PALUBA
April 26, 2024, 09:42:56 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 222904 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
DupLikanT
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #720 on: February 04, 2018, 10:56:14 pm »

Ako pogledamo realno u vojsci nikad nece biti nista bolje..vojska se iz godine u godinu urusava, taman kad pomislite da ne moze gore, oni vam dokazu da gresite.
Ovim sistemom za nekoliko godina od vojske nece ostati nista pogotovo kada (ako) udjemo u EU..tada mogu ovaj dobrovoljni vojni rok slobodno da ukinu. Mladi danas imaju vise mogucnosti nego ranije i bas ih briga da rade u vojsci za 36 000, da imaju 20 zaduzenja i da niko to ne postuje i ne ceni, kad mogu da lepo odu u drugu zemlju gde ce raditi posao za koji su placeni i to za mnogo vece pare.
Mozda ja gresim ali sve mi se cini da neko namerno sa vrha i zeli da se ceo sistem urusi.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #721 on: February 05, 2018, 09:48:54 am »

Урушава се цела држава, а не само војска. Јавни превоз, комуналне службе, правосуђе, службе јавне безбедности, здравствени систем, образовни систем,... Војска не може да буде изузета из свега тога.

Тачна је констатација да нико не жели да ради за мање пара. Ако неко добије понуду са стране да ради у приватном предузећи или у другој држави за више новца тај ће напустити не само војску већ и сваку другу државну службу. Зашто би неко возио ауотбус ГСП-а за 50.000 РСД када може за 2.000 евра негде другде? Зашто би неко радио као лекар опште праксе у дому здравља у Горњем Милановцу за 50.000 динара када може исти тај посао да обавља у Аустрији или Шведској за 5.000 евра? Исто то се односи и на припаднике МО и ВС. То је оно што доноси капитализам.

Коме се не свиђа из било ког разлога треба да иде.

И тако се из Србије годишње исели 30.000 људи. То није решење ни за ВС ни за друге државне органе као ни за целокупно друштво. Велики број мојих вршањака је напустио ову земљу, а ради се о квалификованој радној снази и добрим људима, квалитетним. Њима се није свиђало то како ствари стоје овде и шта им се пружа и отишли су. За њима ће отићи и други који о томе размишљају већ дуже време било сами било са породицама. Ко долази на њихово место? Ко попуњава празнину и да ли је уопште попуњава? У Србији је све мање младих, а самим тиме и мање првопозиваца и регрута. Чак и они који немају струку којом могу да конкуришу за послове у иностранству иду на преквалификацију и одлазе (нпр. један саобраћајни инжењер пријатељ мог пријатеља вози трамвај у иностранству).

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #722 on: February 05, 2018, 11:16:52 am »

Ко долази на њихово место? Ко попуњава празнину и да ли је уопште попуњава?


Na njihovo mesto dolaze partijski kadrovi, oni koji su kupili diplome i koji od skole imaju veliki odmor... A zasto bas oni? Pa zato sto im preko partijska knjizica ne pomaze i zato sto im je tamo potrebno znanje koje nemaju. To ovde nije smetnja.
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 146



« Reply #723 on: February 05, 2018, 02:34:41 pm »

'Топ Новости', дневне интернет новине, за 2. фебруар 2018. године, објавиле су у колумни – мој став, чланак под насловом

Ратне дневнице стигле на наплату поново!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Поново је актуелна наплата тзв. ратних дневница из 1999. године. Разна удружења, појединци, али пре свега адвокати нуде преко друштвених мрежа наплату ратних дневница у висини од неколико стотина хиљада динара, до неколико милиона. Елем, адвокати поново у спрези са судијама, пронашли су рупу у закону како да се наплате ратне дневнице из времена када је Србија ратовала против НАТО пакта.
Користе се наводни инструменти 'дискриминације', јер су ратни ветерани наплатили ратне дневнице одлуком тадашње Владе Србије само за подручје Топличког округа као основ да се од државе наплaте 'нове ратне дневнице' на име наводне дискриминације (то што је тадашња Влада демократа ово исплатила као социјалну помоћ уочи избора, судови не узимају у разматрање као правни акт!).
Поједине адвокатске канцеларије нуде услуге путем појединаца, друштвених мрежа и осталог да наплате ратне дневнице из 1999. године, које наводно нису исплаћене правично, па су закинути на хиљаде и стотине хиљада тадашњих припадника Војске Србије који су бранили Србију током НАТО бомбардовања.
Све у свему, 'неко', односно удружена група адвоката и лезилебивића се досетила како да се обогати користећи 'рупу у закону' да наплати наводне ратне дневнице и масовно се пресуђује да држава плати на милионе и милијарде, па ако се наставе одштете за 'дискриминацију', 'претрпљени страх', 'заостале дневнице' итд, то је класично пљачкање државе, а све то ће платити обични грађани јер порез се не убире са Марса! И све ће ово трајати док држава не види да је то попримило озбиљан карактер који се мери стотинама милиона, па и десетинама милијарди динара одштете!
Тада ће ова, преварантска група зарадити милионе и десетина милиона динара, а кратких рукава остаће на десетине хиљада некадашњих резервиста који су сматрали, надали се да без рада могу да наплате наводне ратне дневнице као да су били амерички маринци у рату у Ираку, или ти да су били у најмању руку Обилићи који су Мурата пробуразили!

(Аутор: Милош Ивановић, уредник Топ Новости)
http://www.novostitop.com/prokuplje/ratne-dnevnice-stigle-na-naplatu-ponovo/

n.b. Чланак М. Ивановића не одражава мој став.


* став.jpg (51.08 KB, 696x464 - viewed 57 times.)
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #724 on: February 05, 2018, 02:36:24 pm »

Помињали сте град Зрењанин. Био сам тамо пре две недеље. У њему не ради више ни десети део предузећа који је радније постојао. Она највећа која су држала тај град и људе на окупу су у стечају или избрисана из привредног регистра. Ту никаква касарна или гарнизон не помаже. Све се распада у њему сем главне улице у центру која је пешачка зона. Села и мања места између тог града и Београда делују разваљено. Полусрушене куће.

Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #725 on: February 05, 2018, 07:06:06 pm »

Evo jedna lepa i jedna ruzna vest. Pri samom kraju prosle godine dobio sam poziv od personalca iz moje bivse jedinice. Pita me da li sam menjao broj tekuceg racuna, rekoh nisam isti je. Proveri on da li se slaze sa onim u KAIS-u, kada smo videli da se slaze kaze on meni "Vojska ti je ostala duzna novac za decije paketice za 2014. i 2015. godinu, ocekuj uplatu, ne znam koliko, ali leci ce nesto". Ja pomislim wow, ovo nisam ocekivao. Nekih 10-ak dana iza toga stigne meni resenje da cu dobiti dva puta po 1000 din. Prva pomisao je da sam paketic za dete platio 3500 din jer za 1000 mogu da kupim samo neke slatkise, ali OK, kazem lepo je da su se makar i to setili.Prodje nedelja, dve, tri... Prodje vise od mesec dana. E sada ruzna vest. Zovem ja danas da proverim, sta se desilo. Personalac kaze da je ispao neki problem sa time i da se raspitam u S-1, on je na odmoru. Kako nisam znao broj S1 pozovem bataljon, i onako bez predstavljanja trazim broj S-1. Neki momak, pomocnik mi bez pitanja da broj telefona (mozda sam mogao da trazim i broj od NGS tako Cheesy) okrenem ja, dobijem broj koji sam zeleo, kaze covek, proverice. Cujemo se nakon sat vremena, ispada da je ispala svinjarija oko tih para, da gotovo polovina ljudi nije dobila novac dok druga polovina jeste. Cak su neki dobili novac za jedno dete a za drugo nisu, pa mora da se radi revizija svih resenja, da se vidi o je dobio novac a ko nije. Toliko .
 
@ svercer011
Nije samo Zrenjanin vecina gradova van velikih centara su takvi. Pa MD je pobegao iz Zrenjanina i sada ima proizvodnju u Bugarskoj. Hrvatska koja je u EU, i sa vecim standardom ima jos veci odliv mladih jer im je to dostupnije. Onog momenta kada se otvori laksi odliv mladih to ce se desiti. Mi mozemo da popunimo Srbiju Afganima i Pakistancima. A sami smo krivi za to.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #726 on: February 05, 2018, 07:13:49 pm »

Остави се ти те попуне разним арнаутима, и пошаљи ту попуну право у Немачку где и припада.

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #727 on: February 05, 2018, 10:05:39 pm »


@ svercer011
Nije samo Zrenjanin vecina gradova van velikih centara su takvi. Pa MD je pobegao iz Zrenjanina i sada ima proizvodnju u Bugarskoj. Hrvatska koja je u EU, i sa vecim standardom ima jos veci odliv mladih jer im je to dostupnije. Onog momenta kada se otvori laksi odliv mladih to ce se desiti. Mi mozemo da popunimo Srbiju Afganima i Pakistancima. A sami smo krivi za to.
Huh? Huh?

Pogresio si!Ja sam Svercer011 Cool I potpuno se slazem sa odlivom pametnih ljudi,sta ce ovde! Wink
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #728 on: February 05, 2018, 10:07:14 pm »

Evo jedna lepa i jedna ruzna vest. Pri samom kraju prosle godine dobio sam poziv od personalca iz moje bivse jedinice. Pita me da li sam menjao broj tekuceg racuna, rekoh nisam isti je. Proveri on da li se slaze sa onim u KAIS-u, kada smo videli da se slaze kaze on meni "Vojska ti je ostala duzna novac za decije paketice za 2014. i 2015. godinu, ocekuj uplatu, ne znam koliko, ali leci ce nesto". Ja pomislim wow, ovo nisam ocekivao. Nekih 10-ak dana iza toga stigne meni resenje da cu dobiti dva puta po 1000 din. Prva pomisao je da sam paketic za dete platio 3500 din jer za 1000 mogu da kupim samo neke slatkise, ali OK, kazem lepo je da su se makar i to setili.Prodje nedelja, dve, tri... Prodje vise od mesec dana. E sada ruzna vest. Zovem ja danas da proverim, sta se desilo. Personalac kaze da je ispao neki problem sa time i da se raspitam u S-1, on je na odmoru. Kako nisam znao broj S1 pozovem bataljon, i onako bez predstavljanja trazim broj S-1. Neki momak, pomocnik mi bez pitanja da broj telefona (mozda sam mogao da trazim i broj od NGS tako Cheesy) okrenem ja, dobijem broj koji sam zeleo, kaze covek, proverice. Cujemo se nakon sat vremena, ispada da je ispala svinjarija oko tih para, da gotovo polovina ljudi nije dobila novac dok druga polovina jeste. Cak su neki dobili novac za jedno dete a za drugo nisu, pa mora da se radi revizija svih resenja, da se vidi o je dobio novac a ko nije. Toliko .
 

Dešava se kada ti bukvalno daju sat vremena rok da napraviš i pošalješ spiskove. 'Beš takvu plansku aktivnost.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #729 on: February 05, 2018, 10:21:10 pm »


 Manite se vi Zrenjanina. Nekad bilo ! Nije im valjalo . Razvalili su sve što su mogli. Od tri brodogradilišta ja sam spao na to da radim u Zasavici.
 Ej ?
 Nekada, nekada je Zr bio treći industrijski grad u DRŽAVI . A sada smo na dnu države. Nikakva kasarna tu nije na pomoći.
U ZR ili si u Sexmajeru- Drexmajeru ili nisi uopšte u gradu. Sela nam se generalno prazne . Nije to problem Srednjeg Banata. Mi imamo nesreću da smo između NS i BG. Beže nam mladi tamo ili za poslom ili na školovanje . Pošto nema izgleda za posao ovde ostaju u velikim gradovima. NI moja ćera nema nameru da se vrati ovde.

S poštovanjem
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #730 on: February 05, 2018, 11:59:22 pm »

Svercer, torpedo, oboje 011 izvinjavam se na zameni indentiteta, krajnje nenamerno da ne pomislite svasta  Grin

 @MilosPantovic

 Idu tamo, ali ce da pretekne nesto i za nas...Pogotovu ako udjemo u EU. Onda cemo da budemo veci Nemci od Nemaca.

@ KilerZr u kojoj drzavi bilo ih je mnogo Cheesy Zasto mislis da je bilo gde bolje, van Beograda Nisa, Novog Sada... Pa sta je u Pancevu ostalo od onoga sto je bilo? Samo juzna smrdljiva zona koji ionako nijedan Pancevac ne zeli, truje nam decu. Sada Beograd hoce da napravi obilaznicu oko svog grada za teretnu zeleznicu- kroz Pancevo. Al im je resenje...Za njih jeste, sto se nas tice, ceracemo se.

@Rade
 Pretpostavio sam da je tako. A iskreno, ti novci su mi trebali mnogo vise onda nego sada. Sada hvala bogu radim za pristojnu platu pa mogu sam da priustim. Svakako ce taj novac dobiti moja cerkica "na raspolaganje" kada se rese problemi.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #731 on: February 06, 2018, 01:49:49 am »

естудмилаидихмагкајнемигрантенихмагкајнекилаихмагкајнедибеихмагкајнефергевалтига

Ваља ли? цвај бандитен ин маис

А тема?

Зар не би требало обратити највећу пажњу на висину плата и пензија? Разводњавате се, и читава тема постаје одвојена и бескорисна.



Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #732 on: February 07, 2018, 10:13:10 pm »

Quote
И тако се из Србије годишње исели 30.000 људи. То није решење ни за ВС ни за друге државне органе као ни за целокупно друштво. Велики број мојих вршањака је напустио ову земљу, а ради се о квалификованој радној снази и добрим људима, квалитетним. Њима се није свиђало то како ствари стоје овде и шта им се пружа и отишли су. За њима ће отићи и други који о томе размишљају већ дуже време било сами било са породицама. Ко долази на њихово место? Ко попуњава празнину и да ли је уопште попуњава? У Србији је све мање младих, а самим тиме и мање првопозиваца и регрута. Чак и они који немају струку којом могу да конкуришу за послове у иностранству иду на преквалификацију и одлазе (нпр. један саобраћајни инжењер пријатељ мог пријатеља вози трамвај у иностранству).

Све си ти то лепо написао само фали решење. Уствари, за било какво решење фали свест да се овде може направити све оно што има тамо негде друге, ако се сви помало потрудимо и одрекнемо нечега.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #733 on: February 07, 2018, 10:50:09 pm »

Слажем се делимично. Ја сам остао и одрекао сам се доста тога да бих направио нешто од себе, а још увек се одричем и одрицаћу се. Питање је да ли су сви ти који су отишли имали ичега да се одрекну. Ви сте се одрекли много чега да би сте прво уписали ВА КоВ,  а онда да би сте је завршили и касније дошли до чина пуковника. Ја сам се одрекао исто свега и свачега да бих завршио факултет и преко њега. Ви и ја знамо шта је то и како ствари иду, али неко више није имао шта да занемари.

Решење је да сви кренемо радимо на томе да нам вуде боље: нема забушавања на раду, рад за мање пара, одрицање од луксуза, сурово кажњавање корупције,... Али ко ће то да контролише? Ко ће да спречи оног што зарађује 25.000 да не краде на послу? Ко ће обајсни некоме да мора да живи још 10 или 15 година на минимуму да би нам свима било боље?

Сви смо у томе. И војници, и професори, и учитељи, и лекари, и пекари, и возачи,... Неки не могу више и беже.

Џумба, ви сте барем стекли пензију и стан. Живели сте некад боље некад горе, али не мислим да сте лоше прошли. Шта нас чека и како ће бити не знам. Ви сте имали плату првог у месецу, знали сте колико треба и шта треба за чин поручника, капетана,... п.пук,... генерала. Како до стана, како на одмор,... Радили су судови, радила је пошта, возови су мање каснили,... Данас је све реалтивно. Нико ништа не гарантује. Вама је било гадно да идете на Косово и да се борите, могли сте главу да изгубите. Срећом па нисте. Живи сте. Други су настрадали, али ето то је део вашег посла и ризик који преузимате на себе.

Ја вам ово говорим као неко ко је тек на почетку каријере и неко ко је део генерације која иде одавде. Нас је све мање који смо остали овде. Не кажем, има нас разних, а доста је и бесних: кола, телефони, сплавови, клубови, алкохол, дрога,... Ја од свега тога имам југо 55 и нокију 107. Ово друго не тражим. Најважније би ми било да имам стабилан извор прихода и да могу да планирам нешто.  Има нас и који зарађујемо и по 2.000 евра па смо незадовољни и пљујемо државу, народ и све по реду. Ја овај месец очекујем 20.000 динара. Да ли заслужујем толико после 20 година школовања? Мислим да не, али знам да имају и они који раде за нула динара па се увек тако утешим. Мислим и надам се да ће бити више и боље.

Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #734 on: February 08, 2018, 06:41:09 pm »

Данас сам прочитао саопштење тог војног синдиката и веома се непријатно изненадио.

Жали се писац саопштења да их генерали терају на јутарњу гимнастику. Бесплатно на гимнастику. И жали се, а ја радим ту исту војничку гимнастику зато што се боље осећам. И не кошта ме ништа. Све вежбе, осим оних поскока из чучња.

Значи, војска не може да уради 20 склекова или је нешто друго у питању?

Даље се у том саопштењу наводи да неко тера војску да носи маску, 90 минута. Не каже да ли за време фискултуре. Можда је то док се игра фудбал, чим мере 90 минута. А не каже ни колико често.

И онда писац саопштења прелази на причу о генералу Ђокици, генералу Љубиши, и којешта још надроби, што је непримерено, а онда се ни тај који је писао, а ни тај синдикат који писац наводно представља не могу схватити озбиљно.

На крају, позива све да закасне на посао неколико сати, и како каже, да државу чувају само поменути генерали Љубиша и Ђокица.

Ко чува државу док они не дођу на посао, рецимо око 5 ујутру?

А ја бих се баш радовао кад би подигли плате војсци, и још бих подржао такав корак, али овај га сад претера.

Што не нађе неког писменог и пристојног да пише та саопштења, него овако, кочијашки. Врло, врло непријатно.

Једноставно, неваспитано и непристојно, преко сваке мере.
Logged
Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.054 seconds with 23 queries.