PALUBA
April 24, 2024, 08:42:36 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 222643 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #690 on: January 20, 2018, 09:40:11 pm »

Božo, Leute, hvala na informacijama.

Džumba, svaka čast na analizi - kao i obično, gađa u centar.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #691 on: January 20, 2018, 10:13:05 pm »

Ja sam bio clan sindikata od prvog do poslednjeg dana. I opet bih bio. Aktivan ucesnik nikada nisam bio jer prosto smatram da za tako nesto je potreban pravnik koji poznaje materiju vise od mene. Sta je VSS uradio? Pa ne mnogo. Bilo je nekih solidarnih fondova (rodjenje deteta, smrt uzeg clana porodice, popusti pri kupovini i mogucnost placanja na rate isl.) koji generalno nisu bog zna sta, ali eto od necega se mora krenuti. Ono sto ja znam (iz onog vremena) je da je VSS skupio dovoljan broj clanova da postane reprezentativni sindikat (tako da , gospodine Ljubo, ono sto kazete da ne znate nikog ko je clan VSS pada u vodu, jer je sam sindikat pre godinu dana brojao nekoliko hiljada clanova) a po zakonu, ministar je duzan da primi reprezentativni sindikat na razgovore, sto je ondasnji ministar keramicar potpuno ignorisao. Glavni napori VSS su isli ka tome da se uspostavi kolektivni ugovor, sto zapravo svakom pripadniku vojske moze da koristi, jer bi mnoge neresene stvari dobile sansu da se najzad rese. Ne poznajem gospodina Antica, ali meni ovo izgleda kao politicka presuda. On, kao pripadnik sindikata bi trebao biti zasticen od represija sistema, i ovo je prost nacin pritiska. Mnoge staresine rade poslove koje im PS brani, pa ih niko ne kaznjava zbog toga.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #692 on: January 21, 2018, 02:46:47 am »

Чекај мало.

Пре неки дан, седим са дечаком из те неке јединице, посебна намена, посебна обука, посебни задаци, али плата никаква и нормално, хоће да мења занат. Други из комшилука давно баталио те специјалне намене, снајпере, даљинаре и остале теКнике и решио да проба са кајсијама и шљивама, па шта буде од ракије, али у униформу неће више.

И шта ћемо сад?

Да чујем ваш предлог.

Ово су озбиљне ствари.
« Last Edit: January 21, 2018, 02:51:49 am by MilosPantovic » Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #693 on: January 21, 2018, 02:57:13 am »



 
   Sindikat nije bauk niti je protivnik sopstvenih oružanih snaga već je jednostvno vid organizovanja pripadnika jedne ili više sličnih branši u cilju ostvarenja svojih prava kao zaposlenih. U Republici Srbiji to je regulisano ustavnim pravom na sindikalno organizovanje, Zakonom o radu, Zakonom o sindikalnom organizovanju, a u VS konkretno Zakonom o Vojsci Srbije i uredbom o sindikalnom organizovanju u okviru VS. Ko je upućen u tumačenje pravnih akata ili jednostavno zna da čita može da se uveri da je sindikalno organizovanje legalni i legitimni način organizovanja zaposlenih putem koga oni ostvaruju svoja prava i bore se za poboljšanje uslova rada. Stoga su nejasni komentari pojedinih članova foruma da su oni ,,Za'' ili ,,Protiv'' sindikata kada ovi postoje u VS nekoliko godina i kao što čitamo u štampi svojim delovanjem skreću pažnju javnosti na određene probleme. Isto tako bi mogli da raspravljamo npr. da li treba svi ljudi da budu ravnopravni, da li treba dozvoliti ropstvo i sve drugo što je već definisano najvišim državnim aktima i prošlo predviđenu skupštinsku proceduru ali mislim da bi ubrzo završili na sudu. Ne znam kojim zakonom je dozvoljeno bezrezervno poštovanje prava poslodavca a omalovažavanje i dovođenje u pitanje već utvrđeno pravo radnika?

   Sindikat i to više njih postoje već nekoliko godina u VS od kojih je najbrojniji Vojni sindikat Srbije čiji je predsednik Novica Antić. Brojem svojih članova tj. pripadnika VS kojima se od plate odbija mesečna članarina u visini 1% neto plate, a što je uslov koji traže predstavnici VS, odavno je dostigao broj predviđen uredbom kojim obezbeđuje reprezentativnost. To znači da ukoliko ima više sindikata (kao što je to sada slučaj u VS ali i u Policiji, zdravstvu, prosveti i dr.) poslodavac pregovara samo sa predstavnicima onih sindikata koji su u dovoljnoj meri brojni da bi zastupali mišljenje i zahteve većeg dela zaposlenih. Time je ostvaren princip demokratičnosti da se raspravlja o zahtevima većine a ne manjinskih, minornih organizacija koje je lako manipulisati i kontrolisati od strane poslodavca (ali i nekih trećih lica sa strane koja ne moraju nužno biti dobronamerna). Tri dosadašnja ministra odbrane do danas nisu uvažili ovu činjenicu i ispunila svoju zakonsku obavezu pa tako VSS nema svoje prostorije, kolektivni ugovor, ne prisustvuje donošenju uredbi i propisa koji se direktno tiču standarda i uslova rada zaposlnih i svega onog što reprezentativnost povlači za sobom. U isto vreme primaju predstavnike sindikata koji broje stotinak članova i daju o tome saopštenja za javnost.


   Što se tiče štrajka tj. organizovane obustave rada to je tek jedan od hiljadu vidova sindikalne borbe. Spada u najgrublje mada najčešće ne i najuspešnije načine da se poslodavac primora da ispuni svoje obaveze prema zaposlenima. U Vojsci Srbije ovaj vid borbe nije dozvoljen i pripadnici sindikata to poštuju. Nije bio dozvoljen u početku ni u policiji pa su se njeni pripadnici vremenom izborili i sada mogu da štrajkuju, s tim da se obezbedi minimalan proces rada u skladu sa izmenjenim propisom. Protesti VSS organizovani ispred zgrade Vlade Srbije subotama u vanradno vreme, van objekata i ustanova Vojske Srbije ne bi trebali da budu štrajkovi ali je neko izgleda to drugačije protumačio i protiv predsednika sindikata pokrenuo disciplinski postupak čiji epilog čitamo u  štampi ovih dana.


   Začuđujuće je i to što sam primetio da po sindikatu (svake vrste uopšteno) najviše pljuju oni koji sa tim nemaju ama baš nikakve veze. Više nisu pripadnici vojske ili su odavno u penziji, nikada nisu bili članovi sindikata kao što nikada nisu bili na Mesecu ( čitaj: nemaju pojma o čemu se radi), o stanju u Vojsci i društvu mogu da čuju informacije samo iz druge ruke koje nisu baš uvek potpune i dobronamerno prezentovane ali zato sindikat ne mogu da smisle. Verujte, sindikati se bore da zaposleni makar malo poboljšaju svoje materijalno, društveno pa ako hoćete i psihičko stanje onoliko koliko država može, bez udara na budžet i nerealnih zahteva. Samo da se malo preslože stvari i smanje ili prikriju muku na sveopšte zadovoljstvo i da niko nije na gubitku. A svi smo učili da je dobro motivisan radnik/vojnik srećan, oran za rad bez tereta koji ga pritiska kod kuće i odvlači mu pažnju.


   Nije lepo ni što se piše da sindikat osim paketića, administrativnih zabrana i polutki nije doneo ništa korisno. Da li zaista mislite da je vojnik po ugovoru mogao da radi samo do navršene 40. godine života unazad 30-tak godina, a od pre par godina može da radi do 50. pa i duže i u toku je priprema akata da se omogući i ostvarenje prava na penziju tek tako, bez uticaja VSS? Da li mislite da bi se dnevnice vratile na nivo od pre smanjenja da je sindikat ćutao i ispijao kafu i sok kod ministra? Da li je skorašnja odluka o nabavci još jednog kompleta nove uniforme i dva para čizama za svakog pripadnika najavljena od strane ministra Vulina rezultat prikrivanja stanja u kome se nalazi oprema vojnika i teškoće koje to izaziva prilikom vršenja odgovornih i opasnih zadataka od strane onih koji su to trebali da izveste ili performansa u vidu fotografija iz svakodnevnog života i rada u bazama KZB i pograničnih mešovitih patrola  koje je umesto jednog od protesta prikazao sindikat? Da li mislite da bi pripadnici vojske dobili ovo poslednje povećanje plate u iznosu od 10% i pomoć od po 10.000 din da je sindikat ćutao? Pa naravno da ne bi kao što vojska ni prethodnih prilika nije dobijala povećanja i pomoć za razliku od policije, školstva i zdravstva čiji su sindikati još kako štrajkovali i protestvovali. Mi smo tada ćutali i nismo dobili ništa.

   Neka ja i ne budem u pravu što se tiče poboljšanja koje je sindikat izborio za sve pripadnike i neka ste vi u pravu da je poslodavac odjednom postao dobrodušan i sažalio se pa nas odjednom obasipa povišicama, a ranije nas nije ni spominjao kao mati ludu kćer. Neka su u pravu predstavnici mini-sindikata koji se često baškare na ministrovom kanabetu i koji su neke od navedenih poboljšanja neopravdano prisvojili. Važno je da su se problemi počeli rešavati u pozitivnom pravcu i da se zaustavi negativni trend odliva kadra. Najtužnije će biti ako sam ipak u pravu da se VSS izborio za sve navedeno, pa i mnogo više, na čelu sa predsednikom Novicom Antićem koga je nedavno sudsko veće VDS-a osudilo za nešto od čega i oni sami imaju korist, misleći na povišicu plata i dnevnica, novčanu pomoć, zajedno sa  onima koji su postupak protiv njega i pokrenuli...


 


   

   



   

Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #694 on: January 21, 2018, 02:58:55 am »

Молим вас, слободно анализирајте расподелу средстава из буџета, и онда одредите колико се издваја за војску, школство, здравство а колико за невладине организације које пројектују присилни колективизам, манипулације и штеточинство, а често и горе од тога.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #695 on: January 21, 2018, 03:05:35 am »

Мислио сам да је сврха синдиката да обезбеди што већу плату у што мањем радном времену.

Изгледа да је у војсци оптимизација страни метод.

Поставићу вам једно питања.

Због чега постоји војска?




Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #696 on: January 21, 2018, 03:30:31 am »



Не липши магарче до зелене траве.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #697 on: January 21, 2018, 06:39:12 am »

Vojska ima svoju jasnu namenu, ali neretko se prema pripadnicima vojske odnose kao prema gradjanima treceg reda. Niko ne spori namenu, samo ljudi zele bolje uslove rada i zivota, i ne vidim sta je tu lose? Ja vise od godinu dana nisam vojnik, ali znam kako sam bedno ziveo nekada, gledao da kupim jeftinu salamu jer za sunkaricu nije bilo. Mislim da neko, ko ulaze toliko koliko pripadnik VS zasluzuje makar pristojne uslove rada, ukljucujuci i platu, kao i sankcionisanje svih onih koji se izivljavaju nad ljudima bez ikakvog razloga. Jasno su definisana prava i obaveze. Sve preko toga nije po zakonu.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #698 on: January 21, 2018, 06:04:26 pm »

Samo bih primetio da propise na osnovu kojih je omoguceno sindikalno organizvonaje u vojsci nije doneo ni jedan vojnik, podoficir ili oficir vec su im to omogucili politicari kojima sada ne odgovara kritika, jer je ocigledno da su navikli na hvalospeve sindikalnih aktivista sa kojima su  u jednoj simbiozi.

Потпуно се слажем са овом Кузмином оценом.

Лично сам противник синдиката у Војсци. Ако систем функционише како је замишљено, ако се доследно спроводе закони и прописи онда ту нема шта да тражи синдикат. Војска није доходовна већ класична буџетска установа којој се дају средства колико се дају. Само тиме може да се располаже и ту нема неког великог маневарског простора да се из добити, прихода и сл. намире припадници, као што то може у класичним фирмама. Коме се не свиђа у војсци може увек да је напусти. Друго, ни једна права војска, она која је спремна и способна за рата нема синдикат . Немају га ни британска, америчка, ни кинеска, ни руска војска. Немају га јер је он сметња ефикасноти борбеног система. Ако хоћемо борбену војску синдикат треба укинути, али унутар система значајно смањити политички утицај, локализме, протекције и сл.

Е, али ако је већ уведен синдикат, онда има да се игра друга игра. Ја иначе лично познајем Антића од раније. Истина када је био млад подофицир и имам за њега, као војника, речи хвале. Сада не могу да оцењујем његов рада на радном месту, а још мање као председника синдиката јер то не пратим. Ипак, ако је неко председник синдиката немогуће је да брани интересе запослених ако не критикује оно што не ваља, па и јавно. Па синдикат је јавна организација, не подлеже ембаргу али припадници требају водити о томе како исказују критику (без увреда и дисквалификација) и да воде рачуна о заштити тајних војних података. Ако је тужен за критику (вербални деликт) тако нешто ће пасти на вишем суду гарантовано. Ако је тужен да је одавао војну тајну мора се доказати да је то што је рекао војна тајна, односно да је та информација у редовном поступку тако одређена. Генерално, лоше стање (прекршаји, кривична дела, пропусти војног система и др, ако је то критиковао) не могу бити одређени као војна или као било која друга врста тајних података. То што нама, старим војницима не прија јавно критиковање војног система друго је питање.

И на крају, ако се политичкој власти синдикат у војсци не допада боље би учинила да је изменама и допунама Закона и одбрани (а управо следи усвајање у Скупштини) унела његово укидање него што тужака председника синдиката.

1. У складу са том аргументацијом ниједна буџетска уставнова не би требало да има никакав синдикат већ да се ради искључиво према наређењу управе. Нема приговора, нема жалбе, нема права на другачије мишљење. Наређење - извршење. Да ли је то изводљиво?

2. Ниједна права ''војска'' нема синдикат јер има прави буџет. Колика је плата америчког или британског војника? Какви су њихови услови рада? На ком нивоу је обука у тим армијама? Како изгледају њихове спаваонице, њихове униформе, бараке, мокри чворови, возила за превоз људи на посао, џипови, камиони,...? Колико износе њихове пензије? Колики су њихови додаци? Какав имају положај у друштву и какав је однос америчке, британске или неке друге државе према својој армији и њеним људима?

У ЈНА није било потребе за синдикатом јер су ту били станови, превоз до касарне, летовалишта, повољни кредити, статус у друштву. Човеку је импоновало да буде официр, био је уважени члан друштва који је могао да задовољи све своје личне и животне потребе, а кроз ЈНА је могао да се оствари професионално у потпуности. Синдикат у таквом систему и таквом друштву је био сувишан.

То што си прво написао показује да апсолутно не познајеш систем о коме покушаваш да пишеш. Како сам радио и у војном и у цивилном систему (у више приватних фирми око 12 година, у војсци 29 ефективно), а добро познајем и јавну управу, знам да је демократичности и праведности далеко више било у војсци, па чак и сада. Све се радило и честитије, савесније, одговорније. И критике је било и те како. И прихватања те критике, али и казни. Знало се шта се може критиковати и а шта на може. Такође, треба разликовати критиковање пре доношења одлуке и критиковање током рада, реализације посла. У привреди сам доживео да сви запослени очекују као нормално да добију стимулацију од 20% без обзира што су лоше радили. У неким државним формама је то било "по дифолту". У војсци су новчане награде додељиване само за празнике и то врло ретко.

Да, заиста, ја мислим да синдикати у буџетским фирмама немају смисла. Ништа они нису "истерали" или побољшали услове рада. У буџетским установама нема профита па да се он дели. Постоји буџет који је ограничен узимањем од оних који производе нову вредност. То што ће добити пакетиће, или некада полутке је тривијалност синдикалног деловања.

Такође, вероватно погрешно вреднујеш плате америчког, француског и британског војника. Када их упоредиш са платама у цивилству (у тим земљама) оне су врло скромне. Плата оног "обичног" (private) америчког војника је тек нешто изнад нивоа када имаш право на социјалну помоћ. Међутим, није све у плати, и друге ствари су у игри: могућност школовања, напредовања, углед и сл. и тд или једноставније речено углед и перспективност. Е, то и јесте суштина на коју си лепо указао: тога код нас сада нема. И тешко да ће то створити или обезбедити синдикти без промена у целом друштву, а пре свега ако привреда не проради.

Управу си када су у питању услови живота и рада у другим армијама у питању. Као што си и сам рекао то је питање буџета. Зато и кажем да синдикат ту нема шта да уради. Буџет војсци одређује скупштина. Не одређује га ни министар ни НГШ. Могу да предлажу колико желе, али ако председник владе не прихвати а скупштина не потврди, могу да се "утепају". Зато синдикат у државним органима требају да се усмере ка скупштини и доносиоцима одлука о биџету и условима рада (законодавцима). А то је већ политика.



Значи све је супер и не треба ништа дирати? Добро.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #699 on: January 21, 2018, 10:09:41 pm »

..............................................Ono sto ja znam (iz onog vremena) je da je VSS skupio dovoljan broj clanova da postane reprezentativni sindikat (tako da , gospodine Ljubo, ono sto kazete da ne znate nikog ko je clan VSS pada u vodu, jer je sam sindikat pre godinu dana brojao nekoliko hiljada clanova) ...................................................
Dakle druže "tihi", Vi znate, da ja znam nekog iz sindikata, a da ja toga nisam ni svestan. Ajde neka bude tako 

E sad da odgovorim i ovom gospodinu



 
   Sindikat nije bauk niti je protivnik sopstvenih oružanih snaga već je jednostvno vid organizovanja pripadnika jedne ili više sličnih branši u cilju ostvarenja svojih prava kao zaposlenih. U Republici Srbiji to je regulisano ustavnim pravom na sindikalno organizovanje, Zakonom o radu, Zakonom o sindikalnom organizovanju, a u VS konkretno Zakonom o Vojsci Srbije i uredbom o sindikalnom organizovanju u okviru VS. Ko je upućen u tumačenje pravnih akata ili jednostavno zna da čita može da se uveri da je sindikalno organizovanje legalni i legitimni način organizovanja zaposlenih putem koga oni ostvaruju svoja prava i bore se za poboljšanje uslova rada. Stoga su nejasni komentari pojedinih članova foruma da su oni ,,Za'' ili ,,Protiv'' sindikata kada ovi postoje u VS nekoliko godina i kao što čitamo u štampi svojim delovanjem skreću pažnju javnosti na određene probleme. Isto tako bi mogli da raspravljamo npr. da li treba svi ljudi da budu ravnopravni, da li treba dozvoliti ropstvo i sve drugo što je već definisano najvišim državnim aktima i prošlo predviđenu skupštinsku proceduru ali mislim da bi ubrzo završili na sudu. Ne znam kojim zakonom je dozvoljeno bezrezervno poštovanje prava poslodavca a omalovažavanje i dovođenje u pitanje već utvrđeno pravo radnika?

   ..................................................

Začuđujuće je i to što sam primetio da po sindikatu (svake vrste uopšteno) najviše pljuju oni koji sa tim nemaju ama baš nikakve veze. Više nisu pripadnici vojske ili su odavno u penziji, nikada nisu bili članovi sindikata kao što nikada nisu bili na Mesecu ( čitaj: nemaju pojma o čemu se radi), o stanju u Vojsci i društvu mogu da čuju informacije samo iz druge ruke koje nisu baš uvek potpune i dobronamerno prezentovane ali zato sindikat ne mogu da smisle.

............................................
Otkud takva zbunjenost komentarima tipa: "Stoga su nejasni komentari pojedinih članova foruma da su oni ,,Za'' ili ,,Protiv'' - u čemu je nejasnoća tih komentara.
Po Vašem mišljenju, ono što postoji, ne treba da se dira, i ne sme se biti protiv toga. Ako sam dobro razumeo vašu "zbunjrnost" (nerazumevanje). Kako onda dozvoljavate da se sindikat bori protiv tamo nekih rešenja, kada ona postoje kao takva. Dakle, vi osporavate meni pravo da se izjasnim da li sam za nešto "ZA" ili sam za nešto "PROTIV"

Jedno sasvim lično pitanje: da li ste vi možda bili na Mesecu, kada sebi dozvoljavate pravo da cenite nas koji nismo bili u sindikati (a ni na mesecu)?

Da vas ipak informišem jer vidim da, kao i "tihi" olako dajete ocene: moje je pravo da kažem da u vojsci ne treba da postoji sindikat. To moje pravo ničim ne utiče na njegovo postojanje niti delovanje. Vi ste moje pravo na mišljenje okarakterisali, da zapravo nemam pravo da govorim o Vojnom sindikatu jer s njim nemam nikakve veze. Nemate ni vi veze sa GŠ VS, pa uporno blatite čelnu ličnost i samu instituciju GŠ (za ministarstvo me baš briga šta pričate).

Naravno da nemate potrebe da pišete isfrustrirano. Ono što drugima zamerate, nemojte sami činiti. Niste bili nikada penzioner i nemate prava ocenjivati znanja i sposobnosti onih koji su utkali deo svog života u tu organizaciju koja se sada naziva Vojska Srbije.
Ovo je vojni forum, te demokratski raspravljamo o vojnim temama, pa eto i o pitanjima standarda. Nemojte svako mišljenje (suprotno vašem) da diskvalifikujete rečima "pljuvanje", ili ako već koristite tu reč u nekom kontestu, otkriјte nam te "pljuvače".

Tako uvaženi gospodine "micha", ja mislim o problemu koji ste vi nadugačko elaborirali.

Љуба
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #700 on: January 21, 2018, 10:18:48 pm »

Није све онако како треба да буде, али се то неће исправити синдикалном активношћу.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #701 on: January 21, 2018, 10:31:18 pm »

Требало би ту, осим синдиката, основати и војничке комитете. Као некада у совјетској Русији! Да се хуманизује војска, да и у њу уђе вишегласје, демократија и сва могућа људска и грађанска права. Војнички колектив се окупи и онда се фино о свему гласа. А, што да не, додати и радничке савјете, у овом случају "војничке".
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 007


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #702 on: January 21, 2018, 11:12:47 pm »

Ma da ima vojska i izbora ko će ti biti k-dant, na kraju krajeva mogla bi vojska da glasa ko će biti načelnik GŠ.
Izdvoji se iz budžeta za predizbornu kampanju, istaknu se kandidati i teraj na izbore.

U VS ne cvetaju ruže, ali posao u VS je siguran, uvek postoji prostora za napredovanje, plate ne kasne, a u miru vojska i ne radi ništa naročito teško.
Uvek ostaje opcija da se nezadovoljni zaposle recimo u Juri, kod inostranog poslodavca i odmah će zadužiti i pelene zbog ne odlaska u WC.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 836


« Reply #703 on: January 22, 2018, 01:04:30 am »




   Naravno da svako ima pravo da iznese svoje mišljenje na ovom forumu, bar je do sada bilo tako. Samim tim potpuno je ispravno da izneto podleže kritici drugih članova, sa čime se takođe slažem. Nije u redu da se inputira i izvrće nešto što je neko ovde napisao, ali to je takođe normalno u javnoj raspravi. Ne moramo se uvek oko svake teme složiti niti moramo uvek razumeti šta je neko drugi želeo da kaže. O GŠ i NGŠ nikada nisam iznosio mišljenje niti za to imam potrebu, a ovde je to izneseno kao lični stav Novice Antića povodom izjave nakon izricanja presude sa čime ja nemam nikakve veze kao ni sa putovanjem na Mesec.

   Što se tiče pljuvača tj. previše revnosnih protivnika nečijeg stava bez (na prvi pogled) ličnog interesa, ima ih dosta upravo na temu sindikata. Dovoljno je pročitati samo nekoliko prethodnih postova. Ali i to je dozvoljeno kao i svačije pravo da iznese svoj stav .





Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #704 on: January 22, 2018, 10:22:14 am »

A kada nosiš pohabanu uniformu i pocepane čizme? Kome ćeš onda da se žališ? K-diru čete, k-dantu bataljona a za to vreme oni koji su zaduženi da obezbede vojsci osnovna sredstva za valjano obavljanje dužnosti sede u toplim kancelarijama i nonšalantno te odhebu konstatacijom da nema novca za nabavku novih. Ovaj nesretni Vulin se hvali kako su uspeli vojsci da nabave po novu uniformu i par čizama kao da su uradili ne znam ti ni ja šta, a to u normalnim zemljama se smatra pod normalnim. A pošto ste pominjali zapadne zemlje zamislite da se vojnik iz sastava Britanske/Francuske/Nemačke armije pojavi sa pocepanim čizmama ili u otrcanoj uniformi, šta mislite šta bi bilo...e zbog toga i takvih stvari treba da postoji vojni sindikat. Ne da nabavlja polutke, francusku obradu, ili domaće piliće već da se bori da pripadnici VS imaju pristojna sredstva sa kojima mogu da rade. Hebeš pušku i dovoljno municije ako se smrzneš u snegu ili navučeš neku boleštinu.
Logged
Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 24 queries.