PALUBA
March 29, 2024, 08:02:48 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Down
  Print  
Author Topic: Стандард припадника Војске Србије и војних пензионера  (Read 220509 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #810 on: February 14, 2018, 11:27:27 pm »

Quote
Drugi opet, ima malu bašticu

'начи баштица ипак ваља. Нема више смјехотерапије.

То је тачно Боро што кажеш за додатне изворе прихода. Ја знам да људи не могу да живе од 15.000 или 20.000 иљада на месец. Не могу ни они што примају 35.000. Математика каже да је немогуће. Мора да постоји нешто са стране или неко ко даје том који зарађује званично 22.000 динара.

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #811 on: February 15, 2018, 01:12:37 am »

Citajuci zadnje postove dodjem na ideju da vidim koliko ja moram mesecno da se istresem bez hrane,jer stalno nesto placam a ne znam ni sta!
Tv-Internet             3200
Mob tel 3 broja        4900
Struja       8000 do 10000
Komunalije              1000
Grejanje               12000
Vrtic                     7000

Hrana i ostale gluposti u proseku od 1000 do 2000 dnevno
Gorivo lokal                                           12000
Cigare                                                  15000
Kafana oko 100e
Necu dalje da idem,vec me glava boli

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #812 on: February 15, 2018, 06:31:28 am »

Хоћеш да кажеш да се живи боље од онога што је овде представљено?

Ja hoću da kažem da se živi mnogo, mnogo gore.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 349



« Reply #813 on: February 15, 2018, 08:01:29 am »

Zivi se onako kako ljudi znaju da raspolazu sa novcem koji imaju. Npr, ja iskljucivo kupujem u hipermarketima 2x mesecno, mahom lovim akcije, pogotovu za hemiju, pa 10kg praska za ves umesto 1800 din platim 900 din. Kupim cak i ako mi ne treba ukoliko je dobra akcija pa skladistim, nije kvarljivo. Kada sam bio PRV imao sam platu od 32 000 din. Moja lepa supruga je tada bila nastavnica u skoli sa 28% fondo i platom od 12 000 din. Ostala je u drugom stanju, i sa tom platom otisla na porodiljsko, pa smo mi podizali dete sa 44 000 din mesecno. Negde u tom periodu sam upoznao i cenjenog gospodina Dzumbu, pa kada sam u razgovoru spomenuo te cifre samo je prokomentarisao "to je nemoguce". Ali kako smo to radili. Sigrno ne od vojske, ona tu nista pomogla nije. Drzava nesto malo, jednokratna pomoc. Pomogli su ljudi oko nas. Kolica, krevetac, stvari za bebe sve smo to pozajmili. Kupovali smo samo potrosnu robu, pelene, kozmetika. Kako je Mila imala atopijski dermatitis kupovali smo i lekove za nju, na mesecnom nivou  samo za lekove 5-6 000 din. Nekako smo krpili dok nije trebalo da se izdvoji za neki ekstra trosak, tipa registracija kola, ili ogrev za zimu, tada su problemi nastajali. Kasice nismo kupovali, spremali smo ih sami. Da ne kukam mnogo, nije bilo lako, ali eto preziveli smo. Preziveli smo tako sto su nam prijatelji i porodica pomogli. I tako sto smo radili oboje dodatne poslove. Ja i danas radim dva posla (ponekad i tri, kada bratu treba pomoc) i nije mi tesko jer znam zasto to radim. A verujte, voleo bih da odradim 8 sata, i dodjem kci da se igram sa cerkicom. Sada makar sam tu svako vece. u VS to nije bilo tako. Potrebna je velika zrtva da bi bio vojnik,a ta zrtva nije adekvatno placena i nagradjena.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #814 on: February 15, 2018, 10:35:28 am »

Jos 2004.godine  izvesna TV produkcija VIN je ponudili da narodni poslanici zive jedan mesec od prosecne plate. Njih pet je prihvatilo da ucestvuje u tom eksperimentu. Tada je prosecna plata iznosila 12.700 dinara. Danasnji predsednik je izdrzao 10 dana. Dakle ako danasnjeg predsednika uzmemo kao reper pre 14 godina za kakav-takav zivot jedne porodice je trebalo 3x12.700 dinara=38.100 dinara. A danas je taj iznos mnogima jos nedostizan, naravno u medjuvremenu je sve poskupelo po nekoliko puta.

Quote


Te 2004.godine kurs evra je u decembru iznosio 78,4 dinara.

Nisam na zalost uspeo da pronadjem bar neke cene osnovnih zivotnih namirnica, struje itd. te godine da bih mogao da uporedim sa danasnjim cenama. Ali sam zato pronasao da je moja vojna penzija iznosila 1697 bodova pri cemu je bod te godine iznosio 6,71 dinar  pa sam ja tako sa dvoje dece trebao da sastavim mesec dana sa 11.386 dinara. Danasnja mi je penzija dovoljna da pristojno zivim 2004.godine.


« Last Edit: February 15, 2018, 10:43:42 am by KUZMA® » Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #815 on: February 27, 2018, 07:07:29 pm »

Za vojnike ključevi od 34 nova stana
Tanjug   27.02.2018.

Ministar odbrane Aleksandar Vulin i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković uručili su danas, u Velikoj ratnoj sali Starog generalštaba, ključeve od 34 stana aktivnim i penzionisanim pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije.


Pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije dodeljena su 34 stana u Beogradu, Kuršumliji, Novom Pazaru, Subotici i Kruševcu. Ministar Vulin je istakao da ne postoji podela na aktivne i penzionisane pripadnike sistema odbrane, jer svako ko je jednom bio pripadnik Vojske Srbije on je njen pripadnik zauvek.

- Baš kao što je njegovo životno opredeljenje da bude uz svoju domovinu, da je čuva i brani, tako se i domovina i prema njemu odnosi, bez obzira na njegovo životno doba ili vreme - rekao je Vulin. On je podsetio da je pred nama masovna stambena izgradnja koja treba da reši stambena pitanja za sve pripadnike bezbednosnog sektora. Ministar je naglasio da dok taj proces stambene izgradnje ne počne, a počeće u mesecima koji su pred nama, Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije nastavljaju s politikom i organizacijom koja omogućava da se za značajni broj pripadnika Vojske obezbedi rešavanje stambenog pitanja.

- Već sada smo ušli u dobar ciklus i gotovo da nije bilo meseca da nismo podelili bar 30 stanova. Tako ćemo i nastaviti. Svi pripadnici Vojske Srbije mogu da očekuju da će njihovo stambeno pitanje biti rešeno - rekao je Vulin. Jedan od ljudi koji je danas konačno rešio svoje stambeno pitanje je i pukovnik u penziji Zlatan Jeremić, koji će, nakon četvrt veka, ući u svoj novi stan na Bežanijskoj Kosi.

- Ovaj dan značajan je u životu moje porodice jer nam obezbeđuje da ovaj period, odnosno moju penziju, provedem u lepšem, smirenijem okruženju, a mojoj porodici svakako veći komoditet - rekao je Jeremić, napominjući da u današnje vreme nije nimalo lako doći do svog stana.

Izvor: www.blic.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #816 on: March 24, 2018, 09:51:31 am »

Вулин: Повећање накнада војницима који добровољно служе
петак, 23.03.2018.

ЛЕСКОВАЦ - Војници на добровољном служењу војног рока у лесковачкој касарни „Војвода Петар Бојовић положили су заклетву, а министар одбране Александар Вулин је том приликом рекао да ће сви војници на добровољном служењу имати увећане месечне накнаде.

„Сви војници на добровољном служењу војног рока имаће веће надокнаде од 1.000 до 2.600 динара месечно, у зависности од времена које су провели на служењу рока”, рекао је Вулин. Он је истакао и да се у складу са наређењима председника Републике Србије и врховног команданта Војске Србије Александра Вучића чини све што је могуће у оквиру постојећег буџета да материјални положај свих припадника ВС буде поправљен и унапређен, наводи се у саопштењу ресорног министарства.

„Дакле, као што видите трудимо се да у оквиру постојећег буџета без икаквих нових средстава, већ на основу онога што имамо, али већом штедњом и другачијом политиком, обезбедимо што је више могуће новца за наше припаднике”, рекао је Вулин. Дакле, мартовска класа има повећање од 1000 до 2600 динара поручио је министар. (Танјуг)

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #817 on: March 25, 2018, 06:43:48 am »

Војни пензионери до краја године могу да наплате дуг за умањене пензије
субота, 24.03.2018.

Фонд ПИО на име вансудског поравнања до сада исплатио 7,78 милијарди динара. – За ову годину планирано још 4,22 милијардe динара, за око 3.000 који воде судски спор с државом

Војни пензионери, и чланови њихових породица, моћи ће до краја ове године да поднесу захтеве и закључују уговоре о вансудском поравнању с Фондом за пензијско и инвалидско осигурање, како им дуг за пензију из 2008. године не би застарео, будући да истиче деценија од када је дуг настао. Влада је у одлуци о продужењу рока навела да је сагласна да ПИО фонд омогући корисницима војних пензија да захтеве за једнократну наплату разлике пензије утврђене децембра 2015. године подносе до 31. децембра 2018. године. Реч је о дугу насталом 2008. године (када су свим другим, осим војним пензионерима примања увећана 11,06 одсто), а усклађивање се врши тако што се на већ увећане војне пензије од 4,21 одсто, додаје још 6,57 процената.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #818 on: April 05, 2018, 05:59:01 am »

Vojni penzioneri još potražuju dug iz 2008.
J. Ž. S.   04. april 2018.

Vojnim penzionerima u srbiji produžen rok do kraja godine za razliku u isplati penzija. Vansudskim poravnanjem isplaćeno 7,78 milijardi, preostalo još 4,22 milijarde dinara

Oko 3.000 vojnih penzionera i dalje vodi sudski spor sa državom za naplatu potraživanja, odnosno za dug nastao 2008. godine, kada su svim drugim osim vojnim penzionerima primanja uvećana za 11,06 odsto. Fond PIO je na ime vansudskog poravnanja do sada isplatio 7,78 milijardi dinara, a za preostali dug planirano je još 4,22 milijarde dinara. Ove godine ističe jedna decenija od kada su vojni penzioneri oštećeni za razliku u primanjima u odnosu na druge. Oni i članovi njihovih porodica moći će da do kraja ove godine podnesu zahteve i zaključuju ugovore o vanduskom poravnanju s Fondom za penzijsko i invalidsko osiguranje, kako im dug za penziju iz 2008. godine ne bi zastareo.

O produženju roka odlučivala je Vlada, i u svojoj odluci je navela da je saglasna da PIO fond omogući korisnicima vojnih penzija da zahteve za jednokratnu naplatu razlike penzije utvrđene decembra 2015. godine podnose do 31. decembra ove godine.

- Usklađivanje se vrši tako što se na već uvećane vojne penzije od 4,21 odsto dodaje još 6,57 procenata - kažu u Ministarstvu za rad. - Ukoliko još nisu regulisali stari dug, vojni penzioneri ili članovi njihovih porodica bi trebalo da se obrate nadležnoj filijali penzijskog fonda radi podnošenja zahteva za isplatu razlike penzije po osnovu vanrednog usklađivanja penzija, na osnovu čega će biti zaključen ugovor o vansudskom poravnanju. U Udruženju vojnih penzionera Srbije smatraju da je dobro što je Vlada produžila rok da i preostalih 3.000 oštećenih uspeju da naplate dug. Prema njihovom mišljenju, važno je da potraživanja ne zastare, a zahtev za poravnanje ne mogu podneti dok je ceo slučaj na sudu, već po dobijanju presude.

Na ime rashoda za isplatu razlike između usklađenog i isplaćenog iznosa penzije od januara 2008. do oktobra 2015. godine, po sudskim presudama i po vansudskim poravnanjima za 2018. godinu planirano je 4,22 milijarde dinara. Po osnovu zaključenih ugovora o vansudskom poravnanju, isplaćeno je ukupno 7,78 milijardi dinara, što je 58,8 miliona evra, a prosečan iznos je 155.542 dinara. Većina penzionera tvrdi da će država na isti način, pre ili kasnije, morati da isplati i novac za sve umanjene penzije od novembra 2014. godine.

OVLAŠĆENjE

Vojni penzioneri koji žive van Srbije, ukoliko žele da smanje troškove i brzinu vođenja postupka, mogu da daju ovlašćenje nekome da u njihovo ime preduzme sve pravne radnje potrebne za isplatu po tom osnovu.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #819 on: April 21, 2018, 01:58:33 pm »

Vulin: Vodi se računa o stambenim potrebama pripadnika Vojske
Tanjug   21. april 2018.

Ministar odbrane Aleksandar Vulin i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković uručili su danas, u Velikoj ratnoj sali Starog generalštaba, ključeve 19 stanova pripadnicima Ministarstva odbrane i Vojske Srbije.

Dodeljeni stanovi su u Beogradu, Zrenjaninu, Bačkoj Topoli, Pančevu i Kruševcu, saopštilo je Ministarstvo odbrane. Prema rečima ministra Vulina, od 2017. godine do danas, Vojska Srbije je svojim pripadnicima dodelila 234 stana. Mimo toga, Fond za socijalno osiguranje vojnih origuranika je rešio stambeno pitanje za još 150 naših vojnih penzionera, a više od 400 naših pripadnika je kroz program povoljnog kreditiranja rešilo svoj životni problem. "Vojska Srbije će nastaviti da vodi računa o stambenim potrebama svojih pripadnika i samo kao celina paketa, kao celina poboljšanja kvaliteta života i rada pripadnika Vojske Srbije, možemo da se nadamo da ćemo imati mnogo više zainteresovanih da svoj život provedu u Vojsci Srbije", istakao je ministar odbrane. On je napomenuo da je potrebno rešiti stambeno pitanje i pitanje posla i za porodice naših pripadnika.

"Potrebno je obezbediti i najbolju zdravstvenu zaštitu, nove i moderne sisteme naoružanja, a patriotizam i ljubav prema domovini se u Vojsci Srbije nikada i nisu dovodili u pitanje", zaključio je ministar Vulin. Slobodanka Nikolić, jedna od dobitnica ključa svog novog stana na Bežanijskoj kosi, nije krila sreću jer je na ovaj dan čekala 28 godina. Kako kaže i njena unuka, studentkinja medicine je veoma uzbuđena zbog ovog lepog događaja. Zastavnik Nikola Brojčin čekao je stan 27 godina. Dobio sam stan na Bežanijskoj kosi i veoma sam zadovoljan. Hvala Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije što su meni i mojoj porodici omogućili da imamo stan i da ne živimo više u tuđim stanovima, rekao je zastavnik Brojčin. Za zastavnika Viktora Stankovića ovo je jedan od najbitnijih dana u životu. On je zahvalio ljudima koji vode Ministarstvo odbrane i Vojsku Srbije što su mu omogućili da reši stambeno pitanje, navodi se u saopštenju. "Verujem da će u narednom periodu zaposleni u Ministarstvu odbrane i Vojsci Srbije brže rešavati stambeno pitanje, jer sam ja čekao 20 godina", istakao je zastavnik Stanković.

Izvor: www.novosti.rs
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #820 on: May 02, 2018, 11:09:43 am »

Vojni sindikat: Lažna obećanja o jeftinim stanovima
02.05.2018. |11:54

Vojni sindikat Srbije upozorio je na lažna obećanja koja političari daju o izgradnji jeftinih stanova za pripadnike službi bezbednosti, ističući da je poslednji slučaj kada se to najavljivalo za mart.

"Ne postoji tema o kojoj se više pričalo, gromoglasno najavljivalo i (zlo)upotrebljvalo u izopačenom političkom marketingu, nego što je to izgradnja jevtinih stanova za pripadnike službe bezbednosti", ukazuje vojni sindikat u saopštenju.

Sindikat podseća da je u najavama političara u Srbiji izgrađeno 17.400 stanova za pripadnike Vojske Srbije, MUP i bezbednosnih službi, po ceni od 500 evra po kvadratu, a da je stvarna situacija "da godinama kasnije, ni ašov u zemlju nije zaboden, a kamoli izgrađen i jedan stan".

Poslednji termin za početak izgradnje, bar prema najavi ministarke građevinarstva, saobraćaja i infrastrukturu iza januara, bio je mart. Decidirano ministarka Zorana Mihajlović je izjavila u januaru: "Pripremili smo lokacije na kojima mogu da se grade stanovi već od marta, u šest gradova". Mihajlović je nakon druge sednice Komisije za pripremu predloga programa izgradnje stanova za pripadnike snaga bezbednosti rekla da je "zasad određena jedna lokacija u Beogradu, a stanovi će se takođe graditi i u Vranju, Nišu, Kraljevu, Kragujevcu, Novom Sadu".

"Ne znamo da li ta Komisija za pripremu predloga zna da je sezona građevinskih radova poodavno počela? Znaju li pojedini ministri, političari i njihovi satrapi da se igraju sa ugledom institucije kojoj narod najviše veruje, predstavljajući narodu paralažu sa izgradnjom "jevtinih stanova“- koji su sve samo to nisu", ukazuje Vojni sindikat.

Taj sindikat upozorava da su, kao i do sada, svega što su se u poslednjih 30 godina dohvatili srpski političari, a bez uključivanja predstavnika reprezentativnih sindikata u realizaciju projekta-obesmisli su i zloupotrebili.

"Otuda sa punim pravom očekujemo da se kroz ovaj "program izgradnje" po ko zna koji put promoviše korupcija, pljačka sa lokacijama za izgradnju, besomučna propaganda koja već godinama traje i na kraju-najbrutalnija zloupotreba prilikom eventualne njihove dodele", navodi se u saopštenju.

Već slutimo da bi prvi u redu za ključeve stajali svi poltroni, karijeristi, klimoglavci i korupcionaši iz Generalštaba i Ministarstva odbrane, kao i ostalih službi bezbednosti jer je najnoviji stambeni pravilnik u VS tako napravljen, naravno opet iza leđa reprezentativnog sindikata, naglašava Vojni sindikat.

http://rs.n1info.com/a384588/Vesti/Vojni-sindikat-Lazna-obecanja-o-jeftinim-stanovima.html
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #821 on: May 02, 2018, 12:34:45 pm »

Ljudi ne treba da budu lakoverni niti da gaje lažnu nadu da će im neko u velikom gradu prodati stan po 500 eura po kvadratu, niti da će dobiti službeni stan. Jedino rešenje, koliko god da je nepopularno, komplikovano ili nesigurno, jeste stambeni kredit sa subvencijom države. Treba iskoristiti  tu mogućnost dok se još može.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #822 on: May 02, 2018, 06:36:46 pm »

Ljudi ne treba da budu lakoverni niti da gaje lažnu nadu da će im neko u velikom gradu prodati stan po 500 eura po kvadratu, niti da će dobiti službeni stan. Jedino rešenje, koliko god da je nepopularno, komplikovano ili nesigurno, jeste stambeni kredit sa subvencijom države. Treba iskoristiti  tu mogućnost dok se još može.

Potpuno sam saglasan. Nekad bilo, sad se spominjalo...
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #823 on: May 03, 2018, 06:02:19 pm »

Vulin: Odlaze iz vojske, ali manje nego ranije; Ne smem u javnom prenosu da dam precizne podatke
Beta   03. maj 2018.

Ministar odbrane Srbije Aleksandar Vulin odbacio je danas tvrdnje pojednih poslanika opozicije da pripadnici napuštaju Vojsku Srbije više nego ranije, ali nije hteo da precizira njihov broj.

Ministar je tokom rasprave u Skupštini Srbije o amandmanima na Predlog Zakona o vojnom obrazovanju rekao da je stanje u vojsci danas bolje nego ranije. "Stvari su veoma jasne. Da li je položaj u vojsci dobar? Ne. Da li je mnogo bolji nego što je bio? Da. I to je veoma jednostavno. Da li odlaze ljudi iz vojske? Da. Da li odlaze manje nego što su odlazili? Da. Da li ih je neko terao iz vojske? Ne. Bas niko", rekao je Vulin. On je međutim kazao da ne može da iznse podatke o tome koliko pripadnika napušta Vojsku, jer "postoje stvari koje se ne govore u javnom (TV) prenosu".

Govoreći o platama, ministar je rekao da je "prosečan vojnik" nekada zarađivao 33.308 dinara, a danas 38.805 dinara, podoficir je imao 43.686, a danas 51.975, oficir je dobijao 63.428, a danas prima 73.712 dinara mesečno. Povodom kritika o tome koliko je on kadar da bude ministar odbrane, Vulin je rekao da je završio "najvišu vojnu školu u ovoj zemlji - Visoke studije bezbednosti i odbrane".

Ostatak teksta je klasično skupštinsko prepucavanje.


Izvor: www.novosti.rs
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #824 on: May 06, 2018, 05:10:02 pm »

Овај пропагандистички стил презентовања решавања стамбеног питања припадника војске ствара погрешну слику да припадници војске станове добијају малте не џабе. На страну да ли ће бити тих станова од 500 евра по квадрату. Чак и да их буде, припадник војске то треба да плати, односно отплати. А са постојећим платама то нимало није лако.
Logged
Pages:  1 ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 [55] 56 57 58 59 60 61 62 63 64   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.043 seconds with 24 queries.