PALUBA
March 28, 2024, 09:25:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220466 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #315 on: December 22, 2015, 11:37:38 am »

Kučni odgoj.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #316 on: December 22, 2015, 11:39:48 am »

Tačno je da je sve OT ali isto i da nije,jer se radi o ljudima u datom vremenu i okolnostima.Dakle,ako Vi sami ne možete naći odgovor barem približan zar mislite da će Vam ga netko drugi dati i "gdje je tu lična inicijativa" Vaša.No ja ne mislim pri tom loše niti o Vama niti o drugima i na forumu a i u državi i svijetu.
Možda će te shvatiti ako to navedem kao "princip" koji bi trebao svatko koristiti kad želi saznati "suštinu".
Moja lična inicijativa je u tome što sam u poslednjih 30 godina uspeo da svoju decu dovedem do nivoa potrebnog znanja
da mogu da konkurišu i upišu se na želejne srednje škole i univerzitete. Kćer je završila državni fakultet i zaposlila se bez ikakve
moje pomoći i radi u pristojnoj firmi. Momci su još u oš, odlični đaci, sportisti, govore po dva strana jezika. To je moja lična inicijativa,
kada su ih proglašavali za štrebere ja sam provodio mnogo vremena da im objasnim da kako god bilo, samo znanje i sposobnost
mogu im doneti prosperitet. I da je to jedan od pravih načina da ne moraju preterano da zavise od drugih. Uostalom u jednom postu ste
napisali da je Vaš sin zahvaljujući svojim sposobnostima uspeo da nađe posao koji ga za sada zadovoljava, pri tom neke njegove
kolege nisu mogle da se tu zaposle između ostalog i zbog toga što je njegov poslodavac zadovoljan onim što Vaš sin pruža. To je po mom
mišljenju prava lična inicijativa za razliku od mnogih roditelja koji se jedino iznerviraju ako nemogu da prate rijalitije po tv.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #317 on: December 22, 2015, 11:40:46 am »

Kučni odgoj.
Domaće vaspitanje ili nevaspitanje.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #318 on: December 22, 2015, 12:57:14 pm »

Složio bih se sa Vama pošto je ovo forum.Čak šta više mislim da je ovo što ste naveli za Vas i Vašu djecu,pametno i moralno,ako je tako a nemam razloga za protiv i da ne vjerujem.
Međutim,niste me  razumjeli u potpunosti,ni u vezi sina a izgleda ni sada.Da pripišemo to pismenoj komunikaciji i mojim "sposobnostima" da se izrazim.

Sve je to lijepo i u vezi Vaše djece i Vas,ali to danas ne vrijedi puno,naročito kod nas a Boga mi i u svijetu.Dobijanje posla i zadovoljstvo njime ne ovise danas od kvaliteta radnika pa i vojnika.Danas se to svodi većinom na sreću ili na nešta gore,naročito kod nas.Ono u vezi svoje djece,sam naveo baš zbog toga,da oni koji misle napustiti vojsku vode o ovome računa.Moja djeca su isto završila škole o "državnom" trošku i državne a imala su sreću da se zaposle sa različitim stepenom zadovoljstva.Sin mi je imao sreću da je taj Njemac došao tada pa je otišao od "naših" kod njega.Da je ostao duže kod naših možda danas ne bi imao niti posao niti osnovnih sredstava za život.Vjerovatno je Njemac sa drugačijim pristupom biznisu,sasvim drugo od naših ljudi.No da ne mislite a i kolege zbog kojih ovo pišem,da ja potenciram Njemce,i ovaj posao je osvisan o sreći,i koliko će taj Njemac živjeti,ili procijeniti da nema profita u nekom momentu,ili dr. i jednostavno zatvoriti firmu kod nas a možda i u Njemačkoj.Da ne dužim,danas se uslovi drastično mijenjaju i to na gore,tako da tu stručnost i moralnost nemaju puno utjecaja.Danas,prosto rečeno za ove koji misle da napuste vojsku je mnogo više stvar sreće a ne pameti.Najprostije kao i u LOTO-u,broj netačnih u odnosu na mogućnost dobitka je drastično uvećana.Čitam ovih dana u Japanu(koji je na daleko višem nivou) više od 50% radnih mjesta će obavljati automatika-tehnika,u Evropi pored ovoga(tehnike) imate sad i izbjeglice itd.
Dakle,ne tvrdim da je pametno,ali nekad je bolji vrabac u ruci nego golub na grani,pa dok ide ide,kad se spadne da se mora,dok se "očekuje bolje" pomiriti se sa sudbinom i raditi na poboljšanju ali kad većina shvati suštinu,ma da nisam optimista.

Poz.

 
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #319 on: December 22, 2015, 03:35:34 pm »

Ovo je ot ali imam pitanje za sve. Koliko u Srbiji ima ljudi starosti između 20 i 40 godina, koji stvarno umeju da nešto rade?
Pod ovim ne mislim na posedovanje raznih diploma već na konkretne veštine i sposobnosti. Ako mii neko napiše da je kriva
država koja decenijama srozava ( svesno? verovatno) obrazovanje i privredu delimično se slažem, ali šta biva sa ličnom
inicijativom (borbom) za bolji život.

  Evo, ja spadam sa 34 godine u tu kategoriju. Poznajem racunare, sisteme, hardware, software, mreze. Radio sam 8 godina u internet provajderu. Takodje poznajem vecinu gradjevinskih poslova. Sve po kuci radim sam, menjam vrata, prozore, lepim plocice, gipsane ploce, sitnije el. i vodoinstalaterske poslove, molerske radove.Nisam dovoljno bogat da platim drugog da uradi sve to pa radim sam. Isto tako znam da hoblujem parket, lakiram, itd. Pomalo oko kola, ono najosnovnije. Fizioterapeut sam i maser, i to dobro radim. Takodje sam i medicinski tehnicar, i mogu da izadjem na crtu svakom tehnicaru ili bolnicaru kod mene u bataljonu koji to zaista rade. Ali za mene mesta nema. Kada se otvori mesto za tehnicara, prvo me lazu kako cekaju konkurs pa da me ubace, a onda naprasno dodje neki novi vojnik u trupu i pravo tamo. Sta mi to govori? Da idem odavde i nista vise.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #320 on: December 22, 2015, 04:13:48 pm »

VS bi vise trebala da poradi na stadardu i perspektivi nakog zavrsetka vojne karijete prvesntveno vojnika po ugovoru a onda i ostalih. Jedino tako mogu da privuku kvalitetan kadar.

Nije sve u visini plata ali neki minimum postoji kao i odnos prema svojim pripdanicima za vreme sluzbe a tako i po zavrsetku.

Ako drzava Srbija nemoze da plati ovoliko brojnu vojsku nek je smanji tako da moze da joj da odgovarajucu platu i opremu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #321 on: December 22, 2015, 04:42:27 pm »



Због бројних претњи у окружењу, Србија има минималан потребан број људства. А пара да их плати како треба нема.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #322 on: December 22, 2015, 05:34:32 pm »

Evo kako VS vidi PV.

http://www.mod.gov.rs/multimedia/dodaci/PRES_23.02.2014_prof_vojnici.pdf

A evo i Lazanskog

http://webtribune.rs/lazanski-ko-je-uzeo-proviziju-gde-nestade-800-tenkova/#
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #323 on: December 22, 2015, 05:37:17 pm »

@kumobor
Pa sad da li hoces da imas ozbiljnu vojsku ili ne. To je glavno pitanje.
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #324 on: December 22, 2015, 06:55:14 pm »

Ovo je ot ali imam pitanje za sve. Koliko u Srbiji ima ljudi starosti između 20 i 40 godina, koji stvarno umeju da nešto rade?
Pod ovim ne mislim na posedovanje raznih diploma već na konkretne veštine i sposobnosti. Ako mii neko napiše da je kriva
država koja decenijama srozava ( svesno? verovatno) obrazovanje i privredu delimično se slažem, ali šta biva sa ličnom
inicijativom (borbom) za bolji život.

  Evo, ja spadam sa 34 godine u tu kategoriju. Poznajem racunare, sisteme, hardware, software, mreze. Radio sam 8 godina u internet provajderu. Takodje poznajem vecinu gradjevinskih poslova. Sve po kuci radim sam, menjam vrata, prozore, lepim plocice, gipsane ploce, sitnije el. i vodoinstalaterske poslove, molerske radove.Nisam dovoljno bogat da platim drugog da uradi sve to pa radim sam. Isto tako znam da hoblujem parket, lakiram, itd. Pomalo oko kola, ono najosnovnije. Fizioterapeut sam i maser, i to dobro radim. Takodje sam i medicinski tehnicar, i mogu da izadjem na crtu svakom tehnicaru ili bolnicaru kod mene u bataljonu koji to zaista rade. Ali za mene mesta nema. Kada se otvori mesto za tehnicara, prvo me lazu kako cekaju konkurs pa da me ubace, a onda naprasno dodje neki novi vojnik u trupu i pravo tamo. Sta mi to govori? Da idem odavde i nista vise.

Мој брат од стрица,70. годиште одселио се са женом и дететом у Немачку,где је као мед тех добио посао у Бошовој болници,близу Штудгарта,нострификовао је диплому и са дежурствима има плату 2500евра.Мени је жао што је отишао,али овде је примао 40000 рсд.
« Last Edit: December 22, 2015, 07:05:17 pm by Рашо » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #325 on: December 22, 2015, 07:11:57 pm »

Sreca (moja) je sto su medicinski radnici deficitarni u Nemackoj pa nema prepreka za dobijanje radne vize. Bez nostrifikovanja diplome moze se raditi samo kao bolnicar uz bednu platu od 1400e... Kada se nostrifikuje onda ide na oko 2000e. A sada radim za 250e. I moja supruga za 100e u prosveti. O prosveti necu ovde da pricam to je sasvim druga tema van ovog foruma. ALi vojska, sa druge strane jeste. New ocekujem ja ovde 1500e platu za vojnika. Ne ocekujem cak ni 500e. ALi sramota je da najvise reformi po ledjima mi osecamo, i da nas jos vise trpaju jer ne smemo da se bunimo.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #326 on: December 22, 2015, 09:12:49 pm »

Quote
Ako drzava Srbija nemoze da plati ovoliko brojnu vojsku nek je smanji tako da moze da joj da odgovarajucu platu i opremu.

To je bio satv svih profesionalnih oficira koji su od 2004-2008 godine radili na reformi Vojske. Međutim političari su imali drugačiji "viziju", a na ruku su im išle i "patriotske" kritike kako nam treba još veća vojska tipa "ajd Alija da je više vojske". Zapravo ne radi se o politici neko o sitnom politikanstvu i podilaženju raznim lokalnim interesima. Sada je teško sve to ispraviti. Nadam se da će se novi ministar malo ozbiljnije pozabaviti ovim.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #327 on: December 26, 2015, 09:00:20 pm »

Mislio sam da će ovo netko drugi postaviti ali nije,pa evo koja novost je išla.Malo sam skratio tekst jer se ne odnosi na ovaj topik.

Вулин: Од тужбе према држави одустало 5.298 војних пензионера

петак, 25. дец 2015, 12:18 -> 13:06

Извор: Танјуг

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин изјавио је да је 34.983 војна пензионера затражило усклађивање пензија и одговарајуће надокнаде, а да је од тога 5.298 одустало од тужбе према држави.

То ће, како је објаснио Вулин, значајно смањити трошкове држави и исправити неправду према војним пензионерима.
Aлександар Вулин
Aлександар Вулин

"Пензије су већ увећане и у јануару ће моћи да добију целокупан износ дуга у једној јединој рати што је мало ко и очекивао и што је урађено на директан захтев председника владе. Влада је смогла снаге да уради нешто што пре ње нико није радио", рекао је Вулин новинарима у београдској општини Гроцка.

Вулин се захвалио војним пензионерима на поверењу и што су и овај пут доказли да им је стало до државе.

"Ова влада не прави дугове, већ враћа дугове који су направљени пре нас. Да није било оваквог бахатог понашања и оваквог односа према војним пензионерима ми данас не би били у позицији да трошимо милијарде да би вратили дугове који нису морали да буду направљени", поручио је Вулин.

Захтеве за повезивање радног стажа до сада је поднело 7.715 радника, изјавио је Вулин, подсећајући да рок истиче до краја године.

Вулин је рекао да је држава и на тај начин показала да је социјално одговорна.

Од тог броја, како је прецизирао, највећи број - 6.608 је из предузећа у стечају, 914 је из предузећа у процесу приватизације и 33 особа са инвалидитетом из одговарајућих заштитних радионица.

"Апелујем да се настави са овим поступком да се и ових неколико дана колико имамо искористи. Ово је добра прилика, држава је социјално одговорна, тако се и поншамо и хоћемо да помогнемо радницима", рекао је Вулин.

Mene bi interesovao broj koji je tužio, jer je nejasno navedeno broj "koji je zatražio usklađivanje".Ovo zbog toga da se vidi koliki je odnos odustalih od tužbe u odnosu na broj onih koji su tužili?

Poz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #328 on: December 26, 2015, 09:09:19 pm »

Prema dosadasnjim izjavama nadleznih ukupno je  oko 57.000 vojnih penzionera kojima nije 2008.godine uskladjena penzija.  Broj tuzbi niko nikada nije  objavio ali je verovatno najmanje polovina od tih 57.000 koji su tuzili ili mozda vec naplatili. A negde sam nekada procitao ili cuo da  bi ukpno moglo biti oko 30.000 pokrenutih tuzbi ukljucujuci i one koje su vec realizovane.
 E sad kada kaze da je 34.983 prihvatilo poravnanje mislim  da to ne zanci da je toliko penzionera prihvatilo vec da su tu uracunali i po 2-3 naslednika preminulog penzionera kako bi taj broj izgledao veci. A  nije  mali broj takvih.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #329 on: December 26, 2015, 09:42:56 pm »

Hvala @KUZMA!

Prevideo sam da ima i naslednika a i ove koji su dobili.Također,nisam siguran da je ovdje napisano "poravnanje" jer predpostavljam da se taj pojam odnosi iskljućivo na "sudsko poravnanje".U svakom slučaju broj koji su odustali od tužbe mi izgleda mali,pa neznam sa čim se ministar hvali.Istina treba tu dodati i one koji nisu uspjeli predati dokumentaciju na vreme,pa možda i nisam u pravu.

Poz.
Logged
Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.