PALUBA
April 25, 2024, 05:06:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 222697 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #255 on: December 03, 2015, 08:01:57 pm »

Sto je veca solidarnost to se ce se vise lakse ostvariti prava svih. Zato bi trebali sindikati i uduruzenja vojnih penzionera da tesno saradjuju a onda zajendo da idu prema drugim udruzenjimai i sindikatima.

Ovako pojedinacno testo da se nesto mozer uraditi.
Logged
davi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181


« Reply #256 on: December 06, 2015, 02:48:09 am »

Смањењe дневница војницима пред Уставним судом Србије

Војни синдикат Србије поднео иницијативу за оцену законитости Правилника о изменама и допунама Правилника о накнади путних трошкова и накнада који је прописало Министарство одбране

Војни синдикат Србије поднео је јуче Уставном суду иницијативу за оцену законитости Правилника о изменама и допунама Правилника о накнади путних трошкова и накнада који је прописало Министарство одбране. Овим документом, као што смо већ писали, смањене су дневнице запосленима у Војсци. Накнаде за службена путовања износе свега 150 динара, док се двадесетчетворочасовно дежурство, стража, одлазак на терен или обуку плаћају 800 динара дневно уместо досадашњих 1.100 динара. Нова правила прописала су и мање накнаде за обезбеђивање Копнене зоне безбедности које су са 2.500 смањене на 1.500 динара, док ће чланови екипе за уништавање убојних средстава уместо 5.000 дневно примати 4.400 динара.

Због још једног „стезања каиша” на рачун Војске протестовао је Војни синдикат Србије који је Влади Србије поднео жалбу на измене и допуне овог правилника. Спорни документ, како тврди Војни синдикат Србије, прописао је обрачун накнада на незаконит начин, а многе његове одредбе у супротности су са законима о војсци и раду. Један од њих је члан у складу са којим су официри и подофицири запослени на одређено време изузети од примања дела накнаде за становање, сматрају у Војном синдикату Србије. Синдикалци су се жалили и на утврђивање накнаде за дежурство у здравственим установама која је како кажу, мања него што закон прописује.

„Оспоравани правилник прописује да се накнада здравственим радницима обрачунава од основне плате, а не од основице и то у износу мањем од износа прописаног законом. Закон о раду налаже да запослени за исти рад остварује једнаку зараду. Применом одредби овог правилника два хирурга који дежурају у војној здравственој установи, а различитог су чина, неће имати исту накнаду за стручно дежурство јер немају исту плату, иако раде исти посао”, наведено је у допису Војног синдиката Србије.

Izvor: www.politika.rs


Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #257 on: December 12, 2015, 10:12:00 pm »


Taj vojni sindikat je sprdnja, i ja uzimam ispisnicu cim dodjem u kasarnu. Ne vredi mojih 300 din mesecno, za te pare kupicu ceri 3 cokolade.

 Raspisali ste se silno oko penzija, a prilicno mlako za dnevnice. Svedocanstvo o tome da je svakom svoje dupe najmilije. Ionako jedva spajamo kraj sa krajem, a da ne pricam da su sve aktivnosti gurnuli u preraspodelu, pa toboze imamo slobodne dane, samo nemamo kada da ih koristimo, jer nema ko da radi. Nema. Ljudi masovno daju otkaze u vojsci, u drzavi gde nista ne rade ljudi masovno beze. Smisljaju neke sulude rotacije za KZB gde racunaju 100% (preostalog) ljudstva ko da niko nece da se razboli, da otkaz, ili jednostavno iskrivinari, a od nas ocekuju "da se zalozimo za jedinicu" a ta ista jedinica nas tretira kao poluljude. 3 dana gadjanja, 6 slobodnih dana! Moje dete ne moze da jede te dane. I to je to, uskoro odlazim iz VS. Dosta mi je, ne mogu, osramocen sam, ozlojedjen, ponizen. A dace bog odlazim i iz zemlje i vodim porodicu sa sobom. Ne mogu vise da hranim porodicu sa 31 000 mesecno. I necu da za te pare budem na dugme i da nemam ni vikende, ni slobodne dane, cuveno pitanje kada trazis slobodan dan (zaradjen famoznom preraspodelom) " sta ce ti?" Zar je bitno, umoran sam hocu da spavam ceo dan, da odem negde sta god. Evo, sada ce moci da prime jednog od tih 100 sto cekaju na moje mesto ispred kapije.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #258 on: December 12, 2015, 10:22:52 pm »

Žao mi je što je tako kako kažeš, šta da ti kažem, i moj sin radi za te iste dnevnice/slobodne dane a i ja sam do 2006...

I, niko ne čeka, a kamoli njih 100 na tvoje mesto...
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #259 on: December 12, 2015, 10:29:45 pm »

Spominju se i neka solidna smanjenja plata. Zna li neko nesto o tome?
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #260 on: December 13, 2015, 11:53:06 am »

Žao mi je što je tako kako kažeš, šta da ti kažem, i moj sin radi za te iste dnevnice/slobodne dane a i ja sam do 2006...

I, niko ne čeka, a kamoli njih 100 na tvoje mesto...

  Boro, to je istina koju svi kriju pod tepih. Ne sme da se kaze, kao da smo u Severnoj Koreji. Ako je ministar najbolji ministar do sada, ne znam za koga je. Za nas, najnize vojnike nije. Ne vidimo nista da je ucinjeno za nas. Kada su policajci dobijali po 10 000 mesecno mi nismo. Onda im je to ubaceno u platu, pa su dobili smanjenje, sto su defacto dobili povisicu, a nama skinuli. Eto dogodine dobijaju 20 000 pomoc a mi opet, nista. Mi ne smemo da se bunimo. Prosvetarima zafali para, ajde da skinemo vojsci, oni opet ne sme da se bune. Kada ce neko shvatiti da sa 31000 ne moze da se zivi. A kamoli da se " zalozis za jedinicu" . Za 60 000 bih razmislio koliko bih sebe dao. Za 31000...nemam sta da razmisljam.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #261 on: December 13, 2015, 07:18:51 pm »




   Još jedanput pozdravljam vojne penzionere koji se bore da svima u vojsci bude bolje a ne samo njima. Čujem da je vlada produžila rok za anketu da li žele da im se pare donesu na kućnu adresu ili će morati u poštu u red... To što se upravo sada smanjuju dnevnice za 30% i što se umesto obećanih 2% povišice pominje 15% i 8% smanjenja plata da ne bi bilo otpuštanja sigurno nema nikakve veze sa njihovim skromnim zahtevom da im se dva puta povećaju penzije i to u novembru 2007. a sada i januaru 2008.
 
   Takođe bih se zahvalio i pripadnicama ženskog pola koje su ispunile ili će uskoro ispuniti uslov za PUNU penziju po osnovu radnog staža predviđenog za žene, a tom istom Ustavnom sudu su se obratile i dobile presudu da imaju pravo da rade do tzv. muške penzije od 45 godina staža ili 65 godina života. Ako se sećate, ovo pitanje penzionisanja žena u državnoj upravi je pokrenula doktorica koja je izjavila da će promeniti pol da bi ostvarila svoje "pravo" da radi i nakon sticanja uslova za odlazak u redovnu penziju zato što u zakonu o PIO piše da se u penziju po sili zakona odlazi sa 45 godina radnog staža. O pravima onih koji će zbog toga dobiti otkaz da bi se namirio dogovoren broj smanjenja zaposlenih u javnom sektoru, a koji su dosta mlađi i izdržavaju svoju maloletnu decu Ustavni sud verovatno neće na ovaj način odlučivati jer se tako nešto ne pominje u zakonu.

   Kada pročitate ispovest profesionalnog vojnika i uporedite sa gore navedenim shvatate da vlada jednostavno mora nekome da oduzme da bi drugome dala. U ovom slučaju iza pomenutih penzionera i onih koji to još uvek ne žele da postanu stoje presude Ustavnog suda, što im daje potpunu legitimnost u ostvarivanju njihovih prava, dok iza nas zaposlenih stoji samo nejaki sindikat bez prava na štrajk osnovan pre nekoliko godina. Ne treba zaboraviti ni naredne izbore koji bi mogli biti na proleće jer tu će se požnjeti ozima pšenica zato što moj tata od 75 godina ide da glasa a moji maloletni sinovi još uvek ne, iako su i jedni i drugi izdržavana lica. Decu izdržavam od plate a za mamu i tatu uplaćujem doprinose tako da i jedne i druge izdržavam ja, ali samo ako radim.

   Ovakva manipulacija glasovima sve brojnije penzionerske populacije nije ništa novo i specijalitet je Balkana od uvođenja višestranačja. A leka ima i svi znaju za njega samo ne idu u apoteku sa već napisanim receptom. Nisam za to da se penzionerima ukinu biračka prava, naprotiv neka ih i dalje voze reanimobilima na dan glasanja, ali zašto onda i naša deca ne bi imala pravo glasa kad to već imaju naše mame i tate? Ona malo starija bi mogla i sama da zaokružuju stranku ili političara koji im najviše nudi a za sasvim male bebe smo tu mi roditelji kao njihovi regenti do sticanja punoletstva. Šta mislite kako bi onda izgledala skupština i da li bi jedan PUPS bio mirođija u svakoj čorbi. Da li bi se dečiji dodaci i prinadležnosti porodiljama isplaćivale kako kad ,a penzije u minut?

   Takođe, za drugarice koje se ne daju godinama već drže svoja radna mesta na kojima ih verovatno niko puno i ne štreca pošto su pred penzijom, a tuku najveće plate s obzirom na minuli rad i dostignutu funkciju bih ponovo otvorio npr. Aleksinački rudnik pa neka tu ostvare svoje ustavno pravo na rad do 45 godina staža, a ne u kancelarijama i direktorskim foteljama.






Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #262 on: December 13, 2015, 08:41:13 pm »

Наравно, Мићо, криви су пензионери и жене. И једне и друге треба пре пензије побити. Тако ће бити испуњен идеал пензионог фонда - нема пензија,а како из твог писања разазнајем и дела запослених, барем у Војсци. Пензионери, посебно војни, а и залудне докторке и остале жене џабе једу хлеба и троше паре радничкој класи у Војсци и изван ње. Тако ће више остати пара, а богами и лекова  запосленима (мислим на оне "лекове" које нудиш) и неће бити проблема.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #263 on: December 14, 2015, 01:05:20 am »



   Iako sam ogorčen, uostalom kao i većina kolega koji su zaposleni, nisam rekao da su penzioneri krivi zbog trenutne situacije, bez obzira na svu ironiju . Malo šale i satire ne treba nikoga da vređa iako je tema ozbiljna. Znamo svi ko je doveo do takve situacije i zašto se izaziva netrepeljivost među pojedinim kategorijama ljudi/glasača, konkretno između penzionisanih i zaposlenih u državnoj službi. Meni samo smeta nedostatak solidarnosti i osećaja za meru u situaciji kada će veliki broj od 15.000 zaposlenih ostati bez posla i bilo kakvih prihoda za svoje porodice, uz smanjene otpremnine i nedostatak socijalnog programa dok će drugi dobiti "preko leba pogače". I pri tome se žustro braniti kako su oni to nekad, negde "zavredili" umesto da budu zahvalni što su penzije koliko-toliko dovoljne i redovne.

   Nigde nisam pročitao da je UVP ili PUPS ili bilo ko drugi izjavio da treba sačuvati što više radnih mesta, a država pomenuti dug neka pretvori u obveznice ili jednostavno neka odloži isplatu za vreme kada bude bolje, a ne baš sad kada ljudima visi egzistencija u vazduhu čekajući da li će biti na spisku i šta će nam još ukinuti ili smanjiti.

   Ono što je Tihi napisao u većoj meri pogađa većinu nas zaposlenih u državnoj službi, bez obzira na čin ili status i na neki način predstavlja apel da se nešto preduzme. To je ono što je zabrinjavajuće i što će ostaviti posledice, a ne ova naša nadmudrivanja po forumima. Nadam se da će oni koji mogu da odlučuju o ovom velikom problemu čuti za naše mišljenje i preduzeti nešto što bi pomoglo i jednima i drugima a ne da stavljaju oca naspram sina ili starijeg kolegu od koga je učio zanat protiv mlađeg koji još radi...




Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #264 on: December 14, 2015, 07:59:14 am »

Ja se slažem sa Džumbom. Poslednji dan radnog veka, kada prođe radno vreme, streljati ljude a račun za utrošeni metak da plati porodica.

I nema problema.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #265 on: December 14, 2015, 08:55:04 am »

umesto da budu zahvalni što su penzije koliko-toliko dovoljne i redovne.


Vidis ti se zalis na platu os 31.000 kao nedovoljne a kazes da je meni kao vojnom penzineru dovoljno 30.500 (do proslog meseca) odnosno oko 32.000 od ovog? To mi nikako nije jasno. Ili ti mislis samo na one koji imaju penzije od 50-60.000 i vise? I imas li predstavu koliko je vojnih penzionera koji imaju isti iznos penzije kao ja? A ima i onih koji imaju i ispod 30.000, verujem da takvih nije mnogo ali ih ima sigurno.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #266 on: December 14, 2015, 12:41:48 pm »

umesto da budu zahvalni što su penzije koliko-toliko dovoljne i redovne.


Vidis ti se zalis na platu os 31.000 kao nedovoljne a kazes da je meni kao vojnom penzineru dovoljno 30.500 (do proslog meseca) odnosno oko 32.000 od ovog? To mi nikako nije jasno. Ili ti mislis samo na one koji imaju penzije od 50-60.000 i vise? I imas li predstavu koliko je vojnih penzionera koji imaju isti iznos penzije kao ja? A ima i onih koji imaju i ispod 30.000, verujem da takvih nije mnogo ali ih ima sigurno.

 Ja se zalim na konstantan pad standarda PRV i sto to nikoga ne zanima. Zalim se na to sto vojska stedi gorivo u KZB, pa kamion sa vodom umesto svaki dan ide svaki drugi dan, pa nam je dozvoljeno kupanje jednom u 5 dana. Zalim se na moje iscepane cizme, i pohabanu uniformu. Na balisticku opremu koja izgleda kao da je granata pala na 10m od mene a nove se cuvaju u magacinima, a kojoj je uzgred istekao resurs. Na nedovoljno hrane, pa sam pred svaki teren moram da kupujem suhomesnate proizvode i gotova jela. Zalim se na to sto me pakuju u kamion sa 2 kubika drva, da ne bi slali drugi kamion i tako ustedeli. Zalim se na to sto se igraju mojom glavom za 31 000. A najvise me boli kada cujem kako smo motivisani, spremni, dobro placeni. E to mi smeta najvise.

Sto se gorepomenute doktorice tice, mene bi na njenom mestu bilo sramota. Posebno zato sto znam nekoliko zaista brilijantnih doktora koji rade volonterski, u nadi da ce ih neko nekada zaposliti, sa prosecnom ocenom na faxu iznad 9, i koji ne mogu da dobiju posao, a ne zele da odu iz Srbije, iako bi ih svet oberucke prihvatio! I ta predpenzionerka doktorica ima svoj deo krivice zasto ce neko, mozda i mnogo kvalitetniji od nje otici iz zemlje kada shvati kako ovde stvari stoje.

 Sto se samih penzionera tice, pa i vojnih, nemam nista protiv da ljudi jure svoje, da zive pristojno. Ali kada mi koji radimo ne zivimo pristojno, kako ce onaj koj je u penziji? Zar nije vaznije da se nasa deca (ne ja, moja deca) izvedu na put, i da im se omoguci pristojan zivot? Pricate o odbrani Srbije, vojnici ste...a Srbija samu sebe ubija. Odlivom mladosti u inostranstvo, pameti, ljudi pre svega Srbija se prazni. Ovde ostaju mediokriteti koji su partijski potkovani pa su zaposleni na javnim mestima, a u sta mislite ko dolazi u nastali vakum? Iz sela se ide u gradove. Iz gradova u Beograd, Novi sad, Nis. Iz njih se ide u beli svet. Bela kuga nas ubija. Ja imam jedno dete i ne smem da se usudim da dobijem jos jedno pored svake zelje. Zar nije to prioritet koj svi trebamo da jurimo? Da onaj tamo Tihi, ili njemu slicni ima po troje dece, i da ne pomisli da ode iz Srbije, da budu produktivni i zadovoljni clanovi drustva? Ako uspem u tome ( a posveticu svoj zivot tome) da izvedem porodicu iz drzave, moja dece nece vise biti Srbi. Bice...neki tamo, srpskog porekla. Mozda ce doci tu i tamo na odmor, i to je to. Vec njihova dece ce biti kompletni stranci. Nije to moja zelja, to je realnost.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #267 on: December 14, 2015, 02:01:55 pm »

Vidis tamo negde u vreme t.11 na istom mestu na granicu rezervni pripadnik MUP je imao dnevnicu od 24 dinara za smenu od 8 sati na jednom mostu. Spavao je u hotelu i tamo se hranio i iamo je mitraljez koji nije znao da psotavi na postolje vec je mene jednom priliko zaustavio i pitao da mu pokazem. I taj je odgovarao samo za sebe i ono sto mu je izdato na revers.
Istovremeno pripadnici vojske su se jedva izborili za pola dnevnice (puna dnevnica u VJ je tada bila 18 dinara) jer imaju obezbedjenu hranu i smestaj (u sumi). Uz 24-vorocasovnu odgovornost za tehniku i ljudstvo.
I taj pripadnik MUP se vozio i Landroverima a ja idem u AR55, i on je tu bio dva meseca a ja provedoh 14 meseci i 22 dana. I ja jedva dobih 2 dana da odem da kuci zbog veridbe.

Dakle gospodo draga trenutni pripadnici VS, bilo je toga i ranije i to nije nista novo. Jedan manji krug ljudi koji je u vojsci ima pristojne plate i privilegije dok su svi ostali dundjeri. Sada imate sindikat, mi onda nismo imali. Izvolite pa umesto sindikalne prodaje svega i svacega neka taj sindikat zastupa interese vas obicnih neprivilegovanih pripadnika. Ali ne vazno je da se ima nekoliko reprezentativnih sindikata gde svako ima nesto protiv onog drugog a to i jeste cilj - vise manjih slabih nego jedan jak sindikat.

Tihi, ti pricaskako nema ovo ili ono, pa mene su poslali sa kolegama da razminiramo a nisu nam dali minerske cizme. Trebao sam da ostanem bez noge da bi onda nasli novac da ih kupe.
Pominjes izvodjenje dece na pravi put, ja jesam penzioner ali ne onaj od 60-70 godina cija su deca samostalni ljud. I moja deca treba da izadju na pravi put. A iz moje klase od nas 8 inzinjeraca nas trojica smo u invalidskoj penziji vec izmedju 10 i 15 godina. Mi ne treba da izvedemo decu na put?
Ljudi obicno kada se kaze penzioner pomisle na ljude koji su odradili pun staz a niko se ne seti da ima i mnogo mladjih penzionera.
Uostalom kada me drzava poslala na zadatak ja sam rekao razumem, od te drzave najmanje sto ocekujem je da me javno potkrada.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #268 on: December 14, 2015, 05:51:25 pm »




   Svi koji kao Tihi i ja rade u državnoj službi će se složiti sa ovim što je izneo u vezi uslova u kojima se danas radi. Kao nešto stariji pripadnik sećam se i vremena o kome je Kuzma pisao i to je takođe tačno . Ali da sit gladnome ne veruje možemo da se uverimo čitajući neke od poslednjih postova. Da li stvarno smatrate da je normalno da neko ima penziju u visini nečije plate? Neko ko je odradio svoj radni vek, rešio svoje stambeno pitanje i slobodan je da i dalje radi koliko mu zdravstvene mogućnosti dozvoljavaju jer je ceo dan slobodan ima iste prinadležnosti bez obzira na stečen čin i zvanje, a koje se mogu smatrati nekom vrstom socijalne kategorije, koliko iznosi plata nekoga ko svako jutro ustaje , ide na posao, nema rešeno stambeno ni statusno pitanje a pri tom podiže porodicu? Mislim da smo malo izgubili kompas i izjednačavamo babe i žabe. Ne znam u kojoj to zemlji penzija koju isplaćuje država može biti ista ili veća od plate zaposlenog, osim u banani kakva je Srbija.

   O starosnoj strukturi vojnih penzionera ne bih sada jer smo o tome na ovom forumu pisali i znamo gde sve rade navodno nesposobna lica za vojnu službu ali zato dovoljno sposobna za obezbeđenje supermarketa, NIS-ovih objekata i dr. gde ih srećemo svaki dan. Uz izuzetak stare garde koja je otišla u penziju do ranih 90-tih, a koja nije zloupotrebljavala svoj položaj i radila dok prima penziju, tu su i invalidski penzioneri koji inače imaju nešto manje penzije i zbog svog stanja ne mogu da bilo šta rade, što je takođe bruka penzionog sistema. Ne treba zaboraviti i činjenicu da vojnih penzionera i korisnika vojnih penzija ima skoro duplo više od aktivnih pripadnika vojske a da pri tom imaju iste ili nešto manje prinadležnosti. Onda treba da se zapitamo ko je u stvari potrebniji: vojnik ili vojni penzioner/glasač?

   Takođe, što mnogi ovde namerno izostavljaju , vojni penzioner je slobodan da se aktivno bavi politikom i bude član bilo koje političke stranke i kao takav bude izabran na političke funkcije svih nivoa vlasti gde takođe ostvaruje primanja kao poslanik, dok je u isto vreme profesionalnom pripadniku zakonom zabranjena bilo kakva politička aktivnost osim glasanja!

   Niko od nas nema ništa protiv da penzioneri imaju lepe penzije, dovoljne da bezbrižno uživaju ostatak života što su zasluženo ostvarili. Ali kada se od zaposlenih odbija da bi se njima isplatili zaostaci onda se tas pomera ka velikoj nepravdi koju vlada i država čine da bi jednima ispoštovali doslovno svako slovo zakona dok druge flagrantno ignoriše i diskriminiše, valjda zato što nemamo pravo na štrajk a znaju da na ovim prostorima vojska nikada nije podizala bune pa neće ni sad. Ako već dajete penzionerima dajte nešto i nama a da to nisu smanjenja i otkazi!




   
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #269 on: December 14, 2015, 08:24:21 pm »


  Ne zelim da se ovo svede na prepucavanje, medjutim, svaki staresina VS, aktivni ili penzionisani ima pravo na UTS, odvojen zivot, ili slicne stvari koj je u proseku oko 12-13000. VPU nema, iako npr, veliki broj VPU ne stanuje u mestu rada. Znaci, onaj stariji vodnik koj ima platu od 40-43 000 ima + 12 000 UTS, pa dobije 60 000. Isto vazi i za penzionere koji nisu dobili stan. Isto tako, iz licnih iskustava iz moje jedinice, staresine uglavnom zive u bliskoj okolini i putuju na posao svaki dan. Naravno, ima i onih drugih ali su u manjini.

 Meni je kuzma zaista zao sto Vi u invalidskoj penziji imate tako mala primanja. Medjutim, to konkretno nema veze sa samom penzijom. Verovatno zbog stepena invalidnosti imate neki dodatak u vidu "tudje nege" ili slicnih primanja ( a mozda i nemate, necu da ulazim u to, znam da je moguce ostvariti). I opet je ta penzija veca od moje plate. A sasvim moguce da primate i taj famozni UTS, tako da (hipoteticki) nije iskljuceno da mesecno imate dva puta vislja primanja od mene. Kao sto je imala policija...zale se na plate od 30 000 a svaki mesec preko dobiju 10 000 bonus (proslo stanje). E, moj bonus su bile dnevnice. -3-4 dezurstva mesecno budu 3-4 000 din preko, pa KZB, po 2200 din par meseci, popune budzet tu gde su rupe. Da kupim ogrev, opremim dete, registrujem auto itd. Sada cu npr, umesto 4400 za dezurstva dobiti 3200 din. Za 30 dana KZB umesto 66 000 dobiti 51 000. Svi tereni koji nisu KZB su izuzeti od placanja i otisli su u preraspodelu, sto dodje jos par hiljada mesecno. I kada se sve sabere i oduzme, iako nije bilo "neko smanjenje plate" ja sam izgubio 30-40 000 godisnje minimalno, sto znaci da npr. sledece godine necu imati sa cime da kupim drva.
Logged
Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 24 queries.