PALUBA
April 17, 2024, 12:37:39 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 222013 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #330 on: December 26, 2015, 10:51:21 pm »

Ovo vansudsko poravnanje obuhvata i one kojima je vec presudjeno kao i onim akao ja sto imaju presudu ali nije pravosnazna. U takvim slucajevima postoji poravnanje sa PIO za period koji nije obuhvacen presudom.
Naime, sudovi nisu priznali pravo na sve preko 3 godine od dana podnosenja tuzbe. Tuzbe su pocele da se podnose tek negde tokomo 2011 i 2012.godine pa mnogima nije priznata 2008 i 2009. Takodje ima period posle datuma prvostepene presude sve do 25.10. ove godine.

Tako moze da se nakalemi i 50.000 i da opet bude d aje smao par hiljada povuklo tuzbe. Ja npr. nemam nikakva racun da povucem tuzbu posto imam presudu koju treba drugostepeni sud da potvrdi. Kada bih povukao ponudjena svota bi oko 70% otisla advokatu i na ime sudskih troskova. Ali imam racun da se poravnam za ovo sto nije u presudi.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 372


« Reply #331 on: December 27, 2015, 06:02:56 pm »

Корисника војних пензија је у октобру 2015. године било тачно 41415 (тако пише у Билтену Фонда ПИО за октобар 2015.године). У ову бројку су урачунате и породичне пензије (најчешће удовице и деца). Међутим, право на усклађивање имају сви који су од 2008 до 2015. године имали право на пензију. Објективно, то су и наследници оних војних пензионера који су од 2008. до октобра 2015. умрли (то је негде око 10000 умрлих). Ценим да је 2008. године број био око 50000.

Ово само говори у прилог чињеници да се  број војних пензионера смањује. Тако на пример јануара 2015. је било 42428 корисника војних пензија, а октобра 2015. 41415. Смањење је за 1013. Објективно, умрло је више од овог броја, али је пристигло пар стотина нових. А смањује се, као што сам већ написао због мањег прилива и убрзаног (природног) умирања старијих.
Logged
davi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181


« Reply #332 on: December 28, 2015, 12:51:14 pm »

Mинистар одбране Братислав Гашић је, на основу својих овлашћења и остварених уштеда у министарству, за постигнуте резултате у служби наградио новчаним износом од 10.000 динара више од 3.000 професионалних припадника Војске са најнижим примањима, саопштило је Министатрство одбране.
Ово је иначе наведено у новогодишњем броју магазина „Одбрана”, чија је централна тема војни буџет. На шест страна, најодговорнији људи Министарства одбране говоре о финансијама војске, како и на шта су трошене државне паре.

„Министарство одбране успело је да кроз остварене уштеде у текућим расходима у буџету за 2015. годину обезбеди средства за 2016. годину, како би задржало постојећи број запослених у складу са кадровским планом попуне”, истиче се у саопштењу.
Такође, на основу аналитичке процене формацијских места у Специјалној бригади, батаљонима војне полиције и извиђачким јединицама, у зависности од тежине и врсте нових обавеза и задатака које професионални војници и старешине извршавају у тим јединицама, измењени су елементи формацијских места за највећи број професионалних војника, подофицира и део официрског кадра нижих чинова што ће им обезбедити већа примања одмах на почетку 2016. године.
„На тај начин створени су и услови за њихово напредовање и убрзано каријерно вођење, што ће директно утицати на побољшање њиховог стандарда”, наводи се у саопштењу.

Izvor: www.politika.rs
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 372


« Reply #333 on: December 28, 2015, 07:07:41 pm »

Quote
Mинистар одбране Братислав Гашић је, на основу својих овлашћења и остварених уштеда у министарству, за постигнуте резултате у служби наградио новчаним износом од 10.000 динара више од 3.000 професионалних припадника Војске са најнижим примањима, саопштило је Министарство одбране.

За мене је ово, само по себи "бисер". Испада да је награда социјална помоћ. На тај начин се награда као стимулативни инструмент дезавуише.  Истине ради, у већини јавних предузећа и државних установа стимулација (до 20%) се једноствано додељује свима. Она би требала да се додељује (као и месечна стимулација) само за ванредан резултату раду и то периодично (или редовно, али мањем броју најбољих радника). Награда не би требало да има везе са социјалним статусом запослених. Зато је ово, што пише у цитирано тексту требало назвати социјална помоћ и све би било уреду. Међутим, изгледа да је то срамотно навести па се користи израз "новчана награда".

И не знам којим су то уштедама обезбеђена средства. У Војсци се буџет ради плански са тачном назнаком зашта се средства планирају. Ако се одустало од набавке неких средстава или од одржавања, умањена је борбена готовост. Ако нису плаћене дневнице битно је нарушен морал, ако ... Дакле, нема уштеде у буџетској установи, осим ако се лоше (слабо) планирало.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #334 on: December 28, 2015, 07:26:37 pm »

Uštedjeno je smanjenjem plata, čime drugo.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #335 on: December 30, 2015, 06:08:17 pm »

Od nagrada nema nista

Quote
Kako prenose izvori tog lista, premijer se na taj potez odlučio posle namere ministra odbrane Bratislava Gašića da vojnike i civile sa najmanjim platama nagradi sa ukupno 30 miliona dinara, od čega je u utorak odustao.

Njegova namera je bila da pripadnike Vojske koji su postigli najbolje rezultate u 2015. nagradi sa po 10.000dinara. U Ministarstvu odbrane potvrđeno je da neće biti isplate bonusa.

http://mondo.rs/a861653/Info/Srbija/Aleksandar-Vucic-zabranio-bonuse-i-paketice-za-Novu-godinu.html
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #336 on: December 30, 2015, 06:39:49 pm »

Od nagrada nema nista

Quote
Kako prenose izvori tog lista, premijer se na taj potez odlučio posle namere ministra odbrane Bratislava Gašića da vojnike i civile sa najmanjim platama nagradi sa ukupno 30 miliona dinara, od čega je u utorak odustao.

Njegova namera je bila da pripadnike Vojske koji su postigli najbolje rezultate u 2015. nagradi sa po 10.000dinara. U Ministarstvu odbrane potvrđeno je da neće biti isplate bonusa.

http://mondo.rs/a861653/Info/Srbija/Aleksandar-Vucic-zabranio-bonuse-i-paketice-za-Novu-godinu.html

Eto ti ga sad! Cvrc Milojka!!!! Puj pike ne vazi...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #337 on: January 11, 2016, 04:08:31 pm »

Vest koja ce jedan deo vojnih penzionera obradovati
Quote
понедељак, 11 јануар 2016

Данас почиње исплата за војне пензионере

БЕОГРАД - Исплата за све војне пензионере почиње данас, рекао је министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин, наводећи да је за то издвојено више од 5,5 милијарди динара.
Према његовим речима, данас почиње исплата оним војним пензионерима који су потписали споразум са државом, а којих је више од 30.000, као и наследницима појединих пензионера, са којима се још потписују уговори.

"Од данас на њихове банковне рачуне уплаћује се договорен износ и то целокупан износ у једној рати", рекао је Вулин.

Он је додао да то показује да држава држи до своје речи и да том исплатом дефинитивно исправља неправду према војним пензионерима.

"Ако је ико мислио да држава неће одржати своју реч, данас може да каже и хвала. Ако мисли да треба да каже извини, може и да се извини, али то није потребно. Држава је одржала своју реч", подвукао је Вулин.

Према његовим речима, влада не прави нове дугове већ враћа старе.

Он је истакао и да су средства већ пребачена, а да је на војним пензионерима да дођу и узму новац.

Војним пензионерима, који су још 2008. остали ускраћени за повећање пензија, сада ће бити исплаћени заостаци.

Izvor: sajt Ministarstva za rad, boracka i socijalna pitanja
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #338 on: January 11, 2016, 04:27:18 pm »

Ili drugacije receno

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]




* 12417929_440448382813948_2470730770156818422_n.jpg (86.82 KB, 800x595 - viewed 87 times.)
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #339 on: January 11, 2016, 04:49:02 pm »


http://www.minrzs.gov.rs/cir/aktuelno/item/4378-danas-pocinje-isplata-za-vojne-penzionere

Kontaktirao sam cetvoricu kolega-vojnih penzionera, i svi su mi rekli "... oce Djole, oce, ali neema para Djole..."

"...Он је истакао и да су средства већ пребачена, а да је на војним пензионерима да дођу и узму новац...".

Prosipanje prazne slame, demagogija cista...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 937


« Reply #340 on: January 11, 2016, 05:49:03 pm »

Demagogija ili ne, meni je danas uplaćeno u dinar tačan iznos za period za koji sam sklopio vansudsko poravnanje.
Logged
vitez koja
Stručni saradnik - istorija
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 221



« Reply #341 on: January 11, 2016, 06:45:56 pm »

Demagogija ili ne, meni je danas uplaćeno u dinar tačan iznos za period za koji sam sklopio vansudsko poravnanje.

Bravo Boro !!!!!!
Znaci da ce ipak biti nesto... Kod mene nema jos nista....
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 937


« Reply #342 on: January 11, 2016, 07:25:11 pm »

Penzija mi ide na račun u banci, tebi verovatno u Poštanskoj štedionici. Svaku penziju dobijem dan ranije u odnosu na one koji je primaju u Pošti.

Znači, tebi će sutra. U utorak mornari imali redovno mesečno druženje, naslušao sam se svakakvih priča: kao, u Novom Sadu umanjivali isplate za procenat koji nam je otet od penzija pre godinu dana, pa druga kasniće, možda tek mart - april...

Naterala ih je EU, u tome je caka. Sami ne bi to nikada dali.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #343 on: January 11, 2016, 07:37:20 pm »

Znači ima i neke koristi od EU. Wink
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #344 on: January 11, 2016, 07:41:40 pm »

Znači ima i neke koristi od EU. Wink
Zezaj,zezaj Tongue
Logged
Pages:  1 ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.