PALUBA
April 19, 2024, 03:28:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 222209 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #555 on: December 16, 2016, 06:32:43 am »

Quote
Mislim da bi i Džumba imao šta da kaže po ovom pitanju.

Šta da kažem Boro? Eto, želim svima da uspeju kao nas dvojica i da svoje znanje i umenje iskoriste kada budu u penziji. Evo ja sad punim 40 godina efektivnog staža i negde oko 48-9 penzionog. Sve preko 45 godina penzinog staža se ne računa i ne može uticati na neku reviziju penzije. Ja trenutno radim "džabe" jer doprinosi koji se na konto mog rada (zarade) uplaćuju u penzioni fond (30-tak hiljada svakog meseca) neće meni pripasti (kroz veću penziju). Ja, kao i Boro ćemo taj višak "pokloniti" novim penzionerima.
Ja sam invalidski penzioner i radim. Invalid sam jer imam srcanu insuficijenciju, tako da mi srce radi sa 25% kapaciteta, zato sam dobio pacemaker, koji sam sam
platio. U Srbiji za mene nema posla jer mogu da podjem na pisanje i da umrem uz put, a da ne radim mogao bih da umrem od gladi i ja i porodica jer mi je penzija i pored
maksimalnih uplata u fond, za 27 godina staza, manja od 22.000 dinara (oba dela). I kao takva krntija primoran sam da obezbedim normalan zivot svojoj porodici.
Radim za stranu kompaniju koja je trazila specificna znanja i vestine koje su joj potrebne. Obzirom na obim posla pokusavao sam da nadjem saradnika-e koji bi mi skinuli deo obaveza i olaksali funkcionisanje. Vrlo tesko sam dolazio do zainteresovanih a kada smo razgovarali o poslu u prvih pet pitanja koje su mi postavljali bila su sledeca:
koliko je radno vreme ( ja ga nemam)
koliki je odmor (koristim kada posao dozvoli)
kolika je plata (sasvim ispravno ) svi su ocekivali mnogo vise nego sto sam imao budzet, veci nego stvarna prosecna palta u Srbiji
kolike su dnevnice za sluzbeni put ( na zapadu dnevnica za takvo nesto ne postoji, postoje placeni troskovi puta)
sluzbeni auto, lap top i naravno mobilni (a ja sam trazio nekog ko ce da u kancelariji crta u kedu da povremeno uradi neke kancelarijske poslove
i eventualno podje samnom na put u Nis- kod Ljube na telecu glavu u skembetu, uz sve placeno)
Zbog posla sam morao da u 55 godini ponovo ucim nemacki, da se i dalje sluzim engleskim i ruskim koje znam od ranije a sad sam na kursu rumunskog
jer cu imati posla sa zelezarom u Galatiju Rumunija.
Sigurno da veliki broj zaposlenih penzionera ne oduzima radna mesta mladima jer su za ta mesta na kojima su penzioneri potrebni iskusni ljudi sa znanjem
koje se stice godinama.
Na zalost danas su retki mladi koji su spremni da ulazu u svoje znanje. Ako nekada gledate bilo koji od kvizova kojih ima na raznim televizijama, u drustvu mladjih
od 35 godina i dajete odogvore otprilike bar 7 od 10 tacnih, oni se odusevljavaju a pri tom neznaju da su to znanja iz nase mladosti koje je imao svaki vrlo dobar djak
koji redovno cita Zabavnik.

Tako da problem zaposljavanja mladih nisu generisali penzioneri koji rade nego sistem koji nema ideju kako da ti mladi budu dovoljno obrazovani i da mogu da
steknu potrebno iskustvo kako bi nas penzionere zamenili a nas pustili da pecamo pored Save (kapo i dzumba kada cemo da zabacimo stapove u Savu?).

P.S. Ako postoji slobodan masinski inzinjer (da nije penzioner)sa znanjem nemackog, engleskog i talijanskog ili ruskog, sa licencom za projektovanje, sertifikatima za NDT i zavarivanje uz iskustvo u proizvodnji i projektovanju, spremnog da provede na putu oko 250 dana godisnje, da bude 24 sata online i da je marketinski potkovan,
jer moje mesto se zove: Production and Sales Area Manager for Balkans Mid. East and Africa neka se javi rado cu podeliti obaveze i zadovoljstva sa takvim saradnikom.
« Last Edit: December 16, 2016, 06:44:44 am by motorista 57 klasa » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #556 on: December 16, 2016, 07:36:41 am »

Milanče, imaš takvih kandidata na hiljade, svake nedelje diplomiraju na privatnim fakultetima. Cheesy
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #557 on: December 16, 2016, 07:39:50 am »

Milanče, imaš takvih kandidata na hiljade, svake nedelje diplomiraju na privatnim fakultetima. Cheesy
Suvise su oni obrazovani za mene, takvi treba da idu u  ministarstva i drzavnu upravu pa da nam zemlja procveta.
 
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #558 on: December 16, 2016, 07:40:15 am »

Kad se pominju kvizovi, i ja volim da ih gledam sa svojom porodicom, potera nam je jedan od omiljenih.  Ko je gledao verovatno je zapazio plavusu na mestu tragaca. To je Milica Jokanovic, 33 godine, diplomirani pravnik iz Beograda. Kada je osvojila prvo mesto na slagalici nije imala posao, nakon tog dobila nesto u gradskoj upravi na odredjeno vreme, kada su krenule cistke (smanjenje administracije) ponovo su je otpustili i koliko znam jedino radi u kvizu kao tragac. Vanserijski inteligentna, lepa mlada zena koja ima poteskoca da nadje posao. Milance, tvoj posao zvuci jako zanimljivo Cheesy
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #559 on: December 16, 2016, 07:52:48 am »

Kad se pominju kvizovi, i ja volim da ih gledam sa svojom porodicom, potera nam je jedan od omiljenih.  Ko je gledao verovatno je zapazio plavusu na mestu tragaca. To je Milica Jokanovic, 33 godine, diplomirani pravnik iz Beograda. Kada je osvojila prvo mesto na slagalici nije imala posao, nakon tog dobila nesto u gradskoj upravi na odredjeno vreme, kada su krenule cistke (smanjenje administracije) ponovo su je otpustili i koliko znam jedino radi u kvizu kao tragac. Vanserijski inteligentna, lepa mlada zena koja ima poteskoca da nadje posao. Milance, tvoj posao zvuci jako zanimljivo Cheesy
Jeste moj posao izuzetno zanimljiv i deluje atraktivno, ali pozvacu te u februaru kada u hali u Nisu na minus?Huh?? montiramo uredjaj tezak oko 20t a ruke se lepe
za metal od zime. Doduse posle toga  sleduje Stra Drina, Tri fenjera ili neka od drugih biblioteka u Nis, ali treba izgurati i ono prethodno.
A sto se devojke iz kviza tice, ocigledno je da ima izuzetno enciklopedijsko znanje, koliko je upotrebljiva kao pravnik ne mogu da ocenim nisam te struke. ALi pomalo mi smeta
kada kazu "diplomirani pravnik" a niko na pravnom nije polozio diplomski nego mu se poslednji ispit racuna kao diplomski. Mozda ja gesim, ali meni je fakultet koji u prvu godinu upisuje preko 200 brucosa i ima ukupno 27-28 ispita, u sistemu skolstva kakav je jos uvek nas, ne deluje ozbiljno. Odavno nemam nikakve veze sa fakultetom, moji
profesori uglavnom drze predavanja na onom svetu, i ja im se priblizavam, ali u vreme mog studiranja pravni fakultet je mogo da zavrsi skoro svaki student tehnickih fakulteta,
koji se nalaze jednu tramvajsku stanicu dalje, prilikom dolaska i odlaska sa svojih predavanja.
Uostalom u to vreme je sadasnji predsednik vlade bio kako sam cuo brilijantan student prava, a vidi kave zakone dozvoljava da donesu. Grin
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #560 on: December 16, 2016, 08:48:47 am »

 
  Nisam rodjen u radijatoru, radio sam svasta u zivotu od kada znam za sebe, moji su imali i zemlju a zivot na selu ne stedi decu. Od kada znam za sebe, radim, i radicu dokle god budem mogao. Za Milicu sam prekopirao text iz nekih novina, pisali su o njoj, pa ja onako uz put nabasao. Medjutim, ako gledamo tako obrazovanje, onda zapravo i nije bitno ko sta ima od skole vec ko sta zna da radi, sto je u Srbiji neretko i slucaj, pa su vozaci i keramicari ministri, jer su eto, vanjserijski dobri u svom poslu Cheesy
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #561 on: December 16, 2016, 09:00:02 am »

Bora i Dzumba su angazovani zato sto poseduju odredjene znanja i kvalitete koje je tesko naci na trzistu.

Opste je poznato da kad neko sa 50+ godina ostane bez posla da je skoro pa nemoguce da nadje posao osim ako neposeduje odredjena znanja, sposbnosti itd koje su deficitarne na trzistu.

To je pocetak i kraj price.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #562 on: December 16, 2016, 09:24:27 am »


  pa su vozaci i keramicari ministri, jer su eto, vanjserijski dobri u svom poslu Cheesy
ovi nasi nisu vanserijski u svom poslu a pri tome nisu ni ministri u svojim strukama
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #563 on: December 16, 2016, 10:41:57 am »

I ako ne bih trebao navesti svoje mišljenje evo ukratko.
Razmotrite cijelu "stvar" sa tog opšteg stanovišta.
Na pr. koliko ustvari Vi ne vidite da je ta "samohvala" ustvari u cilju pravdanja "korporativnog kapitalizma"-pohvala težnji uništenja čovječanstva zbog pohlepe.
Nekoliko činjenica:koliko ustvari recimo, se gasi malih firmi a koliko se otvara novih i kolika je njihova šansa da konkurišu recimo G.M.,Simensu Mercedesu itd....
Koliko je bitna sposobnost "čovjeka" a koliko se tu iskorištava predhodno znanje oličeno u tehnologiji koja je u vlasništvu pohlepnih svjetskih moćnika.
Koliko Vi ustvari varate sami sebe,pravdajući se da "mladi" neće da rade,naročito ako uzmete podatak da ih 100000 odlazi iz zemlje a koliko nezaposlenih u zemlji.
I recimo,mnogi neće vidjeti u teoriji "VV" da treba raditi i više od 24h(ovo izgleda nemoguće ali "prihvatljivo" pa se to pravda da treba ustati ranije i ostati kasnije posle ta 24 h. laugh).
Pa ljudi,sjetite se da se sve radi zbog ŽIVOTA.Pa nemožete očekivati da cijela porodica radi i više od 24h za nekog kapitalistu,za nikakve pare da bi se reklo kako su stručni ili vredni a ustvari se radi o jeftinoj radnoj snazi u svrhu što većeg profita.Imju valjda i oni pravo na ŽIVOT a ne da ga žrtvuju za pohlepu kapitaliste.
Moglo bi se o ovome pisata danima a mislim da tko hoće može shvatiti i iz ovog šturo navedenog.Ne može te pravdati izmišljenim floskulama nešta što je protivno ŽIVOTU,jer ne samo da trebate uključiti broj koji traži posao i broj koji odlaze iz zemlje,Vas demantuje.Nema tu istine i kad se tvrdi da je to tako u "kapitalizmu" jer nikako ne smete zaboraviti da bi i on trebao biti u svrhu ŽIVOTA.Sigurno da postoje i lenji i nestručni itd.
ali mislim da su oni marginalni, isto kao i penzioneri,koji rade.Zapitajte se kolko je to ispravno,jer zašto su u penziji,odnosno što je to penzija.Sigurno da ima ljudi koji mogu biti koristni u društvu u penziji,ali nikako nemožate to pravdati lijenošću mladih ili nedovoljnom stručnošću. Najkraće,svi smo mi bili mladi i stjecali znanja i iskustvo,neće biti da smo rođenjem,bili i stručni i sa iskustvom.Mislim da za Crnogorce ide ta izreka:svaki rođenjem može biti bar precednik države. laugh
Koliko sam pratio literaturu,"pamet" je negdje slično raspoređena i ne postoje "izuzetni" narodi.Postoje 10% procenata koje ovise od obrazovanja i da ne bude zabune,što je veći narod-nacija,ima veći broj inteligentnih po kvantitetu.

Poz.

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #564 on: December 16, 2016, 03:02:45 pm »

Bora i Dzumba su angazovani zato sto poseduju odredjene znanja i kvalitete koje je tesko naci na trzistu.

Opste je poznato da kad neko sa 50+ godina ostane bez posla da je skoro pa nemoguce da nadje posao osim ako neposeduje odredjena znanja, sposbnosti itd koje su deficitarne na trzistu.

To je pocetak i kraj price.

@pvanja - Amin.

@Karlo, ja više ne znam šta da Vam odgovorim. Niti pravdam kapitalizam, niti ću zbog Simensa i Mercedesa da prestanem da radim, kao ni zbog toga što male firme propadaju i otvaraju se nove. Čini se da ste Vi još uvek u eri uravnilovke, "svako ima želudac- znači svako treba da jede", a toga više nema.

Zašto sam u penziju otišao u punoj snazi, sa manje od 50 godina života - trebalo bi pitati one koji su me tamo poslali ili pustili, svejedno, nisam im trebao više. Šta je penzija - igranje šaha na Kalemegdanu? Jeste za nekoga, za nekog nije.

Ništa ne pravdam praznim floskulama, nikada nisam dopuštao da oni kojima sam šef rade koliko radim ja, čak sam to izričito zabranjivao.

Šta je sad problem, što znam nešto što nekome treba pa me za to plaća, a neko drugi ne zna, što hoću da radim mnogo a neko drugi neće? Za sve to sam ja kriv? Ni to nije problem - dođu oni sa fantomkama, "skinu me sa brojnog stanja" ili mi slome kičmu i nema više problema, eto posla za mlade.

Stvarno ne znam šta više da Vam odgovorim.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #565 on: December 16, 2016, 06:05:23 pm »

@Boro,vjerujte mi da je i meni teško objsniti u topiku-postu ono što mislim.
Sigurno da Vi ne trebate prestati raditi dok možete ili ne daj Bože biti kriminalac.Međutim,ne samo Vi ne bi trebalo da se pravda optužbama mladih za lenjost ili nestručnost,ako se bore i žele da promjene nemoguće uslove u kojima žive,nego ih treba razumjeti i pomoći i podržavati.
Jednostavno,penzija je uplaćeni iznos koja treba da omogući koliko toliko normalan život do smrti a u nju se odlazi,kako je usvojeno,kad čovjek ne ispunjava i fizički potrebne sposobnosti za posao koji je obavljao.
Niste Vi krivi,pa niti ja koji sam sa 55 g otišao u penziju.Zakon se ne može praviti za svakog čovjeka pojedinačno.Fizičke mogućnosti a Boga mi i umne su različite i koliko smo mi imali sreće da odemo u penziju još relativno sposobni,nikako ne predstavljamo reper PENZIONERA koji ide u većini slučajeva sa 65g.
Da li imamo veće sposobnosti i od nekih mladih možda ali u većini sigurno ne.Dokazi,kako su oni sposobni (100000-200000) da rade u inostranstvu a kod nas ne.I kod nas baš ne vidim jagmu i za ljudima u 50-tim i znate koliki je problem kod gašenja firmi,što sa takvima.
Da ne duljim,kod nas se penzija ne dobija od postojećeg fonda,nego iz tekućih zarada i budžeta.Dakle treba uzeti u obzir ovo i kod razmatranja o zarađenosti penzije.Jer kako mi nismo krivi što su ti fondovi upropšašteni-pokradeni,mladi su još manje krivi za to.
Na kraju,osnovni uzrok za ovako veliku krizu je baš ta "mućka" bankarsko-korporativne svjetske vrhuške.
Primjer:mislim da je za nas više štetno što su uspjeli da dovedu ljude na vlast koji rade za njih,nego i samo bombardovanje 99-te.(Sjetite  školovanja u Mađarskoj,Soroš,zaduživanje kod tih svjetskih banaka,itd..).
Koliko su i danas firmi u državi naše,kriminalaca i naših i stranih,plaćanja da se navodno ulaže kod nas,smanjenja plata i penzija,da se te pare ne ulažu za otvaranje novih radnih mjesta i sa koliko-toliko normalnim platama,jer se sa 20000 ne može preživjeti a kamoli ishraniti porodica.Ovo dovodi ne samo do demotiviranosti nego i bavljenje kriminalom.
Na kraju vidite svu tu problematiku i u Ukrajini i Siriji,gdje je uzrok baš ta pohlepa,pa čak i izbjeglička kriza,vidite tu Soroša,Merkel itd.....

Eto mislim da sam možda sad na jasaniji način prikazao svoje razmišljanje i ne bih više.

Poz.
« Last Edit: December 16, 2016, 06:18:01 pm by Karlo » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 950


« Reply #566 on: December 16, 2016, 06:16:48 pm »

Sad Vas razumem @Karlo, i slažem se uglavnom sa onim što ste naveli. Samo sa jednim ne - nisam govorio o svim mladim ljudima da su lenji, nego o konkretnim ljudima iz moje firme.

Isto tako imamo jednog mladog čoveka koji je toliko odgovoran, savestan i vredan da sam ga u više navrata "kočio", moja koleginica koja mu je neposredni rukovodilac isto, jer smo smatrali da će sam sebe ubrzo da ubije takvim tempom.

Dakle, nisu svi ljudi isti, zato i jesu ljudi.

A svetska situacija takva je kakva je, malo šta mi možemo da uradimo oko toga, osim da je razumemo i pokušamo da se prema tome što je bolje moguće postavimo, a tu sigurno doprinosimo i mi, ljudi u ozbiljnim godinama - svojim iskustvom.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 834


« Reply #567 on: December 17, 2016, 02:16:40 am »




   Rasprava se razgranala i na kraju ćemo zajedno doći do nekog zaključka, koji ne mora biti isti za sve. Pojedinci su moje pisanje shvatili lično iako sam na najširi mogući način prišao temi. Pohvalno je što naši članovi poput Bore Prodanića rade i u poznim godinama na tako odgovornom mestu ali nisu svi penzionisani pripadnici vojske diplomirani inžinjeri, magistri i doktori sa velikim radnim iskustvom u struci. Većina su tzv. ,,rodovci'' koji poseduju znanja i veštine malo primenjljive u civilstvu, te stoga obavljaju poslove ispod svoje stručnosti u zanimanjima koje sam naveo.

   Pravo pitanje nije zašto svi oni i dalje rade već zašto i dalje primaju penziju? Ako su jednom proglašeni zdravstveno nesposobnim ili im je zbog potrebe službe prekinuta aktivna služba i upućeni u penziju, zašto im je zakonski omogućeno da dobijaju prinadležnosti pored plate za navedeni rad? Mislim da to ipak utiče na masu sredstava koja se iz budžeta raspoređuju penzionerima i zaposlenima u državnoj upravi. Ovakva nelogičnost je dozvoljena zakonom o PIO kojim je dozvoljeno penzionisanim lekarima, advokatima i vojnim licima da rade, dok ostali nemaju to pravo već, ukoliko ih poslodavac prijavi kao zaposlene obustavlja im se isplata penzije za to vreme. Kada ih poslodavac odjavi mogu nastaviti sa primanjem penzije u nepromenjenom iznosu. Čime su to navedene kategorije zaslužile da budu povlašćene u odnosu na druge? Srećom, vojni penzioni fond je sada izdvojen iz budžetskih sredstava namenjenih odbrani pa eventualna povećanja plata nisu direktno vezana sa povećanjem vojnih penzija kao što je bilo do 2014.g. kada je često puta bilo nemoguće povećanje plata u vojsci zato što bi se morale povećavati za isti iznos i vojne penzije, a njih je uvek znatno više pa je trebalo i znatno više novca koga nikada nema dovoljno. Ovako su i vojni penzioneri zajedno sa civilnim dobili pred Novu Godinu po 5000 RSD , verovatno za paketiće, dok zaposlenima u vojsci i njihovoj maloletnoj deci to uopšte ne treba.

   Nema potrebe za pojedinačnim predstavljanjem, posle višegodišnjeg članstva na ovom cenjenom forumu sam više-manje shvatio, što u neposrednom kontaktu što izjavama drugih članova, ko su cenjeni sagovornici i koje kvalifikacije i titule imaju. Verovatno ste na isti način i Vi shvatili nivo mog skromnog obrazovanja, radnog iskustva i mesta u sistemu odbrane. Internet forumi su ipak mesta gde su dostignuća iz realnog života manje važna, pa tako može diskutovati svako sa svakim sve dok je to u granicama opšte prihvaćene kulture i pristojnosti. Ovde je svačije mišljenje podjednako vredno sve dok je potkrepljeno argumentima. Osim toga, u virtuelnom svetu namenjenom zabavi svako može da,ako to želi, prećuti svoj identitet i nastupi kao neko drugi. Moja ogorčenost nije upućena na bilo koga od Vas niti na ostale penzionere ali mi smeta kada potcenjujete napore mlađih generacija pri tom ističući svoje uspehe ostvarene pod sasvim drugim okolnostima od ovih danas. Žustro ustajete u odbranu svojih prava i mišljenja kao da je prepiska upućena Vama lično mada se to ovde retko događa. U svakom slučaju uvek smo na istoj strani...


Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #568 on: December 17, 2016, 09:25:56 am »


   Pravo pitanje nije zašto svi oni i dalje rade već zašto i dalje primaju penziju? Ako su jednom proglašeni zdravstveno nesposobnim ili im je zbog potrebe službe prekinuta aktivna služba i upućeni u penziju, zašto im je zakonski omogućeno da dobijaju prinadležnosti pored plate za navedeni rad? Mislim da to ipak utiče na masu sredstava koja se iz budžeta raspoređuju penzionerima i zaposlenima u državnoj upravi. Ovakva nelogičnost je dozvoljena zakonom o PIO kojim je dozvoljeno penzionisanim lekarima, advokatima i vojnim licima da rade, dok ostali nemaju to pravo već, ukoliko ih poslodavac prijavi kao zaposlene obustavlja im se isplata penzije za to vreme. Kada ih poslodavac odjavi mogu nastaviti sa primanjem penzije u nepromenjenom iznosu. Čime su to navedene kategorije zaslužile da budu povlašćene u odnosu na druge? Srećom, vojni penzioni fond je sada izdvojen iz budžetskih sredstava namenjenih odbrani pa eventualna povećanja plata nisu direktno vezana sa povećanjem vojnih penzija kao što je bilo do 2014.g. kada je često puta bilo nemoguće povećanje plata u vojsci zato što bi se morale povećavati za isti iznos i vojne penzije, a njih je uvek znatno više pa je trebalo i znatno više novca koga nikada nema dovoljno. Ovako su i vojni penzioneri zajedno sa civilnim dobili pred Novu Godinu po 5000 RSD , verovatno za paketiće, dok zaposlenima u vojsci i njihovoj maloletnoj deci to uopšte ne treba.


Puno si napisao gluposti. Ipslata penzija se obustavlja samo u slucaju kada je u pitanju invalidska penzija a penzioner radi. Medjuim od 2007.godine je ispravljena jedna nelogicnsot pa vojni invalidski penzioneri mogu bez obustave da zasnuju radni odnos. A zasto? Zato sto u svakoj instituciji, u svakoj drugoj bransi postoji mogucnost pomeranja na lakse radno mesto i penzionisanje dolazi kada vise ne postoji mesto na koje bi taj invalid bio postavljen. U vojsci to nema, ili si zdravstveno sposoban za vojnu sluzbu ili nisi. I ovo pisem iz licnog iskustva tako da nema potrebe da mi odgovaras kako bolje poznajes taj deo propisa.

Sto se tice 5000 dinara i tu lupas kao Maksim po diviziji. Prvo tih 5000 su dobili SVI penzioneri koji primaju penziju iz RF PIO Srbije ukljucujuci i Nasera Orica i Stipu Mesica i ko zna koga sve ne. Drugo nisu dobili pred Novu godinu vec vise od mesec dana pre. A trece, meni od penzije godisnje uzmu oko 25.000 dinara tako da tih 5000 uopste nisam dobio. Dobio je samo onaj ko ima toliko nisku penziju da se na njih ne primenjuje umanjenje penzije. Ostalima je mnogo vise uzeto da bi im kroz ovu milostinju jedan mali deo bio vracen a ne poklonjen.

Pominjes paketice, e pa vidis dok sam radio samo je stariji sin jednom dobio paketic i to zahvaljujuci cinjenici da sam radio u Obrenovcu a Sindikat TENT-a nabavio vise paketica i onda taj visak ustupio Inzinjerijskom skolskom centru. Ali su moja deca bez obzira na to svake godine imala paketice zato sto sam im ja otac a nije im otac ni vojska no drzava. Ako sam znao da ih napravim mogu valjda da nadjem nacin da im i te paketice kupim.  I da, tada nismo imali nikakav sindikat, a vi sada imate, ali ako treba evo reci mi koliko imas dece da ti kupim i posaljem paketice u vrednosti od tih spornih 5000 dinara.

Vidi prijatelju, sto god neko napise ti nadjes milion i jedan razlog protiv toga. Puno puta mesas stvari, iznosis proizvoljne zakljucke, navodis neke propise koji nemaju veze sa vezom... Ne odgovara ti? Trazi drugi posao. Nije ti drzava po volji? Traze u Svedskoj, Nemackoj i drugim zemljama kvalifikovanu radnu snagu, izvoli. Ali je pitanje da li imas jos neke kvalifikacije osim da ovako, cesto neutemeljno, pises po forumima.

P.S
I da znas, ja nisam penzionisani oficir, ja sam penzionisani podoficir VJ. I u penziji sam punih 14 godina a imam 41 godinu. Tako da cu, nadam se jos dugo primati ovu penziju, po tvojim dosadasnjim stavovima verovatno nezasluzenu.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #569 on: December 17, 2016, 12:31:11 pm »

 Kuzma, znam kako si ti "zasluzio" penziju i to nikom ne zelim... Daleko bilo. Mnogo njih je otislo u invalidsku penziju a konju rep mogu da iscupaju. U mom bivsem bataljonu pola staresina ima "tacku ogranicenja". Ona dva tehnicara u ambulanti, stariji vodnici, oboje imaju postedu od svega sem zivota, niti dezuraju, niti idu na terene, niti na gadjanja,cak ni na fizicko... Kada dodje do najgoreg sta cemo sa takvima? Za koju godinu ce i oni u penziju, i zaposlice se negde u nekoj privatnoj klinici, gde se to uopste nece pominjati kao problem.
Logged
Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.