PALUBA
April 24, 2024, 06:59:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 222576 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #750 on: February 10, 2018, 03:39:24 pm »

Da receno je...
 
Receno je mnogo toga, ni broja se ne zna sta ej sve receno a sta nije uradjeno i nece skoro biti.

Sta ima taj ugovorac ili prof.vojnik od toga sto je receno ako se za 3-4 godine raspise jedan konkurs za npr BIA u kome traze 3 analiticara sa PMF, doktoratom i najmanje 5 godina rada na istim ili slicnim poslovima?  Ovo sam onako iz glave napisao uslove nedavnog konkursa u VBA. Pa taj da je zavrsio PMF, da ima doktorat i 5 godina iskustva na analitickim poslovima ne bi bio profesionalni vojnik sa 40 godina.

Logged
DupLikanT
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 89



« Reply #751 on: February 10, 2018, 03:42:43 pm »

Pored toliko obaveza koje ima jedan vojnik jos da nam uvedu i poljoprivredom da se bavimo Cheesy
Pa posle kad jednog dana dodje do rata taj vojnik neka ide da brani zemlju i narod sa vilama i grabuljama.

A sto se zaposljavanja tice..isto u teoriji jeste zabrana na snazi a u praksi to ne vazi
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #752 on: February 10, 2018, 03:48:46 pm »

У УДБУ се увек ишло на препоруку. Већина конкурса која се расписује је углавном намештена не само ту већ и на другим местима. Ја када сам гледао конкурсе за свој посао сви су тражили радно искуство минимум три године, а сада дижу и на 4. Шта то значи? Да мораш да радиш као волонтер - на лер! Е онда када одрадиш ту праксу и када добијеш потврду онда можеш да се надаш нечему, да имаш веће шансе. Млади доктори који тек заврше факултет волонтирају и по 5 и више година на клиникама и никада не буду примљени. На крају се спакују и оду за Норвешку.

У ВС постоје проф. војници који имају факултет. Нису их примили у ШРО па су ишли на одслужење као војници. Онда чекају да заврше лидерски курс па на крају да их некако унапреде у официра. Велики број људи у Србији ради послове за које треба средња стручна спрема са факултетском диполомом. И све је питање када јер има и других који чекају, а места су ограничена.

Знам да хоћеш да кажеш да је то мртво слово на папиру, али тај има некакву формалну предност. Други је немају. Он је барем био туђа брига током тих 6 месеци док је служио војску или док је био проф. војник. Неки су радили на лер 2, 3, 4,... 10 година. Издржавали их родитељи. Замисли тек то.

Овде неће бити боље све док не крену да раде фабрике и док не крену да се зидају пруге и путеви уместо шопинг молова и стаклених солитера. Нит ће војни буџет бити већи нит ће војска имати боље услове јер неће имати... паре.  

Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #753 on: February 10, 2018, 03:48:52 pm »

То ће се постићи развојем привреде и запошљавањем већег броја људи у производњи. Са садашњим односом који износи 1,5 запослених на 1 пензионера ово не може математички да опстане.

Однос је далеко лошији. Основа је производња, а ако се ту мало поразмисли и провере подаци, наша производња је само 16-17% БДП, око 25% потиче од пољопривреде. Проблеми су многобројни и делују нерешиви.

Да, то је добра идеја, дати војницима по пар хектара да се баве пољопривредом, али не знам колико би била успешна реализација иако постоје огромне могућности у потпуно органској производњи. Неки то пробају сами, па иду на сигурно, шљиве, кајсије, ракија и пакмез имају сигурно тржиште вековима.

А што се ратова тиче, већи је проблем што је резерва махом пристала само за последњу одбрану, а нема ко да их замени јер је укинут обавезан војни рок.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #754 on: February 10, 2018, 03:50:33 pm »

Pored toliko obaveza koje ima jedan vojnik jos da nam uvedu i poljoprivredom da se bavimo Cheesy
Pa posle kad jednog dana dodje do rata taj vojnik neka ide da brani zemlju i narod sa vilama i grabuljama.

A sto se zaposljavanja tice..isto u teoriji jeste zabrana na snazi a u praksi to ne vazi

Не одмах него након одласка у пензију или након навршене 35 или 40 године за оног ко не постане официр или подофицир. Ја бих увео такав систем. Дао бих војницима земљу у Војводини и Шумадији и повољне кредите за механизацију и стоку. Помогао бих им на тај начин да имају од чега да се прехране и да привређују. Боље то него на бироу.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #755 on: February 10, 2018, 03:53:07 pm »

Торпедо, пусти сад безбедносне службе, кајсије су важније. Производња опипљивих реалних вредности.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #756 on: February 10, 2018, 03:55:36 pm »

То ће се постићи развојем привреде и запошљавањем већег броја људи у производњи. Са садашњим односом који износи 1,5 запослених на 1 пензионера ово не може математички да опстане.

Однос је далеко лошији. Основа је производња, а ако се ту мало поразмисли и провере подаци, наша производња је само 16-17% БДП, око 25% потиче од пољопривреде. Проблеми су многобројни и делују нерешиви.

Да, то је добра идеја, дати војницима по пар хектара да се баве пољопривредом, али не знам колико би била успешна реализација иако постоје огромне могућности у потпуно органској производњи. Неки то пробају сами, па иду на сигурно, шљиве, кајсије, ракија и пакмез имају сигурно тржиште вековима.

А што се ратова тиче, већи је проблем што је резерва махом пристала само за последњу одбрану, а нема ко да их замени јер је укинут обавезан војни рок.

Наравно да је добра. И не само шљиве, кајсије и јабуке него да производе месо и млеко, а ако држава не да откупну цену  - правац Русија. Од извоза би могли да живе и да не зависе од локалних препродаваца и дерача коже. Има толико необрађене земље, опустелих села и запуштених воћњака да бих решио свачији проблем, али наравно уз његов пристанак.

Сваки нормалан човек, просечне интелигенције зна и разуме да без производње привреда не постоји и да се не може живети од терцијерног и квинтног сектора како су нас убеђивали ''харвардски ђаци'' и остали магови који су овом земљом харали од 2000-те до данас. Без те производње нема ни пара, а ни буџета па тако ни средстава за ВС. Војска може да пружа неке услуге и да зарађује паре (хотел Оморика, ремонт у ТРЗ Чачак, изнајмљивање просторија итд.), али она суштински не зарађује већ ториши - баш као и друге установе.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #757 on: February 10, 2018, 03:56:08 pm »

То ће се постићи развојем привреде и запошљавањем већег броја људи у производњи. Са садашњим односом који износи 1,5 запослених на 1 пензионера ово не може математички да опстане.

Однос је далеко лошији. Основа је производња, а ако се ту мало поразмисли и провере подаци, наша производња је само 16-17% БДП, око 25% потиче од пољопривреде. Проблеми су многобројни и делују нерешиви.

Да, то је добра идеја, дати војницима по пар хектара да се баве пољопривредом, али не знам колико би била успешна реализација иако постоје огромне могућности у потпуно органској производњи. Неки то пробају сами, па иду на сигурно, шљиве, кајсије, ракија и пакмез имају сигурно тржиште вековима.

А што се ратова тиче, већи је проблем што је резерва махом пристала само за последњу одбрану, а нема ко да их замени јер је укинут обавезан војни рок.

Наравно да је добра. И не само шљиве, кајсије и јабуке него да производе месо и млеко, а ако држава не да откупну цену  - правац Русија. Од извоза би могли да живе и да не зависе од локалних препродаваца и дерача коже. Има толико необрађене земље, опустелих села и запуштених воћњака да бих решио свачији проблем, али наравно уз његов пристанак.

Сваки нормалан човек, просечне интелигенције зна и разуме да без производње привреда не постоји и да се не може живети од терцијерног и квинтног сектора како су нас убеђивали ''харвардски ђаци'' и остали магови који су овом земљом харали од 2000-те до данас. Без те производње нема ни пара, а ни буџета па тако ни средстава за ВС. Војска може да пружа неке услуге и да зарађује паре (хотел Оморика, ремонт у ТРЗ Чачак, изнајмљивање просторија итд.), али она суштински не зарађује већ ториши - баш као и друге установе.

Слажем се.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #758 on: February 10, 2018, 03:59:38 pm »

Не одмах него након одласка у пензију или након навршене 35 или 40 године за оног ко не постане официр или подофицир. Ја бих увео такав систем. Дао бих војницима земљу у Војводини и Шумадији и повољне кредите за механизацију и стоку. Помогао бих им на тај начин да имају од чега да се прехране и да привређују. Боље то него на бироу.

Их, па лако је бити паметан и видети шта је најбоље и најлакше, али ваљда знаш да то није дозвољено, јер никоме није потребна држава која решава своје проблеме самостално. То није у духу окуп... овај глобализације.



Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #759 on: February 10, 2018, 04:13:12 pm »

Ajde malo manje fantaziranja. Ovoj drzavi da je interes poljoprivreda ona bi novac skrakan u vestacko odrzavanje zelezare u Smederevu, FIAT u Kragujevcu i slicne ``visokotehnoloske`` projekte usmerila u poljoprivredu, vocarastvo, stocarstvo... Ali ne moze jer neko na uvozu treba da obrne lovu. Zato nemojte fantazirati o tome da drzava vojniku da zemlju i on od toga da zivi. Vidim u ovoj su se drzavi svi poljoprivredni proizvodjaci usrecili jos sam o polovne vojnike cekaju da im se pridruze.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #760 on: February 10, 2018, 04:32:19 pm »

Изгледа да сви, мање више слично размишљамо о проблему.

"Није паметан онај који зна шта треба да се ради, него онај који ради оно што зна." - заборавио сам ко је то рекао.


Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #761 on: February 10, 2018, 05:09:50 pm »

Mislim da u VS prvo fale usavrsavanja za PRV. Toga gotovo da nema, ako izuzmemo obuku da koriste druga oruzija ili orudja (npr, kod mene je svaki MB imao sertifikat i za DP i za MB 82mm, i za BGA) zarad multipraktik vojnika jer nema dovoljno da svako radi samo svoj posao. Kada izadje iz VS on zapravo i ne zna nista drugo da radi, i zaista ne vidim problem dati tim ljudima prednost u obezbedjenju drzavnih institucija u odnosu na radnike koji nikada nisu prisli vojsci, cisto praktican razlog, ko je bolje obucen? To, dati im hektar zemlje i kravu bas i nije...Necu komentarisati. Ako drzava ne moze da podrzi profesionalnu vojsku onde ne treba ni da je ima. Ionako mnogi zagovaraju povratak obaveznog sluzenja vojske. Ali to pokazuje samo slabost nase drzave i komandnog kadra.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #762 on: February 10, 2018, 07:52:23 pm »

Ajde malo manje fantaziranja. Ovoj drzavi da je interes poljoprivreda ona bi novac skrakan u vestacko odrzavanje zelezare u Smederevu, FIAT u Kragujevcu i slicne ``visokotehnoloske`` projekte usmerila u poljoprivredu, vocarastvo, stocarstvo... Ali ne moze jer neko na uvozu treba da obrne lovu. Zato nemojte fantazirati o tome da drzava vojniku da zemlju i on od toga da zivi. Vidim u ovoj su se drzavi svi poljoprivredni proizvodjaci usrecili jos sam o polovne vojnike cekaju da im se pridruze.

Ја говорим о ономе шта бих ја урадио да имам одрешене руке и да одлучујем. То је моја замисао која би наишла на подршку. Нисам говорио о томе шта може и шта би требало да се ради у држави са тренутним руководством и законским решењима. Фантазија, како је ти називаш, је лако остварива јер ми за то имамо потенцијал, али немамо вољу и немамо људе на врху који би то спровели. Боље би било да нам земљу обрађују бивши припадници ЈНА/ВЈ/ВС него мигранти из Бангладеша и Сомалије.

Краљ Никола је делио Црногорцима који су преживели Руско-јапански рат поседе око Скадарског језера да ту живе и раде након службе.

Што се тиче Фијата ја бих га први лишио субвенција и поклона као и свако приватно привредно друштво било страно, било домаће које послује под таквим условима.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #763 on: February 10, 2018, 07:55:36 pm »

Mislim da u VS prvo fale usavrsavanja za PRV. Toga gotovo da nema, ako izuzmemo obuku da koriste druga oruzija ili orudja (npr, kod mene je svaki MB imao sertifikat i za DP i za MB 82mm, i za BGA) zarad multipraktik vojnika jer nema dovoljno da svako radi samo svoj posao. Kada izadje iz VS on zapravo i ne zna nista drugo da radi, i zaista ne vidim problem dati tim ljudima prednost u obezbedjenju drzavnih institucija u odnosu na radnike koji nikada nisu prisli vojsci, cisto praktican razlog, ko je bolje obucen? To, dati im hektar zemlje i kravu bas i nije...Necu komentarisati. Ako drzava ne moze da podrzi profesionalnu vojsku onde ne treba ni da je ima. Ionako mnogi zagovaraju povratak obaveznog sluzenja vojske. Ali to pokazuje samo slabost nase drzave i komandnog kadra.

Број припадника приватног обезбеђења је сада већи од броја припадника ВС. Слажем се да треба дати бившим официрима и војницима да обезбеђују зграде, али ни ту се не могу сви сместити и наћи посао. Велики број њих већ ради тамо било на извршилачким местима било као шефови. Исти је случај и са бившим припадницима МУП-а.

А што се тиче тога да војник не би могао да обрађује земљу... Ево сада сам баш разогварао сам пријатељем из Сомбора који је завршио факултет и намерава да купи неко земљиште и да крене да га обрађује пошто од школе и дипломе нема превелике добити.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #764 on: February 10, 2018, 07:58:00 pm »

Ajde bre Torpedo koje odresene ruke? Pa niko ko dodje na vlast nema odresene ruke jer ima obavezu prema onima koji su ga doveli na vlast. Tako da i ti kada bi ne daj Boze dosao na vlast ne bi imao odresene ruke nego verovatno konopac oko vrata. Mislis da ova, ona prethodna ili ona vlast pre nje nisu znale za ovo sto mi pricamo? Pa jesu, nisu oni glupi sali se zna ko je gazda a gazda odlucuje a ne radnik. I svi znaju sta bi dok ne dodju na funkciju onda odjednom zaborave.
Logged
Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.