PALUBA
March 29, 2024, 03:20:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220494 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #240 on: November 19, 2015, 08:56:43 pm »

Od 1.1.2008. do dana danasnjeg

Ima tu nešto i od ranije!

Vojni penzionrei iz CG su prešli sa ''zajedničkog'' na CG budžet 2006. godine.
Znam da su neki penzioneri podneli tužbu za određene zaostatke pre tog perioda - i neki su dobili na sudu, pa su im pare isplaćene.
Ja sam po inerciji, takođe sa grupom penzionera unajmio advokata iz SR, i tražio isplatu, ali mi je odbijena tužba sa obrazloženjem da sam u penziju otišao ''suviše kasno'' da bi moja potraživanja bila opravdana i razmatrana. (pošao sam u penziju 01.01.2006.)

Poznajem ljude iz mog neposrednog okruženja koji su iz SR dobili po oko 1.000 - 1.800 €, na osnovu sudske presude, a za period dok se penzija isplaćivala iz zajedničkog fonda SCG.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #241 on: November 19, 2015, 09:15:31 pm »

To ranije nema veze sa ovim. To od ranije je ono po koeficijentu K3, clan 200 i nesto Zakona o VJ koji kaze da je najniza plata oficira u VJ 3 prosecne plate u privredi SRJ  itd.
A to po K3 ovde stoji i vise gotovo niko ne pominje. Pa ja sam podneo tuzbu jos 2001 godine i jos nista nema po tom pitanju. Kazu da je to sve zamrznuto, obustavljeno ili tako nesto, a nedavno se pojavila neka prica da je u tom clanu pisalo ``ukoliko u budzetu bude sredstava za isplatu`` Tih sredstava naravno nije bilo tako da pisi propalo. Uostalo ko da isplati tolike pare? Ja verujem da nema tog vestaka finansijske struke u Srbiji koji bi mogao da izracuna taj dug. Mnogo je velika to cifra ne bi znali ni da je samo procitaju.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #242 on: November 19, 2015, 10:19:52 pm »

Nema veze sa K3, odnosi se na penziju! Isplaćeni zaostaci od 1.000 i još malo više € se ne uklapaju u tu šemu.
Istražiću detalje, pa ću napisati - možda nekom pomogne.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #243 on: November 19, 2015, 10:25:54 pm »

Pa imao je neki mali dug  od 2004 do 2007. godine
To bi se uklopilo u tih 1000+ evra, ali to takodje nema bas nikakve veze sa ovim. A to se dosta brzo resava, advokat ode u PIO zatrazi izvod koliko se po tom osnovu duguje, preda to sudu a ovi iz PIO uopste ne idu na ta rocista.
Logged
ivemaster
mornar
*
Offline Offline

Posts: 25



« Reply #244 on: November 20, 2015, 11:33:29 am »

Jedno pitanje u vezi sa ovom vansudskom ponudom,moj komsija,vojni penzioner,nije tuzio drzavu,sad mu stiglo pusmo iz PIO fonda,o tom vansudskom poravnjanju,dali treba prihvatiti ili ne,sta da ocekuje ako podpise/ne podpise,hvala
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #245 on: November 20, 2015, 11:39:46 am »

Posto nije tuzio on nema nikakvih sudskih i advokatskih troskova. Verovatno mu je isplativije da potpise i saceka da mu novac bude uplacen. Tako sam bar razumeo svog advokata ali i ostale koji se bave ovom problematikom.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #246 on: November 20, 2015, 12:16:52 pm »

Jedno pitanje u vezi sa ovom vansudskom ponudom,moj komsija,vojni penzioner,nije tuzio drzavu,sad mu stiglo pusmo iz PIO fonda,o tom vansudskom poravnjanju,dali treba prihvatiti ili ne,sta da ocekuje ako podpise/ne podpise,hvala

Треба.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #247 on: November 20, 2015, 08:45:06 pm »

Quote
Jedno pitanje u vezi sa ovom vansudskom ponudom,moj komsija,vojni penzioner,nije tuzio drzavu,sad mu stiglo pusmo iz PIO fonda,o tom vansudskom poravnjanju,dali treba prihvatiti ili ne,sta da ocekuje ako podpise/ne podpise,hvala

Apsolutno treba. Ako čeka ništa neće dobiti. Dakle, ili da tuži državu pa da se sudi za kamate sa verovatnoćom da će to dobiti, ali za 2-3 godine (toliko traje sudski postupak koji uzgred treba unapred platati) ili da uzme te pare. Kada ode u Fond PIO potpisaće vansudsko poravnanje (da se slučajno kasnije ne bi predomilsio i tužio) u kome će pistai da će mu biti isplaćene te pare nakon (mislim) 16. janura 2016. godine. To ne znači da će pare dobiti baš 16. januara, ali će dobiti do marta sigurno.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #248 on: November 20, 2015, 08:47:03 pm »

Meni ponuda za vansudsko poravnanje još nije stigle - bio u Fondu PIO Obrenovac, rekli mi da idem u Beograd - to ću u ponedeljak.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #249 on: November 20, 2015, 08:51:19 pm »

Kad ćemo mi u CG da dođemo u tu fazu gde ste vi sada u Sr? Vi ste godinama kaskali za nama - a sad ste nas pretekli
Naša ministarka rada i socijalnog staranja, gospođa Kovačević nam je obećala da će aktivnosti po tom pitanju da uskladi sa Srbijom.
Pre neki dan smo joj prosledili jedno pismo, u tom smislu - da je podsetimo šta se ovih dana dešava u Sr.
Čekamo odgovor!
Logged
davi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181


« Reply #250 on: December 03, 2015, 12:42:00 am »

Politika: Vojnicima smanjene dnevnice

Mere štednje koje država sprovodi već godinu dana još jednom će se odraziti na standard vojnika.
Izvor: Politika sreda, 2.12.2015. | 15:16


Iako su im plate uvećane za dva odsto, znatno su im smanjene dnevnice, naknade za putovanja, dežurstva, obezbeđenje Kopnene zone bezbednosti, kao i za deaktiviranje i uništavanje ubojnih sredstava, piše Politika.

Ukoliko nova pravila zažive, naknada za dvadesetčetvoročasovno dežurstvo, odlazak na teren ili obuku, iznosiće 800 dinara dnevno, umesto dosadašnjih 1.100 dinara.

U skladu sa smanjenjem naknade za putovanje svim državnim službenicima, svaki vojnik koji po službenoj dužnosti bude upućen na put imaće džeparac od svega 150 dinara. Nova pravila, propisana posebnim rešenjem Ministarstva odbrane, trebalo bi da stupe na snagu ovih dana. Vojni sindikat Srbije uložio je žalbu na doneto rešenje, o kome bi trebalo da se izjasni Vlada Srbije.

Za razliku od vojnika, koji sada imaju na raspolaganju dnevnicu od 150 dinara ukoliko putuju na primer, od Sombora do Bujanovca, pripadnicima MUP- a Srbije biće povećane dnevnice.

Naime, predstavnici sindikata policije su sa premijerom Aleksandrom Vučićem dogovorili načine da se poboljša status zaposlenih u policiji, koji će u 2016. godini dobiti i jednokratnu novčanu pomoć u iznosu od oko 20.000 dinara, a biće povećane i dnevnice za operativni sastav MUP Srbije.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #251 on: December 03, 2015, 02:18:25 pm »

Ovi iz vlade bas vode racuna o standardu zaposlenih u vojsci.

Mislim posto profesionalni vojnici (ugovorci) imaju toliko velike plate.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #252 on: December 03, 2015, 02:28:11 pm »

Za razliku od vojnika, koji sada imaju na raspolaganju dnevnicu od 150 dinara ukoliko putuju na primer, od Sombora do Bujanovca, pripadnicima MUP- a Srbije biće povećane dnevnice.

Naime, predstavnici sindikata policije su sa premijerom Aleksandrom Vučićem dogovorili načine da se poboljša status zaposlenih u policiji, koji će u 2016. godini dobiti i jednokratnu novčanu pomoć u iznosu od oko 20.000 dinara, a biće povećane i dnevnice za operativni sastav MUP Srbije.

A ko će da čuva režim? Vojska...teško, prečesto je ovde vojska bila na strani naroda. To su znale i glavešine tzv DOS-a, pa je oformljena žandarmerija da služi kao pretorijanska garda, a sve krupnije vojne jedinice su izmeštene iz BG-a preko mostova, ili su jednostavno ukinute. Ovi sadašnji nisu u ljubavi sa žandarmerijom, tako da im policija ostaje kao jedina opcija.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #253 on: December 03, 2015, 05:08:14 pm »

Za razliku od vojnika, koji sada imaju na raspolaganju dnevnicu od 150 dinara ukoliko putuju na primer, od Sombora do Bujanovca, pripadnicima MUP- a Srbije biće povećane dnevnice.

Naime, predstavnici sindikata policije su sa premijerom Aleksandrom Vučićem dogovorili načine da se poboljša status zaposlenih u policiji, koji će u 2016. godini dobiti i jednokratnu novčanu pomoć u iznosu od oko 20.000 dinara, a biće povećane i dnevnice za operativni sastav MUP Srbije.

A ko će da čuva režim? Vojska...teško, prečesto je ovde vojska bila na strani naroda. To su znale i glavešine tzv DOS-a, pa je oformljena žandarmerija da služi kao pretorijanska garda, a sve krupnije vojne jedinice su izmeštene iz BG-a preko mostova, ili su jednostavno ukinute. Ovi sadašnji nisu u ljubavi sa žandarmerijom, tako da im policija ostaje kao jedina opcija.

Motorista tako je bilo i pre DOS-a - ista prica.

E onda je dosla `99 pa su se malo setili vojske samo su propustili da od 1995. nabave nesto raketnih sistema PVO pa smo prosli kako smo prosli `99.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #254 on: December 03, 2015, 06:15:35 pm »



   Ne treba porediti ove dve službe iako na neki način vrše sličan posao koji se u mnogome prepliće. Svako ponaosob ima dobre i loše strane pa su im i prinadležnosti različite onako kako su ih svako za sebe ostvarivali. O nekoj netrepeljivosti među ovim službama nema govora, a i ono što se ranije događalo je bilo sporadično. Pogotovu što je Policijski sindikat odnedavno mentor i saradnik Vojnom sindikatu kome je ovakva vrsta pomoći svakako dobrodošla. Procentualno veću povišicu plate i jednokratnu pomoć će u narednom periodu dobiti i prosvetari pa se to ne komentariše na ovakav način. Jednostavno, Vlada kao poslodavac je tako odlučila da rasporedi primanja svojih zaposlenih.

    Šta mislite ko će namiriti razliku do 15.000 otpuštenih sada kada je Sud potvrdio pravo žena zaposlenih u državnoj upravi da rade do navršetka punog penzionog staža, bez trajnog umanjenja penzije ? Želeo bih ovom prilikom da pozdravim vojne penzionere kojima je Ustavni sud takođe potvrdio pravo na povećanje penzije i jednokratnu isplatu zaostataka. Stvarno su se izborili za sve nas a ne samo za njih same...


Logged
Pages:  1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.