29 am »

Da, 7TP je vrhunac razvoja tenka Vickers six-ton. Posle je SSSR razvio T-26, ali to je druga priča.  7TP je mogao nadvladati nemačke Pz.I i II, ali sa Pz.III već nije mogao, da ne pominjem mnogo bolje češke tenkove Škoda i Praga. Ipak, poljska taktika upotrebe tenkova zasnivala se na francuskoj školi, pa naravno da nisu imali uspeha. "Bron panczerna" je uradila šta je mogla 1939. Ima ona priča za poljske konjanike, kojima su rekli da su nemački tenkovi od drveta i kartona, pa su išli na njih dugim kopljima. Duga koplja su bila "efikasna" protiv nenaoružanih židovskih civila - koje su Poljaci toliko "voleli", da su se u pogromjima takmičili koliko židova može da stane na jedno koplje. Ima još strašnijih priča o poljskoj ljubavi prema Židovima... ali ne bih...
Logged
BrankoBananko
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 553



« Reply #8 on: August 20, 2020, 12:32:04 pm »

Nebi ni ja o tom.

Da nije Kristi stvorio ugovor sa Rusijom, njegov posao i trud bi propao. Zanimljivo mi je to da su Poljaci uzeli licencu a osim prototipa, nista nije uradjeno. Sto onda postavlja pitanje. Nema proizvoda a ugovor zabrane za navedene drzave vazi. Ispade da bi Kristi pristao na bilo sta. Jugoslavija nije bila industrijski sposobna za masovnu proizvodnju tenkova sto bi odmah znacilo da kupovina licence nebi imala smisla. I nije nikakav direktan uticaj na nas. Ali recimo Cehoslovacka je imala tenkovsku industriju. Moramo imati u vidu i vreme, sve te radnje su se desavale prije pravljenja poznatih Cehoslovackih tenkova.

T-26 je usao u sluzbu 1931 a 7TP 1935 godine.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.027 seconds with 23 queries.