PALUBA
April 19, 2024, 09:19:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 222219 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #405 on: September 27, 2016, 07:39:12 am »

Da dodam i svoje mišljenje,ali se plašim,da ovi što se nadaju povećanju,se ne razočaraju.
Ovo što je napisao @KUZMA je moguće,ali mislim da je to prekomplikovano i za njega a vjerovatno i za min.financija.
Mislim da Srbijom (ali nizom drugih država)vlada MMF i bankarski sistem i samo oni koji se izvuku iz toga mogu računati na boljitak.

MMFje skoro i rekao,da Srbija ima nešta para ali da je to isključivo zbog "fiskalnog" uzroka(razni porezi a vjerovatno i ova smanjenja penzija i plata) a ne zbog rasta proizvodnje,što je izgleda i po njima kjlučno,pa ste imali da povećanje ove godine neće biti (što se i pokazuje) a i ako ga bude i sledeće godine ono mora biti manje od rasta BDP (uzmimo da je 3% znači povećanje može biti najviše 2% ),nikako kako "dobošar" najavljuje.
 
Dakle,čekajmo da se oglasi MMF,ako se i oglasi,jer vjerovatno idu na kartu zaboravnosti građana.Naši Vladaoci su tu samo "dobošari" i prilagođavaju vijest sebi,zbog muštuluka.Još jasnije,oni ne odlučuju o bilo čemu,nego čekaju da im MMF da obavješetenje.Ova izletanja možete uzeti samo kao nadu da će "poštar" naići ako ne bude sprečen,zbog nade.

Dakle,veliko povećanje je "es vird gegeben" i dalje se tekst "zviždi".

Poz.
« Last Edit: September 27, 2016, 07:46:44 am by Karlo » Logged
jovokraken
desetar
*
Offline Offline

Posts: 132


« Reply #406 on: September 27, 2016, 10:26:05 am »

Mislim da Srbijom (ali nizom drugih država)vlada MMF i bankarski sistem i samo oni koji se izvuku iz toga mogu računati na boljitak.

Тачно тако.

Ко успе да се одбрани од "економских убица" и сачува економску независност мора да рачуна на покушај индуковања ратних сукоба, а ако и то успешно преброди, онда на агресију НАТО пакта.

Списак независних држава је веома кратак.

Колико је Србија независна говори чињеница да се "преговара" са ММФ-ом по питањима плата и пензија.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #407 on: September 27, 2016, 02:10:28 pm »

Nemoj ti da ograničavaš vek trajanja, uživaj i nemoj brojati godine. Na planini raširiš bronhije a na moru udišeš
jod, uz pravu ishranu, recept za život kao na Kavkazu.
[/quote]

Mogu ti reći, da i kefir redovno pijem uz doručak!  Grin
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #408 on: September 28, 2016, 06:44:56 am »

Nemoj ti da ograničavaš vek trajanja, uživaj i nemoj brojati godine. Na planini raširiš bronhije a na moru udišeš
jod, uz pravu ishranu, recept za život kao na Kavkazu.

Mogu ti reći, da i kefir redovno pijem uz doručak!  Grin
[/quote]Osim kefira bitno je i:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* puti.jpg (3.49 KB, 96x96 - viewed 208 times.)
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #409 on: September 28, 2016, 07:51:40 am »

I evo potvrda mog laičkog posta (prvi na ovoj strani).

Вујовић: Крајем октобра знаће се проценат повећања плата и пензија

уторак, 27. сеп 2016, 19:27 -> 19:54

Извор: РТС, Танјуг

Министар финансија Душан Вујовић је рекао да је за повећање плата и пензија потребан економски раст, а не само фискални резултат, и да ће се тачан проценат повећања знати крајем октобра, када мисија ММФ-а дође на званичне преговоре.

Вујовић је, гостујући на РТС-у, рекао да у овом тренутку Србија има суфицит буџета, али да ће на крају године забележити благи дефицит од око два одсто. У наредној години се очекује много мањи дефицит, од 1,5 до 1,7 одсто БДП-а.
-------------------
Tekst sam skratio jer se i iz njega vidi da je obećanje AV ustvari farsa zbog njegove politike.Dakle,da li će biti ili neće povećanja i koliko,znat će se tek u oktobru kad "prođe" MMF (stvarni-odlučujući vladalac).
U tekstu dalje se navodi također,da sama osnova BDP na fiskalnm rezultatima nije dovoljna nego da je potreban i rast prizvodnje.Ali se ne navodi da Realnost BDP zavisi i od inflacije kod nas,pa je on realno vjerovatno manji.

Na kraju,mnogi će se zapitati zašto to iznosi min.Fin.,pa vjerovatno zato što je on ipak stručniji od AV, i vidi da će se njemu obiti o glavu ova propagandna politika AVbez pokrića, jer je min.fin. ustvari glavni odgovoran za ovakva obećanja.Drugim rečima,"čuva svoju kožu".

Poz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #410 on: October 25, 2016, 01:49:02 pm »

MMF kaze da su plate u VS i MUP solidne i da ih zato ne treba povecavati


Quote
ММФ против повећања пензија

Зелено светло за незнатно повећање само за плате у просвети и можда здравству док они сматрају да чиновници, војска и полиција имају солидне зараде

Аутор: Јована Рабреновић – Јасна Петровићпонедељак, 24.10.2016. у 22:00

ММФ дозвољава само једнократну помоћ пензионерима, а повећање примања предлаже тек за крај следеће године

Иако Међународни монетарни фонд (ММФ) изриче само похвале за досадашњи учинак фискалне консолидације и оцењује да је економски опоравак Србије превазишао очекивања, током актуелне шесте ревизије аранжмана из предострожности није вољан да одобри повећање плата и пензија.

Како сазнајемо из више извора они су изричито против било каквог повећања пензија, а вољни су да дозволе само једнократну исплату, пред Нову годину, корисницима примања до 23.000 динара. Износ потенцијалне једнократне помоћи још није утврђен, а у јавности је било речи о износима од 5.000 до 7.000 динара. Према „календару” овог надзорника наших јавних финансија повећање пензија, и то минимално, могло би да уследи тек крајем 2017. године.

Што се тиче плата у јавном сектору ММФ је сагласан да се минимално повећају плате у просвети и евентуално здравству за око два одсто, док сматрају да чиновници, војска и полиција имају солидне зараде и да су у неким случајевима и преплаћени. За њих је важно да поменуто повећање буде одрживо и да у наредним годинама може да се исплаћује увећан износ.

Izvor: Politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #411 on: October 25, 2016, 01:51:57 pm »

Pa ono jes. 25 po tuđem du*etu nikada nije bilo mnogo.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #412 on: October 25, 2016, 02:24:33 pm »

Realno, oficiri jesu dobro placeni...medjutim svi ostali, truba.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #413 on: October 25, 2016, 04:03:08 pm »

Realno, oficiri jesu dobro placeni...medjutim svi ostali, truba.
Ти "реално" мислиш на ове НАТО, официре.

Љуба
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #414 on: October 25, 2016, 05:38:59 pm »

Realno, oficiri jesu dobro placeni...medjutim svi ostali, truba.

U tuđem tanjiru uvek veći komad mesa. Sad
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #415 on: October 25, 2016, 06:35:20 pm »

Realno, oficiri jesu dobro placeni...medjutim svi ostali, truba.

U tuđem tanjiru uvek veći komad mesa. Sad

 Mozemo raspravljati ili ne, ali potporucnik dobije 47 000 din + UTS + putne troskove, a masa ih je prijavljena npr, Beograd,a rade u Pancevu, pritom su iz Leskovca, sto dodje +10 000 putni troskovi, sumo sumare 70 000 din kako je poceo da radi. I njemu se garantuje, svakih nekoliko godina redovna unapredjenja, ako je sposoban i vanredna gde osnovna plata ide i do (preko) 100 000 din, sto ja mislim da je dobra plata. Jedinice su obicno 100% popunjene oficirski kadrom, gotovo popunjene podoficirskim, dok je veliki broj PRV napustio vojsku pa je stepen popuna u nekim jedinicama izuzetno mali, sto po svakom zaposlenom podize prosecnu platu u vojsci. Niko ne gleda sto tamo neki civil ima 24 000 din platu, vec sto su prosecna primanja 60 000 sto je po njima OK. Uporedimo npr. mladog potporucnika sa profesorom u skoli, koj sa 30 godina staza, i 100% fondom casova ima platu od 39 000-40 000 din, i videcete da je oficir, ipak dobro placen (sto ne znaci da ne teba biti dobo placen).
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #416 on: October 25, 2016, 06:53:46 pm »

I dalje mislim da je u tuđem tanjiru veći komad mesa.

Moj sin je poručnik fregate (odgovara činu kapetana), ukupno sa UTS ima primanja 62 400 dinara kao zamenik komandanta odreda.

Prijavljen u Bgd, nema putne troškove (nisam siguran da li dobija za markicu za prevoz). Ipak je to dva čina više od potporučnika a nešto se ne slaže u računici...

Neću sada o odricanjima tokom studiranja u Akademiji, nije tajna, on je jednu godinu završio na Banjici pa pet u Livornu, Italija. Disciplina kao u američkim filmovima o drilovanju marinaca, stekao zvanje mastera, bio najmlađi master u Vojsci Srbije... Čega se odricao vojnik po ugovoru? Maminog doručka? Ili to sve treba izjednačiti, svima po 45 000 pa ko je šta učio i naučio, ko ima odgovornost veću ili manju, ništa nije važno. Kad sam ja bio kapetan, jedan zastavnik mi reče "Svi imamo želudac" - što jeste tačno, ali on je imao trogodišnju konjičku podoficirsku školu a ja sam tada bio diplomirani inženjer brodomašinstva.

Ne želim nikako u raspravu o temi oficir - podoficir, već sam na forumu napisao da mi je podoficir krstio decu, imam mnogo prijatelja među podoficirima, otprilike kao i među oficirima. Većina od njih shvata da nije nikad bilo lako postati oficir... Sad, kako odrediti koliko oficir treba da prima više za mnogo duže školovanje i veću odgovornost? Ili ne treba? Uvek sam mislio da je platne grupe i pripadajuće iznose odredio neko pametniji od mene, verovatno grupa ljudi koja je vagala sve to o čemu pričam, nikad u karijeri nisam bio nezadovoljan platom, ni kad je bila 5 maraka, već sam tražio načine da pošteno zaradim još negde, pa sam radio honorarno 7-8 različitih poslova. Oni koji me znaju znaju i koje poslove, ali nije tajna pa ću i ovde reći: krečio sam stanove, farbao automobile, ronio (vadio školjke, lovio ribu i hobotnice), bio honorarni inspektor u Vodovodu Budva dve i po godine, prevodio sa engleskog i na engleski, bio konsultant za uvođenje ISO standarda i još po nešto. Svašta sam radio, samo se nisam bavio kriminalom, i nisam kukao.

Neću odgovoriti ako bude daljih komentara a nadam se da nisam otišao u off-topik.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #417 on: October 25, 2016, 06:54:29 pm »

Nisam hteo da se uključujem u ovu temu, ali ću ipak morati.

1. Nemoj da mešaš platu i primanja, pošto to nije isto.
2. Ako se neko prijavio u drugi grad da bi dobio veće putne troškove - prijavi ga. To ti je i pravo, ali i obaveza.
3. Nema unapredjenja svakih nekoliko godina, nikome nije zagarantovan viši čin.
4. Podatak o prosečnoj plati u vojsci nije relevantan, zato se i računa prosek po kategorijama kadra.
5. Profesor obično živi u svom gradu, daje časove djacima u vanradno vreme i td.
6. Na kraju karajeva, što ne upisa i završi akademiju pa da i ti budeš visoko plaćeni oficir. Nisi valjda mislio da ćeš kao profesionalni vojnik imati platu oficira.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #418 on: October 25, 2016, 07:29:25 pm »


Uf al sam bocnuo nekoga u oko... Ne kukam ja kako sam malo placen, niti tvrdim da su oficiri preplaceni. Samo tvrdim da su po nivou njihove strucne spreme placeni iznad ostalih, npr lekara, nastavnika... Vojnicki hleb jeste gorak i to tako treba biti. Ali jedan policajac, pozornik ima platu od preko 40 000 a vojnik 32 000, ista strucna sprema. Broj vojnika koj su napustili VS je u najmanju ruku zabrinjavajuc, i to ne toliko zbog same plate, vec zbog sveobuhvatnih uslova rada, i gotovo otvorenog mobinga, uz konstatne pretnje ugovorom, primorani su da rade i cute cak i stvari koje krse zakon. Oni koji mogu bolje (najbolji, najobrazovaniji) odlaze, dok ostaju oni koji znaju da bolje ne mogu, i to se vec vidi, i to je direktna odgovornost komandujuceg kadra.

 Sto se nastavnika, i privatnih casova tice, to bas i nije tako. To samo profesori matematike imaju posla privatno, eventualno fizika i to je to. Niko ne uzima casove iz npr geografije, istorije...Moja supruga je profesor srskog jezika i kjnizevnosti. Radi u dve skole, u dva mesta udaljena 15km, za ukupnu normu ispod 70% na odredjeno. Pola dana provede u prevozima za platu od 30-ak hiljada din, i ako neko misli da je lako raditi sa tudjom, neretko razmazenom decom i jos gorim roditeljima vara se. Pritom se odrala trazeci posao, i samo, i iskljucivo svojim radom uspela da dodje i da ostane na poslu jer je fenomenalan nastavnik. Vas sin je, dobio posao cim je zavrsio akademiju. Verovatno i Vi Rade. Za lekare koji sami sebi placaju specijalizaciju i rade za DZ po nekoliko godina necu ni da spominjem. Njih trebamo da zadrzimo da ne odu preko, jer im Nemci nude platu od 4-5 000e, dok ovde imaju 500e, i opet najbolji i najsposobniji odlaze.
  Zavrsavam sa ovo pricom. Zbog takvog stava da "100 njih cekaju na moje radno mesto ispred kapije" smo i dosli gde smo sada. Ja sam PRV jos 35 dana i ni dan vise.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #419 on: October 25, 2016, 07:38:44 pm »

 Lips Sealed
Logged
Pages:  1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.053 seconds with 24 queries.