PALUBA
March 29, 2024, 05:54:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220504 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #465 on: October 29, 2016, 05:17:37 pm »

Deo o dnevnicama je prebacen iz Smehoterapije u ovu temu koja je prikladnija

Moglo je i da ostane tamo, dovoljno je smešno za Smehoterapiju.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #466 on: October 29, 2016, 05:45:20 pm »

Vec sada su podoficiri po vojnickim duznostima, daju straze, dezurstva u prijavnicama itd. Cak su i oficirima menjali dezurnog na prijavnici jer nije imao ko da radi. Pa ko se tu sa kime za*ebava ne znam, ali u narednim ratovima cete ratovati gospodo, bez vojnika. I to jer sam odbio da budem kafe-kuvarica, da cistim cizme u perem solje pretpostavljenom, da idem u kantinu po cigarete, da radim tudj posao jer nekog mrzi da radi svoj, ili prosto "ja sam ovde vec dvajes' godina pa mi se moze". Takvo stanje u VS nisu proizveli PRV, jer oni kao sto ste gospodo rekli, ne odlucuju, vec samo sprovode naredjenja. Dali je neki radnik JKP higijene dao otkaz, a radi za  gotovo istu platu? Zelenila? Vodovoda? Zasto samo vojnici masovno odlaze? I zasto svi peru ruke od toga, ili odbijaju da prepoznaju problem?

  Sto se JNA tice ona je svoju snagu pokazala u jedinom ratu koj je ikada vodila. Toliko o tome. Odnosilo se na to da su tamo svi bili "drugovi" a ne "gospoda", i da su (makar deklarativno)  svi bili jednaki nezavisno od porekla i obrazovanja. Najbolji primer je vrhovni komandant koj je po struci bio masin bravar.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #467 on: October 29, 2016, 05:55:22 pm »

Alal vera na analizi JNA @Tihi, prepuna argumenata, veoma kvalifikovana...

Da li znaš da su i u vojsci Severnog Vijetnama svi bili "drugovi" pa isprašili Amere? Nije to najbitnije, već što JNA nije bila projektovana za takvu vrstu rata. Verujem da ni jedna vojska na svetu ne može da preživi takav raspad države, a JNA je ipak preživela.

@Tihi, uz sve uvažavanje, nemam volje da se borim sa tvojim ogorčenjem pa više neću odgovarati na tvoje postove.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #468 on: October 29, 2016, 05:56:24 pm »

..................................................

  Sto se JNA tice ona je svoju snagu pokazala u jedinom ratu koj je ikada vodila. Toliko o tome. Odnosilo se na to da su tamo svi bili "drugovi" a ne "gospoda", i da su (makar deklarativno)  svi bili jednaki nezavisno od porekla i obrazovanja. Najbolji primer je vrhovni komandant koj je po struci bio masin bravar.
U toj JNA su vojnici čistili čizme starešinama, kako oficirima, tako i podoficirima. Ti si se javio da budeš vojnik (pa makar se zvao i po ugovoru) zamenio si bivše redovne vojnike. Promenilo se ime vojske, ali su dužnosti ostale iste, zar ne?
JNA nije vodila niti jedan rat, ona se branila od separatističkih paravojnih formacija. Rat proglašava narodna skupština, a takvog akta nije bilo.
Što se tiče "masin bravara", ne petljaj se s tim stvarima, ne znaš o čemu pričaš.

Da zaključim: nisi ti opterećen ni platom i standardom, tebe bole staleške razlike: VpU - POF - OF.
Sretno ti bilo na novim radnim mestima.

Љуба
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #469 on: October 29, 2016, 09:06:01 pm »

Quote
Da zaključim: nisi ti opterećen ni platom i standardom, tebe bole staleške razlike: VpU - POF - OF.
Sretno ti bilo na novim radnim mestima.

  Ne staleske razlike...jer svakako oficiri nisu plemici, pa je samo poredjenje neumesno, no nebitno. Mene boli prosto nepostovanje zakona, i flagrantno krsenje istih od onih koji bi trebali da budu garant zakonosti. Kazu "izvrsi naredjenje pa se zali". Kome? Pa vrana vrani oci ne kopa. Kome da se zalim kada mi prekinu godisnji odmor, ili mi "sugerisu" da prekinim bolovanje ukoliko zelim da nastavim da radim, ili mi narede da ucinim neki prekrsaj? Jedini put kada je neki oficir odgovarao za delo ucinjeno protiv prv je bilo kada ga je ovaj drugi tuzio u civilnom procesu. Da ne duzim, znam zaista veliki broj dobrrih kvalitetnih staresina. Ali ako mi neko kaze da su SVI dobri, moralni i casni ljudi, pa reci cu da ste jako pristrasni. Danas retko koji staresina ima "svoje oficirsko misljenje" koje moze biti razlicito od onog sta misli pretpostavljeni, svi se bave sminkanjem stanja, a ne unapredjenjem, i retko ko ce stati iza svog vojnika cak i ako uradi sve kako je propisano pustice ga niz vodu jer je to laksi nacin. Kako imati poverenja u takvog coveka u borbenim akcijama? Mnogo je majki zavijeno u crno na taj nacin.
Logged
cobra 73
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 201


СА ВЕРОМ У БОГА ЗА КРАЉА И ОТАЏБИНУ


« Reply #470 on: October 29, 2016, 09:16:12 pm »

Никада ми ни један потчињени није очистио  чизме или,не дај Боже оружје!Мене је било срамота кад су моје колеге то тражили од војника!
Негативна селекција и мобинг су били заступљени  у ВЈ и ВСЦГ и ВС, али у цивилству је  још горе!
Јави се на пп Тихи, ако нећеш или не можеш овде да ми кажеш како си се снашао са цивилима.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #471 on: October 29, 2016, 09:21:07 pm »

Moje čizme, cipele i drugu obuću nikada mornar/vonik nije očistio, čak ni krevet mi nisu nameštali. Smatrao sam to ponižavajućim za njih, a i sam imam dva sina, uvek sam mislio i oni će jednom služiti vojsku...
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #472 on: October 29, 2016, 10:18:16 pm »

Quote
Da zaključim: nisi ti opterećen ni platom i standardom, tebe bole staleške razlike: VpU - POF - OF.
Sretno ti bilo na novim radnim mestima.

  Ne staleske razlike...jer svakako oficiri nisu plemici, pa je samo poredjenje neumesno, no nebitno. Mene boli prosto nepostovanje zakona, i flagrantno krsenje istih od onih koji bi trebali da budu garant zakonosti. Kazu "izvrsi naredjenje pa se zali". Kome? Pa vrana vrani oci ne kopa. Kome da se zalim kada mi prekinu godisnji odmor, ili mi "sugerisu" da prekinim bolovanje ukoliko zelim da nastavim da radim, ili mi narede da ucinim neki prekrsaj? Jedini put kada je neki oficir odgovarao za delo ucinjeno protiv prv je bilo kada ga je ovaj drugi tuzio u civilnom procesu. Da ne duzim, znam zaista veliki broj dobrrih kvalitetnih staresina. Ali ako mi neko kaze da su SVI dobri, moralni i casni ljudi, pa reci cu da ste jako pristrasni. Danas retko koji staresina ima "svoje oficirsko misljenje" koje moze biti razlicito od onog sta misli pretpostavljeni, svi se bave sminkanjem stanja, a ne unapredjenjem, i retko ko ce stati iza svog vojnika cak i ako uradi sve kako je propisano pustice ga niz vodu jer je to laksi nacin. Kako imati poverenja u takvog coveka u borbenim akcijama? Mnogo je majki zavijeno u crno na taj nacin.

с овим је бар лако, тражиш написмено. неће да ти да, ти ниси у обавези да извршиш такво наређење. молим лепо. да ти написмено, извршиш и боли те увце. папир  те ослобађа на суду.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #473 on: October 30, 2016, 12:08:43 am »

Quote
Da zaključim: nisi ti opterećen ni platom i standardom, tebe bole staleške razlike: VpU - POF - OF.
Sretno ti bilo na novim radnim mestima.

  Ne staleske razlike...jer svakako oficiri nisu plemici, pa je samo poredjenje neumesno, no nebitno. Mene boli prosto nepostovanje zakona, i flagrantno krsenje istih od onih koji bi trebali da budu garant zakonosti. Kazu "izvrsi naredjenje pa se zali". Kome? Pa vrana vrani oci ne kopa. Kome da se zalim kada mi prekinu godisnji odmor, ili mi "sugerisu" da prekinim bolovanje ukoliko zelim da nastavim da radim, ili mi narede da ucinim neki prekrsaj? Jedini put kada je neki oficir odgovarao za delo ucinjeno protiv prv je bilo kada ga je ovaj drugi tuzio u civilnom procesu. Da ne duzim, znam zaista veliki broj dobrrih kvalitetnih staresina. Ali ako mi neko kaze da su SVI dobri, moralni i casni ljudi, pa reci cu da ste jako pristrasni. Danas retko koji staresina ima "svoje oficirsko misljenje" koje moze biti razlicito od onog sta misli pretpostavljeni, svi se bave sminkanjem stanja, a ne unapredjenjem, i retko ko ce stati iza svog vojnika cak i ako uradi sve kako je propisano pustice ga niz vodu jer je to laksi nacin. Kako imati poverenja u takvog coveka u borbenim akcijama? Mnogo je majki zavijeno u crno na taj nacin.

с овим је бар лако, тражиш написмено. неће да ти да, ти ниси у обавези да извршиш такво наређење. молим лепо. да ти написмено, извршиш и боли те увце. папир  те ослобађа на суду.

 A ako odbije da mi da napismeno, sta onda da radim?

@ cobra73

 Pre vojske sam radio u civilnom sektoru, i to  privatnom civilnom sektoru. Negde je bilo bolje, negde losije, negde ocajno, sve zavisi od toga kakvi ljudi gazduju. Nikada nisam radio u drzavnoj instituciji, a tek sam u vojsci video kako izgleda krivinarenje na poslu u svim slojevima. Nikad nisam dobio otkaz nego sam svaki put sam odlazio kada vise nisam zeleo da radim taj posao pod tim uslovima.Ali gotovo svuda su najbolji i najvredniji napredovali. Tako je i sada. Ja odlazim jer ne zelim vise tako. Umesto mene ce doci, nadam se neko bolji od mene. A sta sa onima koji ne zele da rade a ostaju? Paraziti koji su vise na bolovanju nego rade, sa raznoraznim tackama ogranicenja..Oni ce ostati da rade. I da kukaju kako su malo placeni.

Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #474 on: October 30, 2016, 07:55:01 am »

I ako možda ne bih trebao evo da dodam.

Najpre raščistite Vi sa samim sobom što ustvari hoćete.Vojska kao institucije ne može se praviti po Vašoj želji i prilagođavati Vama.Imate pravo da se ne slažete sa određenim rješenjima i pri tome možete izraziti svoja neslaganja i opravdana i neopravdana,ovdje na forumu,ali će Vam to jako malo pomoći u realnom životu,čak Vas može "prevariti" da ste eto u pravu a da to u životu nemožete ostvariti.
Da ne širim temu,jednostavno mislim da je ovo diskusija ili ti divan zbog divana.

Poz.

Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #475 on: October 30, 2016, 09:58:28 am »

@Tihi tvoj je problem što si prvo počeo raditi u privatnom sektor, pa poslije prešao na državnu "sisu"...
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #476 on: October 30, 2016, 06:04:53 pm »

да не цитирам у бескрај, свако наређење које се коси са законом, или се подређеном чини да би могао због његовог извршења да сноси некакве последица, издаје се написмено. уколико старешина одбије да га изда написмено, подређени није у обавези да такво наређење изврши и и дужан је да о томе извести његовог претпостављеног. бар смо ми тако учили из војних правила и прописа.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #477 on: October 30, 2016, 08:46:45 pm »

да не цитирам у бескрај, свако наређење које се коси са законом, или се подређеном чини да би могао због његовог извршења да сноси некакве последица, издаје се написмено. уколико старешина одбије да га изда написмено, подређени није у обавези да такво наређење изврши и и дужан је да о томе извести његовог претпостављеног. бар смо ми тако учили из војних правила и прописа.
Ја мислим да није проблем у сношењу последица лица које не изврши наређење, већ само ако извршење наређења очигледно или се по природи ствари може закључити да представља кривично дело или кршење међународних закона, конвенција и обичаја вођења рата.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #478 on: October 30, 2016, 08:59:43 pm »

да не цитирам у бескрај, свако наређење које се коси са законом, или се подређеном чини да би могао због његовог извршења да сноси некакве последица, издаје се написмено. уколико старешина одбије да га изда написмено, подређени није у обавези да такво наређење изврши и и дужан је да о томе извести његовог претпостављеног. бар смо ми тако учили из војних правила и прописа.

  Tacno, tako pise u P.S. Medjutim kada sam trazio napismeno naredjenje, dobio sam odgovor "ja ne pisem naredjenja, ja ih izdajem". Tu je bio jos jedan oficir koji je po polozaju takodje moj nadredjeni ali stepen nize. Kada sam pitao dali se slaze sa doticnim (namerno ne govorim ime, cin i polozaj), dobio sam odgovor da ne dovodi u pitanje naredjenja nadredjenog i da to savetuje i meni. I kome ja tu onda da se zalim? Ali udaljili smo se od teme. Eto, kaze AV da ce te dobiti 5% povecanje plata, i 1.5% povecanje penzija, pa uzivajte:)

 @kumbor
  Po PS ja mogu odbiti da izvrsim naredjenje koje je krivicno delo, dok sva ostala (pa bili i prekrsaji) moram da ispunim pa da se naknadno zalim. Tu je taj "prostor" koji se koristi.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #479 on: October 30, 2016, 09:15:56 pm »

Postoji li i dalje nesto sto se zove ``sluzbena zabeleska``? Ja sam svojevremeno tako resio jedan sukob sa komandanotm brigade. Sluzbena zabeleska ili beleska koliko se secam je validan dokument i tome se pribegava upravo u situacijama kada ti nadredjeni nesto naredi usmeno a smatras da time krsis neki propis, ugrozavas ljudstvo ili tehniku itd.
Logged
Pages:  1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.