PALUBA
March 28, 2024, 10:01:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220406 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #390 on: September 15, 2016, 07:27:34 pm »

Političari konstantno lažu - da bi privukli što veći broj ljudi (ovaca) oko sebe, i na taj način omogućili sebi bolje pozicije i bolje mogućnosti za zaradu.

Nije mi jasno na osnovu čega Živković (znamo ga dobro) tvrdi da će isplatiti oduzeto penzionreima (sa kamatom). Odakle će da stvori te pare, imajući na umu realno stanje privrede u Srbiji?

Sve je to šarena laža, pa nisu mi jasni ni pojedinci koji se ''pale'' na današnje političare i njihova obećanja.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #391 on: September 15, 2016, 08:04:26 pm »

Па сам назив удружења које преговара и договара са Живковићем ти све каже: "Удружење синдиката пензионера". Много су активни :'(. тако да су сви у Србији чули за њих. Ето, чак је и Живковић чуо па је констатовао да су они "језичак на ваги" за његову победу Wink. Ма политичари се убише тркајући се коме ће да се приклоне Grin
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #392 on: September 15, 2016, 10:58:12 pm »

Političari konstantno lažu - da bi privukli što veći broj ljudi (ovaca) oko sebe, i na taj način omogućili sebi bolje pozicije i bolje mogućnosti za zaradu.

Nije mi jasno na osnovu čega Živković (znamo ga dobro) tvrdi da će isplatiti oduzeto penzionreima (sa kamatom). Odakle će da stvori te pare, imajući na umu realno stanje privrede u Srbiji?

Sve je to šarena laža, pa nisu mi jasni ni pojedinci koji se ''pale'' na današnje političare i njihova obećanja.

Зоран Живковић није имао ништа до 5.10.2000. Терао народ на непослушност, да не плаћају Инфостан и струју док не падне Слоба, а онда им ДОС све наплатио сам каматом. Најбоље би било да се избрише пост у коме стоји његова изјава и све ово везано за пензионере.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #393 on: September 23, 2016, 12:35:31 pm »

Kako je dobro biti vojni penzioner.

Očaj pukovnika doveo na Brankov most

A. VASIĆ G. NOVAKOVIĆ | 22. septembar 2016. 18:50 |
Izvor: Vecernje Novosti

Gojko Lalović (61) danas je u Beogradu na neobičan način skrenuo pažnju na nepravdu koja mu je učinjena. Uprkos odlukama nekoliko sudova, nije vraćen na radno mesto u Ministarstvu odbrane


Foto P. Milošević
Foto P. Milošević

GOJKO Lalović, artiljerijski pukovnik u penziji, 61. rođendan obeležio je danas na Brankovom mostu, umesto u krugu svoje porodice. Na ovaj korak navela ga je nepravda, koja je, kako kaže, učinjena 2005. godine, kada je nezakonito lišen prava na rad u vojnoj službi, pet godina pre roka. Podnosio je tužbe i tri puta je presuđeno u njegovu korist, ali Ministarstvo odbrane nikada ga nije vratilo na posao, zbog čega strahuje da će ostati i bez krova nad glavom!
 
- U vreme kada su me penzionisali bio sam na formacijskom mestu za koje sam ispunjavao sve uslove - priča, za "Novosti", Gojko Lalović. - Kao razlog mog prestanka rada u vojnoj službi naveli su smanjenje kadra. Praktično sam preko noći lišen prava na rad, moja porodica i ja smo drastično oštećeni i izbačeni iz normalnog toka života.

S obzirom na situaciju u kojoj se našao, Lalović je rešio da presavije tabak i pravdu potraži na sudu. Pre osam godina doneta je presuda u njegovu korist. Vrhovni sud naredio je da se rešenje o penziji poništi i da se general vrati u službu, ali to nije bilo ispoštovano!

- Nadležni organi Ministarstva odbrane ponovili su isti akt, isti datum penzionisanja i isto obrazloženje. Po zakonu se nije postupilo, pa sam se obratio Upravnom sudu u još dva navrata i oba puta sam bio u pravu. Ministarstvo je opet ostalo pri svome - kaže Lalović.

VELIKI PATRIOTA
BIVŠI pukovnik Lalović bio je među dobrovoljcima koji su išli na Kosovo i Metohiju 1999. godine i branili zemlju. Takođe, učestvovao je u ratnim sukobima 1992. i 1993. godine. Tokom vojne karijere odlikovan je ordenom za zasluge u oblastima odbrane i bezbednosti, kao i ordenom Viteškog mača trećeg stepena. Oženjen je i otac dvoje dece.


Kako kaže bivši pukovnik, nijedan ministar odbrane nikad mu se nije obratio. Zbog prevremene penzije, da muka bude još veća, rešavanje njegovog stambenog pitanja ostaje neizvesno. Iako je od Vojske dobio stan na Bežanijskoj kosi, uslov je bio da u otkupu učestvuje sopstvenim sredstvima. Pošto kao penzioner uslova nema, sada mu prete prinudnim iseljenjem zbog dugovanja koja su pristigla. Na Brankov most došao je iz očaja.

- Želim da skrenem pažnju na nezakonite postupke koje su učinjeni prema meni - objašnjava Lalović. - Rešavanje mog stambenog pitanja i novčana nadoknada koja mi sledi zbog prevremenog penzionisanja, glavni su razlozi zbog kojih ovde stojim. Ukoliko ni ovo ne uzdrma nadležne u Ministarstvu odbrane, planiram da započnem štrajk.

MINISTARSTVO ODBRANE: ISTINA JE!

IZ Ministarstva odbrane potvrđeno je da je prema Laloviću postupano van zakona.

- U obavezi smo da Laloviću isplatimo razliku između pripadajuće plate i isplaćene penzije za period od 15.novembra 2005. godine do 21. septembra 2011. u iznosu od 1.375.052,08 dinara, u opredeljenim mesečnim iznosima sa zakonskom zateznom kamatom. Takođe, na ime naknade troškova postupka, Ministarstvo odbrane je dužno da isplati iznos od 251.175,00 dinara - navode nadležni.
Logged
milena braco
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 703


« Reply #394 on: September 23, 2016, 01:54:23 pm »

Pukovnik ili general?
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 115



« Reply #395 on: September 23, 2016, 02:40:38 pm »

Pukovnik ili general?

Свеједно. Претенциозна је и сама помисао о опсервацији трагедије пензионисаних пуковника и генерала.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #396 on: September 24, 2016, 01:00:55 pm »

Ineteresantno i malo čudno razmišljanje ovog pukovnika u 61. godinu. On hoće još da radi u vojsci, umesto da se lepo povuče u penziju i da uživa u plodovima svog minulog rada, ujedno, ako je zaista radno sposoban - da nađe još poneki posao koji ga zadovaljava, ispunjava i donosi mu dodatnu zaradu.

Baš čudno i nejasno dokazivanje!

Mene su poslali u penziju sa napunjenih 50, godina života (dipl. inž. elektronike, sa 26 godina radnog iskustva - kao nepotreban kadar za vojsku!!!) i bio sam srećan zbog toga, jer nisam mogao više da gledam onaj raspad koji je nastao u RM.
Odmah sam našao drugi posao i radio sam još 10 godina. Na taj način sam zadovoljio svoju motivisanost za rad, a uz penziju sam zarađivao platu koja je bila dosta veća od penzije.
Sa napunjenih 60 godina života sam sebi rekao: dosta je bilo rada! I tada sam se sasvim povukao - u pravu penziju. Sada opušteno uživam.

I samo neka zdravlje posluži još barem 25 godina, i da na taj način zaokružim svoj život.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 831


« Reply #397 on: September 24, 2016, 02:19:46 pm »




   Mada ne bi škodila i koja presudica Upravnog suda kojom se vojnim penzionerima još nešto isplaćuje. Mislim, dok rade kao portiri i primaju penzije...


Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #398 on: September 24, 2016, 05:06:07 pm »

Vidim ovdje i malo drugaćije odnose i probleme.
Ako se gleda da ima nekoliko presuda u njegovu korist trebalo bi da je u većini u pravu navedeni oficir.Međutim ne treba idealizovati ni naše sudstvo pa je možda stvar sasvim drugačija.
Na pr.čitao sam da je on bio neki "badža" u stambenom za VSF,da je se zamjerio,jer nije dozvolio dodjelu stanova nekim ženskama,koje je tražio Davinić i da je zbog toga poslan u penziju.E sad postoje i pošteni ljudi ali su po meni u manjini kod nas.Da li je on zbog toga penzionisan neznam.

Cjeli problem sam naveo više zbog šireg shvatanja stvari a ne samo zbog njega.Naime evo sad mu je valjda i VŠ priznao da mu se treba nadoknaditi šteta.Meni je bitnije tko je to kočio do sad i ko je to izazvao i NAJVAŽNIJE da li će netko odgovarati ako je takva istina.Ovdje je oštećena i država i pojedinac.Tek tada bi se stvar postavila na pravo mjesto da se to više ne događa.Tada bi se moglo govoriti i o nekoj uređenosti države i vojske.Ovako ovo se može svesti na udovoljavanje pojedincu,kome hoću,kome neću.

Poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 804


« Reply #399 on: September 24, 2016, 06:26:02 pm »

Kao i @Lovac, i ja sam otišao u penziju a nisam imao 50 godina, doduše po sopstvenom zahtevu, a razlog je isti - smučilo mi se sve što sam svakodnevno viđao. Posao nisam našao odmah, čekao sam šest meseci da se ukrcam na platformu za vađenje nafte, ali kad sam video da to ide teško, našao sam posao i evo imam već 9 godina i 6 meseci novog staža.

Nameravam i ja da se penzionišem stvarno, ali ne još barem 10 godina, ako Bog da da mogu da radim.

Ne znam šta bi to trebalo da se desi da ja izađem na Brankov most kao on, verovatno bi trebalo da skroz poludim.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #400 on: September 24, 2016, 06:30:46 pm »

Требало би да овог пуковника знам, али га се нешто не сећам. Вероватно је тужио због незаконитог пензионисања, односно због непоштовања процедуре код пензионисања. Вероватно нису поштовани критеријуму који су били постављени за пензионисање. Ако је суд пресуђивао у његову корист вероватно је био у праву.

Ова констатација да је "велики патриота" и да је као добровољац ишао на КиМ, не пије воду. Како активни пуковник може бити добровољац. Па активни пуковник ради оно што му је задатак. Надређена команда или надређени старешина му изда задатак и он то обавља. Не иде, нити може нигде без наређења-наредбе.  Добровољци су они који немају неку обавезу али се ипак пријаве да је обаве. А патриоте могу и вероватно јесу и они који нису добровољци.

А наводна тврдња да се замерио Давинићу јер није хтео да додели станове неком "женскињу" (ради се о становима за једну жену, цивилно лице у ВЈ и припаднике обезбеђења Давинића) ми је потпуно непозната, а прилично знам о тим становима.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #401 on: September 26, 2016, 07:28:52 am »

I samo neka zdravlje posluži još barem 25 godina, i da na taj način zaokružim svoj život.
Nemoj ti da ograničavaš vek trajanja, uživaj i nemoj brojati godine. Na planini raširiš bronhije a na moru udišeš
jod, uz pravu ishranu, recept za život kao na Kavkazu.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #402 on: September 26, 2016, 08:14:48 pm »

Da nastavim u @motoristinom stilu.Nemojte brojati dane nego samo uživajte.Pa ako netko i umre u nadi nije mu kriv AV.Moglo je ovo i na druge topike ali evo ovde bez skraćivanja:

Вучић: Рекордне плате и пензије у јануару

понедељак, 26. сеп 2016, 19:30 -> 20:25

Извор: РТС

Премијер Србије Александар Вучић је изјавио да се у јануару очекује апсолутни рекорд када је реч о висини плата у Србији, као и повећање пензија. Приликом посете источној Србији, рекао је да држава жели да улаже новац, али је потребно да грађани обезбеде пројекте.

У најнеразвијенији део Србије, премијер је дошао са добрим вестима. Зато што су, каже, људи били стрпљиви и веровали Влади, државна каса је у добром стању. Колике ће бити пензије, први је чуо деведесетогодишњи житељ хомољског села Сиге.


"Долазећи овамо, срео сам неколико пензионера, њих шесторо, седе у кући, домаћин каже да има 90 година, а, бога ми, не изгледа много старије од мене, то понешто говори о мени и добро о њему. Питао ме је 'Хоће ли да буде нешто за нас пензионере пред Нову годину?', ево ја могу да кажем, биће и за пензионере, али и за раднике у јавном сектору", каже премијер Србије Александар Вучић.

То значи да ће од Нове године на рачунима више новца имати здравствени и просветни радници и запослени у правосуђу са најнижим примањима. Неће бити изостављени ни полиција и војска.

"Сад ће бити велико повећање, тако да очекујемо у јануару апсолутни рекорд што се тиче висине плата у Србији, заједно збројено приватни и јавни сектор. Пензионерима ћемо нешто да дамо једнократно, а ићи ћемо и на уобичајно повећавање, као што је био случај и претходне године. У сваком случају, и пензионери и радници могу да се надају бољитку и само ће да имају више, а не мање", истиче Вучић. 

Ипак, главна вест за житеље хомољских села је што су данас после 50 година добили водовод. То значи да ће 700 домаћинстава из села Сиге, Милановац и Крупаја убудуће бити снабдевани водом са крупајских извора. Најављују се и нове инвестиције.

"Ја вам обећавам да ћете до јуна следеће године имати као писта чист пут свих 25 километара, потпуно реконструисан и пресвучен новим асфалтом – не крпљење рупа, прављење опет проблема за будућност, већ потпуно нови асфалт, потпуно нову реконструкцију пута", напомиње премијер.

Зато што, како верује, источна Србија треба да да свој туристички потенцијал.

"Ми тражимо нове изворе раста и како и на који начин најбоље да уложимо новац да би то људи могли да виде и осете, али да би то подстакло њихове даље инвестиције и улагања у развој. Није нама проблем да изградимо пут, али хоћемо да видимо хотеле и мотеле око Горњачке клисуре која је прелепа и предивна. Хоћемо да видимо нова улгања око Крупајског врела, хоћемо да видимо да људе позову овде, да људе из Београда науче да могу да дођу овде да потроше новац", додаје Вучић.

Истиче да је ту, ако хоћете да шетате, желите чист ваздух и лепу природу, лепше него у Аустрији, Италији и другим земљама.

Говорећи о мигрантској кризи, премијер је истакао да Србија неће подизати зидове, али да исто тако неће бити ни паркинг за избеглице.

"Ја сам рекао шта је став Србије. Нисам хтео да кукам за новцем, али сам недвосмислено рекао да неке су земље које су имале четири пута или пет пута мање транзитних избеглица него ми добиле четири или пет пута више новца, али да ни због тога нећемо да кукамо, да смо ми захвални ЕУ на томе што смо добили, јер ми нисмо чланица Уније и нема велике филозофије. Наше је да се са тим проблемом боримо, борићемо се и даље", каже Вучић.

Грађани немају разлога за страх, каже, јер држава штити своје националне интересе.
-------------------------------
Ima "zlobnika" koji se sjećaju da je povećanje obećano letos za dva mjeseca.(nije rečeno koja)
Ima "zlobnika" koji misle da treba ograničiti i posle koje Nove godine.(nije rečeno koje)
Ima "zlobnika" koji ne vjeruju da će povećenje biti veliko.(nije rečeno koliko)
Ima "zlobnika" koji kažu vratiti ti meni na staro,pa posle ako hoćeš povećavaj,ako nećeš nećeš.(nije se sjetio toga)

Ipak mislimda se treba nadati jer je to "najveći dobitak".

Poz.

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #403 on: September 26, 2016, 08:30:20 pm »

Ima zlobnika koji tvrde (taj sam) da ce obecanje biti ispunjeno. Jednostavno je, u januaru ce biti objavljen prosek za decembar koji je uvek najvisi poslednjih 100 godina. E sad to bude krajem meseca i onda ce premijer reci da je ispunio obecanje. Prosecan gradjanin ce u novinama ili preko TV-a saznati da je prosecna plata bila xxxxx dinara i da je veca za 28% (mislim da je tako bilo ovog januara) od decembarskog proseka, a vlast ce likovati kako nisu slagali. Nikoga nece biti briga sto je to decembarska plata i sto ce vec narednog meseca prosek opasti za vise od 20%.
Ko ne veruje neka potrazi koliko su iznosile prosecne plate za decembar, januar i februar u poslednjih par godina (dovoljno je). Ja znam zato sto na osnovu toga primam invalidninu i znam da mi je zbog toga invalidnina koju primim u februaru (za januar mesec prema decembarskom proseku) mnogo veca od uobicajene, dok je narednog meseca mnogo manja posto je rec o proseku za januar kada ima puno neradnih dana pa su i plate nize.
Logged
jovokraken
desetar
*
Offline Offline

Posts: 132


« Reply #404 on: September 26, 2016, 10:14:51 pm »

Ја сам "злобник" који каже да су претходна два "злобника" у праву.

Како оно би, заборавио сам "статистика наша дика, што пожелиш..."
Logged
Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 24 queries.