PALUBA
March 29, 2024, 07:14:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220508 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #795 on: February 13, 2018, 10:33:03 pm »

jedan lanac(057,52 HA)

Lanac je mera za površinu zemljišta i iznosi 7192 m². Lanac je dugo bio u upotrebi u zemljama u koje su bile pod Austrougarskom.

1 lanac = 7192 metara kvadratnih = 0,7192 hektara = 1,25 katastarskih jutara

Mislim da taj podatak nije tacan,lanac je tek malo iznad pola hektara,sad sam bas zvao brata da proverim jel je pre neki mesec dokupio jos 15-ak lanaca i racunali su meru koju sam naveo,sad ima svojih 65 i u najmu skoro 100 lanaca

1 lanac = 7192 metara kvadratnih = 0,7192 hektara = 1,25 katastarskih jutara, što znači da je jetno katastarsko jutro zemlje 5752 m2.

U Vojvodini se među seljacima još uvek naširoko upotrebljavaju i jutro i lanac, kada razgovaraju o veličini parcele, češće nego hektar.

Izvinite za OT
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #796 on: February 13, 2018, 11:05:40 pm »

Хектар земље је између 500 и 1000 евра, а цена је ниска јер сви беже од мотике. Колико је земље потребно да прехраниш породицу? Таман ту негде као што је мета за ВБР, један хектар, али то је заиста тежак посао и потребне су најмање две године да се стане на ноге. Али мора да се ради.




Gde je to hektar zemlje 500e? Gospodine Pantovicu ako nesto ne znate, bolje da ne progovarate. Hektar zemlje u vojvodini nema ispod 10000e. Dodajte da vam treba trakktor, prikljucne masine, sistemi za navodnjavanje, silosi, ambari, dodjete do cifre (za hektar zemlje) od 30 000+ e. A hektar zemlje nije dovoljan da bi neko ziveo od toga. Ali svejedno, da je meni neko ponudio sve to za izlazak iz VS rado bih prihvatio jer su to ipak ogromne pare. Ja zivim na selu, znam kako je. Vi sto kuckate sa sedmog sprata pored radijatora imate prilicno idilicnu i iskrivljenu sliku o selu. Najgore je sto seljak mora imati osecaj vuka sa vol strita na to koji ce proizvod vredeti sledece godine, a koji ce biti potpuno bezvredan, jer ne postoje zasticene cene, a uvozno/izvozni lobi u sprezi sa drzavom vedri i oblaci...
Svaka ti je na mestu!Ovi moji banacani se smeju kad vide da hektar zemlje moze da se kupi oko Uba za 1000,1500 evra!Moja dva brata da bi opsluzili  160 lanaca imaju 4 traktora,5 prikolica,kombajn veliki Zmaj i jos hrpu plugova,ravnjaca i koje cega!I ono glavno rad da ti jajca budu do poda!Pokusao sam da ih ispratim jedno leto u vreme zetve.Ustajanje u 05 i pravac njiva,ceo dan na najgorem suncu,povratak oko 18 h,mazalica podmazivanje kombajna,tankovanje traktora,tusiranje,vecera i pravac kafana do 12 i opet sutra isto.Izdrzao 6 dana,7-dmi uzeo slobodan dan da se naspavam Grin Slomio sam se a oni recimo na odmor nisu isli sigurno 15 godina,ceo zivot im oko zemlje..............
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #797 on: February 14, 2018, 01:24:18 am »

У праву сте, није за вас пољопривреда.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #798 on: February 14, 2018, 08:04:29 am »

У праву сте, није за вас пољопривреда.

Тачно није. Ја платим орање земље, тањирање, фрезирање, и како имам јако малу парцелу, наплате ми као да се обрађује цео ланац јер испод тога цена не иде, па платим 3-4 000 дин сваки пут + дизел. Па онда плаћам опет фрезирање и тако у круг...Мој рад нећу ни да помињем. Прошле године ми је страдао цео засад јагода због суше иако сам наводњавао једном недељно, нажалост није било довољно. Да сам у губитку доста пара,рад  нећу ни да помињем...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #799 on: February 14, 2018, 09:34:32 am »

Zapeli ste sa tom zemljoradnjom...

Pošto je to davanje zemlje bilo u tradiciji s Rimskom vojnom silom, evo novih uniformi i nove opreme za VS.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 Grin


* I brigada KoV.jpg (490.9 KB, 609x417 - viewed 28 times.)

* II brigada KoV.jpg (352.69 KB, 852x1136 - viewed 28 times.)

* III brigada KoV.jpg (59.3 KB, 650x435 - viewed 33 times.)

* IV brigada KoV.jpg (615.14 KB, 1600x1200 - viewed 30 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #800 on: February 14, 2018, 08:36:34 pm »

Je li i ovo Smehoterapija ili ja nešto ne kapiram?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #801 on: February 14, 2018, 08:48:01 pm »

Ako pogledamo par poslednjih strana i pricu o demobilisanim vojnicima i zemljoradnji onda bi mogli reci da jeste neka nova Smehoterpija. Sa druge strane Motorista je u skladu sa tim predlozima dao neki svoj predlog imajuci u vidu gde je tako nesto postojalo upraksi.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #802 on: February 14, 2018, 08:55:22 pm »

Znači ja nisam ukapirao.

Ipak bih ja, da se pitam, sve to premestio u koš.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #803 on: February 14, 2018, 09:21:58 pm »

Друге ствари су за спрдњу ово није.

Ако кренете тако да размишљате брзо долазите до закљчка да се ништа не исплати. Мене је више људи питало ''како можеш да радиш за те паре''. Ја им кажем ''могу јер има оних који раде на лер''. Тако исто може да се каже и за пољопривреду или неку другу делатност. Мој предлог није био везан за стање које је тренутно на снази већ у неком систему где би била већа откупна цена жита, где би држава више радила на аграру, а мање на другим стварима попут стамбено-пословних објеката и којекаквих кула.

Србија је једна од ретких земаља где се пољопривредно земљиште и зелене површине претварају у бетон и асфалт. Западне државе то више не раде већ гледају да откупе или закупе што је више обрадивих површина могуће. Ми имамо тај проблем да стално говоримо како ништа не може и да ништа не ваља док други који имају лошије предуслове од нас успевају више. Погледајте колика је производња воћа у Израелу који је у суштини пустиња. Како је то могуће? Па неко је нешто и уложио у то. Овде се ништа не ради по том питању и зато је тако како јесте.

Ваш положај се може побољшати искључиво производњом и ничим више. Пошто је на делу деиндустријлизација и затирање техничког знања једино шта нам препстаје је земља, а уз њу и вода као и вегетација.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #804 on: February 14, 2018, 10:11:04 pm »

Ево неких конкретнији ствари. Мислим да би ово требало свакако прочитати пошто нема маштања и фикције. Шта се све може са платом и колико шта кошта.

Потрошачка корпа за новембар 2017
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #805 on: February 14, 2018, 10:39:42 pm »

Ne vjeruj u ono što statistika kaže sve dok nisi pažljivo razmotrio šta ona želi da sakrije.
Vilijem Vat

Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #806 on: February 14, 2018, 10:47:28 pm »

Хоћеш да кажеш да се живи боље од онога што је овде представљено?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #807 on: February 14, 2018, 10:49:13 pm »

Vidis Torpedo to su neki zvanicni podaci. Mislim na tu potrosacku korpu. E sad postoji i zvanican podatak da je u trznom centru u Lazarevcu koji je otvoren pre tacno pet meseci zaposleno 300 radnika. I jeste, zaposleno je 300 radnika ali je posle 1-2 meseca priblizno polovina dobila otkaze jer nema bas nikakve potrebe za toliko zaposlenih. Samo u medijima je objavljeno da je zaposleno 300, ostatak nigde nije pomenut. Tako da nemoj previse verovati tim zvanicnim statistikama. A ti sam zakljuci sta je u zvanicnim podacima tacno a sta ne, sta je receno a sta precutano itd.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #808 on: February 14, 2018, 11:10:18 pm »

Ја мислим да је овај званични податак сам по себи лош, а тек какав је прави боље и да не мислим. Ово сам вам поставио да имамо некакав оријентир - референтно тело за даљу дискусију.

По мојој процени месечно је потребно 30.000 динара само за храну ако човек жели да једе три пута дневно и да конзумира воће. 20.000 иде на рачуне. Остало нећу да коментаришем јер имамо различите приоритете у животу као и склоности. Ја рецимо не пијем не пушим и не дрогирам се тако да ту доста уштедим, а нити се коцкам за разлику од већине моје генерације. Већ недељу дана не покрећем мотор на југу већ идем градским превозом. Сутра ћу можда да га заверглам да не испразни батерију до краја. Литар безоловног 145 дин.

Надам се да смо се разумели и да ми је јасно шта је истина, а шта није.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #809 on: February 14, 2018, 11:22:54 pm »

Sve je tu jasno, ali treba imati u vidu još jednu stvar: kada govorimo o standardu neke društvene ili socijalne grupe, možemo govoriti samo o proseku, statistici, jer kod mnogih pojedinaca standard veoma mnogo varira. Tu su razne mogućnosti/primanja koja nisu zvanična te se ne mogu uzimati u obzir, tu su razne druge mogućnosti za podizanje ili obaranje sopstvenog ili porodičnog standarda. Na primer, neko ko konzumira alkohol u većoj meri troši za to mnogo. Drugi opet, ima malu bašticu negde pa mnogo uštedi na povrću i zimnici, treći radi pa ima dodatna primanja, mnogo je sličnih primera i mogućnosti.

Zato nam ipak ostaje samo statistika uz sve mane i netačnosti.
Logged
Pages:  1 ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.