PALUBA
March 29, 2024, 01:05:20 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220534 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #585 on: February 26, 2017, 08:38:44 pm »

Bio sam korisnik tog osiguranja od "100 dinara" nekoliko godina, i svakako je vise nego sto nam je MO dalo. Ali Pvanja je u pravu da je to mizerno, kada se pogleda da pripadnici VS neretko guraju glavu u torbu, svakako trebaju imati bolje uslove. Ja vec nekoliko meseci nisam u VS, i mislim da je to jedna od boljih odluka u zivotu. Prilicno sebicno, mislio sam na sebe i svoju porodicu, dok sto se drzave tice ona prilicno gubi jer odlaze najkvalitetniji a ostaju oni koji znaju da bolje ne mogu. Najgore od svega je guranje pod tepih stvarnog stanja i predstavljanja vojske kao neceg WOW kroz raznorazne "vojne akademije" ili "dozvolite" emisije, naravno politickim nastupima vladajuce garniture, dok je stanje svakim danom sve gore, a tome kumuju i visoko pozicionirani oficiri koji zbog svog licnog "cara", kroz kontrole i razne izvestaje predstavljaju stanje u jedinicama bolje nego sto ono zaista jeste. Vojska ne propada sama od sebe. Krivci postoje, i vazno je da se uperi prstom, jer Srbija zasluzuje da ima mnogo bolju vojsku od trenutne. Svaki komandirt cete koji kaze da je "stanje i moral u jedinici na visokom nivou" snosi odgovornost za to sto kaze ukoliko nije istina.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #586 on: February 27, 2017, 10:50:27 pm »

Читам данас један критички осврт на актуелно стање у Војсци једног пензионисаног генерала. Сад критикује а док је био у активној служби, а то није било толико давно причао је на колегијумима управо ово о чему је говорио Тихи ("стање морала је такво да све задатке можемо беспрекорно обавити").

Не верујем да војном врху стање није познато. Не верујем да ништа не предузимају у мери колико је то могуће. Друга је ствар да ли се то чује у јавности. Очито је да држава неће и или не може да даје више. И то се сва прича (војника) завршава. Ако политичари као "изабраници народе воље" то не желе, сви у војном врху могу на главу да се поставе, да поднесу оставке, неће се ништа битно променити. Ако већ држава не може да да више, онда је потребно војску редуковати на стање да ти који су остали имају све што им треба, али да буду спремни да се као спартанци жртвују када за то дође време. И то је то.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #587 on: February 28, 2017, 12:13:27 am »

Ne da se neslažem no više da razbijem "šablon",evo i moje laičko razmišljanje.
Mislim da je vojska i previše redukovana i nema tih spartanaca koji će odgovoriti na ne daj Bože situaciju.Situacija sigurno nije onakva kako to kod nas ide od zvaničnika.Pogledajte procjene i većih i značajnijih stručnjaka iz većih "zapadnih" zemalja,situacija se i dalje itekako zateže naročito na Balkanu.Ova sadašnja redukcija je napravljena od strane daljeg "zapada",jer se tako lakše kontrolišu zemlje.
Što se tiče redukcije proživeo sam da vidim na pr. prije bombardovanja 99-te Albanci -Šiptari (kako tko hoće)nisu bili voljni da čuvaju značajniji objekat.Slali su tada i iz moje firme ljude da tamo dežuraju.Baš ti ljudi koji su išli recimo sa čuvarima (rukovodioci)su  masovno odbijali da idu.Važili su prije toga kao hrabri.Mis mo to "pravdali" da je to zbog zapošljavanja preko "vip".Normalno da su bili i dobro plaćeni.Neki su izgubili i posao ali je uglavnom sve zataškano a jadni čuvari su morali da idu.
Nije ovdje bitno samo to,da se nezna dok ne dođe do stani-pani, nego i tko je zaposlen i dobro plaćen.Imate i primjere sa tim plaćenicima po svijetu.
Da ne dužim, mislim da vojsku brojčano a Boga mi i oružjem,treba dobro opremiti.Što se tiče plaćenosti,sigurno da se sredstva moraju naći i vjerujem i da ih ima,samo odlaze tamo gdje ne bi trebalo.

Poz.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #588 on: February 28, 2017, 07:29:50 pm »

Читам данас један критички осврт на актуелно стање у Војсци једног пензионисаног генерала. Сад критикује а док је био у активној служби, а то није било толико давно причао је на колегијумима управо ово о чему је говорио Тихи ("стање морала је такво да све задатке можемо беспрекорно обавити").

Не верујем да војном врху стање није познато. Не верујем да ништа не предузимају у мери колико је то могуће. Друга је ствар да ли се то чује у јавности. Очито је да држава неће и или не може да даје више. И то се сва прича (војника) завршава. Ако политичари као "изабраници народе воље" то не желе, сви у војном врху могу на главу да се поставе, да поднесу оставке, неће се ништа битно променити. Ако већ држава не може да да више, онда је потребно војску редуковати на стање да ти који су остали имају све што им треба, али да буду спремни да се као спартанци жртвују када за то дође време. И то је то.

то да "ми можемо све" и "све је под конац" нас је и довело овде. пример двојице високих официра, један се клео да ће са мигом 21 да се носи са четири ф16, а други да ће из ваздуха командовати авијацијом ако дође до густог. мислим да обојицу знате ко су... а кад је пригустило видло се да то не може баш тако како су говорили. треба бити реалан и политичарима рећи отворено, ало људи, стање није стање него оно што се римује, техника пропала, људи боси (а свако зна да чизма главу чува), број се смањује сваким даном, урадите нешто или одосмо у 3пм сви на гомилу. с обзиром на најављене набавке, мислим да се то и десило коначно, да је неко реко истину и да су ови морали да се тргну јер је догорело.

иначе, то да се "горе" зна све баш и не пије воду... не знам како је сада, али знам да се, док је било редовне војске, све што не ваља итекако крило. пример који сам ја лично доживео. пирот у пролеће 2004. у стационару цео мокри чвор раскопан и забатаљен. нема пара за поправку, кључ у браву и ником ништа. све је под конац. дошла нека контрола из корпуса, смештени тамо. у пола ноћи ја устао "спроћу себе" па успут сео у трпезарију и запалио цигару. наиђе неки пуковник истим послом, па и он седе и запали... и тако реч по реч, поче он ко киша око ниша, како је шта је, шта се дешава, бла-бла. мени на крају прекипи, и кажем му отворено, господине пуковниче, ја сам ту још 20так дана и одо назад у цивил. војску волим и трудим се да буде све како треба а овде сам (у стационару) по вишој сили званој бронхитис. хоћете ли лепо да ме питате шта вас занима, јер ја ипак нисам силована веверица у пољу марихуане, па да ме тако изокола испитујете као да ја не приметим. и реците ми да ли желите да чујете оно што треба да чујете или оно како јесте? човек се слатко насмејао, и прича је кренула сасвим другим током. изнео сам му све проблеме које сам ја као обичан водник стажиста видео. за нешто је знао, али богами за нешто је најблаже речено побелео кад је чуо. елем, кад је мој колега дошао у следећу класу, сви ти проблеми су били решени. значи могло је да се реши ако се лепо каже, људи, цркло нам је то и то, није поправљано 10,20,50 година, треба нам тај и тај, овај један не може све да постигне, итд, итд. много се проблема гура под тепих, а сами од себе неће да се реше.

око пара... данас на фејсу кружи објава, слика неког аудија "... с-лине" који је у власништву пореске управе или тако нечега, који кошта 60000 јеврова. нек је и упола мање, поставља се питање зашто народне паре морају да се бацају на тако нешто кад и оно возило од 10-12000 евра завршава сав посао било коме. све преко је, да простите на изразу, курчење и бацање пара. само за то једно возило могле су да се купе чизме комплетној војсци (теренцима, овима у канцеларијама чизме ионако не требају). а колико је таквих возила и других будалаштина?!? као што сам рекао много пута, пара у држави има, али су погрешно распоређене.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #589 on: February 28, 2017, 07:43:00 pm »

око пара... данас на фејсу кружи објава, слика неког аудија "... с-лине" који је у власништву пореске управе или тако нечега, који кошта 60000 јеврова. нек је и упола мање, поставља се питање зашто народне паре морају да се бацају на тако нешто кад и оно возило од 10-12000 евра завршава сав посао било коме. све преко је, да простите на изразу, курчење и бацање пара. само за то једно возило могле су да се купе чизме комплетној војсци (теренцима, овима у канцеларијама чизме ионако не требају). а колико је таквих возила и других будалаштина?!? као што сам рекао много пута, пара у држави има, али су погрешно распоређене.

Видио сам ту слику. Никоме не пада на памет да је можда пореска управа само корисник тог аута, да је аутомобил можда заплијењен или је на неки други, а сличан начин, дошао у руке државе. Не знам, само кажем... не држим ничију страну, мени ни у џеп ни из џепа. Популарно је изгледа пљувати власт, била крива или не, а онда је ипак заокружити кад треба.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #590 on: February 28, 2017, 07:48:46 pm »

Dok sam ja kucao Raso je napisao ono sto sam i ja hteo pretpostaviti.

Podseticu na onaj Bentli koji je vozio i slupao nekadasnji nacelnik Uprave saobracajne policije Dragisa Simic. Taj Bentli nije kupljen vec zaplenjen i od Direkcije za oduzetu imovinu ustupljen na koriscenje. Jedino pitanje je sta ce nacelniku saobracajne policije uopste takav auto?
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #591 on: February 28, 2017, 08:11:25 pm »

пало је то и мени на памет, али према слици судећи ауто је НОВ.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #592 on: February 28, 2017, 08:13:25 pm »

пало је то и мени на памет, али према слици судећи ауто је НОВ.

Pa šta ako je nov - švercovan pa zaplenjen... Sumnjam da je drugačije.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #593 on: February 28, 2017, 08:31:06 pm »

Pa ljudi zar je vama opravdanje da se vozi zaplenjen auto.Nije li se on mogao prodati i da cijelo društvo ima koristi.
Mislim da je @ssekir upotrebio neznatan primjer.Zapitajte se da li je bila potrebna recimo komunalna policija pri sadašnjem nivou standarda koliko ih plaćamao itd.Koliko se daje stranim firmama subvencija,koliko Banke izvlače para iz zemlje,koliko se ljudi bogati na račun da ne plaćaju struju i za velike firme,uvoznički lobi,namještanje tendera ili ih i nema itd..itd.......

poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #594 on: February 28, 2017, 08:34:05 pm »

Eh Karlo, pa ti otvori osam novih tema... A ko bi kupio auto vredan 60.000 Evra? Ti i ja sigurno ne, nego neko iz polusveta. Sad
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #595 on: February 28, 2017, 08:39:00 pm »

Tek kada presuda postane pravosnazna zaplenjena imovina moze da se izlozi prodaji do tada prodaja nije moguca ali je moguce da je koriste drzavni organi.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #596 on: February 28, 2017, 08:55:17 pm »

Eh Karlo, pa ti otvori osam novih tema... A ko bi kupio auto vredan 60.000 Evra? Ti i ja sigurno ne, nego neko iz polusveta. Sad

Eh @Boro,tema je jedna "nema para za vojsku" a navodio sam primjere gdje ih ima.Što se tiče kola i kupovine od polusvijeta mislim da je i to bolje nego da ih vozi i možda i uništi poreski organ.
Da li je to po Zakonu neznam,ali mi nije logično pa bi bilo dobro da se navede gdje piše da "poreznik" može da vozi zaplenjena kola i do prodaje-licitacije.

Poz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #597 on: February 28, 2017, 09:08:29 pm »

Evo Karlo da se ne mucis da trazis. Clan 52a stav 6 Zakona o oduzimanju imovine proistekle iz krivicnog dela kaze

Quote
Na zahtev državnog organa, odnosno organa autonomne pokrajine ili jedinice lokalne samouprave, direktor Direkcije može privremeno oduzetu nepokretnu imovinu dati na korišćenje bez naknade, radi obavljanja društveno korisnih poslova.

Osim toga u daljim clanovima postoji mogucnost prodaje privremeno oduzete imovine radi ocuvanja vrednosti, prodaja hrane i zivotinja bez oglasavanja i tako dalje.

Zadovoljan?
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #598 on: February 28, 2017, 09:19:03 pm »

Evo Karlo da se ne mucis da trazis. Clan 52a stav 6 Zakona o oduzimanju imovine proistekle iz krivicnog dela kaze

Quote
Na zahtev državnog organa, odnosno organa autonomne pokrajine ili jedinice lokalne samouprave, direktor Direkcije može privremeno oduzetu nepokretnu imovinu dati na korišćenje bez naknade, radi obavljanja društveno korisnih poslova.

Osim toga u daljim clanovima postoji mogucnost prodaje privremeno oduzete imovine radi ocuvanja vrednosti, prodaja hrane i zivotinja bez oglasavanja i tako dalje.

Zadovoljan?
I ako sad izlazimo izvan teme,hvala na trudu ali za mene su kola POKRETNA imovina i više bi odgovaralo ovo što ste naknadno naveli ali tu ja nisam ni osporavao (ne vožnja,nego čuvanje do prodaje).Dakle mislim da sam bio jasan jer ja tu ne vidim mogućnost vožnje kola Vi ako vidite Vaša stvar.

Poz.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #599 on: February 28, 2017, 09:27:56 pm »

Clan 58 to regulise. Prevideo sam da je u citiranom rec o nepokretnoj imovini. Ako Vas interesuje sta u tom clanu pise potrayite na internetu.
Uostalom zbog cega Vi brinete o imovini kriminalaca? Ne, ne trazim i ne ocekujem odgovor, vise sam retoricki ovo pitao.

Kraj offtopica.
Logged
Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.